Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עקמת 2 מעלות אצל מבוגרים וילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

עקמומיות מורכבת, אך מתונה (בתוך 11-25 °) של עמוד השדרה לאורך המישור החזיתי והסיגיטלי, המלווה בפיתול של החוליות, נקראת עקמת. עקמת מדרגה 2 מאובחנת לעתים קרובות למדי, שכן שלב זה, בניגוד לראשון, כבר מתבטא בסימנים חיצוניים ניכרים. [1]

ישנם תנאים מוקדמים רבים להפרה. עם זאת, ברוב המקרים לא ניתן למצוא את הסיבה האמיתית לפתולוגיה.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

המידע הראשון אודות עקמת כמחלה בעמוד השדרה הוצג על ידי היפוקרטס - יתר על כן, המרפא היווני הקדום אף ניסה לבנות טיפול להפרעה זו על ידי השפעה חיצונית עליה. אגב, היפוקרטס ציין כי ניתן לרשת עקמת דרך הקו הנשי. [2], [3]

על פי הנתונים הסטטיסטיים הנוכחיים, נכון שבנות נוטות יותר לחלות: בהשוואה לבנים, כ -6: 1.

לא מזמן אישרו מדענים כי לבנות שאמהותיהן סובלות עקמת יש סיכון גבוה פי 20 לפתח פתולוגיה כזו מאשר ילדים אחרים. יחד עם זאת, עקמת תורשתית היא אגרסיבית יותר באופייה. עם זאת, סוגיה זו עדיין נחקרת.

הביטויים הראשונים של עקמומיות סקוליוטית של עמוד השדרה חופפים לרוב לתקופות של צמיחה פעילה של מערכת השלד והשרירים. מדובר בערך בתקופה של 6-7 שנים ובגיל ההתבגרות.

הסטטיסטיקה מצביעה על כך שכ -6% מכלל אוכלוסיית כדור הארץ סובלת עקמת במידה כזו או אחרת. יתר על כן, רק ב -14% מהמקרים הרופאים מצליחים לקבוע את הסיבה לפתולוגיה: לרוב, סיבה כזו היא טראומה, רככת, חריגות עצם מולדות, אורכים שונים של הגפיים התחתונות וכו '.

מתוך מאות חולים עם ביטויים ראשוניים של עקמת, התקדמות נוספת של המחלה נצפתה בכ -1/3 מהמקרים. [4], [5]

גורם ל עקמת כיתה 2

עקמת מדרגה 2 היא תמיד תוצאה של התקדמות דרגת העקמומיות הראשונית הראשונה. היוצאים מן הכלל היחידים לכלל הם פגמים מולדים, הנוצרים כתוצאה מהפרה של היווצרות וצמיחה של דיסקיות חוליות ומנגנון הרצועות גם בתקופה הטרום לידתית, כמו גם עיוותים הנגרמים ממחלות מסוימות בילדות - בפרט, שיתוק מוחין, רככת, פוליומיאליטיס.

באופן כללי, הרופאים מזהים את הסיבות הבאות להופעת הפרעה זו:

 • בין גורמים מולדים - פגמים בהתפתחות עמוד השדרה (חוליות שלמות ונוספות בצורת טריז), מיזוג של גופי החוליות ותהליכים רוחביים, סינוסטוזה של עלות וכו ';
 • בין הגורמים הנוירו -שרירים - מחסור והחלשת המנגנון הרצועי -שרירי של עמוד השדרה, ירידה בטונוס השרירים בחולים עם syringomyelia, מיופתיה, שיתוק מוחין, טרשת נפוצה וכו ';
 • בין הגורמים הנגרמים לתסמונת-דיספלסיה של רקמות חיבור, תסמונת מרפן, תסמונת אלרס-דנלוס;
 • הגורמים המשניים כוללים שברים, התערבויות כירורגיות, התכווצויות cicatricial וכו '. [6]

גורמי סיכון

הופעתה והתקדמותה של הפרעה סקוליוטית יכולה להתרחש עקב שילוב של הגורמים הבאים:

 • הפרעות דיספלסטיות המשפיעות על חוט השדרה, החוליות, הדיסקים, דבר הגורם להפרה של הצמיחה התקינה של עמוד השדרה;
 • הפרעות באיזון הורמונלי ותהליכים מטבוליים, אשר באופן כללי יוצר רקע שלילי בגוף;
 • הפרעות דינאמיות וסטטיות - בפרט, עומס מופרז ואסימטרי על עמוד השדרה, במיוחד בשלב של צמיחת השלד. [7]

גורמי הסיכון המיידיים כוללים שרירי גב מוחלשים, היפודינמיה, תזונה לא מספקת או לא מספקת, פעילויות מקצועיות או ספורטיביות "א -סימטריות", תנוחת גוף סדירה (במהלך העבודה, הלימוד), לבישת תרמיל על כתף אחת.

אם במהלך האבחון הרופא לא מצליח לקבוע את הסיבה להפרעה, אזי האבחנה נעשית עקמת אידיופטית. [8]

פתוגנזה

התיאוריות העיקריות על הופעת העקמומיות הסקוליוטית הן שינויים מבניים בעמוד השדרה, הפרעות בשרירי עמוד השדרה וסיבי הקולגן, פתולוגיה של המערכת האנדוקרינית והמנגנון הווסטיבולרי. נשקלת גם האפשרות של נטייה גנטית. [9]

בהתפתחות עקמת אידיופטית, התיאוריות העיקריות הן גנטיות, אנדוקרינולוגיות ונוירו -שריריות. עם זאת, מנגנון הופעת ההפרה מסיבות אלה לא נחקר במלואו. [10]

בקטע החזה של עמוד השדרה, בתהליך היווצרות העקמומיות, הגוף החוליות נעקר הצידה לקמורות הקשת המעוקלת. כתוצאה מכך, החלק הקדמי של חוליות בית החזה פונה לקמורות הקשת, להתארכות שורש הקשת ולהתרחבות הנקב החוליות. החוליות מעוותות בצורה בצורת טריז. דפורמציה דומה נצפתה בדיסקים הבין חולייתיים, אשר מצטמצמים בצד הקעור ועוברים שינויים דיסטרופיים. [11]

במהלך התפתחות עקמת, עמוד השדרה משנה את צורתו ואת מיקומו: יש סטייה אחורית של התהליכים הרוחביים וירידתם. התהליכים המפרקים הסמוכים לאזור הקעורות הופכים לרוחביים יותר, ההיבטים המפרקיים (מפרקי ההיבטים) מתרחבים. חיבורים חדשים נוצרים בחלקים הסמוכים של הקשתות. ישנה סטייה של התהליכים החוטיים של חוליות החזה לכיוון הבליטה, וחצי הקשת של הבליטה מתקצרת בהשוואה לחלק הקעור.

מנגנון הרצועות משתנה באופן פתולוגי. קיימת תזוזה של הרצועה האורך הקדמית לכיוון הקמור, ואחריה הדיסוציאציה והדילול שלה, הדחיסה של חלק מהרצועה האורך הקדמית בקעירות. תהליכים אלה מבטיחים את יציבות העקמומיות שנוצרה.

תעלת עמוד השדרה הופכת לא אחידה: היצרות באזור הקעורים והתרחבות באזור הקמור. כיסוי המגן של חוט השדרה, יחד עם החלק הפנימי, נלחץ אל פני השטח האנטרו -צדדי של הקעורה.

הצלעות והחזה משתנים באופן פתולוגי במישורים שונים. יש סופרפוזיציה של צלעות זו על זו, הרחבת חללים בין -צלעיים, עיוות צלעות ויצירת גיבנת. עם התכנסות מוגזמת של הצלעות, הסבירות להידבקות סיבית, ההתפתחות של תהליכים ניווניים בשרירים הבין -צלעיים עולה. [12]

תסמינים עקמת כיתה 2

לעתים קרובות, אפילו עם עקמומיות קטנה יחסית, אדם חווה כאבי גב, מקרין לרגליים, לזרועות, לחלקי גוף אחרים ואפילו לאיברים פנימיים. הסיבה לכאב כזה היא צביטה של העצבים על ידי מבנים תומכים, או שינויים בדיסקים בחוליות. הדבר גורר הידרדרות במעבר האותות הביואלקטריים לאורך סיבי העצב מחוט השדרה לאיברים מסוימים. [13]

עקמומיות של עמוד השדרה יכולה להתבטא בסימפטומים הבאים:

 • הפרה של סימטריית הגוף;
 • הפרת הליכה;
 • עייפות גב קשה (הגב מתעייף במהירות בהעדר תמיכה - למשל גב על כיסא, כמו גם בהליכה או בעמידה לאורך זמן);
 • כאבים קבועים בראש, בגב, בגב התחתון, בין השכמות;
 • קוצר נשימה, בעיות חוזרות בלב ו / או במערכת העיכול;
 • עוֹבֵד רַשׁלָן.

כשזה מגיע לילדים, אז ההורים יכולים לשים לב לסימנים הראשונים הבאים:

 • בליטה לא טבעית של השכמות;
 • הטיית ראש קבועה לצד אחד;
 • נחיתה א -סימטרית של הכתפיים או הירכיים, מיקומם הלא נכון החזותי (גבוה או נמוך ביחס זה לזה);
 • עקמומיות של קו החגורה;
 • הטיית הגוף הצידה בעת הליכה.

אם אתה מוצא אחד מהסימנים לעיל, עליך בהחלט לפנות לעזרה מאורתופד.

כיצד נראה עקמת מדרגה 2?

אם אתה מסתכל מקרוב על האזור האחורי של אדם עם עקמומיות סקוליוטית בדרגה 2, אתה יכול לשים לב לתכונות הבאות:

 • חגורת הכתפיים ממוקמת באופן א -סימטרי;
 • המיקום של השכמות שונה (בליטה של השכמות בצד אחד);
 • קו מעוגל של תהליכים חוטים;
 • גוף מעוות במקצת.

במהלך התפתחות העיוות, עצם השכמה בצד הקמור של הקשת המעוקלת הופכת גבוהה יותר מאשר השכמה בצד הקעור. צוין היווצרותה של מה שנקרא גיבנת הצלעות, שכאילו "דוחפת" את עצם השכמה החוצה.

הטיית תא המטען גוררת שינוי במאזן הגוף: יש הטייה צירית לכיוון שיא העקמומיות.

אם תבקש מהחולה להישען קדימה, העיוות יתברר יותר.

כאבים עקמת כיתה 2

עם עקמומיות צוואר הרחם, הכאב מתבטא בכתף, בחלל הבין -עיני. כאבי ראש קבועים וסחרחורת אופייניים גם הם. עלייה בתסמונת הכאב נצפית בעת כיפוף קדימה, או עם החזקה ממושכת של הראש בתנוחה אחת.

עם עיוות בחזה עלולים להופיע כאבים בחזה, באמצע הגב ובשכמות.

עם עקמת מותנית, כאב מתיש באזור המותני לרוב מצוין.

עיוות צוואר הרחם מתגלה ככאב עז בשרירים ובראש. הכאבים גדלים על רקע הפעילות הגופנית, כמו גם בנשימה עמוקה, הלם בשיעול.

גיבנת עם עקמת כיתה 2

עקמת מדרגה 2 מוגדרת כלפי חוץ מעט, ולכן הדבשת בשלב זה של הפתולוגיה קיימת רק בצורה של עקמומיות עלות. הכיפוף כמעט ולא מורגש, העיוות הופך לגלוי רק כאשר הגוף מוטה קדימה.

הבעיה עלולה לגרום לאי נוחות קלה, מתח שרירים מורגש, כאבים עלולים להופיע בהיעדר פעילות גופנית.

המראה של גיבנת הצלעות אופייני יותר ל- 3-4 מעלות עקמומיות המשפיעות על עמוד השדרה החזי העליון, החזה או החזה, אם כי בבדיקה ויזואלית ניתן להבחין בבליטה חזקה יותר של עצם השכמה בצד אחד.

עקמת של 2 מעלות אצל ילד

בילדות, עקמת מתחילה להתפתח בין גיל חמש ל -14 שנים. תקופות מסוכנות במיוחד נחשבות 5-6 שנים ו-10-14 שנים, מכיוון שבשלבי זמן אלה עמוד השדרה של הילד צומח באופן פעיל.

מכיוון שעמוד השדרה מאופיין בפלסטיות בולטת למדי, עם חלוקה לא נכונה של העומס עליו, או בהשפעת גורמים אחרים, שורות חוליות בודדות יכולות לסטות מציר הבסיס לשמאל או לימין, ויוצרות קשת של עַקמֶמֶת. תופעה דומה אופיינית לאזור החוליות הלומבוסקרליות, אך היא יכולה להופיע במקביל גם במחלקות שונות.

בנוסף, ילדים מאופיינים בצורת פתולוגיה מולדת. במצב כזה הבעיה מוסברת בהתפתחות לא תקינה של מערכת השרירים והשלד של התינוק, פגמים בצורה של הידבקות בצלעות או בחוליות, בנוכחות חוליות נוספות וכו 'יש לציין כי הצורה המולדת שכיחה הרבה פחות מאשר נרכש.

עקמת כיתה 2 והריון

בין כל הפתולוגיות של עמוד השדרה אצל נשים בהריון, עקמת נמצאת במקום השני, לאחר אוסטאוכונדרוזיס. יחד עם זאת, הפרה זו מסבכת באופן משמעותי את חייה של אישה בתקופה כה קריטית של ההיריון. אפילו במצב בריא, עמוד השדרה אצל נשים בהריון עובר מתח כבד, במיוחד באזור המותני, שבשליש השלישי מתבטא בכאבים בולטים למדי. בנשים הסובלות עקמת בדרגה 2, ניתן לזהות תסמונת כאב מוקדם יותר ולהתבטא בצורה חזקה יותר.

מלבד זאת, הריון גורם פעמים רבות לכישלון השינויים המפצים שנעשו במהלך הטיפול בבעיה. התפתחות סיבוכים הנגרמים כתוצאה מהפרעה שלאחר עיוות בעבודת האיברים הפנימיים ומערכת העצבים אפשרית אף היא. נשים עם עקמומיות סקוליוטיות נוטות יותר לחוות לידה מוקדמת, הפלות ספונטניות, פגמים התפתחותיים אצל התינוק ומידת העקמומיות במהלך ההיריון עלולות להחמיר.

עם זאת, אמהות רבות לעתיד נושאות בהצלחה ילדים בריאים. התנאי העיקרי: פיקוח קבוע על ידי רופא, ניהול נכון של ההריון, בקרה על משקל הגוף, שימוש בתחבושות מיוחדות.

שלבים

כדי לקבוע את שלב עקמת משתמשים בקריטריונים כגון העיקרי ומידת הקימור, יציבותו, נוכחות שינויים מבניים בחוליות (סיבוב, פיתול, דפורמציה), לוקליזציה של עקמומיות מפצה מעל ומתחת לפגם העיקרי. [14]

בהתאם לתפקוד החוליות הסטטיות שהשתנו, נבדלים הדברים הבאים:

 • עקמומיות מפוצלת (מאוזנת), שבה הציר האנכי המשתרע מקודקוד התהליך הספיני של חוליה C7 עובר בקו הבין -גלוטאלי;
 • עקמומיות (לא מאוזנת), שבה הציר האנכי המשתרע מקודקוד התהליך הספיני של חוליה C7 מופנה בצד ואינו עובר דרך הקו הבין -גלוטאלי.

תחת הפרעת skolioznoe סיווג radiologic יכולות להיות מדרגות:  [15],  [16], [17]

 1. הזווית הסקוליוטית היא 1-10 °. לעמוד השדרה יש עקמומיות קלה לאורך המישור הקדמי, א -סימטריה של השכמות וחגורת הכתפיים (עקמת חזה וצווארקטורוריקה) או מותניים (עקמת מותנית), א -סימטריה של השרירים ברמת קשת העיוות.
 2. הזווית הסקוליוטית היא 11-25 °. העקמומיות בולטת, אינה "מסתירה" בעת פריקת עמוד השדרה. יש קשת קטנה של פיצוי וגבנת צלעות פחות בולטת.
 3. הזווית הסקוליוטית היא 26-50 °. העקמומיות משמעותית לאורך המישור הקדמי. יש קשת מפצה, החזה מעוות, גיבנת הצלעות בולטת. יש סטייה של הגוף הרחק מהקשת הסקוליוטית הבסיסית. פריקת עמוד השדרה נותנת תיקון קל.
 4. הזווית גדולה מ- 50 °. Kyphoscoliosis יציב, אינטנסיבי בחדות. קיימות הפרעות נשימה ולב. [18]

טפסים

בהתאם לאטיולוגיה של התפתחות הפתולוגיה, עקמת היא:

 • מיופתי;
 • נוירוגני;
 • דיספלסטי;
 • צִיקִי;
 • טְרַאוּמָטִי;
 • אידיופטית.

עקמת אידיופטית בדרגה 2 היא הפרעה שסיבותיה לא ברורות.

עקמת דיספלסטית בדרגה 2 נגרמת כתוצאה מפגיעה במטבוליזם ואספקת דם לרקמות החוליות והדיסקים. [19]

על פי צורת הדפורמציה, הם מובחנים:

 1. עקמת בצורת C עם קשת מעוקלת אחת;
 2. עקמת בצורת S בדרגה 2, עם שתי קשתות עקמומיות;
 3. עקמת בצורת Ʃ עם שלוש קשתות עקמומיות.

על פי מיקום הדפורמציה, ישנם:

 • עקמת צד שמאל של 2 מעלות (עם עקמומיות דומיננטית של הקשת לצד שמאל - מתרחשת לעתים קרובות יותר ויש לה פרוגנוזה נוחה יותר);
 • עקמת צד ימין של 2 מעלות (עם עקמומיות של הקשת לצד ימין);
 • עקמת צוואר הרחם עם שיא העיוות ברמת Th3-Th4;
 • עקמת חזה מדרגה 2 עם שיא העיוות ברמת Th8-Th9;
 • עקמת בית החזה בדרגה 2 עם שיא העיוות ברמה של Th11-Th12;
 • עקמת מותנית מדרגה 2 עם שיא העיוות ברמת L1-L2;
 • lumbosacral עם שיא עיוות ברמת L5-S1.

על פי מידת העקמומיות שהשתנתה, בהתאם לעומס על עמוד השדרה, ישנם:

 • עקמת קבועה של התואר השני, היא גם יציבה;
 • עקמת לא קבועה של התואר השני (לא יציבה).

בהתאם למאפיינים הקליניים:

 • עקמת לא מתקדמת (מבלי להגדיל את זווית העיוות);
 • עקמת פרוגרסיבית של התואר השני, המחולקת לאטית ומתקדמת במהירות (עד 9 ° ויותר מ 10 ° תוך 12 חודשים).

סיבוכים ותוצאות

אם העקמומיות של עמוד השדרה מתקדמת, אז עם הזמן זה יכול להוביל לעיוות משני של האגן והחזה, פגיעה בתפקוד הריאתי, פתולוגיות מהלב ואיברי הבטן, להתפתחות של שינויים ניווניים-דיסטרופיים. [20]

הגדלת העיוות יכולה להוביל לתוצאות השליליות הבאות:

 • שינויים אנטומיים ותפקודיים של איברים פנימיים, הידרדרות בתפקוד הנשימה, הופעת אי ספיקה ריאתית, הגוררת מצב היפוקסי כרוני. [21], [22]
 • היווצרות של אי ספיקה של החדר הימני, הנגרמת על ידי לחץ בלחץ הדם הריאתי, הופעת תסמונת "הלב הסקוליוטי". [23],  [24]לתסמונת המאופיינת בנשימה לא תקינה, כאבים בחזה, ליקוי בהכרה, עייפות, טכיקרדיה, כאבי עמוד שדרה, paresthesia, הזעות לילה, רגליים נפוחות ושפתיים כחולות, רגישות לידיים ורגליים קרות.
 • שינוי בלוקליזציה של הכליות והכבד לפי סוג הצניחה, הפרעה מצד האיברים והמעיים. אולי הפרה של המצב האורודינמי, התפתחות תהליכים דלקתיים באזור האורוגניטלי.
 • תהליכים דיסטרופיים המשפיעים על הדיסקים הבין חולייתיים ועל המפרקים הסינוביאלים, מלווים בתסמונת כאב כמו אוסטאוכונדרוזיס עם תסמונת רדיקולרית.
 • הפרעות קשות בעמוד השדרה, עוויתות, שיתוק רופף ושיתוק הנגרמים על ידי הפרעות במחזור הדם, זרימת לימפה, התפתחות סטגנציה של נוזל מוחי.

גורמים אלה באופן כללי יכולים להוביל לדלדול כללי של הגוף, נכות עקב הפרעות תפקודיות ואורגניות קשות.

מה הסכנה בעקמת מדרגה 2?

לא בכל המקרים עקמומיות התואר השני מחמירה ומתקדמת. אבל אם זה בכל זאת קורה, אז קיימת סכנה של עיוות של החזה, היווצרות של מיקום לא נכון של האיברים הפנימיים של חלל הבטן והחזה, התפתחות של הפרעות תפקודיות ממספר מערכות גוף בבת אחת: שתן, נשימה, מערכת העיכול, הלב וכלי הדם.

בנוסף, פגם עקמת הוא עצמו פגם קוסמטי ניכר. זה, בתורו, יכול לגרום להופעת דיכאון, נוירוזות: אדם הופך למסתגר, לא מתקשר, הסוציאליזציה סובלת, בעיות בלימוד ופעילות מקצועית מופיעות.

אבחון עקמת כיתה 2

במהלך המינוי, הרופא מקשיב קודם כל לתלונות של המטופל עצמו. החולה עשוי להצביע על כאבי גב, אי נוחות, עייפות מוגברת בעמוד השדרה. לאחר מכן, המומחה מבצע בדיקה: הרופא קובע את נוכחות העקמומיות בכל המישורים מבחינה ויזואלית. במקרה זה, המטופל צריך להתפשט עד המותניים, לעמוד זקוף, ואז להתכופף קדימה ולגעת ברצפה באצבעותיו. לאחר מכן, הרופא מעריך את הסימטריה של תא המטען, בודק את איכות הרפלקסים, את כוח השרירים ואת רוחב תנועות המפרקים. [25]

הניתוחים אינם ספציפיים וניתן להקצותם כמחקרים נוספים. [26]

אבחון מכשירי מיוצג בדרך כלל על ידי ההליכים הבאים:

 • סקוליומטריה - עוזר לקבוע שינויים סיבוביים בחוליות, לחשב את מידת הדבשת העלותית, לקבוע את זווית העיוות. לצורך מחקר משתמשים במכשיר מיוחד - סקוליומטר.
 • רדיוגרפיה - מאפשרת לך לדמיין את אזור ההפרה, לשקול שינויים בחוליות ובדיסקים הבין חולייתיים, לעקוב אחר דינמיקת הטיפול.
 • טומוגרפיה ממוחשבת או דימות תהודה מגנטית מתאימות כאשר יש הפרה בו זמנית של תפקודי העצב, או בשלב ההכנה לפני הניתוח.

צילומי רנטגן כוללים בדרך כלל שתי תמונות בהקרנה אחורית: האחת עם תנוחת שכיבה אופקית, השנייה עם מיקום זקוף. [27]

סימני רנטגן של שינויים סיבוביים ופיתולים בחוליות בתמונה בהקרנה האחורית הם כדלקמן:

 • התהליך החריף של החוליה נעקר לחלק הקעור של הקשת הסקוליוטית;
 • האינדיקטורים של אורך התהליכים הרוחביים הימניים והשמאליים שונים;
 • המיקום והצורה של הרגליים של קשת החוליות הן אסימטריות;
 • גם המיקום של המפרקים הבין חולייתיים הוא אסימטרי;
 • גוף החוליות והחללים הבין חולייתיים הם בצורת טריז.

אם הזווית הסקוליוטית לא משתנה במיקום האופקי, אז מדברים על עקמת יציבה. אם הזווית במיקום הנוטה משתנה, אז עקמת נחשבת לא יציבה (לא קבועה, לא יציבה). [28]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת עם ליקויי יציבה כגון כפוף, גב עגול או שטוח, עצם עצם פטריגואדית, היפרלורדוזיס מותני. המאפיין המייחד את הקרדינל הוא נוכחות של חוליות סיבוב ופיתול פתולוגיות בעקמת, והמראה של גיבנת צלעות ורכס שרירי עשוי להפוך לסימפטום קליני. [29]

לצורך בידול, נעשה שימוש בשיטות האבחון הבאות:

 • מחקר נוירו-אורטופדי;
 • צילום רנטגן עם בדיקות תפקודיות;
 • הליך אולטרסאונד;
 • אלקטרוקרדיוגרפיה, אקו לב;
 • דופלרוגרפיה של אולטרסאונד;
 • electroneuromyography.

יַחַס עקמת כיתה 2

באיזו שיטת טיפול להשתמש במקרה של עקמומיות בעמוד השדרה של התואר השני? זה תלוי באיזו עוצמה מתחיל התהליך הפתולוגי. בשלבים הראשונים של ההתפתחות, עם עקמת בדרגה 1-2, לעתים קרובות מספיק למצוא ולחסל את הסיבה לעיוות. ניתן לתקן את מיקום עמוד השדרה בעזרת קורסים ארוכים של עיסוי ותרפיה. הרופאים מייעצים לחולי ילדים להיכנס לשחייה, ספורט רכיבה, כמו גם לישון על מזרן קשיח ולשלוט ביציבה. [30]

כשיטות נוספות, ניתן להמליץ על הדברים הבאים:

 • פִיסִיוֹתֶרָפִּיָה;
 • טיפול ידני;
 • לובשת מחוכים.

שיטות מורכבות יותר - למשל, טיפול כירורגי - מוצעות בדרך כלל לחולים עם 3-4 דרגות עקמומיות, ורק בתנאי שהפתולוגיה משבשת את עבודת האיברים והמערכות הבודדים, משפיעה לרעה על בריאות המטופל. הגיל הנוח ביותר לניתוח הוא 10-14 שנים. ההתערבות טראומטית למדי ומלווה בתקופה ארוכה של שיקום.

קרא עוד על הטיפול בעקמת כיתה 2 במאמר זה .

מְנִיעָה

אמצעי מניעה כוללים אבחון מוקדם של עקמומיות על ידי עריכת בדיקות מקצועיות נרחבות של ילדים הלומדים במוסדות לגיל הרך ובתי הספר. חשוב להסביר את הצורך באורח חיים בריא, הקפדה על משטר יומיומי רציונלי. ילדים צריכים לאכול טוב על מנת למנוע חסרים בגוף של ויטמינים ומינרלים.

יש צורך במשטר מוטורי מספיק במהלך היום, עם העומסים הסטטיים-דינמיים הנכונים על עמוד השדרה. לא כולל שהייה ארוכה מדי בשולחן: חשוב להתחמם באופן קבוע, הפסקות דינאמיות בעבודה וללמוד בערך כל 20 דקות. טיולים סדירים ובילוי פעיל חשובים לא פחות.

מקום העבודה של אדם חייב להיות מאורגן היטב, בעל תאורה מספקת. אזור השינה צריך להיות גם "נכון": המיטה צריכה להיות קשיחה למחצה, הכרית צריכה להיות אורטופדית, עם הקלה נאותה על אזור החוליות הצווארותות.

אסור לשכוח את היציבה, שהיא הבסיס למיקום הנכון של עמוד השדרה. יש צורך להסביר לילד עד כמה חשוב לא להשתטח ולעצור את גבו. בילדות נוצר מעין "זיכרון שרירים" של שרירי הפרה -חוליות, התורם למצב התקין של עמוד השדרה לאורך כל היום.

תַחֲזִית

הנתונים הפרוגנוסטיים לחיי אדם עם עקמת בדרגה 2 נחשבים לטובים. אם אנחנו מדברים על מהלך פרוגרסיבי חמור של הפתולוגיה, אז לאורך זמן עשויה להיות שאלה בנוגע לניכוס נכות, הגבלת כושר העבודה והצמצום ההזדמנויות בבחירה המקצועית. קשיים מופיעים בהתאמה של המטופל בחברה.

איכות הפרוגנוזה תלויה במידה רבה במהלך התהליך הסקוליוטי. אם הוא לא מתקדם, או מתקדם לאט, לעתים קרובות ניתן לתקן את העקמומיות על ידי טיפול שמרני, ובכך למנוע התפתחות סיבוכים בעבודת מערכת הנשימה והלב וכלי הדם. אם הפתולוגיה מתקדמת במהירות ומגיבה בצורה גרועה לטיפול שמרני, אפשר להשתמש בטיפול מחוכים אינטנסיבי או אפילו בניתוח. [31]

באופן כללי, מקובל כי עקמת כיתה 2 מגיבה היטב לטיפול בתנאים מסוימים:

 • חוסר נטייה תורשתית;
 • התפתחות פיזית נאותה של המטופל;
 • מוטיבציה מספקת לריפוי.

עם זאת, במקרים רבים ההפרעה נשארת אצל האדם לכל החיים: לא להתקדם, או להתקדם לאט לאורך כל החיים.

עקמת כיתה ב 'והצבא

עקמת מדרגה 2 עם עיוות בעמוד השדרה בטווח של 11-17 ° בדרך כלל אינה הופכת לתירוץ מספיק לפטור משירות צבאי. עם זאת, יש לזכור כמה דברים. לכן, אם העקמומיות באזור חוליות החזה תוקנה, מציינים הפרעות תנועה קלות, אז אדם עשוי להיות מוכר כמתאים למגבלות לשירות דחוף או חוזי בצבא. ההחלטה הסופית מתקבלת על ידי הוועדה הרפואית הצבאית.

ניתן לתת פטור מלא או דחיית שירות רק במקרים כאלה:

 • אדם סובל מהפרעות קבועות במערכת השרירים והשלד לאחר מספר שעות של עמידה על הרגליים או הליכה איטית;
 • המשרעת המוטורית נפגעת במידה ניכרת ובעלת אופי כרוני;
 • יש הפרעות תנועה על רקע היעדר רפלקס גידים וירידה ברגישות;
 • יש ירידה בכוח השרירים בקבוצת שרירים מסוימת, עם פיצוי על חשבון קבוצות שרירים אחרות.

קבוצת בריאות לעקמת כיתה 2

המסקנה לגבי איזו קבוצת בריאות לסווג את הילד מתקבלת על בסיס המלצות של מספר מומחים רפואיים בבת אחת: רופא ילדים, מנתח, רופא עיניים, רופא אף אוזן גרון, רופא שיניים, נוירופתולוג.

ככלל, ילדים בריאים נכללים בקבוצת הבריאות הראשונה. מותר שיש להם הפרעות מורפולוגיות קלות שאינן פוגעות במצב הבריאות הכללי ואינן דורשות תיקון רפואי. בשיעורי אימון גופני ילדים כאלה יכולים לבצע את כל העומסים המותרים.

קבוצת הבריאות השנייה כוללת ילדים עם הפרעות קלות ללא פתולוגיות כרוניות. לדוגמה, זה כולל ילדים הסובלים מעודף משקל, מידות קטנות, לעתים קרובות חולים או כאלה שסבלו לאחרונה מפציעות או התערבויות כירורגיות.

קבוצת הבריאות השלישית כוללת ילדים עם פתולוגיות כרוניות, כולל דלקת קיבה, אסתמה הסימפונות ומחלות לב וכלי דם. אותה קבוצה יכולה לכלול חולים עם עקמת בדרגה 2: המשמעות היא שילדים כאלה אינם יכולים לקפוץ, לרוץ למרחקים ארוכים ולהעמיס את גבם. עם זאת, מוצג מבחר אישי של תרגילים ואימונים. במקרים מסוימים, קבוצת בריאות כזו או אחרת מוקצית זמנית, משתנה ככל שההפרעה מתוקנת או מחמירה.

עקמת כיתה 2 ונכות

נכות אינה מוקצה למטופלים, ללא קשר למידת העקמת:

 • אם הפעילות המקצועית ותנאי העבודה אינם משפיעים על מהלך הפתולוגיה;
 • אם אין סימנים של כשל נשימתי מעל 1 כף.;
 • אם אין החמרה בכאבים ותסמינים נוירולוגיים;
 • אם ההפרעה הסטטידינמית אינה משמעותית.

מומלץ למטופל לשנות את העיסוק אם העבודה קשורה לעבודה פיזית כבדה או בינונית, אם במהלך תהליך העבודה יש צורך בעמדת גוף מאולצת, עיקולים תכופים, רטט, עמידה זקופה ממושכת.

מטופל מופנה לוועדה אם:

 • ישנן התוויות נגד מוחלטות לעבודה;
 • הסיכון לסיבוכים עולה, כולל כשל נשימתי בדרגה 2 לפחות;
 • ישנם החמרות קבועות בכאבים עם תסמינים נוירולוגיים.

ככלל, עקמת מדרגה 2 ברוב המכריע של המקרים אינה הופכת אינדיקציה להקצאת נכות, שכן בשלב פתולוגי זה ההגבלות על ניידות עמוד השדרה אינן משמעותיות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.