^

בריאות

A
A
A

משחה מחבורות: מה עדיף לבחור?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחה מחבורות צריכה להיות תכונה של התמוססות ושימוש בדם שנצבר ברקמה התת-עורית כתוצאה מחבורה. חבורה נכונה יותר בשם hematoma, שהיא בצקת או נפיחות עם קרישי דם מתחת לעור. דימום נוצר כתוצאה מחבורה, ובהתאם לכוחה, ההטומה יכולה להיות מוגבלת על ידי קירות החלל או להתפשט לאורך הרקמות הסמוכות. כמו כן, המטומה יכולה להתפתח בשל כלי מתפוצץ, אשר, עקב שינויים פתולוגיים, מאבד את גמישות הקירות שלה. החבורה יכולה להתמקם בעור (בשכבות העליונות של האפידרמיס), בשכבות האמצעיות והתחתונות של העור, מתחת לפריאוסטאום, וגם בשרירים. דם מן הנימים מתפוצץ כלי אינו נשאר במצב נוזלי במשך זמן רב, כמעט מיד הוא מתחיל להתכרבל.

הרקמות הופכות דלקתיות, סביבן פגז חיבור נוצר. אם החבורה חלשה, החבורה נקראת בצורה נכונה יותר חבורות, אם החבורה בינונית או חזקה, אז הפציעה נקראת המטומה. החמור ביותר הוא חבורות של הראש, כמו גם את המטומה בחלק זה של הגוף. לפני שאתה לומד מה משחה חבורה, אתה צריך לדעת את המידע הבא: 

  • חבורה טיפוסית נוצרת כתוצאה מפגיעה נימים או כלי קטן; 
  • חומרתה והיקפה של ההטומה תלויים במצבם של העור, מערכת הדם והתרופות שהאדם לוקח; 
  • חבורות קטנות בודדות עם הזמן עוברות באופן עצמאי; 
  • hematomas, אשר מופיעים באופן עצמאי, ללא חבורות קשורות למחלות פנימיות ודורשים אבחנה מקיפה.

מידע זה נדרש על מנת נכונה ובמדויק להרים את המשחה מחבורות. תרופה עבור חבורות וחבורות צריך את המאפיין של הפעלת microcircululation, מאיץ ניקוז לימפה, פתרון חבורות, הסרת דלקת הפחתת כאב. יש הרבה קרנות כאלה כיום, תעשיית התרופות מייצרת מבחר עצום של משחות, ג'לים ופתרונות שיש להם את כל הנכסים הרשומים. בנוסף, רצוי כי משחה חבורה מכיל ויטמינים C ו- K.

ויטמין C או חומצה אסקורבית עוזר לסנתז קולגן, ומכאן fibroblasts חיבור, אשר לשחזר את הרקמות הבין תאי שנגרם על ידי פגיעה. כמו כן, ויטמין C מאיץ את התחדשות של כל השכבות של האפידרמיס.

ויטמין K או menadione נקרא ויטמין של קרישה, כפי שהוא מנרמל את תהליך קרישת הדם. חודר לתוך השכבות התחתונות של האפידרמיס, ויטמין K מפעיל את המחשוף ואת הפרשת קרישי דם. 

trusted-source[1], [2], [3]

משחה מחבורות המבוססות על הפרין

אחד הטובים ביותר הוא משחה מחבורות או ג'ל על בסיס הפרין. Heparin הוא glycosaminoglycan, אשר יש תכונה antoagulant. חודר דרך העור לשכבות העמוקות שלו לתוך כלי הדם, הוא מאט את תהליך קיפול דם קרישת דם, כלומר, מנסה לשמור על זרימת הדם במצב נוזלי רגיל. משחה מחבורות, המכילות הפרין, מקדם זרימה מיידית של hematomas וחיסול נפיחות. משחה הפרין הקלאסי מכיל גם בנזוקאין, אשר יש השפעה הרדמה קלה, ניקוטין, אשר מרחיב נימיות וכלי עבור הפרשה פעילה יותר של קרישי דם. בנוסף, הודות לניקוטין, המרכיבים השימושיים של המשחה נספגים במהירות, נספגים ומועברים על ידי זרם הדם למקום הפציעה. משחה מחבורות המבוססות על הפרין לא ניתן להחיל על עור נפגע, אשר יש שחיקה, פצעים פתוחים. כמו כן, אין להשתמש משחה מחבלות על בסיס הפרין, אם אדם לוקח נוגדי קרישה בקשר עם המחלה הבסיסית (aspecard, cardioaspirin). כאשר החלת משחה הפרין, תחושת צריבה או חום עשוי להופיע, זה סימפטום אופייני לפעולה של חומצה ניקוטינית, אשר מתחיל להרחיב את כלי. מהלך הטיפול עם משחה הפרין או ג'ל תלוי במיקום ואת גודל החבורה, אבל לא יעלה על שלושה שבועות. אם לאחר תקופה זו hematoma לא נעלמת, אתה צריך לבקש עזרה מרופא כדי לגלות את הסיבות האמיתיות לעיכוב של דם מתחת לשכבת העור. 

משחה משחה מחבורות

משחה מחבורות יכול גם להכיל badyag. Badyaga הוא ספוג coelenterate שגדל בסביבה מים מתוקים, אגמים ונהרות, בעיקר על קרקעית אבן. תלוי מה אצות badych הזנות, צבעו משתנה מחום לצהוב. הפקת מרכיבים פעילים של רעב תורמת לשיפור אספקת הדם בשכבות העליונות של העור, תכונות הרדמה, וכן מאפשר רספורטיון מהיר של חבורות hematomas נרחב. כאשר חומרים טיפוליים של badyagi לחדור לתוך הרקמות תת עורית, שחרור histamine ו prostaglandin, kinin, מופעל. זה מקדם resorption של החותמות מתחת לעור, ריפוי, התחדשות. תכונות מפתיעות של שחזור אזורים פגומים הם הפגינו על ידי המספנה עצמה. נערך ניסוי: הממזר היה טחון דרך מסננת דקה ואחרי זמן מה החלו החלקיקים הקטנים ביותר להתאחד לקבוצות, ואחר כך לספוגים קטנים נפרדים. זה ריפוי עצמי היכולת badyage מספק תוכן גבוה של חומצה זרחתית, מלחי פחמתי וחומרים חלבונים אורגניים. יש לשים לב לאלרגניות של המוצרים המכילים banyam. לכן, לפני החלת אותם על האזור הפגוע, כדאי לבדוק את המשחה מחבורות על החלק ניזוק של הגוף. עקצוץ קל ושרפה הוא סימן נורמלי לתחילת הפעולה של המשחה, עם זאת, badagag לא צריך להיות מיושם על ריריות ועור רירי שיש לו פצעים, שריטות. 

משחה מחבורות יכולה להכיל ושגרה. השגרה היא ויטמין P, אשר מגביר חדירות וסקולרית ומשפר את הפעולה של חומצה אסקורבית. השגרה היא גם פלבנואידית - חומר ביולוגי פעיל, המכיל חמצן, אנטי-סקלרוטי, שמצד אחד מגדיל את הגמישות והמוליכות של קיר כלי הדם, ומצד שני מחזק אותו. אחד הפופולריים ביותר ויעיל הוא משחה מחבורות Troxevasin ו Troxerutin. Rutinosoderzhaschie פירושו להפחית באופן משמעותי נפיחות וכאב. זהו סוכן angioprotective טוב, אשר ניתן להשתמש במשך חודש. 

הסר את דלקת עשוי להיות משחה מחבורות, המכיל indomethacin - חומר אנטי דלקתיות לא סטרואידים מבוסס על חומצה אצטית. משחות המכילות indomethacin, להקל על נפיחות, כאב ואדום (erythema), לשפר את הדם microcirculation.

משחה מחבורות יכול להשתנות בהתאם הדינמיקה של resorption של hematoma. חשוב לזכור כי לאחר שבועיים עד שלושה שבועות החבורה צריכה לרדת, אם זה לא יקרה, יש צורך לבקר את הרופא כדי להבהיר את הסיבה ואת המטרה של טיפול יעיל יותר.

trusted-source[4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.