Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחות מ כתמים גיל: על העור של הפנים, הגוף, הידיים, ביקורות

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

לא משנה כמה אנחנו רוצים להיות עור, אפילו נקי ללא כתמי לידה כתמי פיגמנט, אתה לא תלך נגד הטבע, לכן אתה צריך לעתים קרובות להיאבק עם בדיחות מגוחכות שלה בעזרת שיטות מיוחדות ואמצעים. אחד הבטוחה, אם כי הרבה יותר יעיל עבור תרופות להיפטר פיגמנטציה מוגזמת הוא משחה מאת כתמי פיגמנט. ואת ההשפעה הלבנה של משחות שונות יכול להיות פחות או יותר, כי לא כל האמצעים תוכננו במיוחד כדי להפחית את עוצמת הפיגמנט. עבור כמה קרמים, הלבנת העור היא פשוט תופעת לוואי, גילה בטעות.

trusted-source[1], [2], [3]

סיווג ATC

D11AX Прочие препараты для лечения заболеваний кожи

אינדיקציות משחות מ כתמי גיל

ככל הנראה, רבים הבחינו כי חשיפה ממושכת לשמש מגרה את המראה של כתמים כהים על העור, שינוי בצבע של סמנים קיימים כבר, פיגמנטציה מוגברת של נמשים על הפנים והגוף, וכו ' להילחם עם ביטויים כאלה יכולים להיות בעזרת קרם שיזוף מיוחד עם מסנן UV מגן. אבל אם הרגע הוא החמיץ ואת המראה של כתמים פיגמנט על העור לא ניתן להימנע, כדי להחזיר את העור של לובן לשעבר ורכות, אתה יכול להשתמש משחות שונות מן כתמי פיגמנט עם אפקט הלבנה.

אבל לא רק את קרני השמש לעורר עודף של עברין פיגמנטציה של מלנין בגוף האדם. כתמים פיגמנט יכול להיות מולד ונרכש עקב הסתגלות הורמונלית, שינויים הקשורים לגיל, הפרעות מטבוליות. בהקשר זה, ואת אינדיקציות לשימוש משחות מן כתמי פיגמנט הם רחבים מספיק:

  • פיגמנטציה מלידה ו כתמי לידה
  • תחומים של פיגמנטציה משופרת, הנובעים ייצור מוגבר של מלטונין (chloasma)
  • כתמים כהים שאינם מתרוממים מעל פני העור באנשים בגיל העמידה והזקנה, הופיעו לאחר חשיפה לשמש
  • נמשים על הפנים והגוף

בין היתר, משחה המשמשים כתמים פיגמנט הוא היעיל ביותר בטיפול אקנה, אקנה, אקנה ומומים אחרים פגמים בעור.

טופס שחרור

במרדף אחר היופי, לעתים קרובות אנו מוכנים להשקיע כסף כדי להשיג את התוצאה הרצויה, אפילו בלי לחשוב כי כסף זה ניתן למצוא יישום ראוי יותר, מתחיל להילחם פגמים בעור מן המרקחת זולה. אבל ברוב המקרים הם לא ילכו רחוק מהם. לפעמים, עם זאת, משחות תוצרת בית לבוא לעזרת התרופות. בכל מקרה, טיפול כזה לעור ייתן תוצאות ניכרות בעלויות נמוכות.

ואתה יכול להשיג את האידיאל רק בעזרת הליכים קוסמטיים רציניים, למשל, לייזר pilling. אפילו משחות הכי יקר ויעיל קרמים מן כתמי פיגמנט לא ייתן תוצאה כזו, אבל רק לשפר את המראה של העור.

שמות של משחות מ כתמי גיל

אז, למה לשלם יותר אם יש הגון זול אך יעיל אמצעים. קח, למשל, משחה אבץ. תחמוצת אבץ בהרכב שלה יש תכונות הלבנה נדיר, מה שהופך את המשחה יעיל בהבהרת כתמים פיגמנט על העור.

משחה אבץ הוא אוניברסלי, ולכן ניתן להשתמש בו בהצלחה משחה מ כתמים פיגמנט על הפנים. כאן אנו מקבלים אפקט כפול. ראשית, הלבנה של העור. שנית, המאבק נגד פצעונים ואקנה עקב השפעה מיקרוביאלית וקל לייבוש. אם הבעיה השנייה אינה רלוונטית עבורך ואפקט הייבוש גורם רק לחוסר נוחות, ניתן להיפטר מיובש ותחושה של מתיחות העור באמצעות לחות או משחות שומניות.

מהו משחה אבץ טוב? לדברי חולים רבים ורופאים, היא מתמודדת היטב עם המשימה של הבהרת פיגמנט על העור מבלי לגרום נזק לבריאות. תופעת הלוואי היחידה של המשחה היא תגובה אלרגית, וזה קורה במקרים בודדים. כן, התווית נגד השימוש בתרופה זו היא רק רגישות מוגברת לחומר הפעיל - תחמוצת אבץ, אשר נצפתה באחוז קטן מאוד של האוכלוסייה.

משחה אבץ מ כתמים פיגמנט ניתן ליישם 2 עד 6 פעמים ביום עד ההשפעה הרצויה מושגת, להחיל אותו על העור נקי עם תנועות נקודתיות. במאבק על היופי של העור, המשחה לא תחסוך כל כתמים גיל, אקנה פצעונים, או קמטים עדינים, וזה גם מאוד חשוב.

אופן היישום ומנה של ההכנה, אשר קטנים במידה לא קטנה בשלב היישום, לא לכלול את ההשפעה הרעילה של המשחה על גוף האדם, כלומר אין שאלה של מנת יתר. עם זאת, לא לשים משחה אבץ על העור עם פצעים פתוחים ודלקת חמורה חמורה.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. משחה אבץ יכול להיות מעורב ללא כאבים עם שמנת התינוק או שמן קיק. זה יעזור למנוע ייבוש העור.

חומרים אנטי-פטריאליים ושליטה על כתמי פיגמנט

משחה גופרית היא תרופה אנטי-פטרייתית יעילה למדי, אשר, בין היתר, יכול להילחם באקנה פיגמנטציה מוגזמת. לפי הפעולה שלה, ההכנה המבוססת על גופרית שונה מזו הקודמת. הסרת כתמי פיגמנט מושגת על ידי ייבוש ו exfoliating התאים של האפידרמיס באתר היישום של המשחה.

ההכנות המבוססות על גופרית אינן בטוחות כאמצעי, כאשר החומר הפעיל הוא תחמוצת אבץ, ולכן מומלץ להשתמש בהם לא יותר מיום לאחר מכן, על העור למשך יום. מהלך הטיפול עם תוכנית כזו יהיה רק 12 ימים.

תופעות לוואי של משחות מ כתמי גיל מצומצמים לרוב לתגובות אלרגיות, ומשחה גופרית אינה יוצאת דופן. עם זאת, רגישות מוגברת להכנות גופרית אינה התווית נגד היחידה לשימוש של משחה גופרית. זה גם לא מומלץ להשתמש כדי להסיר כתמים פיגמנטציה בתינוקות עד 3 שנים, אם כי משחה מקובל לשימוש מ 2 חודשים של גיל.

משחת גופרית אפקט ייבוש חזקה עלולה להיות השפעה שלילית על עור יבש ורגיש, כך שאם אתה משתמש בו מטעמים רפואיים, לאחר הסרת משחה לעור כדי לשמן את האזורים הנגועים של קרם לחות פיגמנטציה. אין צורך לערבב משחה גופרית עם קרמים.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. לפני השימוש משחה גופרית, לא מומלץ לטפל בעור עם "אשלגן permanganate" או מי חמצן, מתן עדיפות עור אחרים cleansers. אחרת, אתה יכול להרוויח כוויות חמורות על העור.

חסרון משמעותי של משחה גופרית הוא ריח לא נעים שלה. בנוסף, הוא שטף בכבדות את העור, עוזב את עקבות צהובים, שומן על הבגדים במגע עם שטופלו באזורים. לכן, עדיף להשתמש בו הן על הפנים ועל הגוף בזמן שאתה בבית.

תרופה נוספת נגד פטריות, הוכח היטב במאבק נגד כתמים כהים על העור, הוא משחה "Clotrimazole". יעילות בולטת, מספר קטן של התוויות נגד סיבוכים, ולכן בטיחות יחסית, העדר ריח לא נעים עשה את הכלי הזה פופולרי בקרב בעלי נמשים וכתמים פיגמנט אחרים.

כדי להבהיר את האזורים עם היפרפיגמנטציה, להחיל את המשחה על עור נקי ויבש 3 פעמים ביום: בבוקר, בשעות היום לפני השינה. "Clotrimazole" הוא ספוג היטב ולא להשאיר עקבות על הבגדים. מותר לשימוש על הפנים, הידיים והגוף.

משחה "Clotrimazole" אינו נכנס למחזור הדם כאשר מוחל חיצונית, המשפיעים רק על שכבות פני השטח של העור. לכן, מנת יתר של התרופה ניתן לשלול לחלוטין. עם זאת, לפעמים במהלך השימוש Clotrimazole, אירועים לא נעימים יכולים להתרחש: צריבה, גירוד, אשר עשוי להצביע על חוסר סובלנות לתרופה ודורשים נסיגה שלה.

זה לא רצוי ליישם את המשחה באזור סביב העיניים, שם העור הוא רגיש ביותר. הריון הנקה רחוקים מן התקופות הטובות ביותר להסרת כתמים פיגמנט עם Clotrimazole משחה.

חומרים אנטיבקטריאליים וכתמי פיגמנט

לא רק סוכני אנטי פטרייתי להילחם פיגמנטציה מוגזמת. יכולת זו גם בבעלות כמה סוכנים אנטיבקטריאליים. לדוגמה, משחה סינתמיצין המבוססת על chloramphenicol , למרות שהיא מסווגת כאנטיביוטיקה, עושה עבודה יוצאת דופן לא רק עם חיידקים, אלא גם עם פגמים על העור.

אם מישהו מפחד כי משחה זו היא אנטיביוטיקה שיכולה להיות מסוכנת לבריאות, אל תדאג. העובדה היא כי משחה סינטומיצין, כמו הקודמת, אינו חודר לשכבות העמוקות של העור והרקמות של הגוף, אינו נכנס הדם, כלומר, בטוח יחסית לבני אדם.

החל משחה sintomitsinovuyu על העור של הפנים והידיים, רצוי לאחר ניקוי מהביל. העור צריך להיות יבש באותו זמן. משך הטיפול עד חודש. במקרים של שימוש ממושך, התמכרות לתרופה נצפתה. אם 4 שבועות לא היה מספיק כדי לקבל את התוצאה הרצויה, זה הגיוני לעשות הפסקה של חודש אחד, ולאחר מכן להמשיך את הטיפול.

שמור על המשחה על העור צריך להיות לפחות 1 שעה, החלת נקודה על אזורים עם פיגמנטציה מוגברת. אולי במהלך תקופה זו תהיה אי נוחות קלה באתר של היישום. בדרך כלל תגובה כזו היא קצרת מועד ונמשכת שעה. אבל לפעמים התגובה האלרגית היא רצינית יותר, ובמקרה זה כדאי לבטל את התרופה.

התוויות נגד שימוש במשחה סינטומיצין הן רגישות יתר למרכיבי התרופה ותגובה רעילה לחומר הפעיל של המשחה באנמנסיס. תרופות המבוססות על levomycetin (chloramphenicol) לא נקבעו עבור פסוריאזיס, אקזמה, דיכוי של hematopoiesis, הפרות של תפקוד הכליות הכבד, הריון, הנקה. אך בהתחשב בכך שהשימוש החיצוני במשחה אינו כולל את כניסתו לדם ולנוזלי גוף אחרים, הסיכוי לסיבוכים הוא זניח. אבל כדי להתייעץ עם הרופא על האפשרות של החלת משחה זו מן כתמים פיגמנט על רקע המחלות שתוארו לעיל הוא עדיין שווה את זה.

משחה סליצילית אנטיספטי פופולרי בעל השפעה טובה keratolytic ו exfoliating . חומצה סליצילית בהרכב המשחה פעיל מרכך ומסיר את התאים העליונים של האפידרמיס, שבו melanocytes מרוכזים, אחראי פיגמנטציה של אזור מסוים של העור. לכן, בהירות העור מושגת.

החל על העור משחה salicylic שוב אתה צריך הצבע, הימנעות אזורי עור עם פיגמנטציה נורמלית, לא יותר מ 2 גרם לשימוש אחד, כדי למנוע להיכנס הדם. אתה יכול לעשות את זה עד 3 פעמים ביום. הקורס הטיפולי לא יעלה על 4 שבועות. מנת יתר של התרופה גורמת לתגובות אלרגיות חמורות.

תופעות לוואי של משחה סליצילית מנקודות פיגמנט נדירות מאוד. בדרך כלל זה אדמומיות, גירוד ותחושת צריבה קלה, המתאימה לתגובה אלרגית לתרופה.

התוויות נגד שימוש במשחה סליצילית הם מקרים של רגישות יתר לתרופה. לפעמים, גיל הילדים הוא גם ציין, לכן, לפני השימוש במשחה בתינוקות, מומלץ להתייעץ עם רופא ילדים. על פי כמה מקורות, לא ניתן להחיל משחה על שומות ועל כתמי לידה.

אנחנו לא יכולים לומר כי משחה סליצילית הוא מפגע בריאותי, אבל זה הוא כלי רב עוצמה, כך שזה משמש לעתים קרובות כחלק משחות multicomponent ומסכות לאן זה מביא יתרונות רבים בעלי כתמים כהים מכוער. עם זאת, החלת משחה סליצילית, יחד עם רכיבים אחרים, יש צורך לשקול תרופתי עם תרופות אחרות כמו חומצה סליצילית בהרכב של משחה מסוגל הגברת פעולה, לרבות תופעות לוואי של תרופות אחרות, אלא גם יוצרים נמסים (עם "Rizortsinom") ו לא מסיסים (עם תחמוצת אבץ) תרכובות.

עם זאת, רוקחים הצליחו לשלב בלתי תואם, וכתוצאה מכך על המדפים של בתי המרקחת הופיע כמעט בטוח ויעיל משחה הלבנת - הדבק סליצילית אבץ. חומצה סליצילית, כאחת המרכיבים של המשחה, מספקת אפקט פילינג, ותחמוצת אבץ (החומר הפעיל העיקרי) מפעילה אפקט הלבנה על ידי הפחתת הייצור של מלנוציטים.

החל את המוצר על העור 2-3 פעמים ביום, ללא חשש ממנת יתר, אשר אפשרי רק כאשר מריחים משחה לאזורים גדולים של העור. אין להחיל משחה לפצעים פתוחים, במיוחד באזורי פטרינג, רירי ועור הנמצאים כל הזמן בהשפעת הלחות (חללים בבית השחי, קפלי השדרה וכו '). מהלך הטיפול יכול לנוע בין 7 ל -20 ימים, בהתאם לעוצמת הפיגמנטציה.

למרות הבטיחות לכאורה של הסוכן, משחה אבץ סליצילית יש התוויות מסוימות לשימוש. התרופה אינה משמשת לטיפול בילדים, בהריון ובאימהות מניקות. אין להשתמש במשחה ובמקרה של רגישות יתר למרכיבי התרופה על מנת למנוע תגובות אלרגיות חמורות.

יש להבין כי משחה סליצילית ואבץ מייבשת את העור לפחות ההכנות מרכיב אחד על בסיס חומצה סליצילית ותחמוצת אבץ, ולכן השימוש בו על עור יבש ורגיש אינו רצוי. ובכל זאת, ילדים שמנת ושמן קיק, אשר ניתן להשתמש במהלך הטיפול עם משחה זו, לעזור לתקן את העניין.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. משחה סליצילית-אבץ אינה משמשת לטיפול באנטיביוטיקה של קבוצת הפניצילין, בשל היכולת להפחית את האפקטיביות של המחלה. "Fenacetin" ו "Rizorcin" יכול ליצור עם תערובת משחה עם אפקט בלתי צפוי, ולכן השילוב של תרופות אלה הוא גם לא רצוי.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

ויטמינים ופיגמנטציה מוגזמת

משחה רטינואית כיום תרופה פחות פופולרי כתמים פיגמנט, למרות כל המאפיינים השימושיים שלה. אולי זה בגלל העובדה כי משחה הוא ויתר רק על מרשם של רופא, וחוסר משחות המסייעים כתמים פיגמנט, העם שלנו לא סובלים. כך או כך, משחה רטינואית יש את הזכות להתקיים, כולל בקשר עם תכונות הלבנת העור שלה.

אנטי אייג 'ינג אנטי דלקתית משחה הוא לא יותר מאשר אנלוגי סינתטי של ויטמין A, ומכאן שמו. השימוש בו מרמז על זהירות, כי עודף של ויטמינים הוא גם לא בטוח, ka וחוסר. לכן, השימוש במשחה מוגבל ל 1-2 פעמים בשבוע. באותו זמן, להחיל את המשחה על העור עם שכבה דקה רק בערב, כפי שהוא מגביר את הרגישות של העור לאור השמש. במקרה של שימוש יומיומי במשחה, התגובה יכולה להיות הפוכה בדיוק.

אין להשתמש במשחה רטינואית במשך זמן רב. עדיף לטפל עם קורסים קצרים, להפריע אותו אם יש אי נוחות בצורה של אדמומיות מתקלף. לאחר כמה ימים, ניתן לחדש את התרופה.

משחה המבוססת על רטינואידים אינה מתאימה לכולם. גיל הילדים, ההריון וההנקה דורשים התייעצות ראשונית עם רופא על האפשרות של שימוש במשחה זו מנקודות פיגמנט. התוויות נגד לשימוש במשחות רטינואית יכולה להיות רגישות יתר לתרופה, אי ספיקת כבד ואי ספיקת כליות, גידולים של העור, גדל שומנים ליפופרוטאינים בדם, עודף של ויטמין A.

תופעות לוואי של משחה מאת כתמים פיגמנט בצורה של תופעות אלרגיות יכול להופיע הן מיד לאחר 2-3 ימים. תסמיני לוואים אחרים עלולים להיגרם על ידי hypervitaminosis של ויטמין A. תסמינים אלה כוללים יובש של עור ורירי, ההתפתחות של דלקת הלחמית, כאבי שרירים ומפרקים, כאבי ראש וההתכווצויות לבנים. תוצאות חמורות יותר אפשריות, כגון דימום ממערכת העיכול, התפתחות הלבלב ותהליכים דלקתיים במעי.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. משחה רטינואית אינה עולה בקנה אחד עם אנטיביוטיקה של קבוצת aminoglycoside ופרוגסטרון. שימוש בו זמנית של משחות וויטמין A מגביר את הסיכון hypervitaminosis.

משחה מרקחת עבור פצעונים "Belosalik" כתמים פיגמנט

משחה "Belosalik" היא תרופה אנטי דלקתית עם אפקט keratolytic בולט, בשל אשר נמצא היישום לטיפול פיגמנטציה מוגזמת אצל מבוגרים וילדים מעל 6 חודשים. משחה נוצרת על בסיס חומצה סליצילית ו betamethasone, אשר למעשה מנקה את האזורים עור מושפע.

משחה זו אינה שייכת לקטגוריה של קרנות תקציביות, חוץ מזה, שלא כמו המשחות המתוארות לעיל, יש התוויות נגד רבות לשימוש. זה ו ווריסלה, שחפת העור, וזיהומים עור ויראלי, ומחלות רבות אחרות שיש להם ביטוי על העור. אין להחיל משחה על פצעים פתוחים. וכמובן, השימוש במשחה אסור, אם החולה אינו סובלני מרכיבים כלשהם של התרופה.

שיטת מינון ומנה. החל את התרופה 1-2 פעמים ביום על עור נקי ויבש, באמצעות משחה בכמות קטנה. משך הטיפול בתרופה לא יעלה על 4 שבועות. אם יש צורך להגדיל את התקופה הטיפולית, להחיל את התרופה על העור פעם אחת ב 2 ימים, כדי למנוע מנת יתר של התרופה.

תופעות הלוואי של משחה "Belosalik", המשמשים כתמים פיגמנט, מתבטאים בדרך כלל. זה יכול להיות תגובות אלרגיות בצורה של גירוד ואדמומיות, ולפעמים אפילו ביטויים חמורים יותר כגון ניוון העור, דיכוי פיגמנטציה, התפתחות עור, המראה של אקנה ועוד. אם משחה משמש במשך זמן רב, במיוחד בפנים, betamethasone מצטבר בגוף יכול לעורר תגובות הקשורות לירידה הפונקציונליות של קליפת האדרנל.

קוסמטיקה במאבק על עור נקי

כאשר משחה, זה קרם הלבנת מ כתמי פיגמנט "אכרומין" מבוסס על הידרוקינון, שייך לקטגוריה של קוסמטיקה רפואית, אשר ניתן למצוא גם על מדפים בית מרקחת. זהו אחד המשחות הפופולריים ביותר להילחם עם הבעיה של כתמים כהים על העור פצעונים. האפקטיביות שלה נדון באופן פעיל בפורומים, ורוב הביקורות הן חיוביות. אגב, על פי אותו משוב, מעודכן "אכרומין" ללא hydroquinone הוא נחות ביעילות לגרסה המקורית.

"אחרומין" ביססה את עצמה כתרופה לנמשים ולכתמים על הפנים והגוף, וגם משחה מנקודות פיגמנט על הידיים שלעתים קרובות מלווה את תהליך ההזדקנות של הגוף.

כדי להבהיר את כתמי הפיגמנט, מומלץ להחיל את המשחה פעמיים ביום: בוקר וערב, החלים על העור הנקי בתנועות עיסוי קלות. בדרך כלל התוצאה הופכת גלוי לאחר 14-15 ימים, ואחרי 1-3 חודשים כתמי פיגמנטציה להיעלם לחלוטין.

תופעות לוואי של משחה מן פיגמנטים כתמים "Achromin" הם נצפו לעתים נדירות מאוד בצורה של גירוי על העור. במקרה זה, מומלץ כי העור להירגע במשך 4-5 ימים, ואז להתחיל טיפול שוב, להחיל את המשחה פעם אחת, בערבים. לאחר שבוע, אם תופעות לוואי לא מתרחשות, אתה יכול ללכת על ערכת תקן של שימוש במשחה.

למרות היעילות של אכרומין, משחה זו מנקודות פיגמנט אינה מיועדת לשימוש על ידי אנשים מתחת לגיל 12 שנים. כל הפגם הוא החומר הפעיל של המשחה, אשר יכול להיות מסוכן עבור הגוף של הילד. בכמויות גדולות, hydroquinone יכול להזיק גוף מבוגר, אז אתה צריך ליישם את המשחה לא יותר מחודש. מוטב מאוחר יותר, לחזור על מהלך הטיפול ללא סכנה לבריאות.

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה והפרמקוקינטיקה הלבנת משחות בשימוש על ידי כתמי פיגמנטציה, בעיקר תלויה ברכיב הפעיל העיקרי של תרופה עלול להיות על חמצון התא, מערכת החיסונית, וכן קרום-השפעה, דהיינו מונע הרס של קרום התא.

קרמי מרקחת משמשים לשליטת פיגמנטציה מוגברת, לעתים קרובות מכילים רכיבים שאינם ספציפיים, כגון ויטמין A (או אנלוגי הסינטטי שלה), תחמוצת אבץ, chloramphenicol (sintomitsina), clotrimazole, חומצה סליצילית, אשר יש פעולת הלבנה נאותה מסופקת יישום רגיל של משחות על בסיס שלהם.

המוצרים של חברות קוסמטיקה שונים יכולים להכיל חומצות גליקוליות, azelaic, arbutin, rucinol, בטא קרוטן, הידרוקינון ואפילו כספית. למרות האפקט המובהק נגד כתמי פיגמנט ואת ההשפעה הלבנה חזקה של משחות קוסמטיים מ כתמי פיגמנט בשל כמה רכיבים לא מאובטח, הגוף יכול לעשות יותר נזק מאשר טוב.

לכן, לפני שתתחיל להשתמש בהם, אתה צריך בזהירות ללמוד את הרכב קרמים ואת השפעתם על מערכות שונות ואיברים אנושיים. לדוגמה, אם arbutin ו- beta-carotene אינם משפיעים לרעה על הגוף, אז כספית הידרוקינון הם חומרים רעילים מאוד, אם שימוש לרעה, יכול באופן משמעותי לערער את בריאותו של המטופל.

צורת הייצור של בתי מרקחת ומוצרי קוסמטיקה מנקודות פיגמנט - משחות וקרמים לשימוש חיצוני, לרוב מגיע על מכירת צינורות אלומיניום או זכוכית (לפעמים פלסטיק) צנצנות של נפח קטן.

trusted-source[9], [10]

השתמש משחות מ כתמי גיל במהלך ההריון

אם, במקרה של מבוגר בריא, אתה יכול לומר כי כדי להיפטר כתמים אסתטיים על העור, כל האמצעים הנ"ל טובים, הריון והנקה להטיל הגבלות מסוימות על השימוש בתרופות. אחרי הכל, איזו אמא טובה תשים את האינטרסים שלה מעל לבריאותו של הילד? כאן, או שאתה צריך לסבול ולאהוב את עצמך עבור מי אתה, או להשתמש לא אמצעים פופולריים, אבל אלה משחות פעולה אשר יהיה עדין עם הגוף של התינוק.

השימוש משחות מ כתמי גיל במהלך ההריון צריכה להיות קדמה התייעצות לא רק עם רופא עור, אלא גם עם גינקולוג שיסייע לתקן את מינויו של המומחה הקודם. לדוגמה, באותו המהולל "Ahromin" אינו מתאים לטיפול בפיגמנטציה בתקופה עדינה כמו הידרוקינון, מצטברים בגוף של אישה, יכול ליפול אל התינוק דרך החלב השליה או השד. וזה אומר שבמקרה זה זה בטוח יותר להשתמש בכלי אחר.

משחה "Belosalik" ניתן להשתמש במהלך ההריון הנקה רק על אינדיקציות קפדניות. הוא משמש באזורים קטנים של העור קצר מאוד, הימנעות שטח בלוטות החלב.

השתמש משחה סינטומיצין במהלך ההריון האכלה אישה יכולה להחליט בעצמה. החומר הפעיל של המשחה מסוגל לחדור לשיליה, ואפשר להיכנס לחלב אם, עם זאת, לא הייתה השפעה שלילית על הילד בכל המקרים.

משחה רטינואית יכולה לגרום עודף של ויטמין A בגוף, אשר ישפיע לרעה על מסלול הריון התפתחות העובר.

משחה סליצילית מותר לשימוש במהלך ההריון, אבל זה לא אמור לשמש במשך זמן רב באזורים קטנים של העור.

משחה מאת כתמים פיגמנט "Clotrimazole", אם כי נחשב בטוח בדרך כלל, עדיין עשויה להיות השפעה שלילית על התפתחות העובר בשליש הראשון של ההריון. מאז 4 חודשים של הריון, משחה זו משמשת רק תחת פיקוחו של רופא. עם הטיפול יש צורך לטפל בפיגמנטציה עם "Clotrimazole" ובמהלך ההנקה.

אבל משחות על בסיס תחמוצת אבץ יכול לשמש גם במצב "מעניין", שכן אין להם השפעה מזיקה על אמא או התינוק שלה. ובכל זאת זה תמיד הגיוני כדי לתאם מראש את ההחלטה שלך עם חוות דעת של רופא מומחה על זה ציון.

תנאי אחסון

כל משחה מאת כתמים פיגמנט צריך לשמש לפני תום תאריך התפוגה שלה, אחרת התוצאה ניתן לצפות במשך זמן רב מאוד. בנוסף, משחות איחור יכול לגרום קצת נזק לגוף האדם, כמו גם תרופות אחרות.

חיי המדף של משחות מ כתמי גיל יכול לנוע בין 18 חודשים ל 5 שנים. החיים המדף הקטן ביותר של משחה achromine. אבל משחה אבץ יכול לשמור על תכונותיו במשך 5 שנים, אם מאוחסן בטמפרטורה של עד 15 מעלות.

חיי מדף ארוכים (4 שנים) יכול להתפאר משחה סליצילית אבץ "Belosalik". במקרה זה, ניתן לאחסן אותם בטמפרטורה גבוהה יותר (עד 25 מעלות).

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

חיי מדף

חלק הארי של משחות מן כתמים פיגמנט מאוחסנים במשך 2 שנים בטמפרטורה לא יעלה על 20 מעלות. רק משחה רטינואית דורשת טמפרטורת אחסון נמוכה יותר (מ 2 עד 8 מעלות).

trusted-source[16], [17]

על מנת להבטיח שהמשחה מנקודות הגיל תשמור על תכונותיה במהלך חיי המדף, יש להקפיד על תנאי האחסון המצוינים על האריזה. משחות לא יכול להיות קפוא, אבל את ההשפעה של אור השמש וטמפרטורות גבוהות משפיע עליהם שלילי. עדיף לאחסן את המשחות במקום יבש, קריר וחשוך למדי, שבו הגישה לילדים ולאחים שלנו מוגבלת.

קבוצה פרמקולוגית

Дерматотропные средства

השפעה פרמקולוגית

Дерматотропные препараты

אנלוגים ותכשירים דומים

קרמים מכתמי גיל
הלבנת קרמים מנקודות גיל

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחות מ כתמים גיל: על העור של הפנים, הגוף, הידיים, ביקורות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.