^

בריאות

A
A
A

קלקול קיבה תפקודית אצל ילדים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בטן פונקציונלית קיבה - הפרה של המנוע או פונקציה הפרשה של הבטן, זורם עם תופעות של דיספפסיה קיבה, בהיעדר שינויים מורפולוגיים הקרום הרירי.

במבנה של מחלות gastroduodenal אצל ילדים, הפרעות תפקודיות של הבטן כ 40%.

גורם לקשיי עיכול. הגורם להתפתחות של הפרעות תפקודיות של הבטן הוא לעתים קרובות לא אחד, אבל כמה גורמים, לעתים קרובות על רקע של predisposition תורשתית.

גורמים אקסוגניים חשובים , בהם ילדים הם המשמעותיים ביותר:

 • עומס יתר נוירופסיכולוגי;
 • אי ציות ותזונה לקויה;
 • האכלה בכפייה;
 • עומס פיזי ו וסטיבולרי.

סיבות אנדוגניות יכולות להיות מחלות רקע:

 • נוירוזות;
 • תפקוד נוירו-סירקולטורי;
 • מחלות שונות של איברים פנימיים;
 • אלרגיה למזון;
 • מוקדי זיהום וטפילים.

פתוגנזה של עיכול בעיכול. הבסיס של הפרעות תפקודיות של הבטן הן הפרות של קצב יומי קבוע של הפרשת קיבה ופונקציה מוטורית עקב:

 • שינויים בתקנה הנוירו-מוסורית באמצעות מערכת ההיפותלמוס-יותרת המוח;
 • שינויים בנימה ובתגובה של מערכת העצבים האוטונומית;
 • יצירת גירוי יתר של הורמוני GI (לדוגמא, עישון, ועוד מכת helminthic.) או עיכוב (התחממות יתר, עבודה פיזית כבדה, עייפות ועוד.).

קפה

ישנן הפרעות תפקודיות ראשוניות (אקסוגניות) ומשניות (אנדוגניות) של הקיבה. מטבען של ההפרעות, הפרעות תפקודיות של הבטן מחולקות לשתי קבוצות:

 • לפי סוג המנוע (reflux gastroesophageal, refodux duodenogastric, cardiospasm, pylorospasm, וכו ');
 • על סוג הפרשה (עם הפונקציה מורם או מוגברת ומורידה)

תסמינים של הפרעות תפקודיות של הקיבה אצל ילדים הם מגוונים. המשותף להם הוא:

 • אפיזודיציה של גילויים, לטווח קצר ולא סטריאוטיפ;
 • היעדר סימנים של נגעים אורגניים של הבטן ברמות מקרוסטרוקטורליות והיסטולוגיות;
 • התלות של סימפטומים על מצב תפקודי של מערכות העצבים המרכזית האוטונומית;
 • מערכת היחסים עם גורמים תזונתיים ולא תזונתיים, הרקע הנוירוטי או נוכחות של מחלות של איברים ומערכות אחרים.

רקע שכיח להפרעות תפקודיות של הבטן הן תופעות של אי יציבות נוירו-וגטטיבית (רגישות מוגברת, עצבנות, הזעה, הפרעות שינה, יכולת הדופק ולחץ הדם).

התסמין הקבוע ביותר הוא כאב בבטן. כאב לעיתים קרובות יותר פרוקסימלי, בדומה לקוליק עם לוקליזציה לא יציבה (בעיקר באזור הטבור). האפקטיביות של נטילת antispasmodics היא אבחון.

סימפטומים המעידים על קוצר אינם טיפוסיים אך במקרים מסוימים (pilorospazme) עשוי הקאה ב אחר (ב cardiospasm) - קושי בבליעת regurgitation של מזון לא מעוכל.

כאשר בוחנים את החולה, הכאב במהלך המישוש הוא מקומי בעיקר epigastrium, אבל מיד לאחר ההתקפה הכאב נעלם.

אבחון של קלקול קבה. אבחון של הפרעות תפקודיות של הקיבה ברוב המקרים ניתן לקבוע על בסיס נתונים של anamnesis ובדיקה ללא שימוש במחקרים אינסטרומנטליים מיוחדים.

אנדוסקופי רירית הקיבה על ידי הפרעות תפקודיות של הקיבה הוא בדרך כלל לא השתנה, אך יהיה זמין השטח "עובד" הסמקה (כשלרוב מדובר עילה גסטריטיס hyperdiagnostics) ללא סימני היסטולוגית של דלקת כרונית.

הפונקציה של הבטן (על פי pH- מטרי או השבר נשמע) יכול להיות נורמלי או לקוי, לעיתים קרובות מוגבה.

הפרעות מוטוריות יכול להיות מזוהה: עווית הסוגר, עלייה פריסטליס, refodux duodenogastric, חוסר Cardia.

כדי לזהות הפרעות תפקודיות, יחד עם המחקר של הרמה הבסיסית של הפונקציות של הבטן, יש צורך לבצע בדיקות מיוחדות (בדיקות פרמקולוגיות עם ממריצים של הפרשת, דגימות עם עומסים פיזיים).

בעת אבחון זה, חשוב מאוד להקים מחלת רקע. על פי הסימנים, מערכת העצבים המרכזית, מערכת העצבים האוטונומית, מוקדי הזיהום, הטפילים וכו ', אינם נכללים.

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם מחלות מלווה בכאב חד או חוזר בבטן.

הפרעות תפקודיות של הבטן צריך להיות מלווה במחלות כרוניות של הקיבה - דלקת גסט כרונית, gastroduodenitis, כיב פפטי.

טיפול ומניעת הפרעות תפקודית של הבטן מבוססים על חיסול הגורם שלה. כיווני הטיפול העיקריים:

נורמליזציה של אורח חיים ותזונה. דיאטה מספקת את ההדרה של מזון מרגיז ביותר: מזון מתובל, שומני, מטוגן, מוצרים מעושנים, משקאות מוגזים, קפה, שוקולד, מסטיק. האוכל צריך להיות קבוע, 4-5 פעמים ביום, באותו זמן.

טיפול במחלות רקע.

תיקון של הפרעות נוירו-וואגטיביות:

 • במקרה של vagotonia, anticholinergics לא סלקטיבית עם פעולה הרגעה (belloid, bellataminal) מוצגים.
 • כאשר גילויים של נוירוזה - עשב הרגעה (Leonurus, ולריאן), כדורי הרגעה קלים (sibazon, tazepam, nozepam, meprobamate, וכו '...), פסיכותרפיה
 • כאשר מדינות דיכאון, חשדנות - תרופות נוגדות דיכאון במינונים קטנים (Phenibutum, eglonil, אלטרול, imipramine), adaptogens (ג'ינסנג, ג'ינסנג סיבירי, מגנוליה סינית, שורש הזהב, וכו '...).
 • במטרה מנגנונים neyroregulyatornye להשפיע השתמשו בהצלחה דיקור, electroacupuncture ( "האקסון-2"), פיזיותרפיה, "אלקטרו", "Transair" אלקטרופורזה עם סידן או ברום על אזור צווארון, LFK, עיסוי נקודה המגזרי, טיפול במים (עיסוי מים , מקלחת עגולה וכן הלאה. ד.).

תיקון תפקוד לקוי של הבטן היא משימה עזר. בדרך כלל, עם הפרעות תפקודיות של הבטן, זה מספיק כדי לבצע טיפול שמטרתו לחסל את הגורם להפרעה.

תיקון של הפרעות מוטוריות.

 • כאשר התכווצויות וכאבים נפית לראות (papaverine, לא-ספא), anticholinergics לא סלקטיבי (תרופות בלדונה, Buscopan), עשבי תיבול עוויתות עמלות (נענע, קמומיל).
 • עם cardiospasm ו pilorospasm, שילוב של תרופות הרגעה ו anticholinergics, חנקות (nitroglycerin) ו סידן ערוץ חוסמי (nifedipine) הם prescribed.
 • כאשר אי ספיקה והסוגרים prokinetics ריפלוקס פתולוגי בשימוש: חוסמי הקולטן-DOPA (Reglan, motilium, סולפיריד) ו cholinomimetics סלקטיבית (koordinaks, Propulsid).

תיקון הפרעות הפרשה. עם נגד צרבת שנקבעו פונקציה הפרשה קיבה מוגברת (מאלוקס, ג'ל פוספט אלומיניום), עם ייצור חומצה גבוהה מאוד - anticholinergics סלקטיבית (pirenzepine gastrotsepin, telenzepine).

מניעה מורכבת ביצירת תנאים לשגרה יומית רציונלית, אופטימיזציה תזונה, רמה נאותה של עומסים פיזיים פסיכו-אמוציונליים.

מעקב קליני מתבצע תוך שנה, תלונות סובייקטיביות, מצב אובייקטיבי של המטופל מוערכים, EGD מלאה עם ביופסיה של רירית הקיבה מבוצעת. בהיעדר שינויים מורפולוגיים ברמת המאקרו והמיקרו-מבנה, המטופל יוסר מהמרשם. עם הטיפול הנכון, הבהרה חיסול הגורמים להפרעות תפקודיות של הבטן לגרום להתאוששות, אבל הפיכת דלקת קבה כרונית ואפילו כיב פפטי אפשרי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11],

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.