Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מדוע יש צינה חדה וחדה ללא טמפרטורה ומה עלי לעשות?

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

בהעדר כל מחלה, צמרמורת ללא טמפרטורה היא תגובה רפלקס של thermoreceptors עורית, אשר מגן על הגוף מפני ההשפעות של הקור.

אבל האם יש חום ללא טמפרטורה, לא קשור היפותרמיה? קורה, ולעתים קרובות מספיק. ובמקרים כאלה, הצטברות של כלי הדם המסודרים בחום של העור עם ירידה במילוי הדם שלהם, המתבטאת בתחושה של קור, יכולה להיות סימן למצבים פיזיולוגיים שונים. כמו כן, רופאים מדגישים כי, במבט ראשון, צינה בלתי סבירה ללא חום עשויה להיות סימפטום של מחלות מסוימות.

גורם ל צמרמורת ללא חום

עכשיו יש לציין את התהליכים כולינרגית היחסים כגון רעידות שרירים וצמרמורות ללא טמפרטורה: התכווצויות מסונכרנות שרירים המתרחשות באופן ספונטני, הגוף פשוט מגביר את ההיווצרות של חום עקב התרמוגנזה שנקראה שרירים או התכווצות (על ידי הפעלת חילוף חומרים ברקמות שלד שריר).

ואת הסיבות של צמרמורת ללא טמפרטורה רבים למדי. הסימנים הנפוצים ביותר של  הצטננות ללא חום  הם נזלת וצמרמורת ללא חום, ולאחר מכן שיעול וצמרמורות ללא חום. לאחר מכן, עלול להתחיל חום: עלייה חדה בטמפרטורת הגוף הנגרמת על ידי pyrogens, אשר מקדם את הפעלת חסינות הייצור של אינטרפרון.

כאב בבטן וצמרמורות ללא חום מתרחש עם הרעלת מזון; צמרמורות והקאות בלי טמפרטורה עם הפרעות מעיים (שלשולים) עשויות להיות מלווה תסמונת מעי רגיז אצל אנשים עם דיסטוניה וסקולריים (תפקוד אוטונומי סומאטי). בנוסף, בשל עוויתות וסקולריות עם דיסטוניה צמחית, צמרמורת נצפית לעיתים קרובות בלילה ללא טמפרטורה, ידיים קרות ורגליים וצמרמורות ללא טמפרטורה במהלך היום.

שילוב דומה של סימפטומים מתרחש עם אנמיה - בשל רמת מופחתת של המוגלובין בדם, כמו גם אנמיה עם רמה נמוכה של תאי דם אדומים. מאותן סיבות, וגם בגלל חוסר משקל גוף, צמרמורת מתרחשת לעיתים קרובות אצל ילד ללא טמפרטורה.

רופאים אומרים גורמי סיכון אלה עבור אנמיה, דימום פנימי (כיב קיבה וכיבים בתריסריון, דליות בוושט, ועוד.), דימום עם טחורים, שריצה תולעת, חסר של ויטמין B12. מלבד צמרמורות, אנמיה סחרחורת, נמנום הגדלה, עייפות וחולשה מורגשת בכל הגוף, וירידת בתיאבון.

במקרים מסוימים, חום ללא טמפרטורה הוא ציין עם אלרגיה, אשר באה לידי ביטוי בצורה של urticaria-urticaria או אטופיק דרמטיטיס (לעיתים קרובות כרונית עם הישנות). כמו כן, הסימנים הראשונים של הלם אנפילקטי, המתפתחים עם אלרגיות, כוללים טכיקרדיה, ירידה בלחץ הדם, זיעה קרה, קוצר נשימה, צמרמורת פתאומית ללא חום וסחרחורת חמורה עם אובדן הכרה.

יחד עם כאבי ראש וכאב של שתן, צמרמורת ובחילה ללא טמפרטורה, מטופלים רבים מתלוננים על דלקת של גלומרולי -  גלומרולונפריטיס.

ברוב המקרים, אין טמפרטורת צמרמורות באונקולוגיה שנצפתה בחולים עם לשד כלית גידול -  pheochromocytoma לייצר אדרנלין רק לא, אבל vasoactive האחר (מכווץ כלי דם) של החומר. עם זאת, ברוב המקרים, במיוחד לאחר כימותרפיה, לוקמיה או גידולים של איברים פנימיים מלווה חום עם צמרמורת.

בין אפשרי גורם צמרמורות ללא מקום מיוחד קדחת בפתולוגיה של המערכת האנדוקרינית. לפיכך, חולשה, כאבי ראש, צמרמורות ללא הטמפרטורה עשויה להיות כמו סוכרת (בשל חוסר המיוצר על ידי אינסולין בלבלב ואי יכולת לספוג גלוקוז), וכן במקרה של בעיות עם בלוטת התריס -  תת פעילות בלוטת התריס  ואת thyroiditis, אשר תכונה משמעותית - צמרמורות מזיע, במיוחד בלילה. תפקיד מרכזי בפתוגנזה של צמרמורות בחולים עם היפותירואידיזם ממלא סינתזה מספקת של תירוקסין ההורמון קשור הגירעון שלה ומחליש את חילוף החומרים של התרמוגנזה כימי.

לפי סטטיסטיקה קלינית, לעתים קרובות בפתוגנזה צמרמורות נגד טמפרטורת גוף נורמלית נמצאת הפרות של הפונקציות של ההיפותלמוס (את הומאוסטזיס ויסות הטמפרטורה) עם התפתחות  תסמונת ההיפותלמוס. בין התופעות של תסמונת זו, האנדוקרינולוגים מבחינים במספר תסמינים צמחיים: צמרמורת ללא חום וללא כאב תוך הורדת לחץ דם; דופק מוגבר ודחיסת לב, כמו גם כאב ראש וצמרמורות עם משברים אדרנליים-סימפטתיים עם לחץ דם מוגבר. עם צמרמורות לאגד ההיפותלמוס וכאבי שרירים ללא עלייה בטמפרטורה ברמת אדרנלין חדה (מכווץ כלי דם של העור) תחת שפעת גורמים שונים פסיכוגני, בעיקר, מתח, היפוכונדריה, senestopatii הפרעה ואופי נוירוטי.

סיבים או נוירונים בטחונות תבוסה בחלקו העליון של המבנה הרשתי של גזע המוח - עם זעזוע מוח, פגיעה מוחית טראומטית אחרת, הפרעות בזרימת דם במוח (שבץ), זיהומים וגידולים של גזע המוח - יכולים להוביל את התסמונת אשר כוללת חרדה ופחד מוטיבציה, לספירה דפיקות לב, רעד ללא תגובה מוגזמת טמפרטורת pilomotornogo (אפקט "עור ברווז"). התקפות כאלה עשויות להיות מלווה צמרמורות שלשול - עקב גירוי יתר של motoneurons שדרת הפריפריה.

בדרך כלל התקף צמרמורת ללא חום - בחילה והקאות - מלווה  במיגרנה.

מה יכול להיות קשור עם כאבי גוף וצמרמורות ללא חום, יותר במאמר -  Lumblings בגוף ללא טמפרטורה.

אגב, בנוסף לכל הסיבות לעיל, צמרמורת ללא טמפרטורה אצל גברים עם תלות באלכוהול הוא אחד הסימפטומים של הנגאובר או אלכוהול התנזרות אלכוהול, כמו גם חריפה אלכוהול לבלב.

trusted-source[1], [2], [3]

צמרמורות ללא חום אצל נשים

ההקצאה של סימפטום זה אצל נשים נובעת מכך שהיא אינה פתולוגיה כאשר היא נגרמת על ידי הפיזיולוגיה המיוחדת של הגוף הנשי.

בפרט, שינויים מחזוריים ביחס של הורמוני מין - אסטרוגן, אסטרדיול ופרוגסטרון - מסביר את הצינה ללא הטמפרטורה לפני החודשי.

עלייה ברמת ההורמונים האלה גורם צמרמורת ללא חום במהלך ההריון בשליש הראשון. אבל בשלב מאוחר יותר, צמרמורת ללא חום יכול להיות סימן של אנמיה.

עם עלייה בצריכת האנרגיה בשרירים במהלך הלידה, רמות גבוהות של הורמון האוקסיטוצין בדם ואובדן דם בפועל (עד 300 מ"ל), צמרמורת מתרחשת לאחר הלידה ללא טמפרטורה.

אבל החום ללא חום לאחר ניתוח קיסרי הוא תוצאה של שימוש בהרדמה כללית, כמו גם הפרעות המודינמי במהלך המבצע הזה.

צמרמורות ב אמהות מיניקות ללא חום, אך לעתים קרובות עם זעה, הקשורים אפקט המיוצר על ידי פרולקטין יותרת המוח - הורמון המבטיח את ייצור חלב, ואוקסיטוצין - מסונתז על ידי ההיפותלמוס, והקלה על הקידום של צינוריות החלב של השד כאשר האכלת תינוקות. אבל אם צמרמורות מתמיד הנקה ללא חום, סביר להניח, אצל נשים מניקות רמות המוגלובין נמוך ואנמיה.

ירידה חדה בייצור של הורמוני המין הנשי גורמת כמעט כל סימנים של גיל המעבר, כולל צמרמורת ללא חום עם גיל המעבר.

בנוסף, כאשר נשים, המבקשות לרדת במשקל, במשך זמן רב לדבוק בדיאטה דלת קלוריות, לאחר זמן מה הם עלולים להרגיש סחרחורת, חולשה כללית צמרמורת ללא חום.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

אבחון צמרמורת ללא חום

לעתים קרובות חוזרים או מתבטא צמרמורת ארוכה ללא חום דורשים את הפנייה לעזרה רפואית. וטמפרטורת אבחון ללא רועד בעיקר כולל דם מנתח: הכל (על אלמנטים נוצרו ESR) וביוכימיה; רמת ההמוגלובין, סוכרים, הורמונים של בלוטת התריס, הורמון מגרה בלוטת התריס (TSH) ו ACTH יותרת המוח, הורמונים קליפת יותרת הכליה ועוד. כמו כן עסקו בדיקת שתן (כולל היממה על קטכולאמינים) ו שרפרף (דם סמוי או helminths).

האבחנה האינסטרומנטלית משמשת, החל רדיוגרפיה, electroencephalography, אנגיוגרפיה אולטרסאונד, עד CT ו- MRI של האיברים הרלוונטיים המוח.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

אבחון דיפרנציאלי

וכמובן, בהתחשב בחשיבותו של הסימפטום, אבחון דיפרנציאלי הוא חובה לגיבוש האבחנה הנכונה.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

טיפול צמרמורת ללא חום

מה לעשות עם צמרמורת ללא חום? אם צמרמורת אינה קשורה היפותרמיה, הווסת, הריון, הנקה או גיל המעבר, אתה צריך ללכת לרופא - כדי לזהות את הסיבה לסימפטום זה.

יש לזכור כי טיפול צמרמורת ללא טמפרטורה לא מתבצעת בנפרד מן המחלה הבסיסית. לכן, טיפול מורכב הוא מכוון הסיבות המפורטות לעיל.

מידע על הטיפול בסוכרת, אנמיה, בלוטת התריס, אלרגיות, דיסטוניה צמחית, תסמונת ההיפותלמוס וכו 'זמין בחלקים הרלוונטיים של האתר. באותו המקום תמצאו את התרופות הבסיסיות המשמשות למחלות ולתנאים אלה, וכן מידע על הויטמינים שיש לקחת, כיצד הפיזיותרפיה מבוצעת, ומה הטיפול האלטרנטיבי יכול לעזור.

סיבוכים ותוצאות

לצינה עצמה ללא טמפרטורה אין סיבוכים, אבל לכל המחלות, בסימפטומטולוגיה שבה היא נמצאת, יש השלכות וסיבוכים מסוימים. לדוגמה, בסוכרת, רמת הגלוקוז עשויה לרדת באופן דרמטי לפני התפתחות תרדמת היפוגליקמיה. תוצאה של hypothyroidism יכול גם להיות תרדמת - hypothyroid, וכן סיבוך של anaemia הוא anaema אנקה (או hypoxic).

פיתוח של דיכאון נוירופתי כרוני להתקפות תשישות פאניקה גופניות עשוי גם לגרום דיסטוניה, אבל יש איום בהלם קטכולאמינים pheochromocytoma.

trusted-source[19], [20], [21], [22]

מניעה

בדומה לטיפול, מניעת סימפטום כזה כמו צמרמורת ללא חום שונה עבור מחלות שונות לא אפשרי בכל המקרים. אזהרה מלאה של הגורם צמרמורת ללא טמפרטורה יכול להדאיג הצטננות, אנמיה, אלרגיות; חלקית - לחץ דם מוגבר, מיגרנה, מתח, תלות באלכוהול.

התחזית של צמרמורת ללא טמפרטורה, או, ליתר דיוק, את התדירות של התרחשות של סימפטום זה ואת האינטנסיביות שלו, תלוי במידה רבה את הסיבה.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.