^

בריאות

A
A
A

לוֹרדוֹסָה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לורדוס - העקמומיות של עמוד השדרה במישור הסגיטלי על ידי קמור קדימה.

קוד ICD-10

M40. קיפוזה ו לורדוזיס.

מה גורם לורדוזיס?

לורדוסה פיסיולוגי של עמוד השדרה הצווארי המותני - התוצאה של ההיווצרות של עמדת האורתוסטטי אנושית. לורדוסה פתולוגיים או מוגזם הוא מקומי בעיקר בעמוד השדרה המותני, יכול להיות תוצאה של שינויים פתולוגיים החוליות והרקמות הסובבות של מולדת (ספינה ביפידה occulta et אפרטה. ספונדילוליזיס ו ספונדילוליזתזיס, חוליות בצורת טריז) או טבע רכשה.

מום נרכש לעתים קרובות מתפתח כמו עקמומיות מפצה בתהליך הלוקליזציה של אחרים של עמוד השדרה (קיפוזיס של קיפוזיס חזה) עיוותים בגפיים התחתונים, הפרעות בתפקוד של שרירים של הגוף והגפיים (coxa VARA, ankylosis של מפרק הירך במצב הקסמים, נקע ירך מולד, חולשה שרירי gluteus גדולים ו hyperfunction של flexors ירך), וכו '

איך מתגלים לורדוזיס?

אצל הילד עם hyperlordosis במצב שוכב על הגב ניתן לבזבז בקלות מברשת תחת ירך. אם בתנוחה זו רגלי התינוק מתכופפות במפרקי הירך והברך, וההיפרלורדוזיס אינו נעלם, ואז הוא קבוע.

Hyperlordosis מולדים אצל ילדים גדולים יותר עם זרימה סמויה יכול להתבטא עייפות מהירה, כאבים בגב התחתון. לורדוזיס פיצוי אצל ילדים הוא לרוב לא סימפטומטי.

איך מטפלים בלורדוזיס?

קודם כל, יש צורך לחסל את הגורם העיקרי, אשר גרמה להתפתחות לורדוזיס פתולוגי. המלצה מיוחדת של התעמלות מרפא, עיסוי, פיזיותרפיה תרמית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.