Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

למה סדקים על העקבים לא לרפא, לפגוע ומה לעשות?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

סדקים מלווה לעיתים קרובות בכאב אם הם חודרים עמוק מספיק ברגל, או אם החלה התפתחות של תהליך דלקתי. כדי להיפטר מכאב של משככי כאבים מסוימים זה לא מספיק, אם כי, כמובן, הם יוכיחו להיות יעיל למדי. זה צריך להיות מובן כי משככי כאבים רק לעזור להקל על הכאב לזמן מה, אבל הם לא יפתור את הבעיה. לכן, אתה צריך לראות רופא, לבצע טיפול מקיף.

בדרך כלל הטיפול מרמז על תיקון המצב הכללי של הגוף, נורמליזציה של תהליכים מטבוליים ומצבים ביוכימיים. במקביל, טיפול סימפטומטי משמש. זה יכול להיות תרופות מקומיות: משחות, Balms, creams. מסכות רגל מיוחדות, קומפרסים או קרמים עשויים להיות נדרשים. כמו כלי נוסף ניתן להשתמש אמבטיות רגל, פיזיותרפיה, עיסוי, רפלקסולוגיה.

סדקים על העקבים אל הדם

בדרך כלל סדקים אינם מלווה בדם. אם יש דם - זה גורם שלילי המציין את התקדמות המחלה. זה הרבה יותר קשה לחסל בעיה כזו, ולכן עדיף לא לאפשר את המצב לפני הופעת הדם, אלא לנקוט צעדים בזמן כדי להבטיח מניעה.

כדי לחסל את הפתולוגיה, מלכתחילה, אתה צריך לחסל את הסיבות שלה. לעתים קרובות הסיבה היא הפרה של תהליכים מטבוליים בעור. התהליך יכול להתגבר תחת השפעת הלחץ, בשמש, עם הגיל.

נשים לעיתים קרובות יש סדקים עקב ללבוש נעליים צמודות עם עקבים. לגברים יש לעתים קרובות סדקים כתוצאה מהעומס העיקרי על העקבים. לעתים קרובות הם מתעוררים בצבא, לאחר צעדות ומאמץ פיזי מוגבר. בילדים, סדקים יכולים להיות תגובה של העור למגרים שונים, גורמים שליליים, קרינה אולטרה סגולה, קוסמטיקה. בסדקים יילודים על העקבים לא נצפו, כי אין להם קשר עם התמיכה. סדקים יכולים להופיע רק לאחר שהילד לומד ללכת. אנשים מבוגרים לעיתים קרובות יש סדקים. זוהי תוצאה של שינויים הקשורים לגיל בגוף, תוצאה של תהליכי ההזדקנות הטבעיים המתרחשים בגוף.

לפעמים סדקים אינם פועלים כתופעה עצמאית, אלא כאחד התסמינים של מחלת האורגניזם או כסימן להפרת תהליכים מטבוליים בגוף. מחלות שונות של איברים פנימיים יכולים לגרום להתפתחות סדקים. אז, עם מחלות כליות, כבד, adrenal ו לבלב, תהליכים פתולוגיים שונים להתפתח בגוף, אשר משפיעים לרעה על מצב העור. קודם כל, זוהי הפרה של רקע הורמונלי, אשר מוביל הפרה של הומאוסטזיס בכללותה.

לעתים קרובות סדקים קשורים עם גס של העור, התחזק על ידי הכורסה של השכבה העליונה שלה. סדקים יכולים להיות תוצאה של hypovitaminosis. בולט במיוחד עם מחסור של ויטמינים A, PP, C. לפעמים סדקים מופיעים על רקע של סוכרת, טרשת עורקים.

כמו כן, סדקים להתרחש כאשר במחזור המקומי מופרע, סחיטה אזורים מסוימים עם בגדים, אביזרים הדוקים. כמו גורם אטיולוגי, פציעות תכופות, microdamages, הפרעה שלמות של כלי מופיעים גם. אפילו הזעה מופרזת קבועה עלולה לגרום לסדקים.

הגורמים לפתולוגיה יכולים להיות רבים, ולא ניתן לקבוע את הסיבה המדויקת ללא אבחון. לכן, כאשר סדקים מופיעים, אתה לא יכול למשוך, אתה צריך להתייעץ עם הרופא בהקדם האפשרי, ולבצע אבחון. לאחר האבחון, נקבעת הסיבה המדויקת לפתולוגיה, וניתן לקבוע טיפול מתאים.

trusted-source[1], [2]

למה סדקים על העקבים לא לרפא?

בדרך כלל, אם ריפוי של כל פצעים או סדקים אינו מתרחש במשך זמן רב, זה מצביע על מחסור של ויטמינים בגוף, תזונה לא מספקת, הפרעה של תהליכים מטבוליים, ואת הנוכחות של מחלות. יש לקבוע את הפתולוגיה העיקרית בגוף ורק לאחר מכן לבחור את הטיפול המתאים.

לעיתים אין צורך בטיפול נוסף בסדקים, אם גורם השורש של הפתולוגיה מתבטל, הסדקים נעלמים מעצמם. בשנת סדקים חמורים, בנוסף לטיפול מערכתי זה משפיע על הגוף בכללותו, חל בטיפול מקומי בצורת משחות מיוחדות, קרמים, משחות, אשר פועלות ישירות על העור של הרגליים ולקדם ריפוי של סדקים.

מסיבות אחרות לסדקים על העקבים, קרא מאמר זה.

יַחַס סדקים שאינם ריפוי על העקבים

במהלך הטיפול, תרופות מסורתיות עם תרופות אלטרנטיביות או הומיאופתיות משולבים באופן יעיל. ברפואה אלטרנטיבית, הרבה קרנות ידועים שיכולים להיות יעילים מאוד. שקול את אלה שהוכיחו את עצמם ונבדקו במשך שנים.

  • מתכון # 1

אחד המתכונים הפשוטים ביותר: מסכה של עלים טריים של הקינואה. עלים טריים של הברבורים נלקחים כמכלול, או שהם שבורים לחתיכות קטנות. ואז הם מכוסים במים רותחים, הם מנערים את המים ומניחים אותו על האזורים המושפעים. אתה יכול לעטוף אותם בגזה. זמן החשיפה של דחיסה כזו הוא לפחות 15 דקות ולא יותר משעה.

מוטב לשכב ולשכב. זה שימושי במיוחד כדי להרים את הרגליים למעלה, להניח אותם על הקיר. אם הקרם נופל, הוא קשור עם תחבושת רחבה, מכוסה בחום יבש. לאחר הדחיסה מוסרת, החום היבש מוחל. כלי זה לא רק מרפא פצעים וסדקים, אלא גם משחרר כאב, גירוד ושריפה.

  • מתכון מס '2

קמומיל officinalis בשילוב עם זרעי קלנדולה יש השפעה אנטי דלקתית. תרופות אלה מתאימות הן עבור יישומים אוראליים והן חיצוניים. הדשא הוא מעורב מראש בחלקים שווים בערך. ואז להכין את המרק: כוס מים רותחים להוסיף כף אחת של עשבי תיבול. מכסים במכסה ומבשלים במשך שעה.

ישנן שתי אפשרויות לשימוש: חלק מרק הוא שיכור במהלך היום, עם לגימות קטנות. החלק השני של מרתח משמש כדי לסוך את האזורים שנפגעו. גריז טוב ככל האפשר: ביום הראשון, סיכה כל 30 דקות, ביום השני יכול להיות כל 1.5-2 שעות. ואז הם משומנים שלוש פעמים ביום עד שהסדקים נעלמים לחלוטין.

  • מתכון מס '3

לחסל דלקת ולמנוע את התפתחות זיהום יכול להיות עם שימוש משחה חיטוי מיוחד, מוכן על בסיס של כשות. זה יעיל במיוחד בסדקים רטובים פיצוח.

לקבלת מידע נוסף על הטיפול סדקים עקב, ראה מאמר זה.

כדי להכין את המשחה לקחת 50 גרם של כל בסיס שומן, להוסיף על 10 שומה של אתנול, לערבב. ואז לשים על אש חלשה, עם ערבוב מתמיד, על 15-20 מ"ל של תמצית כשות מרוכז מתווספים. לשפשף את הסדקים עד החום. לאחר שפשוף, ניתן להחיל חום יבש על העור.

  • מתכון # 4

בשלבים הראשונים של הופעת סדקים, מומלץ לשמן את העקבים עם שמן. אתה יכול גם להשתמש בשמן למניעת עם יובש מוגבר של העור על הרגליים, עם קילוף. כדי להכין שמן emollient, מומלץ לקחת על 50 גרם חמאה, להמיס אותו על אש נמוכה עם ערבוב מתמיד. מוסיפים 2-3 טיפות של שמן אתרי אשוח, מערבבים היטב. הם נותנים את ההזדמנות לחלוט ולאחר מכן להחיל שכבה דקה על העור, עד 5 פעמים ביום.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.