Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אלקטרופורטינוגרפי

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Electroretinography אובייקטיבית קובעת תפקוד לקוי של הרשתית. עם electroretinography multifocal, תגובות מוקד מתקבלים מתוך מספר רב של אתרי רשתית מפות טופוגרפיות של אזורים עם פונקציה מופרעת נבנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

בעת שימוש electroretinography multifocal

למרות שרוב התשובות עבור: electroretinography מגיעים מן השכבות החיצוניות של הרשתית (photoreceptors, תאים דו קוטביים), electroretinography multifocal משמש גם להערכת אובייקטיבית של הפונקציה של תאים גנגליון. כמה אותות התגובה מגיעים הסיבים של תאי הגנגליון הממוקם ליד דיסק עצב הראייה. מרכיב זה בחולים עם גלאוקומה הוא מאופק. שיטה זו אינה דורשת את הרחבת התלמיד. פותחו מערכות מיוחדות המחקרות את ההגברה, הבידוד והמיפוי של רכיב זה של התגובה.

איך עובד electroretinography multifocal?

כאשר מקבל אות electroretinographic מן הקרנית דרך עדשת מגע של האלקטרודה, כל אזורי המוקד הם נרגשים בנפרד בו זמנית. ערכת מתמטית מיוחדת של גירוי multifocal מאפשר לך לחלץ במדויק את התגובות מוקד נמסר מן האות electroretinographic יחיד. אל תענה על שאלות המטופלים. בעת שימוש חזותית עורר תגובה מערכת הדמיה (VERIS, דימות אלקטרו-אבחון, סן Mateo, CA ), הגירוי יכול להכיל כמה מאות גירויים מוקד. ככלל, 103 קטעים משושה המתואר על צג וידאו לעורר את שדה 50 מעלות המרכזי של נוף של המטופל. ברוב המקרים, גירוי מוקד מורכב מצגת pseudorandom של התפרצויות. אותות התגובה האלקטרומגנטיים המקומיים נאספים בטופוגרפיות ונרשמים, יוצרים מפות רשתית תפקודית, בדומה לשדה של מפות לימודי הראייה.

הגבלות

נכון לעכשיו, electroretinography multifocal משמש ניסויי, זה לא נכלל בדיקה שגרתית קלינית.

גורמים לקליפת המוח חזותית

חזותי פוטנציאלי קליפת מוח (ZVKP או תגובות חזותיות עוררות) הם אותות חשמליים שנוצרו על ידי הקורטקס הוויזואלי של האונה העורפית של המוח בתגובה לגירוי של הבזקי אור ברשתית או גירויי דפוס. כדי להעריך את מצב המסלולים החזותיים של הרגישות המוגברת בקביעת הפרעות הולכה אקסונלית מעדיף להשתמש לא התלקחות דפוס ZVKP ו ZVKP.

איך את הפוטנציאלים המעוררים קליפת המוח חזותית לעבוד

השיטה של BEP מודד את התגובה החשמלית של קליפת המוח החזותית של המוח לתבנית או התלקחות. הפוטנציאל של התגובות עורר נמדד נמדד בין האלקטרודות על הקרקפת. אלקטרודה אחת, הממדדת את התגובה עצמה, ממוקמת מעל או לרוחב לשחפת החיצונית החיצונית (או ation), קרוב לקליפת הראייה המרכזית. האלקטרודה האחרת ממוקמת בנקודת הבקרה. האלקטרודה האחרונה משמשת הארקה.

כאשר מיושם פוטנציאל קליפת המוח חזותית מוחל

בתחילה, PBCC שימש כדי לקבוע את ההפסד המשני של הראייה במחלות עצב הראייה ואת הנזק המסלולים חזותית הקדמי.

השיטה הרב-שכבתית המתוארת בסעיף הקודם משמשת גם לרישום תגובות קליפת המוח (WBCs רב-תכליתיים). במקרה זה, סדר הגירויים נוצר בדרך כלל כדפוס "חץ", שבו כל מגזר מכיל גירויים הפיכים מנוגדים בתבנית לוח שחמט. הקושי בשיטה זו טמון בהפחתת או בהעדר תגובות מקומיות בין היתר בשל הצב האנטומי של קליפת המוח. שיטה זו אינה משקפת תמיד הפרה של פונקציה. הפרעה מקומית חד צדדית של הפונקציה מתגלה בעת השוואת כרטיסי התגובה של שתי העיניים. במחקרים שנעשו לאחרונה, מתגלים קשרים בין מומים ליקויים בשדה הראייה.

הגבלות

בדומה למגבלות של electroretinography multifocal, יש צורך לעשות הרבה עבודה עם electroretinography multifocal לפני הסתגלות קלינית כללית של שיטה זו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.