Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עקמת עמוד השדרה הצווארי

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

עמוד השדרה תופס עמדה פתולוגית לרוב בילדות או בגיל ההתבגרות בתקופת התפתחות פעילה של סחוס ורקמת עצם, אם כי פגם כזה יכול להופיע גם אצל מבוגרים. המונח עקמת עצמה מרמז על כך שמישור העקמומיות הוא קדמי, בניגוד ללורדוזיס וקיפוזיס - מתכופף במישור הסגיטלי. עקמת צוואר הרחם או ליתר דיוק עקמת צוואר הרחם מתגלה כסטייה של עמוד השדרה ממיקום אנכי שמאלה או ימינה בחלקו העליון של אזור בית החזה ברמה של Th4-Th5 (חוליות בית החזה הרביעית עד החמישית), מה שמוביל לסידור א-סימטרי של הראש והכתפיים, כמו גם דפורמציה. חזה, עצמות גולגולת וסיבוכים אחרים. עקמת צוואר הרחם היא פתולוגיה נדירה. [1]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

שכיחות עקמת משתנה במדינות שונות מ 2% ל 13.6%. [2],  [3] הסטטיסטיקה מראה כי העקמומיות של עמוד השדרה הצווארי שכיחה יותר בחולים נשיים, לעומת זאת, יש ראיות כי הבנות הם רק לעתים מתקדמת. הוא האמין כי נוכחות של עקמת צוואר הרחם אצל האם מגדילה את הסבירות לאותה פתולוגיה אצל בתה. אך מידת העקמומיות של עמוד השדרה אינה תלויה בחומרת הפתולוגיה אצל קרובי משפחה, אפילו בקרב תאומים מונוזיגוטיים אין קונקורדנס על בסיס זה. באופן כללי, עקמת מכל הלוקליזציות היא הפתולוגיה החוליתית הנפוצה ביותר. רק אחד מארבעת תושבי כדור הארץ שלנו יכול להתהדר בתנוחה נכונה.

גורם ל עקמת צוואר הרחם

עקמומיות עמוד השדרה מתרחשת לעיתים קרובות יותר בילדות, לעיתים היא מורגשת מלידה, ואז הם מדברים על מום בלידה, אשר הגורמים לו יכולים להיות מוסתרים בהתפתחות תוך רחמית לא תקינה או כתוצאה מפגיעה קלה בחלקה העליון של עמוד השדרה שהתקבל במהלך הלידה. הבסיס לעקמת מולדת הוא תהליך דיספלסטי, סימנים של עקמומיות בעמוד השדרה קיימים כבר מהלידה.

מרבית העקמת היא אידיופטית, מקורם לא ברור והם נחשבים למחלה עצמאית. [4] התפתחות לא אחידה יכולה להפוך לסיבה היפותטית, כאשר השלד מתפתח מהר יותר מאשר שרירים ורצועות התומכים במיקום הנכון של עמוד השדרה (אי ספיקת רצועות שרירים בילדות ובגיל ההתבגרות). ההערכה היא כי חלוקת תאים לא אחידה כזו מתרחשת כתוצאה משינויים פתולוגיים הנגרמים מהפרעות מטבוליות, התפתחות תת-חוליתית, צורתם הלא סדירה, עקירה של הצלחת האפיפיסאלית, נעדרת אצל מבוגרים, הנחשבת לחלק החלש ביותר של השלד של אורגניזם גדל ויכול להיפגע כתוצאה ממתיחה רגילה אפילו.. [5]

אי ספיקה הורמונאלית יכולה להתרחש בגיל ההתבגרות כאשר תהליך אחד (צמיחה מהירה של ילד) "מזקק" את האחרים (ארגון מחדש של הורמונים מפגר אחריו).

נטייה משפחתית תורשתית מגדילה את הסיכוי להתפתחות עקמת צוואר הרחם, ככל הנראה, בתנאי שעדיין ישנם גורמי סיכון. [6] הפתוגנזה של מחלה זו אינה מובנת היטב. טרם ניתן לקבוע איזו מוטציה איזה גן או קבוצת גנים יהיו אחראים להתפתחות עקמת אידיופתית. מחקרים בוצעו עם קטגוריות שונות של גנים שקובעים את מבנה רקמות החיבור והעצמות, היווצרותם, תהליכים מטבוליים נקבעים באופן תורשתי ברקמות אלה, מסלול האיתות של מלטונין, גנים שקובעים את תהליכי גיל ההתבגרות והגדילה נחקרו גם יחד עם זאת, עדיין אין כל בהירות בנושא זה גדל.

דווח על קשר לטיפול בעקמת צוואר הרחם המולדת עם תסמונת Klippel-Feil (KFS), נוירו-פיברומטוזיס מסוג 1 (NF-1). [7], [8]

כחמישית מכל העקמת נרכשים, משניים, התפתחותם מצביעה על נוכחות של תהליך פתולוגי כלשהו. ניאופלזמה של עמוד השדרה ומבנים אנטומיים סמוכים, תצורות ציסטיות בחוט השדרה הצווארי - syringomyelia, אשר הגורמים להן גם אינם ברורים בוודאות, יכולות להביא לסטייה לרוחב של עמוד השדרה ממיקום אנכי.

נוכחות של שינויים ניווניים בעמוד השדרה ממוצא שונה (שיגרון, רככת, אוסטיאופורוזיס, דלקת מפרקים ניוונית) מובילים לעיקולו בכל גיל.

עקמת סטטית נרכשת עלולה לגרום לשהייה ממושכת במצב לא נוח עם צוואר לא טבעי נטוי, הקשור לציוד לא הגיוני של מקום העבודה, אי שמירה על משטר העבודה והמנוחה, פשוט להזניח את ההמלצות הבסיסיות בנוגע לתנוחה - נשיאת תיק או תיק ביד אחת (על כתף אחת), נמוך או שולחן גבוה מאוד לשיעורים וכו '.

עקמת נוירוגנית היא משנית ועשויה להיות תוצאה של שיתוק מוחין, דלקת קרום המוח הדלקתית הקודמת ושכיחות עצב אחרות. [9]

עקמת עצבית קשורה לרוב בהפרעות נוירו-שריריות שונות, כולל מצבים המשפיעים על העצבונים המוטוריים העליונים והתחתונים, כמו גם myopathies. [10]

גורמי סיכון

גורמי סיכון הם פגיעות בעמוד השדרה, לעיתים אפילו קלים שנשכחים; פעילות גופנית מופרזת והכי חשוב - או היעדרם המוחלט; נוכחות מחלות עמוד השדרה וחוט השדרה; מטבוליזם לא תקין; ניתוחי לב, כוויות נרחבות, אמפיזת מחזה, עודף משקל.

תסמינים עקמת צוואר הרחם

חומרת התסמינים תלויה במידת עקמומיות עמוד השדרה. הסימנים הראשונים למחלה כמעט ואינם נראים חזותית ואינם גורמים לתחושות לא נוחות אצל המטופל, למעט אולי עייפות מהירה. דו קיום של כאבי צוואר וגב כרוניים, אי נוחות, נוקשות וחוסר תחושה הם תסמינים נפוצים של עקמת צוואר הרחם. [11], [12

שלבים

עקמת מדרגה ראשונה בעמוד השדרה הצווארי היא סטייה שלו לרוחב מהציר האנכי בזווית של לא יותר מעשר מעלות. אם כבר מורגש פגם כזה בעקמת השד, אז באזור צוואר הרחם הקצר הוא מתגלה לרוב במקרה, למשל, על צילומי רנטגן. בשלב העוברי לא ניתן לטפל בעקמת צוואר הרחם, למרות שמומלץ למטופל קומפלקס מונע של תרגילים טיפוליים ובדיקה תקופתית על מנת למנוע את התקדמות המחלה.

עקמת עמוד השדרה הצווארי בדרגה השנייה מרמזת על זווית סטייה מהאנכי מ -11 עד 25 מעלות. הטיה של הצוואר כבר נראית חזותית - הראש נסוג מעט שמאלה או ימינה, אם כי הוא אינו מוטה או מסתובב כמו עם כננת. לפעמים שמים לב שאוזני המטופל בגבהים שונים. בדרך כלל, הסימפטומים הכלליים בשלב זה של המחלה אינם באים לידי ביטוי, אם כי לעיתים, בנוסף לחולשת שרירים, המטופל עשוי לחוש מעת לעת בכאבי צוואר או סחרחורת. ככלל, הופעת אי הנוחות מסוג זה קשורה לעומס גופני ותפקודי מוגבר, כמו גם לדחיסה חלקית של עורק החוליה במצב מסוים. בשלב זה יש לטפל בעקמת כבר, ויעילות הטיפול בתקופה זו היא הגבוהה ביותר.

עקמת עמוד השדרה הצווארי בדרגה III מאובחנת כאשר חוליות צוואר הרחם חורגות מהציר האנכי בזווית של 26 עד 40 מעלות, IV - יותר מ 40 מעלות. קשה לטפל בתארים כאלה בשמרנות, מסובכים על ידי סיבוב הציר העובר במרכז הגוף של מרכז החוליה (פיתול), ועקירות פיזיולוגיות (סיבובים).

בחולים עם דרגות העקמת השלישית והרביעית, סטיית הראש לצד מורגשת באופן ויזואלי, ניתן לראות בבירור כי לא רק האוזניים ממוקמות בגבהים שונים, אלא גם הכתפיים. בנוסף המטופל מתלונן על כאבים בצוואר, על חוסר יכולת לבצע את התנועות הפיזיולוגיות הרגילות של הראש - סיבוב, הטיה. תלונות המטופל על כאב ראש, חולשה, רעש או צלצול באוזניים, קואורדינציה לקויה, paresthesia מעידים על הפרה של אספקת הדם למוח כתוצאה מדחיסה חלקית של עורק החוליות.

יתכן שהוא קיים קומפלקס של עקמת צוואר הרחם הקרניו-פנים, עם א-סימטריה בפנים, דיסטופיה אורבלית אנכית בשילוב עם טורטיקוליס. [13]

טפסים

סוגים של עקמת נבדלים על ידי צורת עקמומיות עמוד השדרה ומדגישים את מספר מקומות הסטייה מהציר האנכי:

  • עקמת בצורת c או פשוט - עקמומיות נצפתה במקום אחד ובכיוון אחד;
  • בצורת s או מורכבת - בשני מקומות בכיוונים שונים;
  • בצורת z או בסך הכל - בשלושה או יותר, כאשר חוליות החלקים הסמוכים של עמוד השדרה מעורבים בתהליך העקמומיות.

על פי לוקליזציה של הנגע, נבדלת עקמת צוואר הרחם עם שיא עקמומיות ברמה של Th4-Th5; בית החזה - Th8-Th9; מותני-בית החזה - Th10-Th11; מותני - L1-L2. משולב או מורכב - חוליות עמוד השדרה והחזה המותני מעורבות לעתים קרובות יותר.

עקמת צוואר הרחם השמאלי מאובחנת כאשר קצה קשת העקמומיות הולך לצד שמאל. לעתים קרובות יותר אידיופתי ומתפתח אצל נערות מתבגרות, אם כי ניתן לרכוש אותו בבגרות. זה פחות נפוץ מאשר בצד ימין וצורת s. תוצאה של חריגות מולדות, בעצם, היא גם לא.

עקמת צוואר הרחם בצד ימין, בהתאמה, כוללת עקמומיות של עמוד השדרה ימינה ומתפתחת ברוב המקרים עם מומים, ולעתים קרובות היא בעלת אופי של פתולוגיה נרכשת.

ישנם גם מינים כמו עקמת קבועה, הנמשכת בכל תנוחה בגוף, ולא מתוקנת כאשר העקמומיות נעלמת במצב ישיבה או שוכב.

סיבוכים ותוצאות

בצד האסתטי, עקמת cervicothoracic בולטת היא פגם קוסמטי משמעותי המחמיר את מצבו הנפשי של האדם, הערכתו העצמית ומפחית את איכות החיים. בנוסף, פתולוגיה כזו משפיעה לרעה על מצב הבריאות.

עקמומיות שטוחה של עמוד השדרה על ידי הגדלת זווית הנטייה, הפיתול, סיבוב החוליות, כיפופים חדשים. עקמת צוואר הרחם, שהתפתחה בילדות ובגיל ההתבגרות, יכולה להוביל לפגמים ביצירת עצמות הגולגולת. דחיסה חלקית של עורק החוליה מובילה לפגיעה במחזור הדם המוחי. בן לוויה תכוף לעקמת של עמוד השדרה הצווארי-שורתי הוא paresthesia של הגפיים העליונות, עצבים בין-קוסטאליים. בחולים עם עקמת, אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם שכיחה יותר.

עקמת פשוטה בצורת C הופכת בהדרגה לצורת s מורכבת. עמוד השדרה מתכופף בכיוון ההפוך כדי לפצות על העיקול הראשון. עקמת יכולה להיות מסובכת על ידי כיפוף עמוד השדרה קדימה (לורדוזיס) או אחורה (קיפוזיס). עיוות של הצלעות והלהבים עלול להתרחש.

אם עקמת מדרגה ראשונה אינה משפיעה על מצב האיברים הפנימיים, אז דרגות עקמומיות גבוהות יותר של עמוד השדרה מעוותות את הצלעות ומשנות את צורת החזה, וכתוצאה מכך נפגעות תפקודי מערכת הנשימה, הלב וכלי הדם והעצבים. מכניקת הנשימה המשונה משפיעה על דרגת החמצון של הדם העורקי, מופיע יתר לחץ דם ריאתי, וההמודינמיקה של האורגניזם כולו משתנה.

אבחון עקמת צוואר הרחם

המומחה יכול לקבוע את העקמומיות של עמוד השדרה חזותית על ידי בדיקת המטופל. יש לו קו א-סימטרי בולט לעין של חגורת הכתפיים - כתף אחת מעל השנייה, בהתאמה - גם האוזניים, מכיוון שהראש מוטה לצד אחד. בשלבים הראשונים של המטופל הם נבדקים במצב נוטה קדימה (זרועות תלויות בחופשיות). במישוש, ניתן להרגיש כאב במקום בעיה. [14]

זווית הסטייה של עמוד השדרה ברמת דיוק גבוהה מאפשרת לך לקבוע אבחון אינסטרומנטלי. שיטת הבחירה היא צילום רנטגן. תמונה של עמוד השדרה מצולמת במספר תנוחות - עומדת, שוכבת על שטוח, ובמידת הצורך - על משטח נוטה. זווית העקמומיות של עמוד השדרה ברדיוגרפים נקבעת על ידי השיטה של J. Cobb, פיתול וסיבוב החוליות מתגלים בשיטת Nash-Mo או Raymondi. [15]

משתמשים גם בטומוגרפיה ממוחשבת, המאפשרת לקבל תמונה תלת ממדית של אזור הבעיה ולקבוע ברמת דיוק גבוהה את זווית העקמומיות ונוכחות פיתולים וחוליות של החוליות. עם זאת המחקר יקר ומספק מנה גבוהה יותר של קרינה. 

לבדיקת ילדים ובני נוער הזקוקים לניטור קבוע, נעשה שימוש בטכניקות שאינן קרינה - בדיקה ויזואלית או פיקוח על תמונות בדינמיקה, סקוליומטריה על פי V. מנהרה, אולטרסאונד, טופוגרפיה אופטית ממוחשבת.

הדמיה בתהודה מגנטית היא יותר מתאימה ללימוד מבנים הרכים עצם אינם כה נפוץ prescribed עבור עקמת משנית חשודים קשורים לגידולים, פתולוגיות כלי דם, וכן הלאה.  [16], [17]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת בכדי לקבוע את סיבת עקמומיות עמוד השדרה, מכיוון שזיהויו הוא קריטי לבחירת טקטיקות הטיפול. לשם כך משתמשים במחקרים נוספים, למשל, במחקרי מעבדה עם חשד לשחפת בעמוד השדרה. נתוני הדמיית תהודה מגנטית ברמת דיוק גבוהה יכולים לשלול או לאשר את syringomyelia, נוכחות של neoplasms אחרים, בקע חוליות, טומוגרפיה ממוחשבת - היתוך פתולוגי של החוליות (סינוסטוזה), חוליות נוספות. זה מאפשר לך לזהות במדויק אוסטאוכונדרוזיס בצוואר הרחם ועקמת, מאחר ושניהם יכולים לגרום לכאבי צוואר וסחרחורת. גם מחלת Schueruer-Mau מבדילה.

יַחַס עקמת צוואר הרחם

עקמומיות עמוד השדרה מופיעה לרוב אצל ילדים בני שש. הופעת הבכורה בגיל זה קשורה לתחילת הלימודים, הילד מתחיל לשבת הרבה, והעומס שלו על עמוד השדרה עולה בצורה חדה. הזינוק השני בגילויי עקמת נצפה כבר בגיל ההתבגרות המוקדם (אצל שנים-עשר-שלוש-עשרה), כאשר מתרחשת התפתחות גופנית מהירה. אם כבר הייתה עקמת קטנה, אז בגיל ההתבגרות, לעיתים קרובות עיוות נצפה, פיתול וסיבוב מופיעים. ההערכה היא כי ניתן לרפא עקמת לחלוטין כאשר היא עדיין אפיפיזאלית - צלחת הצמיחה בסחוס לא נעלמה והפכה לרקמת עצם. סגירת אזורי צמיחת חוליות מתרחשת בגיל 14 לערך. הוא האמין כי בהמשך אתה יכול רק להאט את תהליך העיוות בעמוד השדרה, אך לא להיפטר לחלוטין מהפתולוגיה. [18]

לאורגניזם מתפתח יש סיכוי טוב להחלמה. המטרה העיקרית של טיפול בעקמת צוואר הרחם בילדות ובגיל ההתבגרות היא להחזיר את החוליות למצבם הטבעי. הורים רבים מעוניינים: כיצד לתקן עקמת צוואר הרחם אצל מתבגרים? לשם כך, כדאי להתייעץ עם מומחה. בשלבים הראשונים, הפתולוגיה מתוקנת בהצלחה באמצעות מערכת תרגילים מיוחדת. התעמלות טיפולית מפני עקמת הומצאה ונבדקה במשך זמן רב, כמובן שתידרש התמדה והתמדה על מנת לתקן את היציבה. לעסוק בעצמך, לפחות בהתחלה, אינו מומלץ, מכיוון שיש התוויות נגד סוגים מסוימים של תרגילים. קפיצות, ויזות, תרגילי כוח שיכולים לשפר את העיוות אינם מומלצים. בנוסף, עליכם לגלות בדיוק באיזה חלק בעמוד השדרה יש עיקול פתולוגי. המדריך יעזור לכם לבחור את מערך התרגילים הנכון, הוא גם ישלוט ותתקן את טכניקת הביצוע - קצב, משרעת, תנוחת גוף. [19]

במידת הצורך יתכן ומומלץ ללבוש מחוך אורטופדי. זה חייב להיבחר על ידי מומחה כדי לא לסחוט את החזה ולתת את עמוד השדרה את המיקום הנכון. חבישת מחוך למשך זמן רב אינה מומלצת, מכיוון שהיא מסייעת להחליש את השרירים שלנו, שאינם פעילים במקרה זה. [20], [21]

הדגש העיקרי הוא על נורמליזציה של טונוס השרירים, הגברת ניידות המפרקים, שיפור זרימת הדם באזור הבעיה. כשיטות נוספות נעשה שימוש בעיסוי, רפלקסולוגיה וטיפול ידני, וקובעים בשילוב הליכים פיזיותרפיים וטיפול תרופתי. עקמומיות עמוד השדרה בשלבים הראשונים נותנת את עצמה היטב לתיקון, עם צורות מתקדמות של תהליך הטיפול נמשך מספר שנים.

בילדות ובגיל ההתבגרות, המאמצים מכוונים לפקח על המצב והתיקון המתוזמן בזמן של תהליך הגידול, למשל, מצב הורמונלי, תפקודי חוט השדרה, מערכת העצבים המרכזית והאוטונומית. ניתן לרשום טיפול תרופתי. בעיקרון משתמשים במתחמי ויטמין-מינרלים וסוכני ביצור. עם כאבים עזים, נרשמים משככי כאבים, לעיתים יש צורך בטיפול הורמונלי.

פיזיותרפיה מיושמת באזורי הצמיחה של החוליות, כמו גם על שרירי paravertebral. תרגילי פיזיותרפיה ועיסוי, לבישת מחוכים, תרגילי נשימה ושחייה, שיטות אלטרנטיביות (דיקור, רפואה טיבטית, טיפול בעלוקות) - כל המתחם הזה מסייע בשיפור היציבה ובמקרים לא מסובכים מאפשר לכם להיפטר לחלוטין מהעקמומיות של עמוד השדרה. על סמך הספרות הזמינה, קשה מדי להגיע למסקנה ברורה באשר להשפעות הדיקור על עקמת. [22], [23]

הטיפול בעקמת צוואר הרחם אצל מבוגרים, באופן עקרוני, אינו שונה משיטות ילדים. רק ההשפעה מתרחשת מעט מאוחר יותר, ולעתים קרובות מסתכמת בייצוב המדינה, ולא בהחלמה מוחלטת.

בנוסף לאמצעים טיפוליים, גם מבוגרים וגם ילדים מעודדים לבדוק ולשנות את אורח חייהם - להיות פעילים יותר, לפקח על תנוחתם, לשפר את מקומות העבודה ושינה, לרדת במשקל ולייעל את התזונה - להתמקד במזון צמחי וחלב, לחסל אלכוהול, להגביל חמוצים, בשרים מעושנים, ממתקים.

טיפול פיזיותרפי

סוג זה של טיפול כולל חשיפה לגורמים הטבעיים של הגוף. בטיפול בעקמומיות עמוד השדרה משתמשים בעיקר בתרגילים או בתנועה טיפולית. זה התווית רק נגד חולים עם תסמונת כאב קשה מאוד, אי נשימה קשה ו / או לב וכלי דם. [24]

מומלץ לבצע טיפול גופני לעקמת צוואר הרחם בכל שלב של המחלה, בתקופה שלאחר הניתוח, וגם כאמצעי מניעה הפוגע בהתקדמות המחלה. תרגילים לעקמת עמוד השדרה הצווארי נועדו לחזק את שרירי הגב ויוצרים מחוך טבעי לשמירה על עמוד השדרה במצב הנכון ביותר. בלי זה, ניתן להסיר את עקמומיות עמוד השדרה רק בניתוח. כל שאר השיטות - עיסויים, מגנטותרפיה, אלקטרו ופוטותרפיה, מחוכים, רפואה אלטרנטיבית הם נוספים, אם כי שימושיים מאוד.

תרגילים לעקמת צוואר הרחם מיועדים בעיקר לחיזוק שרירי אזור הבעיה. [25] עם זאת, אין לשכוח שרירי paravertebral של החלקים התחתונים. הם צריכים להיות במצב טוב. מחבר אחד המתחמים, מ 'נורבקוב, טוען שאתה יכול להחזיר גמישות ויציבות לעמוד השדרה בכל גיל. 

התרגילים הבאים מוצעים לאזור צוואר הרחם (תנועות חלקות, נושמים דרך האף, צג תנוחה):

  • מרכין את ראשך, החלק את סנטרך למטה, מנסה לגעת בחזהך, המדמה תנועה של ציפור שמנקה נוצות;
  • אנו משעינים את ראשנו לאחור, מנסים לגעת בחלק האחורי של הראש, במצב זה אנו מושכים אותו לכתפינו, אנו מיישרים, ואז אנו מתכופפים בעדינות קדימה, נוגעים בחזה שלנו ובמצב זה שוב מנסים למשוך אותו לכתפיים;
  • הטו את הראש לכל כתף בתורו, באופן אידיאלי, נסו לגעת בהם באוזן (אל תרימו את הכתפיים, גב ישר);
  • סובב את הראש סביב הציר העובר דרך האף ובחלק האחורי של הראש, ימינה ושמאלה בשלוש תנוחות: הראש ישר, מוטה קדימה ואחורה;
  • ממצב ההתחלה: הראש ישר, המבט לפנינו, אנו מסתכלים לאחור, ומאחוריו הראש רחוק ככל האפשר ימינה, ואז שמאלה (כמו ינשוף), מנסה להביט לאחור ככל האפשר;
  • לגלגל את הראש באטיות ובחלקה על הכתפיים בכיוון אחד, מנסה לגעת בחזה עם הסנטר, האוזן - הכתף המתאימה, החלק האחורי של הראש; ואז בדרך ההפוכה.

כאמור, לא כדאי לערוך מחקרים עצמאיים, למעט מניעה או בשלב מאוד ראשוני. עם עקמת קשה יש לבחור מערכת תרגילים ולשלוט בהם יחד עם המדריך, כדי לא לפגוע במצב או להחמיר אותו.

שיטות פיזיות נוספות לטיפול בעקמת הן מגנטותרפיה, פרוצדורות חשמל, טיפול באולטרסאונד, טיפול בחום ואור. הם משולבים עם פיזיותרפיה, עיסוי, רפלקסולוגיה וטיפול תרופתי.

קרינה מגנטית משמשת הן להשפעה על עמוד השדרה והן על השרירים התומכים בו. זה מתיישר את השרירים, מפעיל את זרימת הדם, מגרה תהליכי התאוששות בחוליות, יש לו השפעה משכך כאבים ואנטי דלקתית.

גירוי אלקטרוסטרלי של השרירים מתבצע בקורסים של 10 עד 25 פרוצדורות, אלקטרופורזה משמשת כמניעה של נדירות של מבני עצמות (אוסטאופורוזיס). [26]

משתמשים גם בטיפול פוטודינמי - טיפול בגלי אור באורך מסוים. השיטה מתבססת על העובדה שמרגישים פוטנציאליים מצטברים בתאים ששונו פתולוגית. תחת זרם מקומי של גלי אור באורך מסוים, התאים שהשתנו נהרסים, וממריצים את ההתרבות של תאים חדשים ובריאים, ובכך משחזרים רקמות עמוד שדרה תקינות. מקורם של גלים כאלה הוא לרוב לייזר.

נהלים תרמיים (יישומים, עטיפות חמות) משמשים להמרצת זרימת הדם והלימפה בהיעדר התקדמות עקמת.

כמו כן משתמשים בשחייה, טיפול באלנהותרפיה ובבוץ.

שיטות איורוודה

חולשת הגרעין הפנימי - כך מפרש הרפואה האיורוודית את עקמומיות עמוד השדרה. הסיבות לכך מורכבות למדי ומוסתרות בחוסר האיזון של מערכת העצבים המרכזית וקשורות למצב הרגשי, ושורשי הבעיה חוזרים לילדות העמוקה ולמערכת היחסים של ילדים והורים.

עם זאת, אתה יכול לעזור למטרה. עם עקמת של תואר I-II בגב העליון (צוואר הרחם) תרגיל יהיה יעיל - הזזת ידיים על הקיר. כדי לבצע אותו אנו ניגשים לקיר שטוח ונחים עליו עם הראש, הגב והישבן. הרם את הידיים לגובה הכתפיים, התכופף במרפקים בזווית ישרה, נשען על הקיר (המברשות נוגעות בקיר בגב). כופפו מעט את הברכיים. הרם את הידיים בעדינות, החליק אותן לאורך הקיר. אנחנו קבועים במיקום העליון ואז חוזרים אחורה. התרגיל חוזר על עצמו 10 עד 12 פעמים.

בנוסף, איורוודה ממליצה על תזונה נכונה ושינה על כרית, לא עבה יותר מהיד שלך, כמה ניסוחים רפואיים, עיסוי טיבטי מיוחד. אין גם צורך להתייעץ עם מומחה.

מתנצלני יוגה ממליצים: להיפטר מעקמת, אתה צריך לתכנת מחדש לחלוטין את שרירי הגב. כדי לעשות זאת, מספיק לעשות תרגילים - אסנות יוגה. לא הרבה, רק שניים או שלושה, אלא כל יום; בוקר, אחר הצהריים וערב. תרגיל אחד אורך כשתי דקות. שלושת האסנות הבסיסיות לתנוחה נכונה הן: ארדהה נאבאסנה או מחצית מתנוחת הסירה (מוחזקת בהתחלה במשך 10 שניות, מגדילה בהדרגה את הזמן לדקה); תנוחת utkatasana או צואה; תנוחת סלבהאסאנה או ארבה.

אסאנות אלה מבוצעות בגרסאות שונות ותיאורן באינטרנט. למתחילים אתה צריך לבחור את האפשרויות הנוחות והרכות ביותר לביצוע. עקוב אחר היציבה והנשימה שלך. עדיף להתחיל שיעור יוגה אצל מדריך.

מחוך לעקמת

המטרה העיקרית של טיפול לא ניתוחי היא להפסיק בהצלחה את התקדמות הקימורים או העקומות הרגילות הגורמות או עלולות לגרום לנכות. הבחירה במכשיר האורטופדי מבוססת על סוג העקומה ורמת הסבילות הצפויה של המטופל. [27]

הרפואה הרשמית ממליצה לרוב ללבוש מחוכים ותחבושות לתיקון היציבה. לאחר שנבחרו כראוי, הם מקבעים את הגוף במצב הנכון. זמין למבוגרים וילדים, הם רכים וקשים. יש מחוכים של חנות, מה שנקרא פעיל, שמבצעים לא רק קיבוע, אלא גם את ההשפעה על קשתות העקמומיות. במקרים מסוימים המחוך מבצע תרגילים טיפוליים. עם זאת, מחוכים תורמים להתנוונות השרירים שחייבים לעבוד ולתמוך בעמוד השדרה, כך שמחוך לבד לא יכול לעשות, תצטרך להתאמץ. מומחים ממליצים ללבוש תיקוני תנוחה לא יותר מארבע שעות ביום. [28], [29]

מחוכים הם התוויות נגד נשים בהריון, חולי אוסטאופורוזיס, מחלות ריאה ולב, אלרגיות לחומר ממנו עשוי המוצר.

טיפול כירורגי

במקרים של עקמת מורכבת פרוגרסיבית עם חוסר יעילותן של שיטות שמרניות, יתכן ומומלץ לחולה לבצע ניתוח לתיקון עמוד השדרה במיקום הנכון באמצעות מבנים מתכתיים-פלסטיים ואוטוגרפטים.

התערבות כירורגית עוצרת את עקמומיות עמוד השדרה ומפחיתה את ההשפעות המזיקות על עבודתם של איברים ומערכות אחרות. הניתוח לא מסיר עקמת, אלא מתקן את המיקום הנכון של עמוד השדרה.

האינדיקציה לניתוח היא ההתקדמות המהירה של המחלה, זווית הסטייה של עמוד השדרה היא יותר מ 50 מעלות אצל חולה מבוגר ויותר מ 45 ° אצל ילד, כאב תרופתי שלא ניתן לעצור אותו, סכנה לאיברים חיוניים, איום של שיתוק ומוות פתאומי (זווית 60 ° ומעלה). [30]

המבנים המקבעים את עמוד השדרה ניודים, הם ממוקמים לילדים תוך התחשבות בצמיחתם נוספת, וחסרי תנועה - למבוגרים. ישנן מספר שיטות לתיקון כירורגי של עמוד השדרה. לאחר הניתוח, ברוב המקרים, החולה לובש מחוך במשך חודש. כמעט תמיד בתקופת ההחלמה נקבעים תרגילי פיזיותרפיה. פעילות גופנית לחולים העוברים תיקון כירורגי בעמוד השדרה מוגבלת לכל החיים.

מְנִיעָה

כדי למנוע עקמומיות עמוד השדרה יש להשתמש במצעים אורטופדיים, ללבוש פשתן ונעליים בגודל מתאים העומד בדרישות לה. אם התפתחו כפות רגליים שטוחות, יש להשתמש במדרסים אורטופדיים כדי לפצות על המיקום הלא נכון של כף הרגל. [31]

בחיי היומיום, הימנע מנשיאת תיקים ומזוודות (משקולות אחרות) ביד אחת. תרמילים ותרמילים עדיפים.

מקום העבודה צריך להיות נוח, מואר היטב, עולה בקנה אחד עם הצמיחה כך שלא יהיה צורך להתכופף נמוך או להרים זרועות ולארוע את צווארך. רגליים צריכות גם לנוח על הרצפה או על הדום. יש לכופף את מפרקי הברך והירך בזווית של 90 מעלות כשיושבים. אם אתה צריך לשבת זמן רב תוך כדי עבודה, אתה צריך לעשות הפסקות טכנולוגיות כדי להתחמם: למבוגרים - כל 45 דקות, לילדים - 20.

בילוי שימושי, ספורט בר ביצוע, יוגה, שחייה, תרגילי התעמלות לחיזוק שרירי הגב, בפרט, החלקת הידיים לאורך הקיר.

תַחֲזִית

עקמת צוואר הרחם של תואר I-II נותנת את עצמה היטב לתיקון בעזרת התעמלות מיוחדת לחיזוק שרירי הגב. במקרים מורכבים יותר, יתכן ויהיה צורך בטיפול או ניתוח מורכב ממושך.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.