Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קוקאין: תלות, סימפטומים וטיפול

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מינון גבוה של קוקאין עלול לגרום לתסיסה אופורית ולתסמינים סכיזופרנימים. תלות פסיכולוגית ופיזית יכולה להוביל להתמכרות חמורה.

רוב האנשים שמשתמשים קוקאין לקחת את זה מעת לעת לבידור מרצון להפסיק להשתמש בו. עם זאת, בצפון אמריקה, השימוש קוקאין ההתפתחות של ההתמכרות מתרבים, למרות הנתונים האחרונים על הירידה שלהם. הזמינות של צורות פעילות ביולוגית גבוהה, כגון סדק, מחריפה את בעיית תלות הקוקאין.

אמנם, ככלל, קוקאין הוא בשאיפה בארה"ב, עישון קוקאין תוארה גם פעמים רבות. מלח הידרוכלוריד מומר לצורה נדיפה יותר, בדרך כלל על ידי הוספת NaHC0 3, מים וחום. החומר המומר נשרף ומוצרי הבעירה נשאפים. התחלת ההשפעה מהירה יותר, עוצמת השיכרון הנרקוטי עולה. השימוש בסדק אינו חל על הפרברים או על המעמד הבינוני העירוני: הצרכנים העיקריים שלו ממשיכים להיות אמריקאים עם הכנסה נמוכה.

יש סובלנות לקוקאין. ביטול במקרה של צריכה לידי ביטוי מאופיין בספק, תיאבון מוגבר ודיכאון. יש נטייה בולטת להמשיך לקחת את התרופה לאחר תקופת הנסיגה.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

סימפטומים של תלות קוקאין

שיכרון חריף. ההשפעות משתנות בהתאם למצב הניהול. עם הזרקה או עישון, קוקאין גורם hyperstimulation, ערנות, אופוריה, תחושה של יכולת וכוח. ההתרגשות ושיכרון הנרקוטיים דומים לאלו הנגרמים על ידי אמפטמינים מזריקים. תחושות של שאיפת אבקת קוקאין הן פחות אינטנסיביות והרסניות.

מנת יתר יכולה להוביל רעידות, עוויתות, הזיות. מוות יכול להתרחש כתוצאה אוטם שריר הלב, הפרעות קצב, אי ספיקת לב. בחולים עם רעילות קלינית חמורה, פעילות של cholinesterase בסרום, האנזים הדרוש לחיסול קוקאין, ניתן להפחית באופן טיפוסי ברמה גנטית. שימוש משולב של קוקאין ואלכוהול מוביל להיווצרות של מוצר מרוכז, קוקאין, אשר יש תכונות מגרה והוא יכול להחריף את הרעילות.

שימוש כרוני. מאחר וקוקאין הוא תרופה קצרת טווח, חלק מהחולים יכולים להזריק או לעשן כל 10-15 דקות. חזרה כזו גורמת להשפעות רעילות, כגון טכיקרדיה, יתר לחץ דם, מיידריאזיס, התכווצויות שרירים, נדודי שינה ועצבנות בולטת. עשוי לפתח הזיות, אשליות של רדיפות, התנהגות תוקפנית, אשר יכול להפוך אדם מסוכן. תלמידים מורחבת מקסימלית, מאפייני sympathomimetic של התרופה להגדיל את תדירות הנשימה ואת קצב הלב, לחץ דם.

השפעות רעילות חמורות נצפו עם צריכת כבד כבדה. לעתים רחוקות שאיפה חוזרת של קוקאין גורם ניקוב של מחסום האף עקב איסכמיה מקומית. עישון חוזר ונשנה של קוקאין סדק נדיף במינונים גבוהים יכול להוביל לתופעות קרדיווסקולריות חמורות רעילות והתנהגותית.

טיפול בתלות בקוקאין

טיפול של שיכרון חריף עם קוקאין הוא בדרך כלל לא נדרש, שכן התרופה הזו היא קצר מאוד משחק. אם מנת יתר דורש התערבות, barbiturates תוך ורידי או דיאזפם ניתן להשתמש, אבל ניטור זהיר טיפול תומך הוא המתאים. נוגדות פרכוסים אינן מונעות התקפים בשל מנת יתר של קוקאין. יש צורך לטפל בהיפרתרמיה או עלייה משמעותית בלחץ הדם, וזה נדיר.

הפסקת השימוש ארוך הטווח דורשת עזרה משמעותית, והדיכאון שעלול להתפתח כתוצאה מכך דורש ניטור וטיפול זהירים. ישנן אפשרויות רבות לטיפול לא ספציפי, כולל קבוצות תמיכה עצמית וקוקאין. אולי יקר מאוד טיפול אשפוז.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.