^

בריאות

A
A
A

פצע לאחר הסרת יבלת

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 24.07.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתן להסיר יבלות או גידולי עור אחרים בדרכים שונות - למשל, הם יכולים להיהרס על ידי קרישה חשמלית או הרס קריו, או "לקלף" בלייזר. השיטה האחרונה נחשבת לבטוחה והיעילה ביותר: קרן הלייזר ממלאת תפקיד הן של מכשיר כירורגי והן של חומר חיטוי, כך שהפצע נרפא מהר יותר לאחר הסרת היבלת.

אבל האם יכול לקרות שהריפוי מתרחש עם בעיות? ולאחר איזה פרק זמן הפצע צריך להחלים לאחר ההסרה? איך להגן על עצמך מפני השלכות לא נעימות אפשריות?

כמה זמן לוקח לפצע להחלים לאחר הסרת היבלת?

שיטות מודרניות להסרת יבלות נחשבות לפולשניות זעיר - כלומר, הן למעשה אינן גורמות נזק לעור בריא. עם זאת, גם בהסרת יבלות בלייזר וגם בהשמדת קריו, תמיד יש פצע קטן שמתרפא במספר שלבים.

 1. השלב הראשון נמשך כשבוע ומאופיין בהיווצרות קרום כהה על הפצע (אסור לגעת בו ולפגוע בו!). קרום כזה משמש מעין הגנה, מונע חדירת זיהום לפצע ומקדם צמיחה נאותה של רקמה חדשה במקום היבלת לשעבר.
 2. ניתן לראות את השלב השני בערך מהשבוע השני לריפוי, והוא נמשך כ-4-7 ימים: הקרום נקרע, עור ורדרד מחודש נחשף. עדיין אין לגעת באזור הסרת היבלת, לסרוק אותו, להשרות, או אפילו להיחשף לאור השמש.
 3. השלב השלישי הוא היווצרות עור בריא מן המניין. החלמה מלאה של הפצע לאחר הסרת היבלת מתגלה לאחר כ-3-4 שבועות. לאחר זמן זה, העור מקבל צבע טבעי, מקום ההסרה מוחלק.

כשלושה חודשים לאחר מכן, נצפה סימן מעוגל כמעט בלתי מורגש באזור הפצע לאחר הסרת היבלת. לא צריכות להיות צלקות, אזורים של התכהות. במקרה כזה אפשר לדבר על ריפוי פצעים איכותי. [1]

מדוע הפצע אינו מחלים לאחר הסרת היבלת?

בדרך כלל, הפצע לאחר הסרת היבלת בלייזר או חנקן מתהדק תוך מספר שבועות. כפי שכבר אמרנו, לתהליך הריפוי הזה יש רצף מסוים, ורקמות משוחזרות בשלבים. ניתן להבחין בריפוי גלוי כבר לאחר הפרשת הגלד - קרום שטחי יבש.

יתכן שאם קרן הלייזר או החנקן חודרים זמן רב מדי או עמוק מדי, הפצע יחלים לאט יותר לאחר ההסרה. הפרה של כללי הטיפול הפוסט פרוצדורלי באזור הנזק לרקמות מונעת גם ריפוי מהיר. גם המאפיינים האישיים של האורגניזם ממלאים תפקיד משמעותי - למשל, לאדם יכול להיות הגנות חיסוניות מוחלשות, ייתכנו מוקדים של זיהום כרוני וכו'.

כל אחד מהגורמים הללו יכול לעורר עיכוב בריפוי הפצע. יתר על כן, סיבוכים עשויים להתפתח:

 • אדמומיות, נפיחות של הפצע, הופעת כאבים וכאבים;
 • היווצרות צלקת גסה, צלקת או סימן לא אסתטי לאחר הסרת היבלת;
 • חום, חולשה כללית וחולשה;
 • היווצרות של עור היפרפיגמנטציה.

הפצע התבלבל לאחר הסרת היבלת: מה לעשות?

לאחר הוצאת היבלת חשוב להקפיד על טיפול נאות באזור הפגוע, שכן קיימת סכנה לסיבוך זיהומי המתבטא בנשימה, נפיחות ברקמות וכאבים. אם נמצאה ספירה, הפתרון הטוב ביותר יהיה לפנות לרופא שביצע את ההסרה. ברוב המצבים, הרופא פשוט ירשום שימוש בחומרי חיטוי חיצוניים מסוימים, בשילוב עם חומרי חיזוק כלליים (לדוגמה, טיפול בוויטמין). [2]

להחלמה מהירה של הפצע, יש צורך באוורור קבוע, ולכן זה בלתי אפשרי לחלוטין לאטום אותו, לשמן אותו במשחות או קרמים מגרים, כמו גם לקרוע את הקרום שנוצר (גלד).

אם כבר קיימת ספירה, עדיין יהיה צורך להסיר את הקרום. אבל רק רופא צריך לעשות זאת, לאחר השרייה ראשונית בתמיסה של furacilin או מי חמצן. לאחר ריכוך הגלד, מרימים אותו בעדינות בפינצטה בקצה המקולף ומסירים אותו - בהדרגה, ללא מאמץ מיותר, במידת הצורך, ניתוק בעזרת מכשיר סטרילי. לאחר ההליך, הרופא יסביר פרטים נוספים על הטיפול בפצע מהסרת היבלת: כעת יהיה צורך לשמן אותו ב- Levomekol למשך חמישה ימים, ולאחר מכן בנוזל הצבע Fukortsin. יתכנו תורים נוספים - לפי שיקול דעתו של הרופא המטפל. [3]

כיצד לטפל בפצע לאחר הסרת היבלת?

תמיסות רפואיות רבות נבדלות בתכונות החיטוי - למשל, זו יכולה להיות תמיסה של ירוק מבריק ("ירוק מבריק"), יוד או פרמנגנט אשלגן. לאחר חלוף הגלד, הרופא עשוי להמליץ על שימון הפצע לאחר הסרת היבלת במשחת הידרוקורטיזון 1%: מורחים אותה פעמיים ביום על פני העור המתהדק. עם זאת, מינוי כזה לא מבוצע על ידי כולם ורק במקרים חריגים.

במהלך תיקון רקמות, מומלץ להגדיל את יכולת ההתחדשות של העור, לשפר את החסינות המקומית. ויטמינים A ו-E מושלמים למטרות אלו חומרים שימושיים הנכנסים לגוף תורמים להתחדשות הרקמות המהירה ביותר ככל האפשר.

אתה יכול למנוע סיבוכים אם אתה מקפיד על כל המרשמים הרפואיים, לטפל בזהירות בפצע לאחר הסרת היבלת. [4]

כיצד לטפל בפצע לאחר הסרת היבלת בלייזר וחנקן?

ניתן לתאר את התכונות של טיפול בפצעים לאחר הסרת יבלות בלייזר כהמלצות הבאות:

 • אתר ההסרה חייב להיות מוגן מאור השמש, ולכן לא מומלץ להשתזף ולבקר בסולריום במשך 1-2 חודשים לאחר ההליך.
 • יש להימנע מכל טראומה ונזקים נוספים באזור הליך הסרת היבלת. כל חבורות, חבורות, שפשופים תמיד משפיעים לרעה על תהליך הריפוי.
 • לאחר הסרת יבלת באזור הפנים, חשוב לא לכסות את האזור הפגוע במוצרי איפור (בסיס, פודרה וכו'). עדיף להשאיר את האזור הפגוע לבדו עד שירפא לחלוטין.
 • לא רצוי להרטיב רקמות פגועות תוך 14-20 ימים לאחר הסרת היבלת. הלחות תמנע היווצרות קרום, ותיצור תנאים נוחים למריחה - התרופפות ונפיחות של רקמות, אשר, בתורו, עלולות לגרום לספירה. זה אופטימלי להתחיל לשטוף את אזור היבלת לאחר התחדשות רקמה מלאה.
 • אי אפשר לקרר ולחמם יתר על המידה את העור באזור הסרת היבלות - לפחות למשך 2-3 שבועות. התוצאה של שינויי טמפרטורה חזקים יכולה להיות האטה בריפוי פצעים, היווצרות היפרפיגמנטציה או עקבות גסות מההליך.
 • אם הרופא רשם את הטיפול באתר הסרת היבלת עם תכשירים כלשהם, אז טיפול זה חייב להתבצע ללא כישלון על מנת למנוע התפתחות של סיבוכים.

דרך נפוצה נוספת להסרת יבלות היא הרס קריו, או הסרה באמצעות חנקן. [5]לאחר הליך זה, מומלץ להקפיד על כללי הטיפול בפצעים הבאים:

 • זמן מה לאחר החשיפה לחנקן נוזלי נוצרת בועה באזור היבלת ומתגלה נפיחות. בועה כזו אסור לפתוח, גם אם לא נראה בפנים איקור, אלא דם. אם הבועה תיפתח, התהליך הטבעי של ריפוי פצעים ישבש.
 • מותר להחיל תחבושת אספטית פרמצבטית מיוחדת על הפצע לאחר הסרת היבלת, כמו גם טיפול בטמפונים עם אלכוהול סליצילי 2% או תמיסה של אשלגן פרמנגנט. הטיפול חוזר על עצמו באופן שיטתי עד להופעת קילוף על האזור הפגוע של העור. זה יכול לקרות בעוד כשבוע.

אין צורך באמצעי טיפול נוספים אחרים. חשוב להקפיד על כללי ההיגיינה, לא לפגוע או להרטיב את האזור הפגוע: הפצע לאחר הסרת היבלת אמור להחלים מעצמו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.