Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מחסור בתת -סוגים של IgG: גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

אימונולוג ילדים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מצב שבו הגירעון של אחת מתת-הקבוצות של IgG נקבע ברמה נורמלית או מופחתת של סך הכל אימונוגלובולין G נקרא מחסור סלקטיבי של תת-הקטגוריות IgG. לעתים קרובות יש שילוב של גירעונות בכמה תת-קבוצות.

פתוגנזה

המנגנון המולקולרי של פגמים של מחלקות משנה אינו ידוע, עם זאת, פגמים של גורמי שעתוק, תרגום, ו חריגות של שינויים שלאחר תעתיק אפשריים. כמה חולים תיארו מחיקות של הגנים של שרשרת כבדה gamma1-gamma4 ו 1 אלפא.

טבעם של ביטויים קליניים של פגמים בתת-קבוצות של IgG תלוי במידה רבה בתכונותיהם התפקודיות. לדוגמה, עם התגובה החיסונית העיקרית לאחר סינתזה של IgM, IgGl ו- IgG3 מסונתזים, ו- IgG2 ו- IgG4 מסונתזים עם תגובה חיסונית משנית. IgG2 בעיקר מסונתז בתגובה פוליסכריד אנטיגנים, נוגדנים טטנוס מתייחסים בעיקר תת IgGl ונוגדנים ספציפיים בחולים עם filariasis ו shistoeomatozom הם IgG4.

תסמינים של מחסור ב- IgG

ליקויים מבודדים או משולבים של תת-סוגים של IgG1, IgG2 או IgG3 קשורים לסיכון מוגבר לזיהומים בדלקות בדרכי הנשימה השונות (סינוסיטיס, דלקת אוזניים, נזלת). ביסודו של דבר, לחולים אלו אין זיהומים מסכני חיים. ערכים נמוכים של IgG4 שכיחים למדי בילדים, אך ברוב המקרים הוא אינו מתבטא בדלקות חוזרות. עם זאת, השילוב של חסר של IgG2 ו IgG4 subclasses מוביל מחלות זיהומיות תכופות.

לאור העובדה כי subclasses אחרים (בפרט, IgG2) גם חסרים ביטויים קליניים, יש דעה כי השילוב של מחסור תת מחלקה ויצירת נוגדנים ספציפיים הוא משמעותי מבחינה קלינית.

ולמרות שהנתונים הקליניים הקשורים בחסר של תת-קבוצות IgG הם הטרוגניים, ישנם כמה תסמינים הטמונים בירידה של תת-קבוצה מסוימת.

חסר IgG1

מחסור IgG1 קשורה לעיתים קרובות עם חוסר של אחרים subclasses ו, ככלל, מלווה ירידה סך IgG. לעתים קרובות, חוסר IgG1 מסווג כמו חסר כללי חוסר החיסון, במיוחד בשילוב עם ירידה subclasses אחרים. לעתים קרובות חולים אלה יש היסטוריה ארוכה של המחלה עם זיהומים חיידקיים שונים, מחלות ריאות מתמשכות או מתקדמות.

חסר IgG2

לעתים קרובות, אך לא תמיד, חוסר IgG2 משולב עם ירידה IgG4 subclass ו חוסר IgA. בילדים עם זיהומים בדרכי הנשימה תכופות וחסר ב- IgG2, הסינתזה של נוגדנים לאנטיגנים פוליסכרידים כמעט תמיד מופחתת. בנוסף לזיהומים בדרכי הנשימה, לילדים אלו יש דלקת קרום המוח חוזרת ונשנית הנגרמת על ידי ניינריה מנגיטידיס או זיהומים פנאומוקוקליים. יחד עם זאת, חולים רבים במעמד החיסונית אין להם כל חריגות, סך IgG אינו יורד.

חוסר lgG3

נוגדנים מסונתזים לאנטיגנים של חלבונים (כולל חלבוני וירוסים) שייכים ל- subgasses IgG1 ו- IgG3. נוגדן IgG3 הם היעילים ביותר להגנה אנטי-ויראלית. מחסור של תת מחלקה זו קשורה לזיהומים חוזרים, המוליכים לעיתים קרובות למחלות ריאות כרוניות. על פי מחקר בשוודיה, חסר מחלת IgG3 הוא הנפוץ ביותר בקרב חולים עם זיהומים חוזרים ונשנים. כך, מבין 6580 החולים שנבדקו, זוהו 313 מטופלים עם מחלת תת-מחלתיות. מתוכם, 186 היה חסר של IgG3,113 - חסר של IgG1, 14 - חוסר של IgG2, ו 11 - ירידה IgG3 ו Ig4.

חוסר lgG4

אבחנה של חוסר IgG4 קשה לקבוע, שכן רמת subclass זה בילדים הוא בדרך כלל נמוך למדי ולא נקבע על ידי שיטות סטנדרטיות. חסר IgG4 הוא אמר כאשר רמת תת מחלקה הוא מתחת 0.05 מ"ג / מ"ל, בעוד ילדים עם פגם כזה לעיתים קרובות סובלים זיהומים חמורים בדרכי הנשימה. ישנם דיווחים על התפתחות bronchoectaemia בחולים כאלה.

כמעט לכל החולים עם מחסור ב- IgG4 יש ערכים נורמליים של IgG, תת-קבוצות אחרות, IgA, IgM ו- IgE. רק במקרים מסוימים, הגירעון של IgG4 משולב עם IgG2 ו IgA ליקויים.

אבחון מחסור ב- IgG

במקרים רבים, הניסוח של אבחון כזה הוא בעייתי בגלל, למשל, רמת IgG4 עשויה להיות נמוכה יותר ברזולוציה של השיטה המשמשת נחישותה, ואת חוסר IgGl מזוהה לעתים קרובות ככל hypogammaglobulinemia G. לכן, האבחנה נעשית כאשר יש ירידה (פחות מ 2 סטיות תקן מן הגיל החציוני) של תת-קבוצה אחת או יותר של IgG, כולל חולים עם IgG מופחת בערכים רגילים של IgM ו- IgA וילדים עם ייצור נוגדנים לקוי.

טיפול ב- IgG

ברוב הילדים עם מחלת IgG subclass, מספר זיהומים בדרכי הנשימה פוחתת עם הגיל. ילדים כאלה אינם זקוקים לטיפול נוסף. עם ההתמדה של זיהומים תכופים וחמורים, במיוחד אצל ילדים עם פגם מלווה של היווצרות נוגדן ספציפי, טיפול עם אימונוגלובולינים תוך ורידי אפשרי. עם זאת, ככלל, חולים אלה אינם זקוקים לטיפול חלופי לכל החיים.

תחזית

ברוב האנשים עם פגמים מעבדה מתמשכת עם הגיל, מספר התופעות זיהומיות מופחת באופן משמעותי. עם זאת, בחלק מהחולים עם מחסור של subclasses של IgG, הפיתוח של CVID צוין, ולכן ילדים עם הפתולוגיה הזו דורשים מעקב.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.