Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כתמים חומים על רגלי גברים, נשים וילדים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

על הרגליים לעתים קרובות משקפים מצבים שונים, לפיה ניתן להסיק מסקנות על בריאות הגוף. בדרך כלל, העור על הרגליים צריך להיות קל וקטיפתי. אם יש פתולוגיות בגוף, יכול להיות שיש שינויים שונים. כיום, ברפואה, הבעיה מתעוררת יותר ויותר, בה נוצרים כתמים חומים על הרגליים.

הם משונים לאנשים בכל גיל ומין. הסיבות להיווצרות של כתמים כאלה רבים. אבחון הוא המפתח לטיפול מוצלח ומסייע במניעת פתולוגיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הנתונים הסטטיסטיים, רק ב 32% מהמקרים כתמים על הרגליים הם מחלה עצמאית או תגובה עור. ב 68% מהמקרים, הם אחד הסימפטומים של מחלות של איברים פנימיים. ב -12% מהמקרים הם מצביעים על מחלות כבד, ב -9% - פתולוגיה של הכליות, ב -28% - תפקוד לקוי או מחלות לב, מחלות כלי דם. השאר נובע מפאתולוגיות אחרות של איברים פנימיים.

ב 54% זה קורה אצל קשישים, ב -27% בגיל הפריון המבוגר, 9% אצל ילדים, 1% אצל תינוקות ו -9% אצל מתבגרים. נשים נמצאות בסיכון לפתח פתולוגיה יותר מאשר גברים, כי הם לעתים קרובות יותר להשתמש קוסמטיקה לנקוט באמצעים קוסמטיים שונים.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

גורמי סיכון

בסיכון אנשים עם נטייה לתגובות אלרגיות ולרגישות יתר של העור. כמו כן, אנשים עם הפרעות מטבוליות, עם פתולוגיות של איברים פנימיים, בפרט, עם מחלות של הכליות, הכבד בלוטת התריס, לבוא לכאן. אנשים עם הפרעות אלה יש סינתזה מוגברת של מלנין, וכתוצאה מכך גוון חום מופיע על העור.

אנשים עם כשלים הורמונליים וארגון מחדש נופלים לתוך קבוצת הסיכון: מתבגרים, נשים במהלך ההריון, קשישים. אנשים שנחשפים לעתים קרובות לקרינה אולטרה סגולה, מבלים הרבה זמן בשמש, ליד מנורות של תאורה מלאכותית, יש נטייה מוגברת לפתח כתמים. אולטרה סגול הוא הגורם העיקרי של photaging, שבו hyperpigmentation מתרחשת באזורים מסוימים של העור.

סיבות אחרות להופעת כתמים חומים על הרגליים נמצאים כאן.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

תסמינים כתמים חומים על הרגליים

הסימפטומים הם המראה של כתמים חומים. הם ממוקמים בחלקים שונים של הרגליים. מידות יכול להיות שונה, את עוצמת הצביעה יכול גם להשתנות באופן נרחב. כתמים יכולים להופיע ולהיעלם, או להיות קבועים. תחת השפעתם של כמה גורמים, עוצמת הצבע עשויה להשתנות בחדות.

הסימן הראשון הוא השינוי בצבע העור. חלקים מסוימים של העור על הרגליים מתחילים להשתנות בחדות מאזורים אחרים. עוצמת הצבע יכולה להיות שונה. כתמים יכול להיות יחיד, או מרובים, יכול לגרד, לגרום שריפה, או לא להתבטא בשום צורה שהיא.

trusted-source[17], [18], [19]

כתמים חומים על רגליה של אישה

החלק הנשי של האוכלוסייה נוטה יותר לפאתולוגיה זו והסיבות להתפתחות כתמים הן הרבה יותר גדולות, שכן אישה חושפת את רגליה לגורמים שונים, סוכני קוסמטיקה. כוויות שמש, sunbeds, לקדם גירוי בעור ואת המראה של כתמים. הצורה והגודל עשויים להשתנות. פיגמנט בשל הפרה של סינתזה של פיגמנטים בשכבות העור, הם מסוכנים פחות. כלי הדם יכול להיות מסוכן, כי יש להם השלכות חמורות והם מבוססים על הפרעות בזרימת הדם. מחולק לתוך עורקי, דלקתי ו hemorrhagic. מלווה בגידול בכלי הדם.

עשוי להיות סימן של הפרעות הורמונליות, ארגון מחדש, תפקוד לקוי של איברים שונים. נצפה לעתים קרובות על רקע של חוסר איזון הורמונלי, אשר מלווה שינויים במערכת הרבייה הנשית. מופיעים במהלך הפרסטיקה בגיל ההתבגרות, במהלך ההיריון, כמה ימים לפני הווסת, עם תפקוד לקוי של השחלות, במהלך גיל המעבר. לעתים קרובות אתה צריך להתמודד עם כתמים סנילי. הם מופיעים בהקשר לשינויים הקשורים לגיל, נגד צילום, הזדקנות, מחלות שונות (זיהומיות, מין, דרמטולוגיה, סומאטית נדירה, צרעת, אריתמה). יכול להיות ממוקם בכל אזור של הרגליים, לעתים קרובות יש צורה לא סדירה, הקצוות הם בבירור מקומי. זה ניתן למצוא עם אריתמה, toxicermy, דלקת כלי הדם.

סגולים לשמש אינדיקציה ישירה של דלקת של כלי, דימום, כוויה כימית. הקטן שבהם (עד 1 ס"מ), וקרא פטיש. יש גם בולט יותר - purpurea, גדול - אקכימוזה, או hematoma. מופיעים על רקע telangiectasias, שבו את המראה של לא רק כתמים. כלי שייט עם lumens מוגדל נעוצים. הם מגיבים לחום, שהייה ממושכת בחדר מחניק, מלווים שינויים פיזיולוגיים רבים, מותנים גנטית. הם מייצגים אינטרס מסוים של lentigo - הם הופכים בולט או להתחיל להגדיל את גודל תחת השפעת גורמים שונים שלילי. כתמים מסוימים עשויים להיות אלרגיים, או עקב זיהום חיידקי טפילני, זיהום פטרייתי. עם הגברת הרגישות של הגוף, גירוי יכול להתרחש על הפעולה של רקמות סינתטיות, סמים, צמר בעלי חיים.

trusted-source[20], [21]

כתמים חומים על רגלי הגברים

הנציגים של האוכלוסייה הגברית מופיעים לעתים רחוקות יותר מאשר נשים. גברים נוטים פחות לתמרן, הליכים קוסמטיים. אבל הם סימן לתהליך פתולוגי רציני. אם כל זה נוסף לחולשה וצהבה של הסקלרה, אתה יכול לדבר בוודאות גמורה על תהליכים דלקתיים בכבד, או בכליות.

כאשר כתמים מופיעים כתכונה עצמאית, שאינה קשורה למחלות אחרות, אפשר לדבר על החמרה במחזור הדם, כמו גם על תגובה מקרית של העור. זה בהחלט אפשרי ללחוץ על בגדים, או לגרות כל בד. הימנע ללבוש בגדים הדוקים כי דוחס את הגוף. אם כתמים כאלה נמשכים במשך מספר שבועות, אתה צריך לבדוק את הלב - אולי הם קשורים עם התפתחות של מחלות לב ומערכת הדם.

אצל גברים, כתמים על הרגליים מופיעים לעתים קרובות על רקע של סוכרת, טרשת עורקים והפרעות אחרות של תהליכים מטבוליים. זהו סימן מובהק למחלות אלה, המתבטא באופן בלעדי בגברים, במקרים נדירים יכול להתרחש אצל נשים. עם לוקליזציה של כתמים באזור הרגליים, אנחנו יכולים לדבר על hyperhidrosis להפסיק. כאשר מופיעים הסימנים הראשונים של המחלה, מבוצעת בדיקה מינורית לאבחון, וכן בדיקה ספציפית וסקר. לעיתים נדירות, נעשה שימוש באבחון אינסטרומנטלי.

לכן, גברים צריכים להכפיל את תשומת לבם לבריאותם. בניגוד לנשים, אצל גברים, כתמים חומים על הרגליים הם כמעט תמיד סימן למחלה קשה, התפתחות אשר ניתן למנוע אם הצעדים בזמן נלקחים.

trusted-source[22]

כתמים חומים על רגליו של ילד

לקבוע את הגורם המדויק של הופעת כתמים חומים על הרגליים אצל ילדים הוא אפילו יותר קשה מאשר במבוגרים, שכן סיבות אלה עשויות להיות אפילו יותר. בנוסף הסיבות העיקריות להופעת כתמים במבוגרים, ילדים יש גם שלהם, סיבות ספציפיות, למשל, עקיצות יתושים. ראשית, לאחר עקיצת יתוש, נקודה אדומה ענקית מופיעה לעתים קרובות, אשר בהדרגה מתפתח כתם חום. לעבור את נקודות אלה מספיק זמן: יכול להתמיד על העור עד 14 ימים ויותר. זה יכול גם להיות תגובה לקחת כל תרופה, או מזון. כמו כן, הגורם למחלה יכול להיות מחלות של הכליות, לבלב, כבד.

ברוב המקרים, כתמים כאלה מזוהים על ידי ההורים במקרה, כי הם לא מספקים כל אי נוחות לתינוק. במקרים נדירים, תשומת הלב נמשכת לגרד ולצרוב. כתמים אלה הם מסוכנים במיוחד עבור תינוקות, שכן הם יכולים להיות סימן של אריתמה של מוצא רעילים.

גורם אטיולוגי מוזר לילדים הוא פמפיגוס. אז, עם מחלה זו, כתמים מופיעים על הרגליים, ולאחר מכן הם התפשטו במהירות אל הבטן, הגב וחלקים אחרים של הגוף. הצטברות העיקרית של כתמים מתרחשת באזור הירכיים.

די דומה בתכונות של פתוגנזה ואטיולוגיה היא מחלת ריטר. מחלה זו מאופיינת בקורס חמור. אבל ההתמקדות העיקרית היא לא הרגליים, אבל הפנים של הילד. זה על הפנים צריך לחפש את שורש הסיבה. זה לעתים קרובות התעלמו, נסחף על ידי טיפול של כתמים על הרגליים.

לא פחות גורם נדיר הפתולוגיה היא אלרגיה לחומרים שונים, מזון, ואפילו רקמות, מצעים, צעצועים. כאשר הנקה של ילד, יש צורך להוציא לחלוטין מן התזונה של מזונות האם המקדמים את הפיתוח של אלרגיות.

trusted-source[23]

סיבוכים ותוצאות

כתמים על הרגליים הם לא רק הליך קוסמטי. הם יכולים להיות השלכות חמורות אם הם סימן של מחלה פנימית רצינית. לדוגמה, ניתן ללוות כאב בגב התחתון, הבטן. לעתים קרובות זה מצביע על נזק לכבד ולכליות. אם לא תתחיל בטיפול בזמן, מחלת כליות יכולה להתחיל להתקדם.

הם יכולים להיות מבשרי פתולוגיות לב וכלי דם קשות, אשר, בהיעדר טיפול, יכולים להתקדם לחוסר יכולת לבבית. אפילו כתמים שהופיעו מסיבות מטופשות, למשל, כתוצאה משפשוף או סחיטה של בגדים שהפכו להיות קטנים, עלולים להוביל לתוצאות חמורות. אז, זמן לשפשף ולמחוץ העור יכול לשבור אותו trophism ואת זרימת הדם, וכתוצאה מכך שיבשו את התפקוד הנורמלי של מערכת השרירים וכלי דם, אשר יכולים להוביל במחזור עניים מתמשך אספקת העצבים. התוצאה, בהעדר טיפול, יכולה להיות מצער - עד שיתוק מוחלט ניוון שרירים, אובדן מוחלט של רגישות.  

ההשלכות יכולות להיות דרמטיטיס כרונית ועומדת, הפרעות שונות של זרימת ורידי, תהליכים דלקתיים. Neurofibromatosis של הרגליים הוא לא פחות מסוכן . הם יכולים להידרדר לגידול, הן ממאירים, למשל, מלנומה של העור, קרצינומה של תאי בסיס, ושפירים. יש לזכור כי כל גידול שפיר בכל עת יכול להראות סימנים של צמיחה ולהפוך לגידול סרטני.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

אבחון כתמים חומים על הרגליים

על מנת לאבחן את המחלה, כאשר הסימנים הראשונים של כתמים מופיעים, אתה צריך לראות רופא בהקדם האפשרי. הוא יערוך בדיקה. בדרך כלל הרופא הראשון חוקר את המטופל, אוספת מידע כללי עליו, אנמנזה של החיים. כאן, הפתולוגיה יכולה להסתתר. לדוגמה, אדם יכול לעבוד בהפקה שבה רמה גבוהה של אלרגנים או גורמים רעילים אחרים. לפיכך, הם יכולים להפוך מנגנון ההדק לפיתוח של כתמים. לחסל אותם רק על ידי הקטנת ההשפעה של גורמים שליליים. לכן, כתמים יכול להיחשב סימן של מחלה תעסוקתית.

אז הרופא עורך את האוסף של anamnesis של המחלה, על בסיס שהוא יכול לשפוט את התכונות של מהלך המחלה, לחזות את המשך הפיתוח ואת התוצאה. הרופא צריך לדעת כמה זמן ובאיזו נסיבות הופיעו הכתמים, איך הם התפתחו, בין אם הם גורמים לחולה לא נוח, בין אם יש נסיבות שבהן הפתולוגיה גדלה או להפך. יש לדעת אם בוצע טיפול כלשהו, מהי יעילותו ומהם הצעדים האחרים שננקטו. על בסיס זה, אפשר כבר להניח את הסיבה, אשר עורר את המחלה.

ואז הרופא בודק את החולה. בדרך כלל משתמשים בשיטות מחקר קלאסיות, כגון מישוש, כלי הקשה, השמיעה. במהלך המישוש הרופא בודק נגעים אפשריים, מעריך את מידת hyperemia, נפיחות של רקמות, הטמפרטורה המקומית. כאשר ההטיה, הרופא מקשיב לנשימה, דפיקות לב. עם כלי הקשה, אתה יכול גם לזהות נגעים מרובים, למשל, מוקדי דלקת, נפיחות, וחותמות.

במידת הצורך, ניתן לקבוע שיטות חקירה מעבדהיות ואינסטרומנטליות, התלויות באיבר שבו ממוקמת הפתולוגיה.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38]

מנתח

המבחנים הקליניים הנפוצים ביותר: דם, שתן, צואה. הם מאפשרים לנו להעריך את הכיוון הכללי של התהליכים המתרחשים בגוף. עשוי להצביע על תהליך דלקתי, מדבק או אלרגי. ניתן גם לנחש באיזו מערכת איברים הוא התהליך הפתולוגי העיקרי, מהי חומרתו. לדוגמה, אם אתה מזהה כמות גדולה של חלבון בשתן, אתה יכול לדבר על התפתחות של תהליך דלקתי בכליות.

בהתבסס על נתונים כלליים אלה, ניתן לקבוע את מהלך האבחון הנוסף. לכן, אם הניתוח מראה תוכן גבוה של eosinophils ורמה גבוהה של היסטמין, ניתן להניח תהליך אלרגי. כדי להבהיר את הנתונים, אלרגנים הם prescribed, ניתוח עבור התוכן של סך ו ספציפי immunoglobulin E, על רמת היסטמין. ייתכן שיהיה צורך באימונוגרמה מפורטת שתציג את המצב הנוכחי של המערכת החיסונית. 

אם יש חשד למחלה מדבקת, מינים וירולוגים, כמו גם תרבות בקטריולוגית, אשר יאפשר להבדיל את המחלה ויראלי זיהום חיידקי או פטרייתי. קח מריחות, מגרדת ישירות מהמקום שבו נוצרו נקודות. הדם נבדק גם על ידי מיקרוסקופיה, חיסון בקטריולוגי, מחקרים סרולוגיים או וירולוגיים.

עם מחלה של אטיולוגיה לא ברורה, מומלץ לערוך מחקר על זיהומים נסתרים, מחלות טפיליות.

trusted-source[39], [40]

אינסטרומנטלי

דיאגנוזה אינסטרומנטלית יכולה להיות די מגוונת ותלויה במה שכנראה גורם למחלה. בדרך כלל מינה לאחר בדיקה ראשונית וראיון של המטופל, כאשר הרופא כבר יש אבחנה משוערת, או הגורם לכאורה הפתולוגיה.

אז, אם אתה חושד במחלת GI, ייתכן שיהיה עליך גסטרוסקופיה, רדיוגרפיה, אולטרסאונד, קולונוסקופיה. אם יש חשד של מחלות מערכת הנשימה, חקירה יסודית באמצעות spirogram, רנטגן, בדיקות תפקודית משמש. במחלות לב ומחזור הדם, ייתכן שיהיה צורך באלקטרוקרדיוגרפיה, אולטרסאונד של הלב ומחקרים אחרים.

הדמיה תהודה מגנטית עשוי גם להיות נדרש כדי להעריך את המצב של המערכת האוסאו רקמות רכות, וכן לזהות פתולוגיות אפשריות בשלבים המוקדמים של היווצרותם.  

אבחון דיפרנציאלי

ראשית, יש לקבוע אם הכתם הוא ביטוי עצמאי של כל מחלת עור, תגובה אלרגית או אחרת, או שהוא משמש סימפטום של מחלה רצינית אחרת. לשם כך מבוצעות בדיקות מעבדה ואינסטרומנטליות.

אז יש צורך להבחין בין מחלות שיכולות לגרום לשינויים כאלה. כאן בעיקר שיטות אינסטרומנטלי משמשים, התייעצויות של מומחים אחרים עשויים להידרש. זה גם הכרחי כדי להבדיל בין כתמים על פי מקור, כדי לקבוע את הגורם המדויק של המופע שלהם. זה עשוי לעזור לפקח על כתמים בדינמיקה, כמו גם בראיון החולה.

יַחַס כתמים חומים על הרגליים

ישנן דרכים רבות לטפל כתמים חומים, אשר נקבע על ידי מגוון רחב של סיבות המראה שלהם. יש ליישם בעיקר טיפול אטיולוגי, שמטרתו לבטל את סיבת הופעת הכתמים, משום שהכתמים הם בעיקר תוצאה של התהליך הפתולוגי המתרחש בגוף. חשוב גם לחסל את הגורמים המעצבנים המפעילים את התפתחות התהליך הפתולוגי. במקרים מסוימים, זה מספיק כדי לחסל הפתולוגיה.

הטיפול הנפוץ ביותר הוא מורכב, שכן הטיפול המקומי הוא לא תמיד מסוגל לחסל לחלוטין פתולוגיה. זה רק מסכות את הסימפטומים. הרכב הטיפול כולל בעיקר טיפול תרופתי, הכולל שימוש בתרופות בעלות השפעה שיטתית, כמו גם טיפול בעור עם משחות מיוחדות ופתרונות המסייעים להאיר את הכתמים. הרכב התרופות כולל חומרים להאט את הייצור של פיגמנטים melanocytes. במקביל, תרופות מקומיות משמשים כדי להפחית את רמות המלנין בתאי עורי. עם שימוש קבוע של תרופות ועמידה בכל ההמלצות הדרושות, הטיפול יהיה יעיל מספיק.

עם יעילות מספקת והתאוששות חלקית, ניתוחים קוסמטולוגיים מבוצעים, המאפשרים לחסל את הכתמים לחלוטין. אבל תהליכי הקוסמטיקה יהיו יעילים רק בטיפול המורכב, או רק לאחר ביצוע ראשוני. הוכח היטב נהלים רפואיים כגון cryotherapy, שבו אזורים פגומים של העור הם קפואים עם חנקן נוזלי. פילינג משמש כדי לקלף את השכבות העליונות של העור, אשר נוטים כתמים. יש phototherapy, שבו העור מושפע גלים באורכים שונים, אשר מיוצרים על ידי מנורות מיוחדות. לעתים קרובות לנקוט טיפולי לייזר, שבמהלכם כתמים מוסרים על ידי קרינת לייזר. חלק מן המניפולציות האלה יכולות להיות כואבות וטראומטיות, אך תקופת ההחלמה אינה נמשכת זמן רב. והתוצאה היא חיובית בדרך כלל, זה נמשך די הרבה זמן.

במקרים מסוימים, משחות הלבנת משמשים לטיפול. אם הסיבה היא זיהום, או דלקת, לרשום אנטי ויראלי, אנטיבקטריאלי, או אנטי דלקתיים טיפול, בהתאמה. ב כתמים של אלרגי טבע antielergic, antihistamines הם prescribed. לעתים קרובות הסיבה היא מחסור בוויטמין, בהתאמה, טיפול בוויטמין הוא prescribed. אם קיים חשד לתהליך אונקולוגי, הטיפול נעשה בפיקוח של אונקולוג. כמו כן, עם כתמים מכל מקור, חשוב להתאים את הדיאטה, כדי לבחור את הדיאטה המתאימה.    

תרופות

תרופות ניתן לקחת לאחר התייעצות של רופא, ורק לאחר הגורם המדויק של הפתולוגיה נקבע הוא אמצעי זהירות העיקרי. אחרת, מספר סיבוכים ותופעות לוואי עלולות להתרחש. לדוגמה, כתמים יכולים להתפשט עם בחירה לא נכונה של התרופה, שיתוף חולני התנאים עשויים להתרחש אם משטר הטיפול אינו דבק.

כאשר כתמים מופיעים כי הם מגרד מאוד מלווה שריפה, תרופות אנטילרגיות הם prescribed. לדוגמה, suprastin הוכיח את עצמו היטב. זה נלקח 1 Tablet 2-3 פעמים ביום, בהתאם לחומרת המחלה ואת חומרת הסימפטומים. יש לזכור כי התרופה יכולה לגרום נמנום התגובה מתעכב, ולכן זה צריך לקחת על ידי אנשים שעבודתם דורשת ריכוז מוגבר. יש להקפיד על נהיגה.

אם suprastin אינו יעיל, מומלץ לקחת loratodine. זה נלקח 1 Tablet ביום, כפי שהוא תוצר של פעולה ממושכת, אשר פועל במהלך היום. לא יעלה על המינון המומלץ, כמו שיכרון חזק עשוי להתפתח.

מקומי, משחה אבץ יכול להיות מומלץ. זה מוחל שכבה דקה על העור, שפשוף יסודי. החל עד שלוש פעמים ביום. השאירו על העור עד לספיגה מלאה. משחה יכולה בקלות לחסל את הסימפטומים של המחלה, וגם מאפשר לך להסיר דלקת, למנוע התקשרות התפשטות נוספת של הזיהום.

במחלות של אטיולוגיה חיידקית, טיפול אנטיביוטי הוא prescribed. מומלץ לקחת אנטיביוטיקה של מגוון רחב של פעולות. לדוגמה, ciprofloxacin יהיה במהירות להקל על זיהום חיידקי ולהפחית או להסיר לחלוטין כתמים. מומלץ לקחת טבליה אחת (500 מ"ג) אחת לשלושה ימים. מומלץ לקחת קורס מלא, כי החיידקים לא ניתן להרוג לחלוטין, וכתוצאה מכך הם יהיו יציבים, ואת תהליך פתולוגי רק יגדל, הפריחה יתפשט לחלקים אחרים של הגוף.

לעתים קרובות על רקע כתמים מפתחת שיכרון של הגוף. כדי למנוע רעלים ומוצרים מטבוליים מהגוף, מומלץ לקחת enterosgel. כדי לבלוע כף אחת של התרופה להתמוסס בכוס מים ולשתות באחת או שתי ארוחות. כתוצאה מכך, הגוף מנקה, את הנקודות בהדרגה נעלמים.

ויטמינים

כאשר כל הכתמים מופיעים, יש צורך לקחת ויטמינים, שכן רובם קשורים ישירות או בעקיפין עם הפרה של מטבוליזם ויטמין וחוסר שלהם בגוף. כתמים חומים קשורים בעיקר עם חוסר של ויטמינים A, E, PP. לכן, מומלץ לקחת ויטמינים בריכוז היומי הבא:

  • ויטמין PP - 60 מ"ג
  • ויטמין A - 240 מ"ג
  • ויטמין E - 45 מ"ג
  • ויטמין C - 1000 מ"ג.

טיפול פיזיוטרפי

פיזיותרפיה מסייעת די יעיל בתוך זמן קצר כדי להתמודד עם כתמים. הוא משמש כחלק מטיפול מורכב, או לאחר השלמת הטיפול הבסיסי, אך העור נשאר מוכתם וצלקות. השיטות העיקריות של פיזיותרפיה הן אולטרסאונד, מיקרוסקרים, גלים באורכים שונים. אלקטרופורזה משמשת, עם תרופות אשר מוזרקים ישירות לתוך הרקמות שנפגעו. עומק החדירה שלהם מוסדר על ידי מיקרו-זרם. Cryoprocedures, הליכים תרמיים, ו pilling מסומנים. יהלום pilling, שחיקה משמש. הלייזר לייזר, phototherapy הוכיח להיות טוב מאוד.

טיפול אלטרנטיבי

מומלץ היטב משחה מנייר. כדי לעשות את זה, אתה צריך לקחת את המחברת של התלמיד לשים אותו על צלחת שטוחה, להבעיר אותו. לאחר שהמחשב נשרף לחלוטין, חייב להיות אפר ונוזל דביק. נוזל זה נלקח ויישם שכבה דקה על האזור הפגוע. מומלץ ליישם אותו כך שהוא עדיין חם. אז לחזור כל יום עד כתמים להיעלם. אם המסה שרף לאחר שריפת לא נשאר, אתה יכול לדלל את האפר שהתקבל חצי כוס מים חמים להחיל על הכתמים.

גם משחה של שרף אורן ודבש עובד היטב. כדי להכין את המשחה לקחת כ 50 גרם של דבש, להמיס באמבט מים, להוסיף 5-10 גרם של מסטיק, ומערבבים עד מסה אחידה נוצר, לאפשר להקפיא. החל שכבה דקה על האזור המושפע. אתה יכול למרוח עד שלוש פעמים ביום. משך הטיפול הוא עד לנקודות להיעלם לחלוטין.

דבש דבש ומלח די מהר מבטלת דלקת ומקטין את המראה של כל כתמים. כדי לעשות זאת, כפית דבש מונח בכוס קטנה של דבש נמסה באמבט מים, מסוחררת היטב ומוחלת על העור 34 פעמים ביום עד שהכתמים נעלמים לחלוטין.  

trusted-source[41], [42], [43]

טיפול צמחים

חמאה של תה צמחים מסייע להסיר כתמים בתקופה קצרה. קח 2 כפות של עשבי תיבול ושופכים 5 כפות שמן חמניות מבושלים חם. מותר לעמוד מתחת למכסה סגור היטב במשך 2-3 שעות, ולאחר מכן ניתן לשפשף את הכתמים עד סופג לחלוטין.

סדין טריים של עטיפת נייר נרטב במים רותחים, מזועזע מן המים ומוחל על האזורים שנפגעו. קשורה היטב עם תחבושת רחבה, מכסים בחום יבש על גבי. החזק כזה דחוס במשך שעה, ולאחר מכן בעדינות להסיר את הספל עוד 30 דקות להטיל חום יבש. לא רק מסיר כתמים, אלא גם משחרר כאב, גירוד ושרפה.

סלוויה officinalis מתאים לניהול אוראלי, כמו גם עבור יישומים חיצוניים. מוסיפים כף אחת של עשבי תיבול לכוס מים רותחים. מבשלים במשך שעה. ואז מתחלקים ל 2 חצאים. חצי כוס הוא שיכור במהלך היום, עם לגימות קטנות, השני - המשמש לשמן את האזורים שנפגעו. ביום הראשון, סיכה כל 30 דקות, היום השני יכול להיות כל 1.5-2 שעות. לאחר מכן עבור אל סיכה שלוש פעמים עד כתמים להיעלם לחלוטין.

הומיאופתיה

תרופות הומיאופתיות הם אחד היעילים ביותר בטיפול כתמים מחלות עור שונות. עם זאת, הם גם די מסוכן, במיוחד כאשר נעשה שימוש לא נכון. לכן, חשוב לעקוב אחר כל אמצעי הזהירות. ראשית, עליך לבצע את כל ההמלצות של הרופא, לדבוק במרשם שנקבע. שנית, מומלץ לבחור תרופות רק לאחר ביצוע כל האבחון הדרוש והאבחון מוגדר במדויק. אחרת, יכולות להיות תופעות לוואי, עד ההידרדרות וההתקדמות של המחלה.

לחסל במהירות את דלקת הכאב, כתמים יעזור טרפנטין מן טרפנטין. קח 5 מ"ל של טרפנטין ולשפשף כתמים לפני החום. ואז לשים גיליון נייר על גבי, לשים שכבה דקה של דבש, יוצקים על גבי עם מים חמים. שמור את הדחיסה למשך 30 דקות. הסר ושמן עם ג'לי נפט.

כדי להסיר כתמים להחיל משחה. אתה צריך לקחת 1 כף של גרגרי קורנל, לבנדר מגורד ועשב מרווה. מערבבים עם 50 גרם של וזלין, מביאים למסה הומוגנית. לאחר מכן, להחיל שכבה דקה על האזורים המושפעים.

השמן השני מורכב תמצית של אשוח לנבוח של אלון ושמן חוחובה. כ 50 מ"ל של שמן מחומם באמבט מים, להוסיף 2 טיפות של שמן אשוח חיוני, או 1 כפית של תמצית טבעית. מערבבים היטב, מאפשרים להחדיר ולאחר מכן להחיל שכבה דקה על העור, עד 5 פעמים ביום.

קח 10 כפות של חימר, לערבב עם 5 כפות שמן קוקוס, להוסיף 2 טיפות של נפט. התעקש במשך חצי שעה. לפני היישום, מערבבים, חלים על אזורים פגומים עד 3 פעמים ביום. הדחיסה מוחזקת למשך 30 דקות. לאחר הסרה, אני משמן את העור עם שכבה דקה של שמנת התינוק או ג'לי נפט.      

טיפול כירורגי

שיטות תפעוליות משמשות לעתים נדירות, בעיקר כאשר שיטות שמרניות אינן יעילות. אבל הם יכולים להיות הדרך היחידה לפתור את הבעיה בעת פיתוח גידולים. הן neignlasms שפירים וממאירים מוסרים. כמו כן, שיטות כירורגיות ניתן להשתמש במקרה של פתולוגיה וסקולרית.

מְנִיעָה

בלב של מניעה שקרים מלכתחילה, אבחון בזמן. חשוב לזהות את הפתולוגיה בשלב מוקדם של הקמתה ולנקוט בצעדים הדרושים. זה ימנע את התקדמות המחלה.

זה הכרחי כדי למנוע חשיפה מוגזמת לאור השמש, להשתמש קוסמטיקה קרם הגנה, ואם יש צורך, הלבנה סוכנים. מניעה טובה היא עיסוי, cryotherapy, מסכות שונות הליכים קוסמטיים. זה הכרחי כדי למנוע אפילציה תכופים depilation.

יש צורך לממש, לאכול נכון ולציית למשטר של היום. בגדים צריך להיות טבעי, לא צריך לגרות את העור ולגרום דחיסה מוגזמת וסחיטה של העור. אתה צריך לצרוך מספיק ויטמין.

trusted-source[44], [45], [46]

תַחֲזִית

אם הגורם ייקבע בזמן ויבוצע הטיפול הדרוש, הפרוגנוזה תהיה חיובית. כתמים חומים על הרגליים ניתן לבטל לחלוטין לחלוטין. אם להדק את האבחון והטיפול - התחזית יכולה להיות בלתי צפויה. אתה יכול להתחיל פתולוגיה רצינית של האיברים הפנימיים, כי הרגליים הן השתקפות של תהליכים אלה המתרחשים בגוף. ישנם מקרים בהם התעלמות של כתמים על הרגליים הובילה להתפתחות הגידול הסרטני, המבטחים שבהם הם היו.

trusted-source[47]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.