Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Rinofima: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Rhinophyma (GK, rhis, וקרנפי אף + תולדת phyma) (אף יין, אף אצטרובל) - מחלה דלקתית של העור של האף, מאופיינת היפרטרופיה של כל מרכיביה (רקמת חיבור, כלי דם ובלוטות חלב), גידול באף עיוות.

קוד ICD-10

L71.1 רינופימה

הגורם לרינופימה

Rhinophyma היא תוצאה של מחלת עור של demodicosis הנגרמת על ידי demodesex קרדית מיקרוסקופית. גורמים תורמים הם תנאים סביבתיים קשים, אלכוהוליזם, מחלות כרוניות של דרכי העיכול, מחלות אנדוקריניות, כימותרפיה, מחלות אוטואימוניות. חשוב להתפתחות רינופימה הם תנאים סביבתיים שליליים: אבק ולחות גבוהה, שינויים בטמפרטורה מהירה, היפותרמיה תכופים.

פתוגנזה של רינופימה

העור באתר של הנגע הופך דלקת וללא טיפול מתאים במשך שנים רבות המטופל מאובחן עם roeacea, dioratitis perioral או אקנה.

המחלה היא לעתים קרובות כרונית, איטית סוג. במקרים כאלה, demodicosis מתקדמת ו "רקמה צלקתית" גסה נוצר בעור. הפנים מכוסים פצעים, מורסות, הופך בצבע אפור-ארצי. יותר מכל, האף הוא פגע, אשר עם הזמן מתחיל להיראות כמו סגול ענק או אדום כהה הצמיחה.

עם rhinophyma, האף מעוות לאט במשך מספר שנים, אז הנוכחי מואץ בחדות ואת האף הופך שחור, כחול ארגמן אדום כהה, ולפעמים אפילו סגול. שינויים אלה משפיעים בעיקר על האף ועל הלחיים, לעתים קרובות יותר את הסנטר, המצח ואת auricles, יצרו השפעה מעוותת מובהקת.

תסמינים של רינופימה

במשך זמן, בתנאי כמובן פרוגרסיבית כרונית, תוצאות תהליך פתולוגי ביצירת מחלחל בלוטות דלקתית וגידולים סרטניים עקב היפרפלזיה המתקדמת של רקמת חיבור ובלוטות חלב ואת ההתרחבות מתמדת.

בצורה פיברו-אנגיומטית, האף כתוצאה מהיפטרופיה של כל מרכיבי העור עולה באופן אחיד בגודלו, אך אינו מאבד את התצורה שלו. בשל העובדה כי העור היפרטרופי של האף עשיר בכלי הדם, הוא רוכש צבע אדום בוהק.

כאשר הצורה הבלוטות על האף נוצרו גידולי אצטרובל, וכפי התפתחות knolls וקשרים להתמזג לתוך גידולים ענק, אשר obeobrazhivaet מאוד מעוות את האף. הצמתים רכים וצבעוניים. הפה של בלוטות החלב הוא הורחב, מהם, עם לחץ קל, את התוכן שיש לו ריח מטריד משתחררים. הצמתים בדרך כלל לא מכרסמים, הקשורים לפעמים עם זיהום פיוגני, חולים מתלוננים על כאב וגרד. לעיתים קרובות, בשל תהליכים דלקתיים באזורים הפראנסאליים של העור, רינופימה מלווה בדלקת ובדלקת הלחמית.

טופס סיבי מתאים צבע סגול כחלחל של העור של האף, מספר רב של telangiectasia, בלוטות חלב hyperplastic, אשר בסופו של דבר משנה את צורת האף והעור הופך מראה מגובנת.

עם הצורה האקטין, האף עולה באופן שווה, בהדרגה הופך להיות חום, ציאנוטי, ו telangiectasias ממוקמים בעיקר על כנפי האף. הנקבוביות על העור מתרחבות, ואין pustules.

סיווג של רינופימה

ישנם ארבעה סוגים של rhinophyma: fibro-angiomatous, בלוטתית (בלוטתית), סיבי, actinic.

trusted-source[1], [2], [3]

אבחון של רינופימה

מחקר מעבדה

הבדיקה ההיסטולוגית מתבצעת. עם פיברו אנגיומאטוס טופס, vosodilation ותופעות דלקתיות שולטים, בעוד hyperplasia של בלוטות החלב הוא פחות בולט. במקרה של glandus, התהליך נגרם על ידי hyperplasia עוצמה של זקיקי בלוטות החלב, כמו גם את היפרפלזיה של רקמת החיבור ואת הרחבת כלי הדם. בלב הצורה הסיבית הוא hyperplasia מפוזר של רקמת חיבור בעיקר. דפוס פאטו-היסטולוגי של רינופימה אקטית מאופיין בעיקר בגידול במספר הסיבים האלסטיים.

סטרו Media0נות

לצורך אבחון של רינופימה, אין צורך בשיטות חקירה אינסטרומנטליות.

אבחון דיפרנציאלי של רינופימה

Rhinophymus הוא מובחן עם rticulosaratatosis ו צרעת.

אינדיקציות להתייעצות עם מומחים אחרים

התייעצויות עם רופא עור ואונקולוג.

trusted-source[4], [5], [6]

מה צריך לבדוק?

טיפול ברינופימה

המטרות של טיפול רינופימה

חיסול של פגם קוסמטי, שחזור של תפקוד תקין.

אינדיקציות לאשפוז

ביצוע שיטות טיפוליות.

טיפול לא תרופתי לרינופימה

Electrocoagulation משמש להרוס telangiectasias, papular ו papular-pustular אלמנטים. לייזרים גל ארוך משמשים גם להשמדת telangiectasias.

טיפול תרופתי של רינופימה

בוצע לוקח בחשבון את שלב המחלה. בשלבים הראשונים, תרופות המשפיעות על microcircululation של העור, ביטול הפרעות עיכול, משמשים במהלך התקדמות המחלה, טיפול הורמונלי משמש. מקומי להשתמש תחליב, boric ו טאניקים, phytomass "Antineoderm SA". זהו שילוב רציונלי של התערבות כירורגית עם הקבלה של isotreticoin, אשר יוביל הפוגה ממושכת.

ניתוח כירורגי של רינופימה

הם משתמשים electroscale, ניתוח לייזר, dermabrasion. עם dermabrasion, את האפידרמיס ואת השכבה papillary של הדרמיס מוסרים.במקומות שבהם האלמנטים הוסרו ממוקמים, משטח הפצע אפילו נוצר, עם אפיתל חלקה זהה. כתוצאה מכך, צורות משטח גלד, אשר לאחר 10-14 ימים מרפא, משאיר מאחורי עור הרבה יותר דק שנוצר. מיד לאחר הריפוי, האף עלול להפוך לאדום, אבל בהדרגה הוא מקבל צבע רגיל. כתוצאה מכך, הופעתו של המטופל במקרים רבים השתפרה משמעותית.

באתרים של גדלים גדולים, מבוצעים פעולות פלסטיק. רפורמה של הסחוס ואת העצם הנושא אינו פותר את הבעיה, היא בתוך העור עצמו ואת בלוטות החלב. בהרדמה מקומית, או לחתוך הרדמה עם עור היפרטרופית אזמל חד לעיבוי העומק כולו (במקרים מסוימים, כאשר עובי העור מגיע סנטימטר rhinophyma) ואחריו שחיקה הקניית את הצורה הרצויה. על משטח הפצע, אתה יכול להשתיל את האפידרמיס על ידי Tirsch או להחיל תחבושת בלסמי. בתהליך הריפוי, כיסוי האפידרמיס של משטח הפצע מתרחש מן החלקים העמוקים של הצינורות של בלוטות החלב, אשר תמיד נשארים לאחר שכבת עבה של העור נחתך; בעוד צלקות ברוטו לא נוצרו.

כריתת טריז יישומית של הרקמה הפגועה, ואחריו תפירה, גידולי רקמת חיבור תת עורית כריתה באמצעות U- וחתכים בצורת T של העור, קְלִיפָה שבשבת הסרת עור ההיפרטרופיות גידולים ברקמות חיבור ושימור חלקי של בלוטות חלב, קְלִיפָה עמוק, מורכב הסרה מלאה של כל צומת ,

ניהול נוסף

בשלבים המוקדמים של המחלה, מניעה וטיפול באקנה, סירוב להשתמש באלכוהול, הרחקה של גורמים פיזיים וכימיים של סיכונים תעסוקתיים.

מניעת רינומימה

לא מומלץ חשיפה ממושכת לשמש, להימנע overcooling, עבודה בסביבות בטמפרטורה גבוהה, בסאונה, חשובה מזון חריף מעושן דיאטת הגבלה, אלכוהול: טיפול המוקדם של אקנה, מחלות של מערכת העיכול (dysbiosis).


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.