Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קוקאין, התמכרות לקוקאין: סימפטומים וטיפול

המומחה הרפואי של המאמר

נוירולוג, אפילפטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

קוקאין וממריצים אחרים

שכיחות ההתעללות בפסיכו-סטימולנטים משתנה באופן מחזורי, בניגוד לרמת ההתעללות באופיואידים. במאה האחרונה בארה"ב, שתי תקופות של פופולריות גבוהה קוקאין צוינו. השיא האחרון בפופולריות שלו התרחש ב -1985, כאשר מספר האנשים שעברו מדי פעם קוקאין הגיע ל -8.6 מיליון איש, ומספר האנשים שנטלו את החומר באופן קבוע היה 5.8 מיליון איש. יותר מ -23 מיליון אמריקאים לקחו אי פעם קוקאין בחייהם, אך מספר האנשים שהמשיכו לקחת קוקאין ירד בהדרגה ל -2.9 מיליון בשנת 1988 ו -1.3 מיליון ב -1992. באמצע שנות ה -90 ניתן לראות בשלב מאוחר של המגיפה. מאז 1991, מספר האנשים אשר לעתים קרובות להשתמש קוקאין (לפחות לשבוע) נשאר יציב מסתכם 640,000 אנשים. כ 16% מאנשים שניסו קוקאין איבדו שליטה בשלב מסוים והתמכר. כמה גורמים המשפיעים על המעבר משימוש קוקאין כדי התעללות קוקאין נוסף התמכרות קוקאין נדונו בתחילת פרק זה. ביניהם, את הזמינות ואת העלות של התרופה הם בעלי חשיבות מכרעת. עד שנות ה -80, קוקאין הידרוכלוריד, מתאים לניהול תוך-ורידי או תוך ורידי, היה הצורה היחידה של קוקאין, וגם די יקר. את המראה של קוקאין זול יותר אלקלואידים ("בסיס חופשי", "סדק"), אשר יכול להיות מנוהל על ידי שאיפה. בנוסף, הם יכולים בקלות להיות קנה ברוב הערים הגדולות עבור 2-5 דולר לכל מנה. הודות לכך, קוקאין הפך זמין לילדים ובני נוער. באופן כללי, שימוש בסמים הוא נפוץ יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, קוקאין הוא כ 2: 1. עם זאת, השימוש "סדק" נפוץ מאוד בקרב נשים צעירות מגיע לרמה של גברים. בהקשר זה, שכיחות השימוש קוקאין בקרב נשים בהריון הוא גבוה למדי.

אפקט חיזוק של קוקאין ו אנלוגים שלה הוא מתואם הכי טוב עם היכולת של התרופה לחסום את טרנספורטר דופמין מתן ספיגה presynaptic שלה מחדש. טרנספורטר הוא חלבון ממברנה מיוחד מחדש לוכדת את דופמין מופרש על ידי הנוירון presynaptic ו replenishes את חנויות תאיים של הנוירוטרנסמיטר. הוא האמין כי המצור של טרנספורטר מגביר פעילות דופאמינרגי באזורים קריטיים של המוח, הארכת המגורים של המתווך בסדק הסינפטי. קוקאין גם חוסם טרנספורטים המספקים את החזרתו מחדש של noradrenaline (HA) ו serotonin (5-HT), כך לטווח ארוך צריכת קוקאין גם גורם לשינויים במערכות אלה. לפיכך, השינויים הפיזיולוגיים והנפשיים הנגרמים על ידי צריכת קוקאין יכולים לסמוך לא רק על דופאמין, אלא גם על מערכות נוירוטרנסמיטר אחרות.

הפעולה הפרמקולוגית של קוקאין בבני אדם נלמדת היטב במעבדה. קוקאין גורם לעלייה הקשורה במינון קצב הלב ולחץ דם מוגבר, אשר מלווה בפעילות מוגברת, בביצועים משופרים של בדיקות תשומת לב ובהופעת תחושה של שביעות רצון עצמית ורווחה. מינונים גבוהים יותר גורמים לאופוריה, שהיא קצרת מועד ומעוררת רצון לקחת את התרופה. ייתכן שיש פעילות מוטורית לא רצונית, סטריאוטיפים, פרנואידים. אנשים שלוקחים מינון ארוך של קוקאין במשך זמן רב הם ציינו עבור עצבנות התפרצויות של תוקפנות אפשריים. מחקר על מעמדם של קולטני D2 מסוג Dopamine בחולים מאושפזים שהשתמשו בקוקאין במשך זמן רב חשף ירידה ברגישות של קולטנים אלה, אשר נמשכו חודשים רבים לאחר צריכת הקוקאין האחרונה. המנגנון וההשלכות של ירידה ברגישות הקולטן נותרים לא ברורים, אך מאמינים כי היא עשויה להיות קשורה לסימפטומים של דיכאון שחווים אצל אנשים שהשתמשו בעבר בקוקאין ולעתים קרובות הם הסיבה להידרדרות.

חצי זמן elicion של קוקאין הוא כ 50 דקות, אבל הרצון לקחת תוספת של קוקאין מאנשים מעשנים "סדק" בדרך כלל מתרחשת לאחר 10-30 דקות. על ידי אפים ומנהל תוך ורידים גם מעלה אופוריה לטווח קצר, אשר עולה בקנה אחד עם רמת קוק בדם ומציין כי הפחתת ריכוז מלווה הפסקת אופורית רצון כניסתו של מנה חדשה. תיאוריה זו נתמכת על ידי הנתונים של טומוגרפיית פליטת פוזיטרונים (PET) באמצעות קוקאין סמים רדיואקטיבי המכיל איזוטופ "C, אשר מראים כי במהלך תחושה אופורית ציין לכידת והזזת התרופה בסטריאטום (וולקוב ואח '., 1994).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

קוקאין רעילות

קוקאין יש השפעה ישירה רעילים על מערכות איברים. זה גורם הפרעה של קצב הלב, איסכמיה הלב, שריר הלב, דיסקציה אבי העורקים, vasospasm במוח, התקפים אפילפטיים. נטילת קוקאין עם נשים בהריון יכולה לעורר לידה מוקדמת ואת הפרעה שליה. דווח על מקרים של הפרעות התפתחותיות בילדים שנולדו לאמהות שצרכו קוקאין, אך הם יכולים להיות קשורים גם לגורמים אחרים, כגון הפלות, חשיפה לחומרים אחרים, טיפול טרום לידתי ואחרי לידה. עם ניהול תוך ורידי של קוקאין, הסיכון של זיהומים hematogenous שונים גדל, אבל הסיכון של זיהומים המועברים במגע מיני (כולל זיהום HIV) הוא גדל גם עם עישון קוקאין סדק או יישום אינטראנסלי של קוקאין.

נמסר כי קוקאין גורם אורגזמה מתמשכת אינטנסיבי, אם הוא נלקח לפני יחסי מין. השימוש שלה, אם כן, קשורה בפעילות מינית, אשר לעתים קרובות לוקח אופי כפייתי ו disorder. עם זאת, עם שימוש ממושך, יש לעתים קרובות ירידה בליבידו, ובין אנשים המשתמשים קוקאין ולבקש טיפול, תלונות על הפרעות מיניות הם לא נדיר. בנוסף, בקרב אנשים שמתעללים בקוקאין ומחפשים טיפול, לעיתים קרובות יש הפרעות נפשיות, כולל חרדה, דיכאון, פסיכוזה. אמנם חלק מהפרעות אלה היו ללא ספק לפני השימוש של ממריצים, רבים מפתחים כבר על רקע התעללות קוקאין.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

היבטים פרמקולוגיים של שימוש בקוקאין

שימוש חוזר בתרופה גורם בדרך כלל לתהליכים אדפטיביים במערכת העצבים, וההנהלה שלאחר מכן של אותה מנה גורמת להשפעה פחות משמעותית. תופעה זו נקראת סובלנות. סובלנות חריפה, או tachyphylaxis, היא היחלשות ההשפעה עם הזרקה מהירה של התרופה. סובלנות חריפה מתפתחת בניסוי הן בבני אדם והן בבעלי חיים. עם שימוש לסירוגין של התרופה, למשל, פעם אחת מנה אחת מנוהלת, פעם או פעמיים ביום, עשויים להתרחש שינויים מנוגדים. במחקר פסיכוסטימולנטים (כגון קוקאין או אמפטמין) בבעלי חיים ניסיוניים (לדוגמה, חולדות שבהן בוצעה הערכה התנהגותית) עם ניהול חוזר של התרופה, השפעתה גברה, ולא נחלשה. זה נקרא רגישות - המונח פירושו השפעה מוגברת כאשר מינון זהה של הממריץ חוזרת על עצמה. אנשים שמשתמשים בקוקאין ומחפשים טיפול לא דיווחו על אפשרות של רגישות לגבי ההשפעה האופורוגנית של התרופה. רגישות לא נצפתה בבני אדם ובמחקרים במעבדה, אם כי לא נערכו ניסויים מיוחדים כדי לאתר את האפקט הזה. לעומת זאת, כמה סופרי קוקאין מנוסים דיווחו שבמשך הזמן הם נזקקו למינונים גבוהים יותר כדי להשיג אופוריה. זה מצביע על התפתחות הסובלנות. במעבדה, tachyphylaxis (לפתח במהירות סובלנות) עם השפעה נחלשת נצפתה כאשר מינון אותו ניתנה במהלך ניסוי אחד. רגישות יכולה להיות מותנית-רפלקס. בהקשר זה, מעניין כי אנשים המשתמשים קוקאין לעתים קרובות לדווח על השפעה חזקה הקשורים תפיסה חזותית של המינון אשר מתרחשת לפני התרופה נכנס לגוף. תגובה זו נחקרה במעבדה: אנשים שהשתמשו קוקאין היו במצב התנזרות הוצגו קטעי וידאו עם סצינות הקשורות לקיחת קוקאין. תגובה רפלקס מותנית מורכבת בפעולה פיזיולוגית וחיזוק הכמיהה לתרופה.

רגישות בבני אדם יכולה גם לבסס את הביטויים הפסיכוטיים הפאראנואידים המתרחשים בשימוש קוקאין. הנחה זו מאוששת על ידי העובדה כי ביטוי פרנואידי הקשורים "שתייה" להתרחש רק לאחר שימוש ארוך טווח של קוקאין (ממוצע של 35 חודשים) ורק אנשים נטייה. לכן, את ההקדמה מחדש של קוקאין עשוי להיות נדרש לפתח רגישות ואת המראה של סימפטומים paranoiac. התופעה של קינדלינג מעורבת גם בהסבר רגישות לקוקאין. ניהול חוזר של מינון תת קרקעי של קוקאין מוביל בסופו של דבר התקפים אפילפטיים חולדות. תצפית זו ניתן להשוות עם תהליך של הדלקת, המוביל לפיתוח של התקפים אפילפטיים עם גירוי חשמלי מתחת למים של המוח. ייתכן שתהליך דומה מסביר את התפתחות הדרגתית של סימפטומים פרנואידים.

מאז קוקאין משמש בדרך כלל באופן ספורדי, אפילו אנשים שמשתמשים קוקאין לעתים קרובות יש פרקים תכופים של נסיגה, או "נסיגה". תופעות של תסמונת הנסיגה שנצפו אצל אנשים עם התמכרות לקוקאין. מחקר מעמיק של תסמונת הנסיגה קוקאין הראה היחלשות הדרגתית של הסימפטומים תוך 1-3 שבועות. לאחר תום תקופת הנסיגה, דיכאון שיורי עלול להתרחש, עם תחזוקה ממושכת של טיפול נוגדי דיכאון.

קוקאין התעללות ותלות בו

התלות היא הסיבוך השכיח ביותר של שימוש בקוקאין. עם זאת, אנשים מסוימים, במיוחד אלה אשר שואפים קוקאין intranasally, עשוי מדי פעם לצרוך את התרופה במשך שנים רבות. באחרים, השימוש בתרופה הופך להיות כפייתי, למרות מחשבה בזהירות צעדים להגבלת הכניסה. לדוגמה, סטודנט לרפואה יכול להישבע כי הוא ישתמש קוקאין רק בסופי שבוע, ועורך הדין יקבל החלטה מוצקה שהוא לא יבלה יותר קוקאין כי ניתן לקבל באמצעות כספומט. אבל בהדרגה הגבלות אלה מפסיקות לפעול, ואנשים מתחילים לקחת קוקאין לעתים קרובות יותר או להשקיע יותר כסף ממה שחשב בעבר. פסיכוסטולימולנטים נלקחים בדרך כלל פחות באופן קבוע מאשר אופיואידים, ניקוטין או אלכוהול. קוקאין "שתייה" נצפתה לעתים קרובות, אשר יכול להימשך בין מספר שעות למספר ימים ומסתיימת רק כאשר המלאי של התרופה נגמר.

השביל העיקרי של מטבוליזם קוקאין הוא הידרוליזה של כל אחת משתי קבוצות אסתר שלה, המוביל לאובדן פעילותו הפרמקולוגית. טופס Benzoylecgonine-demethylated הוא המטבוליט העיקרי של קוקאין נמצא בשתן. בדיקות מעבדה סטנדרטיות לאבחון השימוש קוקאין מבוססים על זיהוי של benzoylecgonine, אשר ניתן לזהות בשתן 2-5 ימים לאחר "binge". אצל אנשים שצרכו מינונים גבוהים של התרופה, ניתן למצוא את המטבוליט בשתן ולאחר 10 ימים. לכן, בדיקת שתן יכולה להראות כי אדם משתמש קוקאין בימים האחרונים, אבל לא בהכרח בזמן הנוכחי.

קוקאין משמש לעתים קרובות בשילוב עם חומרים אחרים. אלכוהול הוא עוד תרופה כי משתמשים קוקאין להשתמש כדי להפחית את הרגזנות מנוסים על ידי לקיחת מינונים גבוהים של קוקאין. בחלק, בנוסף התמכרות קוקאין, התלות באלכוהול גם מפתחת. עם צריכת בו זמנית של קוקאין ואלכוהול יכול לתקשר אחד עם השני. חלק מהקוקאין מועבר לקוקאתילן, מטבוליט שאינו נחות לקוקאין ביכולתו לחסום את ספיגה מחדש של דופמין. כמו קוקאין, קוקאין מגביר פעילות של תנועה בחולדות וגורם בקלות להתמכרות (צריכה ספונטנית) בקופים.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

סימפטומים של התנזרות קוקאין תסמונת

  • דיספוריה, דיכאון
  • נמנום
  • גמישות
  • השתוקקות מוגברת לקוקאין
  • ברדיקרדיה.

Carbamazepine נוגדת פרכוסים מוצע לטיפול, על בסיס יכולתו לחסום את תהליך קינדלינג - מנגנון היפותטי לפיתוח התמכרות לקוקאין. עם זאת, במספר ניסויים מבוקרים, ההשפעה של carbamazepine לא הוכחה. מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי disulfiram (כנראה בשל יכולתו לעכב-hydroxylase דופמין בטא) עשוי להיות יעיל בטיפול בהתמכרות לקוקאין בחולים עם אלכוהול תחלואה והתעללות אופיואידים. ישנם דיווחים על היכולת של פלואוקסטין - מעכב סלקטיבי ספיגה מחדש של סרוטונין - כדי לגרום לירידה משמעותית סטטיסטית בשימוש בקוקאין, מוערך על ידי מדידת רמת מטבוליטים השתן של benzoilekgonina קוקאין - לעומת פלצבו. יצוין כי עצירות - אגוניסט חלקי של קולטני אופיואידים מעכב שימוש ספונטנית של קוקאין פרימטים, אך במחקר מבוקר בחולים, בעת ובעונה אחת תלויה אופיואידים קוקאין, צמצום השימוש בקוקאין דווחו. לכן, כל התרופות הנחקרות המסייעות למנוע הישנות של התמכרות לקוקאין, במקרה הטוב, יש השפעה מתונה. אפילו שיפור קל הוא קשה לשחזר, ועכשיו מקובל כי אין תרופה אשר יעזור למעשה בטיפול התמכרות קוקאין.

טיפול תרופתי של התמכרות לקוקאין

בגלל התנזרות קוקאין הוא בדרך כלל מתון, זה לעתים קרובות לא דורש טיפול מיוחד. המשימה העיקרית בטיפול בתלות קוקאין היא לא כל כך הרבה כדי להפסיק את השימוש בתרופה, אבל איך לעזור למטופל לעמוד בדחף לחזור לשימוש כפייתי של קוקאין. על פי כמה דיווחים, תוכנית השיקום, כולל פרטניות וקבוצתיות פסיכותרפיה והחברה מבוססת על עקרונות של "אלכוהוליסטים אנונימיים" ושיטות טיפול התנהגותי (באמצעות מחקר של מטבוליטים קוקאין בשתן כמו חיזוק המבחן), יכול לשפר את היעילות של הטיפול מאוד. עם זאת, יש עניין רב במציאת תרופה שיכולה לעזור בשיקום אנשים עם התמכרות לקוקאין.

Desipramine הוא נוגד דיכאון טריציקלי אשר נבדק במספר מחקרים סמיות כפול עם התמכרות לקוקאין. כמו קוקאין, desipramine מעכב את ספיגה מחדש של monoamines, אבל בעיקר פועל על שידור noradrenergic. על פי כמה הנחות, desipramine יכול להקל על חלק מהתסמינים של נסיגה קוקאין התמכרות קוקאין בתוך החודש הראשון לאחר הפסקת השימוש בו - בתקופה שבה הישנות הם תכופים במיוחד. ל- Desipramine הייתה השפעה משמעותית מבחינה קלינית בתקופה המוקדמת של המגיפה, כאשר נעשה שימוש בקבוצה שכללה בעיקר "עובדי צווארון לבן" והשתמשה בקוקאין אינטרא-אנזי. תוצאות המחקרים הבאים על היעילות של desipramine אצל אנשים שהזרמו קוקאין תוך ורידי או סדק מעושן היו מעורפלים. לדברי כמה מקורות, חוסם בטא propranolol יכול להפחית את הסימפטומים של נסיגה מן התלות קוקאין.

בין תרופות אחרות, יעילות אשר הוצגה, יש לציין את אמנטדין dopaminergic, אשר עשויה להיות השפעה לטווח קצר ב detoxification

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.