Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לוקוציטוריה

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג, אונקורולוג, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

לוקוציטוריה היא עדות לתהליך דלקתי בדרכי השתן, באגן הירכיים וברקמות הכליות. Leukocyturia לא יכול להיחשב מחלה, זה מהווה אינדיקציה מוגדרת היטב של מחלות רבות - ציסטיטיס, שחפת, דלקת כליות, pyelonephritis, דלקת בערמונית, וכן זיהומים ואברי מין שניים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

גורם ל ליקוציטוריה

מאז ליקוציטוריה אינה אבחנה, אלא רק מעידה על הפתולוגיה דלקתית, הסיבות שלה יכול להיות מגוון מאוד. יתר על כן, ליקוציטוריה אסימפטומטית לא יכול להיות מלווה זיהומים חיידקיים, אבל להיות אינדיקטור של הפתולוגיה extranenal, למשל, פלישה helminthic או אלרגיית השתן

גורמים Leukocyturia יכול לקבל את הדברים הבאים, נקבע על ידי סוג של urogram: 

 • בנוכחות נויטרופילים, ביצוע תפקיד phagocytic חיידקי - אינדיקטור של pyelonephritis אפשרי או שחפת. 
 • סוג mononuclear של urogram הוא אינדיקטור של דלקת מפרקים אפשרית או גלומרולונפריטיס. 
 • בנוכחות לימפוציטים - אינדיקטור של פתולוגיה מערכתית (זאבת מערכתית), דלקת מפרקים של אטיולוגיה ראומטית. 
 • Eosinophils ב urogram הם אינדיקטור של מצב אלרגי אפשרי.

גורמים Leukocyturia יכול להתבטא במספר leukocytes וברמה: 

 • רמת גלומרולרי (כליה) היא סימן של glomerulonephritis, נפרת של רקמות interstitial. 
 • כוסות והאגן (רמת כליות) - pyelonephritis חריפה או כרונית, אוטם כליות אלח דם (כליות גַחֲלִית), עמדה חריגה בכליות, שחפת, כליות פוליציסטיות, hypoplasia כליות, הידרונפרוזיס, כולל מולדים. 
 • מפלס השופכנים (רמת האקסטרנאל) הוא אינדיקטור לריקודיקולום של השופכן, הטיה או הכפלה של השופכן. 
 • רמת שלפוחית השתן היא דלקת שלפוחית השתן, כולל חריפה, אבנים, שחפת של שלפוחית השתן. 
 • רמת השופכה היא אינדיקטור של הפתולוגיה האפשרית של השופכה, phimosis.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

תסמינים ליקוציטוריה

כל הפתולוגיה של הטבע זיהומיות במערכות אלה ואיברים מתגלה על ידי סימפטומים קליניים - שיכרון, כאבים, וגם על ידי פרמטרים מעבדה - לויקוציטוזה, האצת ESR, עלייה בריכוז חלבון (CRP). אלה הם סימנים אופייניים של דלקת חריפה, תוצאה של אשר לוקוציטוריה - נוכחות בשתן של מספר גדול של לויקוציטים, חורגים את גבולות הנורמה.

אצל אנשים בריאים, בחקר השתן, בכפוף להיגיינה אישית, ניתן גם לאתר עקבות של תאי דם לבנים בשתן, הנורמה לגברים היא 2-3.5, לנשים, 2-5.6 בתחום הראייה. Leucocyturia הקטן - הוא לזהות כותרות, דמויות עולות של 6-10, והוא נחשב הראיות המעורערות זיהום גלוי או סמוי בדרכי השתן או בכליות בנוכחות בתחום אינדיקטור הנוף 20 leucocyturia. יש גם ליקוציטוריה מסיבית, הנקראת בפיוריאציה נכונה יותר, כאשר פתיתים ניכרים נראים בבירור בשתן.

טפסים

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

ליקוציטוריה אספטי, ליקוציטוריה זיהומית

בהתאם לטבע ומשך של תהליך דלקתי, leukocyturia יכול לקבל את הסוגים הבאים: 

 • ליקוציטוריה זיהומית. 
 • ליקוציטוריה אספטית.

בהתאם לוקליזציה של המוקד דלקתיות, לוקוציטוריה יכול להיות: 

 • כליה לוקוציטוריה. 
 • לוקוציטוריה של דרכי השתן התחתונות.

בהתאם למספר leukocytes לזיהוי, לוקוציטוריה יכול להיות: 

 • לוקיוציטוריה קטנה (microlideicuria) - פחות מ 200 בתחום של נוף. 
 • פיוריה - מ 200 עד 3,000,000 באופק.

ליקוציטוריה זיהומית משולבת תמיד עם נוכחותם של חיידקים בשתן - בקטריוריה, כאשר החומר מגלה יותר ממאה אלף מיקרואורגניזמים בליטר אחד.

אספטי leucocyturia מאופיין בנוכחות של לימפוציטים אאוזינופילים, כמו גם היעדר מספר רב של חיידקים, ומכאן שם המין - ספטית, כלומר לא שיש את הזיהום. ברור, בנוכחות לימפוציטים בעלי הרכוש כדי לזהות ולנטרל אנטיגנים מזיקים, אאוזינופילים, המספקת הרס יעיל של תרכובות חלבון זרות לשחק תפקיד asepsis התהליך הדלקתי.

כדי לאבחן את הסיבה להופעת leukocytes בשתן, חשוב מאוד להבדיל בין שני סוגים. ליקוציטוריה זיהומית דורשת מחקרים חוזרים וטיפול אנטיביוטי מקיף. ליקוציטוריה אסתטית, לעומת זאת, מנוטרלת ללא שימוש באנטיביוטיקה, שהיא חשובה ביותר לטיפול בנשים בהריון, בחולים מבוגרים ובילדים.

trusted-source[26], [27], [28]

לוקוציטוריה בילדים

Pyuria בילדים, במיוחד אצל בנות ובני נוער, עשוי להיות כוזב, ואת קשור לדלקת אינו לאיברים הפנימיים או באזור איברי המין והשתן, ועם היגיינה אישית דלקת סמוך איברי המין של רקמות (עור). לכן לוקוציטוריה בילדים אינה תמיד אינדיקטור למחלה מדבקת ודורשת בדיקות שתן חוזרות ונשנות. בדרך כלל, הרופא מוצא תחת איזה תנאים ובאיזה אופן החומר נאסף (שתן), אם יש פריחה חיתולים או דלקת באזור איברי המין. יש גם anamnesis, כולל אחד המשפחה, ומתברר אם דיסוריה היה הפרעה, הפרה של תהליך של שתן. טמפרטורת הגוף גבוהה, פציעות אפשריות, גורמים פיזיולוגיים, כגון שיניים אצל ילדים מתחת שנה אחת, יכול להיות מידע שימושי עבור הבחנה של מינים leukocyturia. בנוסף, רמת לוקיוצטוריה נקבעת על ידי השיטה של מדגם שתי כוסות. עבור כל הילדים עם leukocytes נמצא בשתן, בדיקה אולטרסאונד של שלפוחית השתן והכליות היא חובה. בין הסיבות לכך יכול להיות leukocyturia בילדים, הנפוצים ביותר הם כדלקמן: 

 • פיילונפריטיס חריפה או כרונית (חסימה, ללא חסימה). 
 • דלקת מפרקים ניוונית. 
 • נפוזה חריפה. 
 • בלאנופוסט
 • Vulvit. 
 • Interobiozz. 
 • השופכה
 • דלקת שלפוחית השתן, חריפה או כרונית. 
 • קריסטלוריה. 
 • אלרגיות בדרכי השתן. 
 • יירוט.

לוקוציטוריה בנשים הרות

הריון הוא תמיד מלווה חרדה לבריאות לא רק את אמא, אלא גם את העובר. רגישות לכל מיני זיהומים באישה בהריון הוא גדל בשל העובדה כי חסינות מכוונת את כל המשאבים כדי להתאים את הגוף החדש, אך יוצא דופן עבורו המדינה. מסיבה זו חשוב להיבדק בזמן ולבצע את כל המרשמים של הגינקולוג המטפל. חשוב גם לדעת מה המשמעות של leukocyturia בהריון.

כל אינדיקטור מעבר למגבלות הנורמה הוא עדות למחלה אפשרית, עלייה במספר תאי הדם הלבנים בשתן היא גם סימן לדלקת בגוף. לוקוציטוריה אצל נשים הרות עשוי להצביע על זיהום בנרתיק, בכליות או בדרכי השתן. על מנת הניתוחים להיות באמת מפגין, לא שקר, חשוב להכין את החומר - שתן. ליקוציטוריה מזויפת יכולה להיות קשורה אי עמידה בכללי היגיינה אישית, כאשר השתן נכנס הפרשות בנרתיק, בהתאמה, את רמת הלוקוציטים יועלה מסיבות מובנות למדי, לא קשור למחלה. אם דלקת הפה נעדרת, דלקת הנרתיק גם לא נצפתה, תאי דם לבנים בשתן מוגברת, בדיקה אורולוגית מקיפה יותר צריך להתבצע כדי לקבוע את סוג של ליקוציטוריה - זיהומיות או aseptic.

הסיבה לכך עשויה להיות ציסטיטיס leukocyturia, המהווה הפרה ברורה של מתן שתן, חום, לעתים קרובות אצל נשים הרות עלול להיתקל leucocyturia ללא תסמינים כאשר שתן כהה הוא סימן גלוי רק של דלקת נסתרת. אין צורך לחשוש טיפול בדלקת שלפוחית השתן. Leukocyturia במהלך ההריון, עורר על ידי דלקת שלפוחית השתן, מטופל לרוב ללא שימוש באנטיביוטיקה.

הגרסה המסוכנת ביותר, שעשויה להצביע על לוקוציטוריה אצל נשים הרות, היא נפרופתולוגיה, המאיימת הן על בריאותה של האם לעתיד והן על בריאותו של התינוק. המסוכנות ביותר הן מחלת חניכיים בסמסטר השלישי, אשר יכולות לעורר פתולוגיות תוך רחמיות, היפוטרופיה בעובר או היפוקסיה במהלך הלידה. גם pyelonephritis, המתבטאת קלינית על ידי כאבי גב תחתון, לוקוציטוריה, הוא מסוכן. טיפול באישה בהריון עם pyelonephritis הוא להניח רק אשפוז, כאשר אישה נמצאת תחת פיקוח רפואי מתמיד ויש הזדמנות למזער את הסיכונים לעובר.

למי לפנות?

יַחַס ליקוציטוריה

הטיפול, הכולל ליקוציטוריה, נועד לטפל במחלה הבסיסית, כלומר, למנוע את ההתמקדות של דלקת וזיהום.

טיפול בלוקוציטוריה הוא בעיקר הבחנה בין סוג הלוקוציטוריה, אבחנה מדויקת של הגורם והגדרת אסטרטגיה להתערבויות טיפוליות.

טיפול בלוקוציטוריה זיהומית כרוך רק אנטיבקטריאלי. מינוי אנטיביוטיקה עבור הקבוצה cephalosporin מצוין, ככלל, הקורס צריך להימשך לא פחות מ 10-14 ימים. Fluoroquinolols יעילים, שבמהלכם הוא קצת פחות - 5-7 ימים. כמו כן ניתן להקצות קבוצה פניצילין קלאסית תחת "כיסוי" של תרופות נוספות - אנזימים, כדי להפחית את הסיכון לתופעות לוואי. טיפול Leukocyturia של פתולוגיות אוגניטלי כולל גם את ניהול macrolides, קבוצת tetracycline, במיוחד אם פתוגנים כגון chlamydia או ureoplasma מזוהים. טיפול, הכולל ליקוציטוריה במהלך ההריון, הוא בעיקר ההכנות של הדור החדש של קבוצת cephalosporin, אשר אין תופעות לוואי חמורות והן בטוחות יחסית עבור האם והעובר.

טיפול בלוקוציטוריה אספטי מורכב בעיקר מקומי - בצורה של השקיה ו מזרק סמים חיטוי. כמו כן, מינונים של immunomodulators, ויטמיני B וחומצה אסקורבית וכן שמירה על כללי היגיינה אישית מוצגים.

כדי להפחית את הסיכון של הישנות של דלקות זיהומיות, קורסי מניעה של טיפול אנטיביוטי חוסך מוצגים בתוך 7 ימים לאחר הטיפול הבסיסי.

ליקוציטוריה מתמשכת, חוזרת ונשנית, מצביעה על מקורות זיהום לא מאובחנים. במקרים כאלה נדרש אשפוז לבחינה מקיפה יותר, להבהרת האבחון וליצירת קורס טיפולי חדש ויעיל יותר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.