Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מיסופוביה

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.04.2020

פחד בלתי מבוקר המופיע כתגובה נפשית לאובייקט או סיטואציה ספציפיים, בטוחים לחלוטין נקרא פוביה. היא משעבדת אדם לזמן מה, אי אפשר להתנגד. הגוף משחרר אדרנלין ומפעיל את אינסטינקט השימור העצמי - התגובה לא מספקת בכוח לגירוי. יש אנשים שחווים אימה שלא בשליטתם מהמחשבה על זיהום. יש הרבה כאלה. מצב אובססיבי כזה נקרא מיסופוביה (מהמיוזוס היווני - לכלוך, זוהמה, כמו גם זוהמה וערמומיות).

בעיקרון, misophobes הם אנשים שלרוב שוטפים את ידיהם, מנסים להימנע ממגע מישוש עם אנשים וחפצים מחשש לזיהום ומחלות שלאחר מכן. בתחילה, מונח זה הוצג על ידי הפסיכיאטר W.A. המונד, שצפה בחולה שטף את ידיו ללא הרף. הוא התפרש באופן מדויק את התנהגותו כרצון מיידי לשטוף את ידיו. פסיכולוג G.S. סאליבן הוסיף לתמונה של פחד אובססיבי להזדהם מהעובדה שהוא מבוסס על הפחד להתכווץ ולחלות. אובססיות כאלה (אובססיות) הובילו להתפתחות טקסי טיהור - שטיפת ידיים אינסופית, ניגוב משטחים באמצעות חיטוי, הימנעות ממגעים מישושיים ואחרים. מקרים קונקרטיים של פחד ממיקרואורגניזמים, ולא רק מלכלוך בולט מבחינה חזותית, קיבלו שמות מוגדרים למדי (גרגיר-חרקים - מהשרץ האנגלי, טפיל; הרמופוביה - מהנביט האנגלי, חיידק; בקטריופוביה וכו ').

בשנת 1924 פורסם מחקר שבדק את תופעת מה שנקרא מיסופוביה מוסרית. המחבר, על פי תצפיותיו, טען כי טקסי הטיהור לעיל נגרמים על ידי מחשבות אובססיביות של תכנים בלתי מקובלים כאשר אדם מרגיש נטמא מוסרית. [1]

כך או אחרת, אך תגובה לא בריאה זו יכולה להיות סימפטום של פתולוגיות נפשיות חמורות, כולל  הפרעה טורדנית כפייתית  ואפילו  סכיזופרניה .

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אין נתונים סטטיסטיים על פוביות, עם זאת, מחקרים הגיעו למסקנה שלכל תושב עשירי בכוכב הלכת שלנו יש פוביה. לא ידוע כמה אנשים סובלים מתופעה שגויה, אך זה די נפוץ בעולם התרבותי. מהצד של מוזרות ההתנהגות, אתה לא יכול להבחין מייד, מכיוון שטיפת הידיים נחשבת לפעולה רגילה לחלוטין, שהצורך בה אינו מוסדר, אלא נקבע על ידי רצונו של האדם עצמו.

גורם ל מיסופוביה

פחד עקשן, שבא לידי ביטוי חזק לא הגיוני מזיהום וטקסים הקשורים לניקוי והימנעות מלכלוך, יכול להיות אחד הביטויים של נוירוזה אובססיבית, הפרעה חרדתית או אובססיבית כפייתית, פסיכופתיה סכיזואידית, סכיזופרניה. אצל חולים כאלה מיסופוביה לא תהיה הסימפטום היחיד.

לעיתים קרובות יש פוביות אצל אנשים שהם די נורמליים מכל הבחינות האחרות ובעלי תכונות אישיות מסוימות - נטייה להצעה, רגישות מוגברת ורגישות, חשדנות, או להיפך, הערכה עצמית מוגזמת, נטייה לאהבה עצמית (נרקיסים, פרפקציוניסטים), שעבורם הלכלוך אינו תואם את שלהם תפיסה עצמית. תכונות כאלה עוברות בדרך כלל בירושה.

גורמי סיכון

גורמי סיכון להתפתחות של misophobia כוללים:

  • מסורות משפחתיות, כאשר ניתנה תשומת לב להיגיינה אישית, וכמעט כל פרק של אי-ציות לווה בתגובות על הסכנות הכרוכות במחלות נוראיות וקטלניות;
  • אירוע שלילי בחייו של misophobe או של אדם קרוב אליו, למשל, הקשורה למחלה זיהומית שגרמה לסיבוכים קשים;
  • פרסומת למוצרי היגיינה אנטי-מיקרוביאלית וכימיקלים ביתיים, המגזימה את סכנת הזיהום והחיידקים האורבים בבוץ.

כתוצאה מפעולה של גורמים טראומטיים על אישיות רגישת, מתפתחת הפתוגנזה של misophobia - פחד עיקש בלתי נשלט להתלכלך, נגיעה במיקרובים הנמצאים בכל מקום, המתבטאת בסימפטומים התנהגותיים, פיזיולוגיים ורגשיים. המניע העיקרי לשינויים מסוג זה הוא חרדה.

מיסופוביה מוסרית היא תופעה פסיכולוגית נפרדת, כאשר הרצון "לשטוף" ו"לטהר "מתעורר בגלל סיבות רגשיות. חולים מרגישים מלוכלכים ב"כלוך מוסרי ", אך הדבר גורם להם להופיע טקסי טיהור סמלים הדומים לשטיפת זיהום אמיתי (מקלחות, אמבטיות, שטיפת ידיים הנוגעות לחפץ טמא מוסרי). עדיין יש לבחון תופעה זו. לסיכום, לא תוארו מספיק מקרים של מיסופוביה מוסרית. עם זאת, המחברים כבר העלו מספר השערות לגבי מקורו. התפיסה המפורסמת ביותר היא כי הבסיס לטיהור סמלי כפייתי הוא רגש של גועל הנובע כתוצאה מתחושת עוולה, אשמה והתנהגות בלתי אחראית של עצמו. אחריות היפרטרופית נקראת תכונת הדמות הראשית של אנשים כאלה. אשר באופן כללי נחשב גם כגורם סיכון להתפתחות מרבית סוגי ההפרעות האובססיביות-כפייתיות.

חלק מהכותבים רואים בדחיית מעשה לא מוסרי (משל עצמם או של מישהו אחר) כבסיס למיזוביה מוסרית, איתה נאלץ המטופל לבוא במגע. הדמיית Neuro שביצע המטופל במהלך מחקרים על תופעה זו מראה על הפרעות תפקודיות ומבניות בחלקי המוח היוצרים תחושת גועל.

הרעיונות של מיסופוביה מוסרית, לטענת החוקרים, כל כך שולטים במוחם של חולים שהם דומים לרעיונות הזויים, אך נוכחות כפייתיות (טקסי טיהור) תואמת את מקורם האובססיבי. דרגת ההסתגלות של המטופלים שנצפו עם מיסופוביה מוסרית, היווצרות של מחסור אינטלקטואלי בולט בהם, וגם ההתנגדות לטיפול אפשרו לחלק מהמחברים לשים את ההקבלה להפרעות סכיזופרניות.

במחקרים על חולי OCD, אזכורים של מיסופוביה מוסרית הם נדירים ביותר.

תסמינים מיסופוביה

לא כל פחד מתאים לפוביה. רמת החרדה המתאימה לפתולוגיה נפשית מביאה לכך שאדם מאבד שליטה על הפחד שלו ועושה הכל כדי להימנע ממצב טראומטי. ואם ניתן להימנע מפגישות עם גבהים, המונים, עכבישים ואפילו כלבים, אזי חיידקים ולכלוך אינם קיימים בכל מקום. זה בכלל לא הכרחי כדי להשיג זיהום גלוי, זה מספיק לנהוג במיניבוס, לתת יד לברכה, לספור את הכסף בארנק. החפצים שגורמים להם להימנע והרצון לשטוף את עצמם, ככלל, הם אבק ולכלוך; דם, רוק, צואה, שתן, נוזלי גוף אחרים, הנתפסים כמקור לזיהום; אנשים ובעלי חיים מהם אתה יכול להידבק; חפצים ומקומות לשימוש משותף; כימיקלים שונים המשמשים בחיי היומיום.

כלפי חוץ הסימנים הראשונים נראים כמו סטיות התנהגותיות, אקסצנטריות. לעתים קרובות מדי אנשים שוטפים ידיים, מנגבים את חפציהם ללא סופח, שוטפים אותם ללא צורך, כל הזמן מנקים בבית ובמקום העבודה, מנסים להימנע ממגע מישוש. במקרים מתקדמים המטופל מנסה לא לעזוב את ביתו הסטרילי ולא להזמין אליו אף אחד, בתקופת המגיפות לכאורה מניח מסיכה על פניו ומעבד את מעברי האף, אם יש צורך ללכת למקום צפוף וכו '.

מיסופוביה מפותחת גורמת לאי נוחות רבה בחיי היומיום. בנוסף, הצורך ללכת לעבודה, לרכב ברכב ולתקשר עם אנשים אחרים גורם להפרעות ביציבות הנפשית ובהפרעות במצב הרוח. אדם נעשה חסר מנוחה, עצבני ומוסח. הוא לא ישן טוב, לעתים קרובות הוא רדוף מחשבות מטרידות, כתוצאה מכך מצב רוחו נוטה לאפס והפרעה דיכאונית עשויה להתפתח.

ביטויים סומטיים מחמירים את המצב - רעד בגפיים, קצב לב מוגבר, הפרעות קצב, קוצר נשימה, הזעת יתר, בחילה עד להתפתחות נוירוזה בקיבה. במקרים חמורים, אם לא ניתן לפנות מייד את הלכלוך או להימנע מזיהום, יתכן שתתחיל התקף חרדה.

מיסופוביה מוסרית באה לידי ביטוי כתחושת חילול, טומאה פנימית, הנובעת ללא קשר לנוכחות זיהום חזותי. רגשות כאלה מופיעים לאחר אירועים שונים: האשמות או תוכחות שנזרקות על המטופל, פעולות או ביטויים פוגעניים, הם קשורים לזיכרונות אינדיבידואליים לא נעימים המנוגדים לרעיונות הדתיים-תרבותיים או המוסריים-מוסריים של המטופל. הופעתן של מחשבות ודימויים אובססיביים גורמת לרצון לשטוף את עצמו, לנקות את עצמו מפני זיהום מוסרי או לנקות חפצים ושטחיים שהיו במגע עם משהו "לא נקי".

סיבוכים ותוצאות

שטיפת ידיים תכופה היא עדיין לא פוביה. פתולוגיה היא מצב שמונע מאדם לבצע פעולות יומיומיות ואפילו סתם לצאת מהבית. הסכנות הללו הן שממתינות לטבליות שגויות בשלב מתקדם של המחלה.

בנוסף לסבל המוסרי שחווה המיזופובית, ההתמכרות ההיפרטרופית שלו לניקיון מתגלה לאחרים ומתחילה לעצבן אותם. אנשים כאלה מתקשים בסוציאליזציה, בחברה הם נחשבים לפחות תמהונים לא מזיקים. קשה להם ליצור משפחה ולשמור על זו שכבר קיימת. בן זוג נדיר מוכן לסבול האשמות בלתי פוסקות של טומאה ולמלא דרישות מגוחכות לתנאים סניטריים - ניקיון סטרילי בבית, כפפות וכיסויי נעליים, עיבוד אינסופי של דברים וחפצים עם חיטוי. בנוסף, הטקטיקות של הימנעות מהמצב המטריד, שאנשים עם פוביות פונות אליהם מביאים לכך שהם מוצאים עצמם בבידוד כפוי מרצון, מרגישים מיותרים ובודדים, וזה הדרך לדיכאון.

פחד בלתי מבוקר עלול לגרום להתקפי חרדה, התפתחות נוירוזה, מגדיל את הסיכוי להפרעות בריאותיות סומטיות. כידוע: "כל המחלות עצבים."

מישהו עוקב אחר כללי ההיגיינה באופן מצפוני יותר ושוטף את ידיהם לעתים קרובות יותר. זו לא פוביה, אך אם פחד מתעורר אפילו במחשבה על זיהום ואי אפשר להיפטר ממנו, מופיעים תסמינים צמחיים ומצב רוח מתקלקל, אז כדאי לנתח את התנהגותך וללכת להתייעצות עם פסיכולוג. כל פוביה בשלב הראשוני מתאימה לתיקון.

מיסופוביה מוסרית לרוב אינה פוגעת באנשים אחרים, אך היא מביאה סבל רב למטופל ולפי המחקר קשה לטפל בו. בשלב האחרון מתפתח אפילו גירעון אינטלקטואלי מסוים, בו מומחים רואים דמיון לסכיזופרניה. לכן, עם הרצון "לשטוף" לכלוך מוסרי, עדיף גם לפנות לייעוץ מייד ברגע שהוא מתחיל להפריע באופן אובססיבי מדי פעם.

אבחון מיסופוביה

האבחנה של פוביה כלשהי נעשית על בסיס תלונות המטופל. אין שיטות אחרות. ראיון מפורט עם רשימת תחושות ותסמינים סומטיים מאפשר להבחין בין פחד טבעי ואפילו מוגזם מעט מפוביה. מכיוון שכביסת ידיים תכופה פשוט יותר סביר משקפת מחויבות להיגיינה אישית, לרוב misophobes פונה לרופא בתנאים מתקדמים, כאשר המטופל כבר סובל מתלונות סומטיות, התקפי חרדה והפרעה דמוית נוירוזה שמסבכת את חייו באופן משמעותי.

באינטרנט ישנם שאלונים רבים שקובעים באופן עצמאי אם הפחד של האדם מגיע לגובה הפוביות, ולמי מהם יש נטייה. קשה לומר כמה אתה יכול לסמוך על תוצאות בדיקות כאלה. אם יש בעיה וזה מפריע, עדיף לפנות לרופא מומחה.

המבחן האמין והסמכותי ביותר עבור misophobia שגוי של ZARS הוא סולם דירוג החרדה של Zung. הוא משמש על ידי אנשי מקצוע בתחום הפסיכולוגיה של מדינות שונות למדידת חומרת הפרעות חרדה: התקפי חרדה, פוביות, נוירסטניה וכו '. כאבחון ראשוני, לפי מומחים, שאלון זה די יעיל. מדובר בפחד מכל סוג שהוא ולא רק פחד מלכלוך. חפץ שגורם לפחד לא משנה הרבה. לאחר ההנחיה, המטופל מעניק מספר מסוים של נקודות לסימנים הפתולוגיים שלו, וחומרת הפרעת החרדה נקבעת על ידי המספר הכולל.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית עשויה להידרש אם קיים חשד להפרעה נפשית קשה או למחלה סומטית. במקרה זה, על מנת לאשר או לשלול חשד, למשל לסכיזופרניה או הפרעה טורדנית כפייתית, ניתן לקבוע סוגים שונים של בדיקות לפי שיקול דעתו של הרופא. הבחנה ספציפית יותר, למשל הרמופוביה ומיסופוביה, כלומר פחד מחיידקים או לכל סוג של לכלוך (כולל מוסר) בכלל, לא משנה הרבה בקביעת טקטיקות הטיפול. הבחירה בשיטות הטיפול מבוססת על חומרת ההפרעה, נוכחות של תסמינים סומטיים, מחלות נלוות והתגובה לטיפול.

למי לפנות?

יַחַס מיסופוביה

כמעט ולא ניתן להתגבר על הפחד בצורה הקלינית של פוביה. זה לא מתאים לשכנוע הגיוני, כמעט בלתי אפשרי להיפטר ממנו דרך אימונים אוטומטיים ושליטה בטכניקת תרגילי הנשימה. מרבית החולים זקוקים לעזרת מומחים בתחום הפסיכותרפיה, במקרים מסוימים היפנוזה מסייעת. בנוסף, טיפול תרופתי משמש להפגת תסמינים מקבילים ומטרידים חיים.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מוכר כטכניקה פסיכותרפויטית יעילה ביותר להיפטר מהפרעה פובית, כתוצאה ממנה על המטופל להיפטר לחלוטין ממחשבות שליליות על מושאי פחדו.

הבסיס לשיטה זו הוא הקביעה כי המטופל עצמו חושב שהוא מרגיש לא טוב לאחר שהגיע למצב מדאיג, שכעת אין דרך להימנע מצרות. במקרה שלנו, לכלוך ומיקרובים הנחשפים בו בהחלט יובילו למחלה קשה. בתהליך הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, המטופל, בשליטתו של הפסיכותרפיסט המכוון את מחשבותיו לכיוון הנכון, נפטר בהדרגה ממחשבות שליליות ומחליף אותן בחיוביות, צולל במצב מטריד, פוגש את פחדיו. במהלך הטיפול המטופל לומד לשלוט על הפחד שלו, הוא מפתח הרגלים לתגובה ללא משוא פנים למצבים שגרמו בעבר לחרדה בלתי מבוקרת.

משתמשים בהיפנוזה. בנוסף, בבית מומלץ לחולה לערוך אימונים אוטומטיים - חזרה על נוסחאות מילוליות המחזקות גישה חיובית בתת המודע.

הרופא עשוי לרשום תרופות להפסקת הסימפטומים הקשורים בהפרעה פובית - כדורי שינה, תרופות נגד חרדה. לרוב מדובר בתרופות פסיכוטרופיות. כשלעצמם הם לא יוכלו לחסל את הפוביה, הם רק יעזרו בהפחתת הביטויים הגופניים של חרדה. תרופות מבצעות תפקוד עזר, הן נלקחות בקפידה על פי הוראות הרופא.

מְנִיעָה

לאנשים הנתונים להתפתחות פוביות יש מאפיינים מסוימים של אישיות - העלייה ברמת הסבר וחרדה. זה המאפיינים האישיים של הנפש שמומחים מכנים גורם הסיכון העיקרי. פחדים המתפתחים לפוביה מתעוררים מהם בהיעדר מידע מספיק הכרחי לצורך הערכה נכונה של המצב וכינון השליטה עליו. מניעת הופעת פחדים בלתי סבירים היא היווצרות מילדות של חשיבה רציונאלית על בסיס ידע על העולם.

בנוסף, מומלץ לצפות פחות בטלוויזיה, לצאת מהחדר במהלך שידור הפרסומות, להפריז בחששות מפני זיהום, טפילים ומיקרובים, על סמך מידע מדעי זמין לחלוטין אודותיהם.

יש הרבה ספרות כיצד להתגבר על הפחד, החרדה שלך, כיצד להתמודד עם פוביה. לדוגמה, סדרת הספרים "מטפל בכיס". ספרים כאלה על מיסופוביה, ולא רק על כך, עוזרים לאנשים ללמוד כיצד להשתמש בנפשם ולהתמודד עם בעיות חמורות.

מיסופוביה די נפוצה, ולכן מצולמים גם סרטים שגיבוריהם סובלים ממחלה זו. אלה לא סרטים על מיסופוביה, הם מעלים נושאים אחרים, אבל תכונה זו מושמעת בהם.

תַחֲזִית

פחד לא מבוקר יכול להפחית משמעותית את רמת החיים של האדם. עם זאת, ניתן לטפל במיסופוביה. דרושים עזרה של מומחה מוסמך ורצונו של המטופל עצמו, אז הכל יסתדר.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.