Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קהות בהונות: סיבות, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

זה קורה כי לאחר זמן רב בתנוחה לא נוחה עם רגליים כפופות, אדם מתחיל להרגיש אי נוחות בגפיים וחוסר תחושה של בהונות, ולפעמים הרגליים כמכלול, מגיע. זה בשל clamping של כלי הרגל. מצב זה קל לתקן. תנועות אקטיביות ועיסוי קל די מהר מבטלת את הסימפטומים קהות, אשר באים לידי ביטוי בצורה של עקצוצים לא נעימים או תחושות צריבה, את התחושה כי הרגל רועדת, התכווצות כואבת קצת צמרמורת בלתי סבירה. אבל אמצעים כאלה לא תמיד עוזר, כי הסיבה קהות של איברים יכול להיות פתולוגיות שונות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

מחקרים מראים כי 90% מכלל התלונות על חוסר תחושה ממושך או ממושך של "בהונות" קשורים לאבחנה אחת - osteochondrosis של עמוד השדרה המותני. במקרה זה, סימפטום זה נצפה לעתים קרובות ביותר אצל אלה שיש להם אבחנה של השלב של היווצרות של דיסקים בין-חולייתיים פרוצים.

על פי מחקרים אחרים, 40% מהמקרים של הפרעות העצבים כרונית של כף הרגל ועל בהונות היוו מחלות כרוניות כגון סוכרת, סרטן, מחלות השדרה, הידבקות ב- HIV, מחסור בויטמין, אלכוהוליזם, ונזק חמור אפילו הכבד והכליות. כמעט שליש מכלל המקרים של חוסר תחושה ברגל נמצא תחת גורם תורשתי, וחמישי נגרם על ידי מחלות דלקתיות. בנוסף, לא תמיד ניתן לקבוע במדויק את הגורם הפתולוגי, אשר, עם זאת, באופן משמעותי מעכב טיפול נוסף.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

גורם ל קהות בהונות

בכל מקרה, החולים מבחינים בסימנים הראשונים של קהות, כגון עקצוץ ושריפה באצבעות, אובדן רגישות העור, הופעת "צמרמורת", היחלשות האצבעות, הרגליים או הגפיים בכללותם.

כשלעצמה, קהות בהונות אינה מסוכנת, שכן היא משמשת רק כאות להתפתחות של פתולוגיות אחרות. אבל רק אלה פתולוגיות מאוד בפיתוח שלהם יכול לפעמים להוביל לתוצאות הרסניות. ההשלכות והסיבוכים בתורם תלויים במחלה, אחד הסימפטומים שבהם הוא קהות של הרגליים. לדוגמה, היפותרמיה הרגילה של בהונות יכול לגרום דלקת חמורה של הריאות, כוויות קור מאיים נמק רקמות גנגרנה, למניעת אשר קטיעה של האצבע או חלק הרגל היא התאמנה.

סיבוכים מסוכנים דומים ניתן לראות עם endarteritis, שבו העורקים חופפים, אשר יכול גם לגרום גנגרנה.

אולי כדאי להזכיר כי osteochondrosis "הפופולרי" עכשיו הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר של אובדן היעילות של נכות, אם התהליך של עיוות של הדיסקים אינם עצר בזמן.

לא פחות מסוכנים הם בעיות סרטן עם עמוד השדרה. קהות האצבעות היא הנסיבות הכי מזיקות במצב זה. אם אתה שם לב לסימפטומים בזמן ולזהות את הגידול בשלב מוקדם, יש כל סיכוי להסיר אותו עם הסיכון לפחות לבריאות שלך ואת החיים. אם אנו מאפשרים את התפשטות של תאים ממאירים, התוצאות יכולות להיות הטרגי ביותר.

אם לאחר ישיבה ממושכת על רגל מכופפת תחתיו, או בעמדה של "רגל אל רגל", מתרחשת קהות איברים, הנמשכת עד 1-2 דקות, אין סיבה מיוחדת להשמיע אזעקה. זה די קל לעסות או לשפשף במרץ את הקטע תחושה קהה.

אבל במקרה שבו אובדן הרגישות מלווה בתחושות לא נעימות אינו עובר במשך זמן רב, זה כבר סימן לכלול ביקור לרופא ברשימת המקרים של הימים הקרובים כדי לחשוף את הגורמים למצב פתולוגי.

קהות באצבעות ובבהונות אינה אלא אובדן רגישות עקב הפרעות במערכת כלי הדם או במערכת העצבים. אלה כוללים צובט או נזק העצבים ההיקפיים, לסחוט או להקטין את הפטנט של כלי, וכתוצאה מכך הפרה של זרימת הדם, חוסר ויטמינים ועקבות יסודות הדרושים לגוף.

ובכן, מי היה ספק כי מלכתחילה בשכיחות הגורמים גורם קהות של בהונות, יהיו osteochondrosis בכל מקום, אשר לאחרונה הפך יותר ויותר נפוץ. חלק הארי של מקרי חוסר תחושה של איבר נופל דווקא על osteochondrosis של עמוד השדרה המותני, במיוחד אם מאובחנת נוכחות של שבר או הבליטה הקודמת של תוכן הדיסקות בין-חולייתיות.

לעתים קרובות אובדן רגישות ברגליים הוא נצפה על רקע של מחלות אחרות המשפיעות על עמוד השדרה. זהו Sciatica של האזור המותני, עקמת, ומצבים שונים הקשורים עצבים צבט באזור הדיסקים בין חולייתיים. קהות האצבע האמצעית קשורה למחלות עמוד השדרה, כולל פתולוגיות אונקולוגיות של עמוד השדרה, כמו גם עצבים היקפיים.

לא רק מחלות אונקולוגיות עצמן, אלא גם כמה שיטות הטיפול שלהם יכול לגרום לאובדן של paresthesia (קהות) של הגפיים. קהות בהונות בטיפול כימותרפי נובעת מהפרעה ניכרת של דחפים עצביים מקולטנים הנגרמים כתוצאה מפגיעה בסיבי עצב של מערכת העצבים ההיקפית. ראשית, קהות של הקצוות הבוהן הוא ציין, ואז התהליך משפיע על כל האיבר.

Osteochondrosis מאופיין קהות של האצבעות של רגל ימין. סימפטום זה עשוי להיות קשור עם אנדוקרינית (בלוטת התריס, סוכרת, וכו ') או זיהומיות (HIV, הרפס, וכו') מחלות. בפרט, כמה וירוסים ליצור תנאים נוחים בגוף האדם לפיתוח של מחלה אוטואימונית, כגון דלקת מפרקים שגרונית, המשפיעה על מפרקים שונים, איברים ומערכות של הגוף מלווה הפרעה של רגישות.

אובדן רגישות יכול להיות סימפטום של שיכרון חמור עקב לקיחת מינונים גדולים של סמים או התעללות באלכוהול. לפעמים קהות של האצבעות נגרמת על ידי פגיעה באיבר ותוצאות הטראומה הקשורות, חוסר ויטמינים או מחלות כלי דם.

קהות של בהונות בסוכרת יכולה להיגרם על ידי אנגיופתיה (הרס של דפנות כלי הדם של נימי דם, עורקים וורידים) או סוג הפריפריה של נוירופתיה (מחלות עצבים). במקרה זה, אובדן רגישות ניתן לראות על אחת או שתי הרגליים. יש מה שנקרא תסמונת רגל סוכרתית עם אובדן מוחלט של רגישות.

פוליאנופורפיה כרונית עם נגעים מרובים של מערכת העצבים ההיקפית מתפתחת לא רק על רקע הסוכרת. הסיבות להתפתחותו יכולות להיות הרעלת רעלים ורעלים, זיהומים שונים ואפילו תהליכים אלרגיים. המחלה מאופיינת באובדן של כל מיני רגישות, אשר בעתיד עלול לגרום לשיתוק.

אחד מסוגי הנוירופתיה, המאופיין בחוסר תחושה של הרגל התחתונה, הוא תסמונת המנהרה. הסיבה לנוירופתיה במנהור של העצב השטחי הנפוץ היא דחיסת העצב בין הפיפולה לקצה השריר הארוך של אותו שם מתחת למפרק הברך. זה נצפה עם ישיבה ממושכת עם רגל כפופה ועוברת ברגע האיבר לוקח תנוחה רגועה. אבל אם תסמונת המנהרה קדמה טראומה (למשל, שבר של פיברוה) או ניתוח הברך, טיפול רציני עשוי להידרש לפני הכל חוזר לנורמה.

בין מחלות כלי הדם, אחד הסימפטומים של אשר הוא קהות מתמדת של בהונות, ניתן להבחין דלקת endartitis מחלת ריינו של המחלה. הראשון הוא מחלה אוטואימונית עם סיבות בלתי מוסברות לחלוטין, והיא באה לידי ביטוי על ידי צמצום של כלי הדם העורקים של הגפיים התחתונות, וכתוצאה מכך הדם מופרע. עם מחלת Raynaud, ירידה בזרימת הדם דרך כלי הדם יכול להיגרם על ידי מתח שיכרון אלכוהול.

הפרת זרימת הדם יכולה גם להיגרם על ידי פקקת או חסימה של כלי דם עם כולסטרול plaques ב טרשת עורקים. קהות של בהונות יכול ללוות שבץ איסכמי המשפיע על cerebellar התחתון ועורקים בחוליות.

אם קהות (paresthesia) הוא ציין באזור הבוהן, אתה יכול לדבר על הפרעה מטבולית אפשרי. דוגמה חיה של המחלה של קבוצה זו, גרימת קהות של הגפיים היא גאוט (בתצהיר של מלחים במפרקים). עם זה קהות פתולוגיה של האצבעות ניתן לראות הן על רגל ימין באזור של הרגל השמאלית.

כאב וחוסר תחושה של בהונות הם נצפו בפתולוגיות נוירולוגיות שונות עוויתות כלי הדם. לכן, העברת גזע העצב בגפיים התחתונות גורמת לתסמונת המנהרה, ולנפיחות הפתולוגית של הנוירומה העצבית ההיקפית, המאופיינת בחוסר תחושה של הרגליים והרגליים.

תחושות כואבות נגד אובדן הרגישות של בהונות יכול להיגרם על ידי חוסר בנאלי של ויטמינים הדרושים לגוף. זה על ויטמינים A, B3 ו B12.

היו מקרים של חוסר תחושה של הבהונות הקשורים hyperventilation של הריאות, כתוצאה משינוי בתדירות וחוזק של השראה- exhalation עקב התרגשות אינטנסיבית.

סחיטה לא אחידה בחלקים שונים של כף הרגל, האופיינית לרגליים שטוחות, עלולה להשפיע לרעה על רגישות הגפיים.

קהות בהונות אינה מעידה בהכרח על מחלה כלשהי. לדוגמה, חוסר תחושה של האצבע הקטנה על הרגל לעיתים קרובות לא גורם שום חששות מיוחדים קשורה ללבוש נעליים צמודות. אם הנעליים קטנות בגודל ואחת האצבעות נשענת על הבוהן של הנעל, הרגישות של אצבע זו לא ניתן לשלול.

trusted-source[14], [15], [16]

פתוגנזה

קהות של הגפיים היא נצפתה לעתים קרובות ביותר אם כלי הדם או סיבי עצב חשופים לצד. זה יכול להיות סחיטה או קיפול של ורידים, עורקים, נימי קצות העצבים. מה קורה כאשר אתה מוחץ עצבים וכלי דם, למה אנחנו מרגישים קהות, ואז כאב ועקצוצים? שקול את הפתוגנזה של תהליך זה.

אם, כתוצאה ממחלה או מסיבה אחרת, כלי הדם מקושרים או דחוסים, יש הגיוני להניח כי כתוצאה מכך, הדם מופרע. אם זה נוגע כלי היקפי, התחתון או הגפיים העליונות סובלים. היחלשות זרימת הדם מביאה לכך שהידיים והרגליים הופכות לקרות ומאבדות רגישות, כלומר. לגדול מטומטם.

הפרעה במחזור הדם עם נזק או ירידה בקוטר כלי הדם גורמת לעיתים קרובות להפרעה באספקת העצבים, אשר יכולה גם לגרום לחוסר תחושה באצבעות או בהונות, וכן ניוון או צביטה של קצות העצבים.

השפעות שליליות על כלי הדם או סיבי העצבים מובילים לירידה בהולכה של דחפים עצביים מקולטנים רגישים והמוח אינו מקבל אותות מהם, מה שאומר שאיננו יכולים להגיב בצורה מספקת לתחושות המתרחשות.

אגב, הפרה של זרימת הדם עלולה לגרום היפותרמיה בנאלית. תחת השפעת טמפרטורות נמוכות, זרימת הדם מאטה, אשר מלווה בחיוורון העור של האצבעות וחוסר תחושה. במקרה של כוויות קור קשות, את תחושת קהות הרגיל יכול להיות מוחלף על ידי כאב, אובדן ממושך של רגישות ואת מותו של רקמות.

לפעמים את המראה של קהות הרגליים תורם כמה תנאי הייצור. זה על רטט, אשר יכול לגרום לעווית מתמשך של כלי היקפי, אשר ישפיע עוד יותר על הרגישות של הגפיים.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

אבחון קהות בהונות

אבחנה של חוסר תחושה של איברים הוא לא קשה, כי תחושה של "חיוניות" של כף הרגל עם עקצוץ לא נעים "צמרמורת פועל" קשה להתבלבל עם משהו אחר. זה הרבה יותר קשה לקבוע את הגורם שגרם למצב זה, אלא במקרים בהם את התנוחה לא נוח הוא אשם על קהות של כף הרגל, ואנו מניחים מראש תוצאה כזו מראש.

באופן עקרוני, חוסר תחושה של בהונות הקשורים ללבוש נעליים בגודל מתאים או צפוף יכול גם להיות צפוי בקלות. אבל במקרים אחרים, כאשר יש כנראה אין סיבות קהות של הרגליים, בדיקות נוספות בדיקות אינסטרומנטליות חמורות ייתכן שיהיה צורך לקבוע את הפתולוגיה עם דיוק רב, סימפטום שבו קהות של בהונות שגורמת חרדה.

מאז הגורם הנפוץ ביותר של קהות באצבעות של הגפיים התחתונות הוא osteochondrosis, השיטה העיקרית של אבחון אינסטרומנטלי עבור הפתולוגיה זו היא רנטגן של חלקים שונים של עמוד השדרה. MRI, CT ואולטראסאונד של כלי הדם מסייעים לקבוע את מצבן של מערכות העצבים והווסקולאריות ולגלות בהן שינויים פתולוגיים.

מאז קהות הרגליים אופיינית לפתולוגיות רבות, כדי לזהות את הגורם קהות של בהונות עשוי לדרוש את עצתו של יותר מומחה אחד. זהו מטפל, נוירולוג, אנדוקרינולוג, אנגיולוג, טראומה, ראומטולוג ופאתולוג. מומחים אלה יכולים להקצות את המחקר שלהם.

לדוגמא, במקרים של סוכרת או טרשת עורקי חשד נדרש לא רק גנרל, אלא גם כימיה בדם, בדיקת שתן, לעזור לזהות הנוכחות של דלקת, רמות גבוהות של גלוקוז וכולסטרול בדם. עם הספיגה, המאפיין של סוכרת, bacussis נוסף מפצעים הוא גם מבוצע כדי לזהות את סוג החיידקים.

לעיתים נדרשת גם בדיקת רנטגן לחשד לנזק משותף ועצמי.

מידע מלא על מצבם של הקירות הפנימיים של כלי הדם במחלות כלי הדם ובמחלת הסוכרת נעשה על ידי סריקת דופלקס אולטרסאונד, אוסקילומטריה עורקי וקפילוסקופיה.

אם חשודים במחלת ריינו, מחקרים ספציפיים נדרשים לזהות נוגדנים עצמיים הנלחמים בתאים שהם ילידי הגוף. מחקרים אלה נקראים אימונולוגים.

במחלת הרטט, בנוסף לקפילרוסקופיה, המאפשרת לקבוע את מצב רשת כלי הדם, נערכים מחקרים מיוחדים, כגון בדיקת ריצה ותרמומטר כף הרגל.

התוצאות של כל המחקרים הללו, כמו גם פרטים של ההיסטוריה, בשילוב עם מידע המתקבל החולה ובמהלך בדיקה ויזואלית, יעזור ככל האפשר כדי לבסס את האבחנה באבחנה המבדלת, אז להתחיל טיפול ממוקד ויעיל של תנאי מלווה חוסר תחושה של הבהונות.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

יַחַס קהות בהונות

כשמדובר בטיפול חוסר תחושה בגפיים, חשוב להבין כי שיטות שונות של טיפול יופנו לא כל כך הרבה על הסרת סימפטומים לא נעימים, כיצד לבער את סיבת חוסר תחושה של הבהונות. לכן חשוב מאוד שהדיאגנוזה לא היתה רק בזמן, אלא גם התאימה למצב העניינים האמיתי.

אמצעי טיפול תרופתי עבור חוסר תחושה שימוש במשככי כאבים בהונות, אמצעים להסרת התכווצויות שרירים (שרירים), ויטמינים ומינרלים. אם הרגישות של אובדן האיבר הקשורים זרימת דם בכלי הדם, בנוסף angioprotectors תרופות הקרנות-שנקבע מעל מפחית דלקת ומשפרת את זרימת דם, כמו גם תרופות המקטינות קרישת דם כדי למנוע קרישי דם, אשר מאפיינים דליות פקקו.

אם הגורם לחוסר תחושה באצבעות היה משהו לעשות עם העבודה של המפרקים, אז לרשימה משותפת של תרופות ניתן להוסיף תרופות-hondroprotektory מסוגלים לשחזר סחוס לייעל את המצב ותפקוד של המפרקים, ובכך למנוע ההשפעות השליליות שלהם על העצבים וכלי דם.

כדי לשפר את הולכה העצב, ויטמינים ומינרלים מינרליים משמשים לעתים קרובות ביותר, ותרופות נפוצים פחות. תפקיד מכריע במקרה זה הוא שיחק על ידי הכנות של ויטמיני B, במיוחד אלה המכילים ויטמינים B1 ו B12, אשר אחראים על העברת הדחפים העצביים. של מינרלים שווה לשים לב אבץ, אשלגן, סידן ומגנזיום. חומרים אלה, יחד עם ויטמינים וחומצות אמינו, אחראים על בריאות מערכת העצבים המרכזית והפריפרית.

עם כוויות קור, רגל סוכרתית בתנאים אחרים עם היווצרות של פצעים ססגוניים, אנטיביוטיקה נדרשים כדי למנוע את זיהום הדם עקב גנגרנה.

תרופות לחוסר תחושה של הגפיים

קהות האצבעות תמיד מלווה בתחושות לא נעימות, כגון צריבה, עקצוץ וכאב. על מנת להקל על תסמינים אלו, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים משמשים בצורה של תיקונים, טבליות, משחות או זריקות. הנפוצים ביותר שנקבעו הם "Analgin", "Paracetamol", "Pentalgin", נגזרות של חומצה סליצילית. כאשר תסמונת כאב מסומן בין דלקת פרקים שגרונית פריצת או שנקבעו תרופות חזקות כגון "Diclofenac", "איבופרופן", "meloxicam" ואח.

"Meloksikam" היא זולה, לא סטרואידים הכנה כי יש אפקט בולט אנטי דלקתי, משכך כאבים ו antipyretic. זה לא משפיע לרעה על רקמת סחוס. הוא משמש הן בצורה של טבליות, ו injectively.

שיטת הניהול והמנה של התרופה תלויה במחלה המאובחנת. טבליות נלקחות פעם ביום עם מזון. הזרקות לרוב מרמזות על ניהול התרופה פעם ביום. המינון של התרופה יכול לנוע בין 7.5 מ"ג ל -15 מ"ג ליום.

נטילת התרופה יכולה להיות מלווה בהפרעות בעיכול, אנמיה, פריחות בעור וגירוד, כאבי ראש וסחרחורת, תפקוד כליות ופגיעה בכבד. יש צורך להודיע לרופא על כל תופעות לוואי של התרופה.

אמצעי זהירות. נטילת מינון גדול של התרופה עלולה לגרום למנת יתר, מלווה בענן של התודעה, חריגות בעבודה של מערכת העיכול, כאבי בטן, דימום בקיבה, עצירת נשימה, התפתחות אי ספיקת כליות או הכבד. טיפול במצב זה מרמז על ביצוע צעדים המאיצים את הסרת התרופה מהגוף: שטיפת הבטן, נטילת פחם פעיל או קולסטירמין.

התרופה אינה מיועדת לילדים מתחת לגיל 15 שנים, בחולים עם אי סבילות לאספירין, כיב ומחלות במערכת העיכול דלקתיות, עם דימום בלב, בכליות או אי ספיקת כבד, במהלך ההריון וההנקה.

עם הפרות של מחזור היקפי, דליות ורידים, סוכרת, טרשת עורקים של כלי הגפיים התחתונות, כמו גם עם פציעות בעמוד השדרה כדי לשפר את התרופה microcircululation תרופות מרשם. אלה כוללים Pentoxifylline, Doxilek, Vazaprostan, Antistax, ואחרים.

"Doxilek" הוא התרופה הנפוצה ביותר בטיפול פתולוגיות שגורמות קהות בהונות.

המינון והאופן שבו התרופה משמשת תלויה במחלה. המינון המומלץ הרגיל של התרופה הוא 250-750 מ"ג ליום. ריבוי של הודאה הוא 1 עד 4 פעמים ביום. כמוסות נלקחות ללא לעיסה, במהלך או אחרי הארוחה.

נטילת התרופה יכולה להיות מלווה תופעות הלוואי הבאות: הפרעות עיכול, שינויים בפרמטרים הכבד, גילויים אלרגיים.

"Doxylek" הוא מסוגל לחזק את הפעולה של תרופות לדלל דם, בפרט, "הפרין".

התרופה היא התווית עבור נגעים במערכת העיכול כיבית, דימום בקיבה, מחלת כבד וכליות, קרישת דם, בשליש הראשון של ההריון. מיועד לטיפול בחולים מעל גיל 13 שנים.

"הפרין" - תרופה אשר מפחיתה את הצמיגות של פקק הדם והמניעה, אשר, כאשר חוסר תחושת בוהן הקשורים להפרעות במחזור דם, הם מנוהלים בצורה של משחות, זריקות תת עוריות או תוך ורידים ו תוך ורידים.

אופן היישום והמינון של התרופה נקבע על ידי הרופא בנפרד בכל מקרה ספציפי.

תופעות הלוואי של התרופה כוללות עור ותגובות אלרגיות כלליות, דימום ודימומים, כאבי ראש, מפרקים ומקום ניהול התרופה, אדמומיות העור, הפרעות עיכול, לחץ דם מוגבר, שינויים בפרמטרים במעבדה.

כאשר מנת יתר של התרופה יש דימום בעוצמה משתנה.

התוויות נגד:

  • רגישות יתר לתרופה,
  • Thrombocytopenia נגרמת על ידי הקבלה של "הפרין", ב anamnesis,
  • סוגים שונים של דימום,
  • תקופות הריון והנקה.

יש להיזהר לקחת את התרופה עבור נגעים ulcerative של דרכי העיכול, מחלות לב, מחלות של hemopoiesis, פתולוגיות של מערכת העצבים המרכזית, אונקולוגיה.

אם חוסר תחושה של בהונות נגרמת על ידי תהליכים degenerative במפרקים, וכתוצאה מכך נפגעו עצבים בקרבת מקום וכלי דם, סוכנים chondroprotective המשפיעים באופן חיובי על סחוס רקמת העצם משמשים כדי לעצור את התהליך הפתולוגי. דוגמה בולטת לתרופה כזו היא Chondroxide, אשר מנרמל את חילוף החומרים בסחוס ומפעיל אפקט התחדשות על העצם ועל רקמת חיבור של המפרקים.

התרופה יכולה לשמש הן בצורת טבליות, בצורה של משחות או ג'ל, אשר מוחלים ישירות על העור מעל האזור הנגוע של המחלה העיקרית 2-3 פעמים ביום. טבליות נלקחים גם 2 פעמים ביום עבור 2 חתיכות בכל פעם עם כמות קטנה של נוזלים, ללא קשר לצריכת המזון.

מהלך הטיפול בתרופה תלוי במצבו של המטופל ובצורה של התרופה בשימוש הוא בין 2-3 שבועות עד שישה חודשים עם אפשרות של קורסים חוזרים על 3-5 חודשים.

תופעות לוואי של התרופה קצת. לפעמים יש תגובות אלרגיות, יש בחילות ונסער הכיסא.

יש לו התוויות נגד. זו תקופה של הריון הנקה, כמו גם רגישות יתר של התרופה. זהירות בשימוש בתרופות יש לראות עם נטייה לדימום.

Mellitus או כוויות קור סוכרת בוהן טיפול הקהים עשוי לכלול המקבלים תרופות אנטיבקטריאלי ( "gentamycin", "אמפיצילין", "Ofloxacin", וכו ') על מנת למנוע אובדן מוחלט של רגישות בשל רקמת איבר נימק להוציא למוות תוצאה של זיהום של דם עם מוצרים של ריקבון שלהם.

טיפול פיזיוטרפי בחוסר תחושה של בהונות

בטיפול בחוסר תחושה של הבהונות, הפיזיותרפיה נמצאת בשימוש נרחב, אשר לעיתים קרובות יעיל יותר ובטוח יותר מאשר תרופות. מגוון שיטות פיזיותרפיה מאפשר לך לבחור את אופציית הטיפול המתאימה לפתולוגיות שונות, שבהן יש ירידה ברגישות של הגפיים, כדי למצוא גישה אישית לטיפול של כל חולה.

בשנים האחרונות, הפופולריות הגוברת של טיפול בטמפרטורה היא להשיג, כלומר. טיפול בחום ובקור. בחוסר תחושה של בהונות, תוצאות טובות מתקבלות על ידי אמבטיות רגליים מנוגדות וטיפול קר, אשר במהירות וביעילות מסיר דלקת, משחרר נפיחות, יש נוגדן פרכוסים משפיע כאבים. נהלים אלה מסייעים לא רק להחזיר את הרגישות של הידיים והרגליים תוך זמן קצר, אלא גם להשפיע באופן חיובי על העבודה של כל האיברים ומערכות של הגוף.

אלקטרופורזה משמש בכל המקרים כאשר יש צורך לחזק את המוליכות של הדחפים העצביים או כדי לשפר את המדדים של פעילות השרירים והרקמות. זה עוזר להסיר את כל הסימפטומים לא נעימים המלווים קהות של הגפיים. אלקטרופורזה רפואית מצא יישום רחב בטיפול המורכב של כל מחלות נוירולוגיות, שכן עם עזרתו את התרופות הדרושות מוזרקים ישירות לתוך האזור הפגוע, בעל אפקט טיפולי חזק.

כאבים וחוסר תחושה של הבהונות ניתנים להסרה במספר מפגשי טיפול בלייזר, אשר בעזרת זרם של חלקיקי אור, מגרים את ההתאוששות ומנמלים את הפונקציות של רקמות אנושיות שונות.

אפקט דומה מסופק על ידי מגנטותרפיה, אשר גם מגרה את הגוף להילחם במחלות שונות, שיפור המוח פעילות הלב ואת להקלה על הכאב הקשור קהות בכמה פתולוגיות.

וכמובן, זה פשוט בלתי אפשרי להעריך יתר על המידה את היתרונות של עיסוי טיפולי עם אובדן של רגישות. אם חוסר תחושה אינו קשור להתפתחות של פתולוגיה כלשהי בגוף האדם, אך הוא רק תוצאה של להיות במצב לא נוח או ללבוש נעליים לא מתאימות, עיסוי היא השיטה הטיפולית היחידה המסייעת להסיר תסמינים קהות בזמן קצר.

עיסוי מרגיע ורפואי שימושי גם חוסר תחושה של בוהן על הרקע של פתולוגיות מסוימות, כמו זה עוזר בצורה בטוחה ויעיל להקל התכווצויות של שריר וכלי דם, משפר את זרימת דם לרקמות trophism, מקל על כאב, משחזר את הרגישות בגוף.

שימושי עבור קהות של הגפיים ואת פעילות גופנית מתונה. ריצה יומי, שחייה וכמה תרגילים (סחיטה, unclenching של בהונות, רכיבה על הרגליים, הליכה על בהונות ועקבים) יעזור לא רק כדי להקל על הסימפטומים קהות, אלא גם כדי למנוע את התרחשות של מצב זה בעתיד.

שיטות מניפולציה girudoterapii (טיפול עלוקה), דיקור רפלקסולוגי, אמבטיות מרחצאות מרפא, עיסוי בוץ, גירוי חשמלי מלעורית / transcutaneous, אבנים עיסוי לעזור לשפר את מצבו של המטופל ועל לצמיתות לתקן את התוצאה המתקבלת שקיבלה את הטיפול המשולב.

רפואה אלטרנטיבית לחוסר תחושה של הגפיים

טיפול אלטרנטיבי הוא אמצעי ואמצעי שיסייע להפחית את קהות הבוהן בכוחות עצמו, מבלי להזדקק לעזרת הרופאים. אבל אין זה אומר כי השימוש בחוויה חלופית צריך להיות בלתי נשלט להתרחש תמורת טיפול בסמים.

שקול מתכונים חלופיים המסייעים להסיר את הסימפטומים של קהות בהונות ולחזק את ההשפעה של תרופות התרופות, אשר נועדו להילחם במחלה הבסיסית.

  • מתכון 1. עוטף בדבש. הם מוחזקים עבור כל אצבע קהה בנפרד. כדי לעשות זאת, את האצבע הוא מרוח עם דבש, אשר שפשף בזהירות לתוך העור, ולאחר מכן עטוף בפיסת בד או תחבושת. לעשות את זה טוב יותר בלילה.
  • מתכון 2. שום עירוי לימון. 1 לימון וראש שום כתוש, שפכו 2 כוסות (500 מ"ל) של מים חדורים במשך 4 ימים. עירוי הוא נצרך לפני הארוחות בסכום של ¼ כוס.
  • מתכון 3. Razirka: חמוצים ופלפל חריף. 2-3 מלפפונים לחתוך לקוביות מעורבב עם 3 תרמילי פלפל אדום, להוסיף 500 מ"ל של וודקה להתעקש במקום חשוך במשך 7 ימים.

המתכון לרפואה הטיבטית. יוצקים מים חמים בקערה גדולה עם טמפרטורה שאתה יכול לסבול. הורד את הרגליים לתוכה ולחץ את תחתית הקערה באצבעות. תוך כמה דקות רגישות האצבעות משוחזרת.

אל תשכח את הטיפול של עשבי תיבול. בחוסר תחושה של בהונות, סטמבל, אמא, עולש, רוזמרין פראי מועילים. תמיסות של עשבי תיבול על וודקה או חומץ תפוחים משמשים ריפוי שפשוף.

הומיאופתיה עם הבוהן קהה

הטיפול במחלה שגורם לחוסר תחושה בהונות נמשך יותר מיום, מה שאומר שיהיה עליך להרוות את גופך בתרכובות כימיות המהוות חלק מתרופות מרשם לתקופה ארוכה. אתה יכול לפנות אל הרפואה האלטרנטיבית, אבל כשלעצמם הם לא יביאו את ההתאוששות הרצויה. לכן, זה הגיוני לנסות את האמצעים בטוח ובטוח כי הומיאופתיה מציעה לנו.

כאמור, אחד המינרלים המעורבים בתיקון של מוליך עצבי הוא אבץ. Zincum metallicum הוא ההומיאופתית הכנה לחדש את עתודות microelement זה בגוף. תרופה משמש דילולים גבוהה, לפחות 12. מינוי מדויק יותר יכול להינתן על ידי רופא הומיאופתי.

כנ"ל לגבי אשלגן סידן ההכנות: קאלי phosphoricum, אשר משמש 3 ו 6 דילולים, Calcarea זרחן (3, 6, 12 דילולים), סידן carbonicum (כפי שנקבע על ידי הרופא). עם כאבים וחוסר תחושה של בהונות, ההכנות מגנזיום יכול גם להיות prescribed: מגנזיום carbonicum או מגנזיום phosphoricum.

בתבוסה של מערכת עצבים העצבים ניתן תרופות מרשם עכביש טרנטולה היספניקה או טרידיון. מינון של תרופות אלה תלוי הפתולוגיה שבה הם משמשים. התרופה הראשונה מומלץ לשימוש בדילול 3 ומעלה 2 פעמים בשבוע. מינונים של השני יכול להשתנות באופן משמעותי.

קהות של איברים נגד זרימת הדם ההיקפי מטופל עם תרופה הומיאופתית Aesculus compositum, אשר צריך לקחת 3 פעמים ביום לאחר הארוחות. התרופה משוחררת בצורת טיפות, המינון היומי שלה נע בין 3 ל -10 טיפות, בהתאם לגיל החולה. טיפות מדוללות בכמות קטנה של מים, לפני הבליעה מומלץ להחזיק בחלל הפה.

עם כל מחלות העצבים, כולל קהות של בהונות על רקע של פגיעה בעצבים, ההשפעה החיובית מיוצר על ידי התרופה "Nervocheel".

לא משנה כמה טוב ובטוח כל תרופה הומיאופתית, מינויו צריך להיעשות על ידי רופא הומיאופתי, לא החולה עצמו. למרות היעדר מעשי של תופעות לוואי, כאשר משתמשים בתרופות הומיאופתיות, זה מיותר להתבונן בכמה אמצעי זהירות, משום שכל תרופה לא יכולה להיות בטוחה כל כך בפיתוח תגובה רגישות יתר. וגם כמה תרופות לא מומלץ לקחת עד גיל מסוים או במהלך ההריון הנקה.

האם אני צריך ניתוח כאשר בהונות שלי קהה?

קהות האצבעות היא פתולוגיה הדורשת טיפול שמרני בעיקר, הכולל תרופות, טיפולים הומיאופתיים ואלטרנטיביים, פיזיותרפיה, תיקון התנהגותי וסגנון חיים. טיפול אופרטיבי במצב זה נמצא בשימוש נדיר, ורק בקשר למחלה הבסיסית, אשר גרמה לחוסר תחושה של הגפיים. מחלות כאלה כוללות דליות ורידים, שבר בעמוד השדרה ומחלות אונקולוגיות של עמוד השדרה.

לדוגמה, עם דליות, הרופא עשוי לנקוט phlebectomy, המורכב הסרת כירורגי של ורידים שנפגעו. ב פקקת ורידים, זה עשוי להיות נחוץ כדי להסיר טרומבי לגרום לחסימת כלי הדם.

ניתוח מתבצעת גם עם שבר של דיסקים בין-חולי, כמו גם עם גידולים ממאירים על עמוד השדרה. לפעמים ניתוח כזה לא רק עוזר להקל על הסימפטומים של קהות של הרגליים, אלא גם מציל את חייו של המטופל.

במקרים חמורים של כוויות קור של האצבעות או סוכרת, כאשר תהליך מתקדמת מתקדמת הנמק של הרקמות מתפתח, לפעמים קטיעה של האצבע או הרגל האתר הוא פנה אל.

trusted-source[32], [33]

מְנִיעָה

כדי למנוע חוסר תחושה של בהונות, לא קשור עם הפתולוגיה כלשהי, לא קשה. הימנעות תנוחות לא נוח, היפותרמיה של הגפיים ולובש נעליים לא נוח, אתה לא יכול לדעת את המצב הזה לא נעים. אבל זה לא הכל. כמה גורמים בחיים שלנו יכולים לעורר את התפתחותם של מחלות כרוניות וחריפות, אשר יתבטאו בצורה של קהות של הגפיים. כדי למנוע זאת, אתה צריך לדבוק באמצעי מניעה מסוימים.

סגנון חיים ומזון אנושי לעתים קרובות תפקיד מכריע בריאותו. אם אדם הוא פעיל ונייד, הליכה ותרגילי מחלוקת מעדיפה שוכבת על הספה, יש לו יחס שלילי כלפי אלכוהוליזם, התמכרות לסמים, אכילת יתר ועישון, שומר על תזונה מאוזנת, בדיקה רפואית בזמן ומלא וטיפול בזיהומים שונים, את הסיכון של זה מחלה כרונית מסוכנת היא קטנה מאוד.

עם זאת, אין לשכוח זהירות. אל תיתן לחץ מופרז על עמוד השדרה, אתה גם צריך למנוע פציעות בחלק זה של הגוף, ואת הגפיים, מדי. יש להבין כי כל טראומה של הגוף אינו עובר ללא עקבות, משתקף על מצב הרקמות ומערכות של הגוף, במיוחד העצבים ואת הדם. בהקשר זה, זה הגיוני לשמור על אמצעי זהירות מסוימים הן בעבודה והן בבית.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של הטיפול בחוסר קהות בהונות היא לרוב מועדפת. הרפואה המודרנית יש מספיק קבוצה של שיטות וכלים המאפשרים, אם לא כדי לרפא את הגורם קהות איברים, ואז לייצב במהירות את מצבו של המטופל ולהתאים את הרגישות של רקמות ושרירים.

קשה יותר אם חוסר תחושה של בהונות נגרמת על ידי מחלה אונקולוגית של עמוד השדרה. הטיפול בסרטן יכול להצליח בשלבים המוקדמים של המחלה, אך רוב המטופלים שתבחין בירידה רגישות הידיים או הרגליים, לבקש עזרה מאוחר מדי, כאשר הגידול הופך גדול (ולעיתים קרובות שמיש) גודל, מכירת גרורות בכל הגוף.

trusted-source[38], [39], [40], [41]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.