Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

היפרטשטיה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Hyperesthesia אינה נחשבת מחלה עצמאית, אבל הוא אחד הסימפטומים המלווה פתולוגיות אחרות, בפרט, מחלות של מערכת העצבים. זוהי עלייה ברגישות של העור, השיניים. כמו כן, במקרים מסוימים, hyperesthesia מרמז תגובתיות מדיום מוגזם, אשר מלווה רגזנות, תוקפנות, לעתים קרובות יותר - בכי, כאב, אי נוחות לאורך העצבים.

לעתים קרובות היא תוצאה של התפתחות של נוירוזות, נזק לחוט השדרה. זה יכול להיות סימן של שלבים מוקדמים של שיתוק, neuralgia של ג 'נסיס שונים לוקליזציה. הם יכולים להתעורר באופן ספונטני, או בהדרגה להצטבר בתחושות. ראשית, הפתולוגיה משפיעה רק על קצות העצבים, בהדרגה את הכאב ואת אי הנוחות להאריך לאזורים גדולים יותר והוא יכול לכסות אפילו את כל השטח של העור. הסכנה של מצב זה היא כי זה יכול להוביל להתפתחות של עייפות עצבים, אשר מסתיים עם מחלות נפשיות או נוירולוגיות חמורות. לעתים קרובות, את הגורם המדויק של מצב זה יכול להיות קשה להקים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל hyperesthesia

יכולות להיות סיבות רבות, בנוסף, הן נקבעות על ידי צורת המחלה. זוהי תוצאה של מחלות נוירולוגיות, בפרט, נוירוזות. במקרה זה, כפי שמציינים הפסיכולוגים, יש לחפש את מקורותיה של הבעיה בעימותים פנימיים בלתי פתורים, הפרת היחסים הבין-אישיים. לעתים קרובות רגישות עולה עם אסתניה, צורות שונות של דיכאון, אדישות. הגורם למצב זה יכול לשמש overstrain עצבים, עייפות פיזית, מתח. לעתים קרובות מתרחשת כתוצאה של מחלות זיהומיות, זיהומיות ודלקות מועברים.

תגובת העור יכולה להתפתח עם מחלות נפש שונות, עם polyneuropathies. שינוי תהליכים מטבוליים בגוף, יכול גם להוביל רגישות מוגברת של העור. בפרט, רגישות מוגברת יכול להתפתח סוכרת, צורות שונות של אוריאה. כדי להפר את רגישות העור יכול לגרום להרעלה.

השפעה שלילית במיוחד על שאיפת האדים של ממיסים אורגניים, כמה חומצות ותרופות. לעתים קרובות היא תוצאה של שיכרון פנימי חמור או הרעלה עם חומרים רעילים. יש לציין כי לעתים קרובות רגישויות שונות נגרמות על ידי מחלות מערכתיות שונות. במיוחד זה נוגע לתהליכים דלקתיים במפרקים, בכלי. מחלות שונות אשר לשבור את המבנה ואת גמישות העור, גם להוביל להפרת הרגישות של העור. רגישות יכולה גם להגדיל אם אדם נמצא במיטה במשך זמן רב. הרגישות עולה באופן משמעותי במהלך ההריון, עם כוויות, פציעות, ופגיעות עור אחרות.

Hyperesthesia שיניים יכול להיגרם על ידי הפרה של המבנה של השן, דילול של אמייל, חדירות מוגברת ועצבנות של החניכיים. זה גם מוביל עששת, דלקת או להיווצרות של פגמים.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

גורמי סיכון

אנשים שסבלו מכאבים עצביים, נוירוזות, מחלות נפשיות ועצבניות נמצאים בסיכון. כמו כן, הסיכון של hyperesthesia מגדילה באופן משמעותי אנשים נחשפים לעתים קרובות מתח, עצבים, יתר על המנטליות, עייפות שרירים. אנשים הסובלים ממחלות זיהומיות כרוניות, כמו גם אלה שסבלו מדלקות חמורות, אלח דם, תהליכים ספטיים, שיתוק, נמצאים בסיכון.

כמו כן, הסיכון לפתח פתולוגיה עולה באופן משמעותי עבור אלה אשר מקבלים ויטמין מספיק, שיש להם תזונה לקויה. כמו כן, אנשים שעובדים ללא הרף עם חומרים רעילים, גורמי ייצור מזיקים, נטילת סמים, וגם התעללות באלכוהול, סמים נמצאים בסיכון. הסיכון לפאתולוגיה זו גדל במהלך ההיריון, במהלך הלידה, לאחר מחלות קשות או לאחר ניתוח. הרגישות גדלה גם במי שנמצא במיטה זמן רב. קבוצת הסיכון כוללת אנשים נוטים לתגובות אלרגיות, פלישה חיידקית או טפילית. אנשים הסובלים סוכרת, ההפרה של תהליכים מטבוליים הם בסיכון גבוה יותר של hyperesthesia. כמו כן, הסיכון גדל באופן משמעותי עבור אלה שאינם מסוגלים להעריך כראוי את המצב, הוא נוטה לעימותים בין אישיים פנימיים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19],

פתוגנזה

ראשית, פתוגנזה נגרמת על ידי הפרעה של תהליכים מטבוליים ברקמת העצבים, וכתוצאה מכך להתפתחות שלהם ניוון והתנוונות. בהדרגה, היכולת של קולטנים לתפוס את הגירוי מופרת ולהעביר אותו לאורך קשת הרפלקס לחלקים המתאימים של המוח. התפתחות הדרגתית של הפרעות גדילה, תגובות נוירוטיות.

אם הגורם hyperesthesia היא מחלה מדבקת או את ההשפעה של חומרים רעילים, יש פירוט של נדן myelin, בצקת של גזעי עצב. כתוצאה מכך, התנוונות של סיבי העצבים ואת חורבן העצבים להתפתח. זה מוביל הפרה של הולכה עצבית. בהדרגה, הרגישות של העור, הגידים, ואת רקמת השריר מופרעת. מסוכן במיוחד הוא הפרעה או היעדר מוחלט של רפלקס הגידים. זה יכול להוביל לירידה ברגישות השרירים, ניוון מוחלט של רקמת השריר.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

Hyperesthesia ב 63% מהמקרים הוא תוצאה של מחלות זיהומיות מדבקות מועברים. ב 16% מהמקרים, הגורם hyperesthesia היא דלקת קרום המוח, מועבר בילדות. כ -12% מהמקרים מתפתחים על רקע של אלרגיות מוגברת ורגישות של הגוף, ב -14% מהמקרים - כנגד מחלות טפיליות, רמה גבוהה של עומס ויראלי. עם זיהום זיהום רעיל אלח דם, hyperesthesia מפתחת כ 98% מהמקרים. זה ידוע כי מחלות שיניים כ 67% מהמקרים מלווה עלייה ברגישות השיניים. צורה פסיכוטית משפיעה על כ -56% מהאנשים, 34% סובלים מצורה של היפרטזה של עור, ורק 10% נופלים על צורת השיניים של הפתולוגיה.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

תסמינים

הסימפטומים נקבעים, קודם כל, על ידי צורה של הפתולוגיה. אם זה hyperesthesia נפשי, אז זה מאופיין, קודם כל, על ידי רגישות מוגברת, פעילות מופרזת. האדם מגיב בצורה אינטנסיבית מדי לגירויים חיצוניים שונים. לפעמים הרגישות המוגברת יכולה למצות את התהליכים הנפשיים עד כדי כך שאדם מפתח מחלות פסיכוסומטיות, הפרעות נפשיות. הדוגמה הבולטת ביותר היא מקרה של נדודי שינה, אשר אנשים נחשפים כתוצאה של רגישות נפשית מוגברת.

לדוגמה, אדם יכול למנוע להירדם על ידי שעון מתקתק, נוטף מים מן הברז, רעש מהשכנים. חלקם נראים קשים מדי, אפילו מחניקים את ריח הבושם הרגיל או הבושם. כתוצאה מכך, עלול להתפתח סימפטום נוסף - חוסר יציבות רגשית, שבו אדם מאבד את היכולת לשלוט ברגשותיו, הופך להיות עצבני, גס, מסוגל לשלוט ברגשותיו, ברגשותיו.

עם צורה עורי של hyperesthesia, יש רגישות מוגברת של העור. רגישות יתר זו בולטת במיוחד כאשר נוגעים, מכות רוח קלות. אדם לא יכול ללבוש בגדים סינתטיים כי זה מגרה את העור. רגישות יתר ניתן לציין הן על הגוף כולו, ועל חלקים בודדים של הגוף.

עם hyperesthesia השן, את הרגישות של השיניים והחניכיים גדל. אז, לאדם יש תחושה של כאב, אי נוחות כאשר ללעוס, בליעה, מדבר, כאשר נוגעים השן. כמו כן, יש כאב בעת צריכת מזון חם או קר.

הסימנים הראשונים תלויים איזה סוג של מחלה אדם סובל. לכן, אם יש צורה נפשית, הסימנים המוקדמים הם מוגברת רגישות ועצבנות של האדם, לסירוגין עם תוקפנות דמעות. במקרה זה, כל צורות הפתולוגיה מאופיינות בהשתנות גבוהה ובהשלטת הפרעות מוטוריות, הפרעות רגישות. ככלל, אין תלונות אחרות. אדם לא תמיד מבחין במצב החמיר, זה יכול להיות בולט רק לאחרים. לכן, אצל אדם עם צורה מנטלית של hyperesthesia, הזיכרון עלול להיות מופרע, שיעור התגובה מופחת באופן משמעותי. הוא יכול ללכת ללא מטרה במשך זמן רב, לחפש משהו, זוכר. במקביל, שיעור התגובה מופחת באופן משמעותי.

עם צורה עורית של המחלה, הסימנים הראשונים הם הפרה של הרגישות של העור. אז, ירידה חדה או עלייה ברגישות מציין פתולוגים. לדוגמה, אדם יכול להגיב חזק מדי על גירויים קל: אור נוגע, נשימות. הקרה נראה לאדם מצמרר, חם וחם - חרוך.

כאשר הטופס שיניים מפתחת רגישות מוגברת, שבו אדם לא יכול לאכול חם, קר. אי סבילות של מאכלים חמוצים מתוק הוא ציין גם. הכאב מאתר אחד מתפשט די מהר ומכסה את כל משך סיבי העצבים.

Hyperesthesia אצל ילדים

הילד בדרך כלל מצב דומה מתפתח על רקע המצב שלילי במשפחה. לרוב, hyperesthesia משפיעה על ילדים שהוריהם גרושים, התעללות אלכוהול. אקלים פסיכולוגי שלילי במש', מריבות מתמידות, קונפליקטים (גם אם הם מתרחשים רק בין בני מש', לא ישירות נגיעת הילד), להוביל לכך שהילד נמצא במצב מתמיד של מתח מתח יתר עצבים ונפשי. זה בסופו של דבר מוביל לליקוי תפקודי של מערכת העצבים.

בהדרגה מתפתחות מחלות נוירופסיכולוגיות, מופיעות פתולוגיות פסיכוסומטיות, שקשה מספיק לטיפול בהן. לעתים קרובות על רקע מצב זה, הילד מפתח סכסוך פנימי, שמתפתח בסופו של דבר לנוירוזה. אחד הסימפטומים של נוירוזה הדורשת טיפול מיידי הוא עלייה ברגישות (בכל צורה שהיא), התפתחות היפראקטיביות, הפרת התנהגות.

trusted-source[42], [43], [44]

שלבים

ישנם מספר שלבים בהתפתחות הפתולוגיה. השלב הראשון הוא השלב הראשוני, שבמהלכו מתרחשים נגעים ראשוניים של הקולטן, אשר תופס את הגירוי. לכן האדם עדיין לא יכול להרגיש שום פתולוגיות. הפרעות קלות של רגישות יכולות להתפתח, שבמהלכן האדם תופס בחריפות רבה אפילו את המגע הקל ביותר, מכות עם תדירות מינימלית ועוצמה. קשה במיוחד היא צורת השיניים של הפתולוגיה, שבה אדם לא יכול לאכול מנות מסוימות, קר וחם, כי הרגישות נותנת כאב המתפשט בכל העצב כולו.

בשלב השני, התקדמות תהליכים פתולוגיים, וכתוצאה מכך אדם מתחיל להגיב בחדות לגירוי קל. סף הכאב ורגישות המישוש גדל באופן משמעותי.

בשלב השלישי, הסף של רגישות ועצבנות מועבר לכל אורך העצב, הוא יכול להגיע לסף גבוה. כתוצאה מכך, יש overexertion עצבים, דלקת של העצב יכול להתפתח, מה שמוביל העובדה כי אדם כמעט לא לנוח, הוא מתוח כל הזמן. לפיכך, בהדרגה מצב כזה יכול להוביל לפיתוח של פתולוגיות עצבים ומנטליים.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

טפסים

בהתאם לאופי של המחלה, שלוש צורות עיקריות של המחלה נבדלים, בפרט: נפשי, עור ו hyperesthesia שיניים. בצורה הפסיכולוגית של הפתולוגיה אצל האדם, ההתרגשות הנפשית, חוסר היציבות הרגשית, מתבטאת בהתרגשות מתמדת.

עם צורת עורית של hyperesthesia, רגישות העור עולה, עם שיניים, בהתאמה, עולה, רגישות השיניים, אשר באה לידי ביטוי על ידי כאב ואי נוחות. במיוחד באינטנסיביות, ביטויים אלה נצפו עם השימוש של מזון חם, קר, כאשר אתה נוגע השן.

Hyperesthesia של העור 

Hyperesthesia של העור פירושו רגישות מוגברת של העור, שהוא גרסה של הפתולוגיה. אפילו גירויים קלים עלולים לגרום לתגובה מוגזמת. ברוב המקרים, פתולוגיה זו מתפתחת כתוצאה מפגיעה במערכת העצבים, או במתח מוגזם. לעתים קרובות פתולוגיה זו נגרמת על ידי מחלות זיהומיות או דלקתיים מועברים.

יכול להיות מקומי או כללי. הרגישות ניתן להגדיל באתר מסוים, או בבת אחת על כמה. לפעמים יש עלייה ברגישות מיידית על הגוף כולו.

בלב הפתוגנזה היא הפרה של הרגישות של קצות העצבים, ממוקד על העור. זה נצפו לרוב על רקע נגעים פתולוגיים של העור, בפרט, עם כוויות, גירוי כימי, התפתחות של תהליך זיהומיות, פסוריאזיס, שלבקת חוגרת. לעתים קרובות את הרגישות עולה על רקע של דרמטיטיס, תגובות אלרגיות, דלקת עצבים, radiculitis.

עניין מיוחד הוא הצורה המרכזית של hyperesthesia, אשר מלווה רגישות מוגברת ואת ההתרגשות של תאי עצב הממוקמים במערכת העצבים המרכזית. עם צורה זו של פתולוגיה, כמה חלקים של העור מושפעים בבת אחת. כמו כן, לעיתים קרובות יש מספר צורות משולבות של hyperesthesia, אשר חלקה לזרום אחד לשני, או לסירוגין להופיע. צורות כאלה של פתולוגיה לרוב מתפתחות על רקע מחלות זיהומיות מועברות. במיוחד לעתים קרובות כגון פתולוגיה הוא ציין לאחר דלקת קרום המוח הועבר, כמו גם על רקע התפתחות של גידולים שונים, הן שפירים וממאירים. גם לעתים קרובות הסיבה היא שימוש בסמים, התעללות באלכוהול, או שימוש לטווח ארוך של תרופות מסוימות.

ישנן מספר צורות של hyperesthesia עורית. לעתים קרובות אתה צריך להתמודד עם גרסה תרמית של פתולוגיה כאלה. הוא מאופיין ברגישות מוגברת של העור לקור וחום. אפילו מגרה עם כוח מינימלי של השפעה יכולה לגרום לתגובה חזקה מאוד. בדרך כלל הוא מקומי במקום של הגירוי מתבטא בכאב. פחות נפוץ בכל הגוף או לאורך העצב.

זה בלתי אפשרי לא לציין צורה כגון polyesthesia. במקרה זה, גירוי אחד נתפס על ידי האדם כגירוי מרובה, אשר פועל באופן מיידי על כמה אזורים ואזורים של הגוף. במקרה זה הכאב מוגבר בדרך כלל פעמים רבות, ואינו מתאים לכוח ההשפעה המופעל. רגשות נמשכים די הרבה זמן.

יש גם צורה כמו היפרטפתיה, שבה מטופלים מתלוננים על הפרה של תהליכים טרופיים בעור ורקמות תת עוריות. לכן, לאדם יש יובש מעצבן יתר על המידה, שבו העור מתקלף, יש מוקדים של דלקת והידוק, גירוד חדה, אשר לעתים קרובות משתנה עם כאב.

עם צורה זו של פתולוגיה של רגישות העור, כמו dermographism, יש כאב במקום של מגע, אשר מוחלף על ידי צום עם נקודה אדומה או לבן זה לא נעלם במשך זמן רב.

על מנת לאבחן נכון, אתה צריך לעבור בדיקה נוירולוגית. במקרה זה, בדיקות עור מבוצעות בדרך כלל. באזור שבו הרגישות נפגעת לכאורה, זריקות אור מבוצעות באמצעות חפץ חד, ולאחר מכן נרשמים האינדיקטורים. כמו כן, נוגע נוסף הוא עשה את העור עם דרגות שונות של לחץ. במקרים מסוימים, מבחנים קרים וחמים הבדיקה מוחלים על העור. אם יש חשד להתפתחות של hyperesthesia ממוצא מרכזי, לנקוט באבחון על ידי הדמיה תהודה מגנטית. אם חשד בחשיפה לחומרים רעילים, יש צורך לבצע מחקר toxicological של הדם.

שיטות ספציפיות של טיפול ומניעה אינן קיימות. במקרים מסוימים, משככי כאבים, antihistamines, תרופות שמטרתן צמצום רגישות של מערכת העצבים משמשים. כמו אמצעי מניעה רק, טיפול בזמן של ביטויים להיפטר הרגלים רעים יכול להיחשב.

trusted-source[52], [53], [54], [55]

Hyperesthesia של אמייל, צוואר, רקמות של שיניים

כאשר אמייל השן נשבר, הרגישות עולה, וזאת בשל העובדה כי חלקיקי החומר לחדור את החלק הפנימי של השן ולגרום לגירוי של העצב. כתוצאה מכך, מתרחשת תגובת כאב, או אי נוחות מופיעה. לרוב האדם מגיב להשפעות קרות או חמות. זה מה שנקרא רגישות טמפרטורה. כמו כן, התגובה למתוק חריפה במיוחד. בדרך כלל, רגישות זו נעזרת במשחות שיניים מיוחדות המיועדות לשיניים רגישות.

Hyperesthesia נודולרית היא רגישות מוגברת שמתפתחת באזור הצוואר של השן. זהו מקום שבו רמה גבוהה למדי של העצבנות. הרבה עצבים מגיעים לכאן, כך שבמגע הקל ביותר איתם, מתפתחת אי-נוחות, פחות כאב. יש צורך להתייעץ עם רופא. זה עשוי להיות נחוץ כדי לטהר את חלל הפה. לעתים רחוקות יותר, מניפולציות רפואיות או אורתופדיות מיוחדות נדרשות כדי להפחית את רגישות הכאב.

לעיתים קרובות מפתחת רגישות יתר כתוצאה מפגיעה ברקמות קשות בשן. זה מוביל לעובדה מיקרואורגניזמים, חלקיקי מזון חודרים לתוך השן, וכתוצאה מכך גירוי של קולטנים פתוחים של רקמת השיניים. הכאב יכול להתפשט לאזורים אחרים. במקרה זה, המקור העיקרי של כאב, ככלל, הוא איבד.

היפרתזה נפשית

הסיבה להתפתחות הצורה הנפשית של הפתולוגיה זו היא הפרת מצב מערכת העצבים המרכזית או הפריפריה, הרגישות המוגברת של הקולטנים הרואים את הגירוי. זה בדרך כלל מתפתח על רקע overstrain העצבים, מתח, overwork, הרבה בעיות שלא נפתרו, קונפליקטים. התוצאה היא לרוב נוירוזה צמחית, המלווה במחלה של איברים ורקמות שונים. הסיבה היא הפרעות אורגניות במערכת העצבים האוטונומית, או כתוצאה מפגיעה במצב תפקודי. במקרה זה, ברוב המקרים, עם בדיקה אובייקטיבית של הנגע של מערכת העצבים לא נצפה, יש רק הפרה של תפקידה.

במצב נורמלי, מערכת העצבים מיוצגת על ידי קומפלקס של תאים המחוברים ביניהם, המספקים כל איברים ומערכות של הגוף, דם וכלי הלימפה, בלוטות. בפתולוגיה של תפקודם של כל האיברים מכלל שליטה של מערכת העצבים, וכתוצאה מכך התהליכים הבסיסיים אינם כפופים לשליטה אנושית ככלל, קיימת הסחה של ההיפותלמוס, כפי שהוא מהמרכז הראשי לעיבוד אותות מן קולטנים. אם הפונקציה שלו מופרת, עיבוד האות הופך שגוי, וכתוצאה מכך התגובות שגויות.

ככלל, עלייה ברגישות מלווה גם פתולוגיות במקביל, כגון תהליכים מטבוליים מוגברת, עלייה ברמת רגישות של רקמות. במקרה זה, הגוף מגייס את כל הכוחות ומכוון אותם לעבודה פעילה, גם כאשר אדם נשען. תקנה של פונקציות במהלך השינה מופרעת, היכולת לשחזר את עתודות האנרגיה של הגוף פוחתת. בהדרגה, הפרות נוגעות להתנהגותו של אדם, למאפייניו האישיים.

Hyperesthesia של פנים וראש

זהו אחד הזנים של הצורה הנפשי של hyperesthesia. ככלל, הוא מלווה על ידי הפרה של הרגולציה העצבים. יחד עם זאת, המבנה האורגני של מערכת העצבים הוא בתוך גבולות רגילים, רק מצב תפקודי מופרע. זה יכול להתרחש בהשפעת גורמים שונים, הן אקסוגני מוצא אנדוגני. ההפרעה של מערכת העצבים יכולה להיגרם על ידי תנאים פתולוגיים שונים. במיוחד, הגורם עשוי להיות מחלה זיהומיות שהועברו לאחרונה, תהליך דלקתי. לעתים קרובות, hyperesthesia של הפנים והראש מוביל מחלות שיניים שונות, נזק העצבים trigeminal.

מתבטא לעתים קרובות על ידי תסמין של תסמינים, אשר כוללים גם כאב ראש אינטנסיבי, סחרחורת. במקרה זה, עשויים להיות שינויים בלחץ הדם, פתאום עלולה להיות בחילה, הקאות. צורות חמורות של המחלה מלוות לעיתים קרובות בכאב במפרקים ובשרירים, סימפטומים של שיכרון הגוף. הדיון עלול ליפול, המראה עלול להיות מופרע.

ישנן מספר צורות של פתולוגיה זו. בצורה הווגטטיבית-עורית של הפתולוגיה, הרגישות של עור הפנים עולה באופן דרמטי. העור רוכש צל כחול, הופך שחוק. לעתים קרובות יש גירוד חמור, העור הופך יבש, או להיפך, לחות יתר.

בצורה הגמלונית-טרופית של המחלה, שרירי החיקוי הטרופיים, העור שבור, קמטים נוצרים, המבנה והרגישות של העור מופרעים. עם הזמן, גירוד יכול להתפתח, כיבים trophic, אקזמה.

הסיבות למצב זה יכולות להיות רבות. זה יכול להיות תכונות בודדות של הגוף, את התוצאות של מחלות מועבר ותנאי פתולוגי, חשיפה ללחץ ממושך או יתר, טראומה נזקים מכניים שונים. לעתים קרובות הסיבה היא צער קשור אובדן של יקיריהם, או עייפות מוגזמת, חוסר קבוע של שינה.

חרדה חושית

המהות של הפתולוגיה הזאת מורכבת מתפיסה מוגברת, מוגזמת של גירויים חושיים ורגישות מוגברת אליהם. אז, אדם יכול לתפוס את הרגיל, הרגיל עבור אותו נשמע חזק מדי, מרגיז ולשבש מצב נפשי נורמלי. תמונות חזותיות יכול להיתפס בהיר מדי, מנוגדים. לעתים קרובות, אפילו את הריח המוכר הרגיל הופך להיות קשה, מחניקה, גורם הרבה תגובות שליליות.

Hyperesthesia של הלוע

הסכנה של מצב זה היא כי לאדם יש רגישות מוגברת של הלוע, שבו אדם מרגיש שהוא מחניק, אין לו מספיק אוויר. Pseudostenocardardia עלול לפתח, פסאודו חסימה. לעתים קרובות פעולת הבליעה מוטרדת. יחד עם זאת, הפרות של פונקציות הקרביים אחרים מתרחשים גם, בפרט, פריסטליס ואת תנועתיות מעיים עשוי להיות משבש, זרימת מרה מופרע, תפקוד שלפוחית השתן הוא שיבשו, הצואה נשברת. זה מוביל להפרעה כללית של תהליכים מטבוליים בגוף, וכתוצאה מכך הפתולוגיה יכולה להתקדם ולרכוש צורה אחרת. לעתים קרובות hyperesthesia מתחיל עם עלייה התגובה של הלוע, ולאחר מכן, הופך נפוץ, מתפשט לכל הגוף.

תסמין אלרגי-צמחי הוא מגוון מסוכן למדי של הפתולוגיה זו. זה גם מצב מסוכן למדי, אשר יכול לגרום לנפיחות של Quinck או הלם אנפילקטי. תופעות פחות מסוכנות של סימפטום זה הן פתולוגיות כגון נזלת אלרגית, אלרגיות למזון, אורטיקריה.

Hyperesthesia של הרגליים

מופיע בצורה של רגישות יתר לרגליים. זה יכול להיות מלווה נפיחות, הפרה של מחזור הדם הרגיל. תופעות מתנודדות לעיתים קרובות להתפתח. בדרך כלל מופיע על רקע של נוירוזה נפוצה. יחד עם זאת, סימנים של neurasthenia מופיעים הראשון. לעתים קרובות הפרות כאלה נצפות על רקע של פציעות מוח, או פגיעות באיברים.

Hyperaesthesia של הקרנית

מצב זה, ככלל, מתחיל עם דלקת הלחמית, רגישות מוגברת של העין להשפעה של גירויים חיצוניים. לעתים קרובות יש תחושה של גוף זר בעין. סיבוכים הם הפרת חזון, פגיעה במבנה העין.

אבחון hyperesthesia

על מנת לאבחן hyperesthesia, מומלץ להתייעץ עם נוירולוג. ניתן לפנות למטפל המקומי אשר יפנה אותך למומחה הנכון.

ראשית, מחקר יסודי של anamnesis של אדם מתבצעת. במקרה זה, המשמעות האבחנתית יכולה להיות הן אנמנזה של החיים והן אנמנזה של המחלה. לדוגמה, כתוצאה מאנמנזה של החיים, הרופא יכול לקבוע את הנוכחות בסביבה האנושית של גורמים או תנאים אלה המביאים להתפתחות רגישות יתר. לדוגמה, אם אדם עובד עם חומרים רעילים, ניתן להניח כי הם הסיבה להתפתחות של רגישות יתר. אדם שיש לו היסטוריה של מחלות אלרגיות, בתחילה יש נטייה רגישות מוגברת עקב רגישות יתר של הגוף. אם לאדם יש מחלת שיניים, זה יכול להוביל להתפתחות של hyperesthesia שיניים.

מידע חשוב ניתן להשיג במחקר של anamnesis של המחלה. חשוב לפני כמה זמן, בקשר עם מה הגורמים המחלה החלה. יש לדעת מה גורמים להגביר את הרגישות, אשר, להפך, להפחית. לאחר ניתוח האנמנזה, הרופא עורך ראיון מטופל, וכן בדיקה אובייקטיבית המאפשרת לך לקבל את המידע הדרוש על מצבו הגופני, הנפשי של המטופל.

בדיקה נוירולוגית חשובה, שבמהלכה נבדקים הרפלקסים הראשיים, נבחן מצב רגישות העור, נקבעת מידת שימור הראייה, השמיעה והריח. ייתכן שיהיה עליך להתייעץ עם פסיכיאטר, פסיכולוג. במקרה זה, שיטות שונות שאלונים משמשים לעתים קרובות כדי לקבוע את המצב הנפשי, הנפשי הנוכחי של האדם. במסגרת סקר פסיכולוגי חשוב לקבוע את המאפיינים של היחסים הבין-אישיים והבינאישיים.

בהתבסס על תוצאות אבחון זה, ניתוח מפורט יותר של תלונות נעשה, בדיקה מפורטת של anamnesis. חשוב להבין לפני כמה זמן, ובקשר עם מה הגורמים לשינוי זה ברגישות התרחשה. לא פחות חשוב הוא המידע על איזה אירוע קדמו לשינויים כאלה. ייתכן שתידרשנה תוצאות של מחקרים מעבדה ומכשירים אינסטרומנטליים.

trusted-source[56], [57]

מנתח

אם אישה הודתה הקבלה, יש צורך קודם כל כדי למנוע הריון, כמו לעתים קרובות את הרגישות עולה דווקא על רקע ההריון. בהיעדר הריון, ייתכן שיהיה צורך במבחנים נוספים, בפרט, שמטרתם ללמוד את הרקע ההורמונלי, שכן הפרעות הורמונליות יכולות להוביל גם להפרה של תהליכים מטבוליים, עלייה בהתרגשות העצבים. כתוצאה מכך, רגישות עולה.

חשוב לעבור בדיקת דם קלינית וביוכימית. בעת ניתוח הדם, ערך האבחון עשוי להיות רמת הגלוקוז בדם, כמו גם אוריאה, קריאטינין. לעתים קרובות, בדיקות toxicological מבוצעות, המאפשרים גילוי חומרים רעילים בדם שגורמים הפרעת רגישות.

ניתוח קליני יכול להראות את האוריינטציה הכללית של תהליכים פתולוגיים בגוף. לכן, הגידול בתאי הדם האדומים יכול להצביע על התפתחות של תהליך ממאיר, erythropoiesis, מחלות של מערכת hematopoiesis. לעתים קרובות לפתח אריתרים משנית, שהם תוצאה של היפוקסיה, חוסר אוורור. כדי להבהיר את האבחנה, להקצות שיטות חקירה נוספות. לעתים קרובות כל לנקוט בשיטות אינסטרומנטלי.

רמה גבוהה של התייבשות יכולה גם להוביל לשבירת רגישות העור הרגילה. סימן להתייבשות הוא ירידה חדה ברמת תאי הדם האדומים, אשר באופן בלתי נמנע יראו בדיקת דם קלינית. עם דימום ושיכרון, תהליכים ניוונית, עשוי להיות שינוי במבנה המורפולוגי של כדוריות דם אדומות. לפיכך, הפירוט הבזופילי של אריתרוציטים הוא לעתים קרובות סימן של דימום והרעלה.

אינפורמטיבי עשוי להיות מחקר של נוסחת לויקוציטים. עלייה במספר eosinophils מצביע על תהליכים אלרגיים, דיסטרופיה רירית, תהליכים פתולוגיים בעור ורקמות תת עוריות, בלוטות של הפרשה פנימית וחיצונית. כמו כן, הגידול של אריתרוציטים עשוי להצביע על התפתחות של זיהומים טפיליים מוסתרים, אשר גם לשנות באופן משמעותי את הרגישות של העור.

טסיות מציינים את המצב של מערכת הדם, במיוחד קרישת דם עשויה להצביע דם סמוי ואת הנוכחות של תהליך דלקתי פעיל. ירידה בתאי דם לבנים יכולה להתקיים על הרקע עייף שרירים, כניסתה של חלבון זר, עצב והשפעות טמפרטורת צום ולחץ דם נמוך, אשר לעתים קרובות משפיע על מצב עור נוירו-פסיכיאטרי התנאים ומובילים הפרעות חושיות.

הקפד לשים לב הנוסחה לויקוציטים, רמת תאי דם לבנים, לימפוציטים. לפיכך, הגדלת המספר לויקוציטים בדם יכולה להצביע על מחלות דלקתיות זיהומיות חריפות, הפיתוח של רעילות, השפעת קורטיקוסטרואידים, אפינפרין, היסטמין תרופות הומיאופתיות מספר אשר יובילו לשינוי דראמטי רגיש. רגישות יכול להיות נמק שבור ורקמות, אוטם שריר הלב, פקקת, נמק, כוויות, דלקת עם היווצרות exudate מוגלתי. כמו כן יוכר על ידי עלייה בספירת תאי דם לבנה שמאל המשמרת לויקוציטים.

בהתבסס על ניתוח קליני, אתה יכול לקבל רק רעיון משוער של הפתולוגיות המתרחשות בגוף. אבל זה מאפשר לרופא לקבוע במדויק את הכיוון של תהליכים פתולוגיים בגוף ולבחור מחקר מדויק שמאוחר יותר לאפשר לנו לקבוע את הגורם המדויק של הפרעת רגישות ולאבחן אותו.

לדוגמה, אם רופא חושד בהתפתחות של זיהום ויראלי, הוא יכול לרשום מספר תגובות וירולוגיות, אימונוביולוגיות וסרולוגיות. בהתבסס על תוצאות מחקרים אלו, ניתן לקבוע את מידת העומס הנגיפי, את הרכב המינים ואת מידת הפעילות הנגיפית. ניתוח של זיהומים נסתרים יספק הזדמנות לזהות זיהום סמוי. הסכנה של זיהום זה היא שזה יכול להיות אסימפטומטי. זה גורם לתהליכים פתולוגיים שונים בגוף, אשר מלווה השפעה על מערכת העצבים, לשנות את הרגישות ואת התגובה של האורגניזם.

אם יש חשד לזיהום חיידקי, אלח דם, דיסבקטריוזיס, עליך לערוך מחקר נוסף בבקטריולוגיה, ניתוח דיסביוזה או בדיקות מיקרוביולוגיות.

לעתים קרובות, רופאים לבצע אימונוגרמה מפורטת, תוצאות אשר ייתן מושג מפורט יותר של התהליכים המתרחשים בגוף האדם.

אם חשודים במחלות פטרייתיות, תהליכים פולשניים, עורכים מחקר על גירוד מן העור, ממברנות ריריות.

trusted-source[58], [59], [60], [61], [62], [63], [64], [65], [66], [67]

אינסטרומנטלי

אם יש צורך לקבל נתונים מבהירים, ייתכן שיהיה צורך במחקר אינסטרומנטלי. במיוחד, שיטת החקירה העיקרית היא electroneuromiography, המאפשרת להעריך את מהירות הדחפים בתוך סיבי עצב, מאפשרת להעריך את הפעילות של סיבי השריר, וכן לקבוע סימנים של נזק עצבי.

אבחון דיפרנציאלי

הבסיס לאבחון דיפרנציאלי הוא הצורך להפריד באופן ברור את הסימפטומים של hyperesthesia מגילויים של מחלות אחרות שיש להם סימנים דומים. כמו כן, יש צורך להגדיר בבירור את מגוון hyperesthesia, את הצורה. זה עשוי לדרוש ייעוץ פסיכיאטר או פסיכולוג. הם יסייעו לא לכלול או לאשר את הצורה הנפשי של hyperesthesia, אשר קשורה עם overexertion העצבים, מוגברת התרגשות נפשית. לעתים קרובות עלייה זו ברגישות היא תוצאה של התפתחות נוירוזה, דיכאון. כמו כן הם יעזרו לגלות את הגורם המדויק של התפתחות הפתולוגיה, אם יש צורך, להקצות שיטות חקירה נוספות.

כדי לאבחן את הצורה של hyperesthesia עור, יתייעץ עם נוירולוג, אשר יבצע את בדיקות העור הדרושים שמטרתם לגלות את הרגישות של העור לזהות את ההפרעות שלה.

כאשר רגישות יתר טופס שן דורשת התייעצות של רופא שיניים, אשר תקבע את מצב השיניים, אמייל השן והחניכיים, ועל בסיס זה להסיק מסקנות לגבי השאלה אם יש פרה של מבנה השן, או שאנחנו יכולים לדבר על רגישות יתר.

עם צורה עורית של הפתולוגיה, ייתכן שיהיה צורך להתייעץ עם רופא עור ואלרגיסט אשר יסייע לחסל או לאשר אלרגי, עור ומחלות אחרות. אם מחלות אלה אינן מזוהות, אנחנו יכולים לדבר על hyperesthesia.

בדיקות מעבדה, שיטות אינסטרומנטלי עשוי להיות נדרש. הם יכולים לתת תמונה מדויקת יותר. לפיכך, בדיקות דם קליניות וביוכימיות, השתן הם בעלי חשיבות רבה. בשיטות אינסטרומנטליות, electroneuromyography משמש, המאפשר להעריך את המהירות של הדחף העצבי לאורך סיבי העצבים. זה מאפשר להסיק מסקנות על שלמות או הפרעה של המבנה של רקמת העצבים.

trusted-source[68], [69], [70], [71]

טיפול hyperesthesia

ניתן למנוע היפרסטתיה אם אדם עומד בפסיכו-היגיינה בבית ובמשפחה. יש צורך לשמור על מיקרו אקלים נוח, כדי לפתור את הסכסוך בזמן ומצבים מעורפלים בבית ובעבודה. התייעצות הפסיכולוגית חשובה. זה הכרחי כדי למצוא זמן להרפיה, לבקש הרפיה שונים מדיטטיבי, שיטות הנשימה, פעילות גופנית, פעילות גופנית. חשוב להנהיג אורח חיים בריא ולהימנע מפאתולוגיות עצביות ומנטליות, overstrain. חשוב לנוח בזמן, מדי פעם להסיט מהעבודה, לקחת חופשה. יש צורך לעבור בדיקות מונעות ולטפל מיד במחלות מאובחנות.

סיבוכים ותוצאות

אם hyperesthesia אינה מטופלת, הפרעות נוירולוגיות ונפשיות יכול להתפתח. עד כדי הסתגלות חברתית. הפרה מלכתחילה, הסתגלות חברתית ועבודה של האדם. בנוסף, דיכאון נפשי חמור, דיכאון עלול להתפתח. לחלקן יש מחשבות אובדניות או מאניות, אובססיות.

trusted-source[72], [73], [74], [75], [76], [77], [78]

תַחֲזִית

אם הטיפול מתחיל בזמן, hyperesthesia יכול להיות פרוגנוזה חיובית, ויעבור עבור הגוף כמעט ללא עקבות. אם מצב זה אינו מטופל, סיבוכים יכולים להתפתח בצורה של מחלות נוירולוגיות או נפשיות.

trusted-source[79], [80], [81], [82], [83]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.