Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רכיכה

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג, אנדרולוג, סקסופאתולוג, אונקרולוג, אורופרוטסיסט
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מדבק מדבק הוא דרמטי כרונית כרונית, אשר נצפה בעיקר אצל ילדים; זוהי מחלה ויראלית, המאופיינת על ידי הופעה על העור של גושים חצי כדוריים עם רושם מרכזי, דומה ויזואלי פגזים של רכיכות.

Molluscum contagiosum: תמונות

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מה גורם לרסס contagiosum?

הסוכן סיבתי של המחלה הוא וירוס molluscus contagiosum כי נחשב פתוגניים רק לבני אדם ולבעלי מועבר באמצעות מגע ישיר (אצל מבוגרים - לעתים קרובות דרך יחסי מין), או בעקיפין עם השימוש פריטים היגיינה כללית (ספוגים, ספוגים, מגבות, וכו ').

תקופת הדגירה נע בין מספר חודשים למספר חודשים. לפעמים המחלה מתרחשת אצל אנשים עם חסינות מופחתת, מחלות מערכתיות חמורות.

הנגיף (MCV) אינו סוג מסווג של נגיף אבעבועות שחורות. המחלה נמצאת בכל מקום ומשפיעה רק על אנשים. הזיהום מועבר במגע ישיר (יומיומי או מיני) עם חולה או בעקיפין - באמצעות חפצי בית. ילדים מתחת לגיל שנה הם חולים לעתים נדירות, כנראה בגלל חסינות שנרכשו על ידי האם תקופת הדגירה ארוכה.

על פי תצפיות רבות, molluscum contagiosum נפוץ יותר בחולים הסובלים אטופיק דרמטיטיס ואקזמה. זאת בשל ירידה הן תגובתיות של העור, ושימוש לטווח ארוך של סטרואידים מקומיים. פריחות נפוץ מאוד צוינו בחולים עם סרקואידוזיס, בחולים שקיבלו טיפול חיסוני, כמו גם בחולים נגועים ב- HIV. לכן, חסינות בתיווך התא היא בעלת חשיבות רבה בהתפתחות ופיתוח של תהליך זיהומיות.

איך מתפתחת רכיכה?

הקישורים של הפתוגנזה לא נחקרו מספיק, אבל התפקיד המכריע הוא שיחק על ידי הפרעה של גורם הצמיחה האפידרמיס. הווירוס הוא הציג לתוך keratinocytes של השכבה הבסיסית של האפידרמיס ומגדיל באופן משמעותי את שיעור חלוקת התא. לאחר מכן, בשכבת השדרה יש הצטברות פעילה של דנ"א ויראלי, וכתוצאה מכך נוצר גולם, שבמרכזו מתרחש הרס והרס תאי אפידרמיס, בעוד שהתאים בשכבת הבסיס אינם מושפעים. לכן, החלק המרכזי של הצומת מיוצג על ידי דטריטוס המכיל גופים היילניים (גופים מולוסק) עם קוטר של כ 25 מיקרון, אשר בתורו מכילים המוני חומר ויראלי. שינויים דלקתיים בדרמיס הם קטין או נעדר, אבל במקרה של אלמנטים ארוכי טווח יכול להיות מיוצג על ידי חדירת granulatatous כרונית.

כיצד מתבטא קונדוזום?

ריכוז contagiosum יש תקופת דגירה הנעים בין 14 ימים עד 6 חודשים. פריחות הם papules חצי כדור פנינים לבן מבריק עם דיכאון טבורי במרכז. לאט לאט הגדלת גודל, את יכולה להגיע לקוטר של 5-10 מ"מ ב 6-12 שבועות. עם נגע בודד, קוטר של papule מגיע לממדים ניכרים. לאחר טראומה או באופן ספונטני, לאחר מספר חודשים, papules יכול לקבל נדנוד וכיב. בדרך כלל, לאחר ששרדו 6-9 חודשים, נשפך באופן ספונטני נפתרה, אבל כמה נמשכים עד 3-4 שנים. הפרעות ממוקמות לעתים קרובות יותר על הפנים, הצוואר, הגזע, במיוחד באזור השחי, למעט דלקת המועברת במגע מיני, כאשר האזור anogenital מושפע בדרך כלל. אלמנטים ניתן למצוא גם על הקרקפת, על השפתיים, הלשון, רירית הלחיים, בכל אזור של העור, כולל לוקליזציה לא טיפוסית - עור הסוליות. Papules יכול להיות מקומי על צלקות, קעקועים.

במקומות הקדמה של הנגיף יש גושים בודדים או מרובים, צפופים, מבריקים, כאבים, ורודים או אפורים-צהובים בגודל של גרעיני דוחן לאפונה. במרכז האלמנט יש דיכאון אופייני. בילדים, הם ממוקמים לעתים קרובות יותר על הפנים, הצוואר, האחורי של הידיים, ניתן מפוזרים באופן אקראי לאורך כיסוי העור או מקובצים לתוך מוקדים נפרדים.

מדבק מדבק אצל ילדים מתחת לגיל 10 הוא לעתים קרובות יותר מקומי על הפנים. כאן, פריחות ממוקמות לעתים קרובות על העפעפיים, בפרט, על הקצה המרבי, סביב העיניים, על האף ומסביב לו, על הלחיים, הסנטר. בנוסף לפנים, אזורים אחרים מושפעים לעיתים קרובות, כולל תת-הצוואר, הצוואר, החזה, הגפיים העליונות, תא המטען, אברי המין החיצוניים ועוד.

צילום: רויטרס

אם ילדים הם בדרך כלל מקומיים על הפנים (כ 1/2 מכלל המקרים) ניתן להסבר והיא נפוצה, זה רק לעתים נדירות הוא מולוסקום קונטגיאוסום אצל מבוגרים על חלק פן נתפס התוצאה של מערכת חיסונית מוחלשת (אטופיה, טיפול אימונוסופרסיבי, איידס, וכו '). מבוגרים נחשבים חסינים מפני הנגיף, כך התפשטות מהירה של אותו על העור, במיוחד על הפנים, כמו גם את המראה של צורות לא טיפוסיות מצביעים על חוסר הכשל שנרכש. במקרים כאלה, יש צורך להבהיר את anamnesis, לנהל את המחקרים הדרושים (כולל זיהום HIV) כדי לקבוע את הפתוגנזה.

במקרים טיפוסיים, האלמנטים העיקריים של הפריחה הם גושים לא דלקתיים, חצי שקופים למחצה, לבנבן-מט, מושרשים מורדרד-ורדרד, בגודל של ראש סיכה או דוחן. לעתים קרובות יותר אלמנטים כאלה הם כמה, הם ממוקמים בקבוצות קטנות, אסימטרי ולא לגרום לתחושות סובייקטיביות. על אלמנטים קטנים, אין הופעות טבור במרכז והם דומים מאוד מילונים או צורות צעירות של יבלות שטוחות. מספר וגודל לאט לאט, והם מגיעים לגודל הממוצע של אפונה. אלמנטים אלה יש צורה hemispherical, העמקה אופיינית במרכז, עקביות צפופה. כאשר דחיסה של גושים בצידי פינצטה umbilicate שקעים לבנבן שוחרר מסה זו, costoyaschaya של תאי אפידרמיס חרמן, סרטנים וצדפות תאי השומן. הדבר מסייע באבחון קליני ומיקרוסקופי.

קליני של פנים יכולה להיות מאוד מגוון להידמות כמה גילויים דומים אחרים dermatoses. בנוסף אלמנטים המתוארת לעיל עשויים להיות נפגשים טיפוסיים ולא טיפוסיים צורתו. במקרים בהם מרכיב נפרד מגיע 1 ס"מ או יותר, לברר בצורה ענקית דומה ציסטה. אלמנטים מסוימים (לעיתים קרובות ענק) ליצור פצע ולהזכיר keratoakantomu, התכייבות של הבסיס או סרטן העור של תאי הקשקש. האלמנטים הבודדים עלולים להיות מודלקים, מוגלה, ולכן לשנות את המראה שלה ולהיות דומה אקנה (akneformnye), אלמנטי אבעבועות רוח (varitselleformnye) עבור פרונקלים (follikulitopodobnye) או אֲבַעבּוּעָה (furunkulopodobnye). צורות קליניות כאלה הן חלק קשיים לאבחון. הנוכחות סימולטני של גושים ואבחון אופייני יותר קל. הִתמַגְלוּת כלל להשלים רגרסיה ספונטנית של אלמנט זה.

ב HIV נגועים אנשים, פריחות הן מרובות, מקומי בעיקר על הפנים ועמיד לטיפול קונבנציונלי.

אצל מבוגרים עם זיהום מיני, פריחות יכול להיות מקומי על איברי המין באזורים perigenital.

Molluscum contagiosum: תמונות

המאפיין של הגושים הוא הקצאת המסה הלבנה הלבנה מהחריץ המרכזי של papules בעת סחיטת אותם עם פינצטה. תחושות סובייקטיביות נעדרות בדרך כלל. לפעמים פריחות יכול להתמזג לתוך תצורות גדולות דמויי גידול לא אחיד ("ענק molluscum") או להיעלם באופן ספונטני.

גיסטופתולוגיה

יש צורה אופיינית המורכבת של אגסים בצורת אגס. תאים של האפידרמיס מוגדלים, תכלילים אינטראפלסמטיים רבים (גופים מולוסים) המכילים חלקיקים נגיפיים. בדרמיס יש חדירה דלקתית קטנה.

אבחנה מתבססת על תמונה קלינית אופיינית. בדוק את האבחנה מאפשר "תאים סרטניים" מאפיין זיהוי על ידי בדיקה מיקרוסקופית של המוני נמתח רגשני צדפות (בעת הצגת מיקרוסקופיה darkfield הכנה מבריק יליד או מוכתם מצילים בסיסיים כחולים כהים - מתילן כחול או על ידי שיטת Giemsa). בחלק מהמקרים, אבחנה נוספת מתבצעת בדיקה היסטולוגית של העור מושפע.

כיצד לזהות רכיכה contagiosum?

על פניו ילדים מולוסקום קונטגיאוסום הצעירים הבדיל בעיקר יבלות שטוחות, miliums, angiofibromas (מבודד ומאוזן), siringomy, verrutsiformnoy epidermodysplasia, מחלת דרייר, acanthoma adenoides cysticum וצורות טיפוסיות - מן ציסטות, אקנה, פריחה של אבעבועות רוח, פרונקלים, שחין , שעורה.

אצל אנשים בגיל העמידה ומבוגרים, בנוסף נדירים יותר עבור קבוצה זו של dermatoses הנ"ל, אבחנה מבדלת של מולוסקום קונטגיאוסום מתבצעת עם היפרפלזיה החלב סנילי, קסנתלסמה, xanthoma papular, elastoidozom ציסטות קשרי שונים המכסים שטח נרחב (מחלת פארב-Rakusha), עם hidrocystoma (על העפעפיים ), keratoacanthoma, קרצינומה של התאים הבזליים כיבים או סרטן העור של תאי הקשקש.

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

רכיכה: טיפול

חולים צריכים להימנע מבריכות שחייה, אמבטיות משותפות, בזהירות לבחון את כללי היגיינה אישית. כל הליכים קוסמטיים הם לא רצויים. טיפול מדבק מדבק אין ספציפי.

אתה יכול להסיר את contosiosum moluscum על ידי אפילציה פינצטה ו מגרדת בכף, ואחריו סיכה השחיקה עם פתרון אלכוהול 1% של יוד. לפני הסרה מומלץ (במיוחד בילדים) הרדמה מקומית עם 10% ריסוס לידוקאין או הקפאה לטווח קצר עם חנקן נוזלי. טיפול כזה אינו מותיר עקבות קבועים. Diathermocoagulation, cryo או ניוון לייזר על הפנים יש להימנע, שכן הם יכולים להשאיר שינויים הצלקת. אצל ילדים צעירים, במקרים מסוימים מומלץ להשאיר את האלמנטים ללא טיפול או להגביל את עצמם ליישום חיצוני ממושך של משחה אינטרפרון.

מטופלים (או הורים לילדים) צריכים להיות מודעים להשלכות אפשריות של המחלה, לכן, כל בני המשפחה, כמו גם המטופל, צריכים להיבדק 2-3 שבועות לאחר השלמת הטיפול, תוך התחשבות גורמים מודעים מראש.

יש צורך להסיר את הגושים מן הכף Volkmann, diathermocoagulation ואחריו סיכה עם פתרון אלכוהול 2-5% של יוד. Diathermocoagulation של אלמנטים הוא גם אפשרי. עם צורות מופצות של המחלה, משמשים סוכני antiviral: proteflasite (15-20 טיפות 2 פעמים ביום למבוגרים), אינטרפרון (3-4 טיפות באף 4-5 פעמים ביום) או metisazone בפנים.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.