Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

היפרפלזיה אנדומטריאלית בגיל המעבר

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

גיל המעבר הוא שינוי טבעי בתפקוד של מערכת הרבייה הנשית הקשורים לשינויים הורמונליים הקשורים לגיל. אישה מאבדת את היכולת לביוץ, להרות ולשאוב הריון. במהלך תקופה זו, הטיפול בבריאות הוא חשוב במיוחד, משום ששינויים ברקע ההורמונלי מובילים לירידה בגמישות כלי הדם ובהתרחשותן של מחלות עם סיבוכים מסוכנים (שבץ, התקפי לב). תשומת לב מיוחדת צריכה להיות משולם לפתולוגיות מאובחנים הקשורים לאזור genitourinary, מאז גיל המעבר קשורה בסיכון גבוה של neoplasm ממאיר או היפרפלסטית שינויים הקשורים לגיל.

אנדומטריום (שכבת רירית) הוא אינטרלייר רירני תלויי הורמון פנימי המצפה את גופו של הרחם. זה מאפשר את ההשתלה של ביצית מופרית לתוך הרחם ואת תחילת ההריון התקדמות. מכלי האנדומטריום, מערכת אספקת הדם של השליה נוצרת. השכבה הרירית כפופה לשינויים מחזוריים בתקופה של יכולת האישה להתרבות. האנדומטריום מגיב לשינויים הורמונליים בגוף, ובמקרה של הריון לא נדחה, מה שמוביל להופעת דימום וסת. ההפרדה מתרחשת לפני רמת הבסיס של אנדומטריום. עם הפסקה של הפרשות דם וסת, את הצמיחה של השכבה הרירית הפנימית של הרחם מתחדשת מהתאים הבסיסיים. מחזוריות התחלת המחזור החודשי נמשכת לאורך כל התקופה של יכולת הביוץ של האישה או לפני תחילת ההיריון. לאחר הלידה, את הקביעות של דימום וסת משוחזר ונמשך עד תחילת גיל המעבר.

היפרפלזיה של אנדומטריום היא התפשטות, עיבוי ועיבוי של הרקמות הריריות של הגוף הרחם, ומניעת תפקוד תקין של מערכת הרבייה. הפתולוגיות משפיעות על נשים בכל גיל. מסוכן במיוחד הוא hyperplasia במהלך גיל המעבר, כי הסיכון של גידולים ממאירים ברחם גדל באופן משמעותי. הפתולוגיה של אנדומטריום מסוכן פחות עבור נשים בשלב הפריון. אבל להתעלם התפשטות מאובחנת של הרחם הרירי הוא לא בכל גיל.

מגוון של יתר רירית הרחם הוא adenomyosis. במקרה של פתולוגיה זו, האנדומטריום מסוגל לנבוט לתוך השכבות השריריות והחיצוניות של הרחם. גינקולוגים לא מחשיבים היפרפלזיה של אנדומטריום ו adenomyosis מילים נרדפות או פתולוגיה זהה לחלוטין. אלה הם שונים בטבע של תהליך אבחונים, אם כי יש להם תכונות דומות רבות משותפות.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם ל היפרפלזיה רירית הרחם ב גיל המעבר

הגורם העיקרי להופעת hyperplasia רירית הרחם (GGE) הוא כישלון שיווי המשקל ההורמונלי בין אסטרוגן ופרוגסטרון. מספר גדול של אסטרוגנים עם פרוגסטרון מופחת בבירור מעורר GGE. פתולוגיה זו יכולה להתרחש אצל נשים בכל קבוצת גיל. בעידן הפריון, הגידול באנדומטריום מוביל לעיתים קרובות לאי פוריות.

בין הגורמים גרימת היפרפלזיה של רירית הרחם ב גניקולוגים לאחר גיל המעבר אומרים תורשה הועבר דלקת של מערכת הרבייה, הפלה, השימוש בגלולות והפתולוגיה האנדוקרינית תוך רחמי, גרימת שינויים ברמות ההורמונים של הגוף הנשי ואת המחזור החודשי בפרט.

trusted-source[4], [5], [6]

גורמי סיכון

קבוצת הסיכון לאבחון היפרפלזיה רירית הרחם כוללת נשים בעלות היסטוריה של:

 • סוכרת,
 • השמנה,
 • יתר לחץ דם מסובך על ידי משברים hypertensive,
 • תהליכים סרטניים ברחם,
 • polyposis neoplasms במערכת הרבייה,
 • הפרעות בתפקוד הכבד ובלוטת התריס,
 • מחלות גינקולוגיות דלקתיות,
 • התערבויות אופרטיביות על אברי הרבייה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

פתוגנזה

בתקופה של גיל המעבר, גובה של אנדומטריום בחלל הרחם לא יעלה על 5 מ"מ. שינויים במאזן ההורמונלי יכולים לגרום לחלוקת תאים כאוטית פתולוגית, שמובילה לשינויים מורפולוגיים מורכבים של האלמנטים המבניים של הרקמה. תהליכים Proliferative להגביר את עובי של אנדומטריום להוביל לעלייה בנפח של הגוף הרחם. הרקמה תלויה ההורמון של אנדומטריום רגיש לרמה של אסטרוגן בגוף. הפגיעה בתפקודן הרגיל של יחידות רקמות בהשפעת ההורמונים עלולה לגרום לסיבוכים שפירים, וכן לשמש בסיס להתפתחות ופיתוח של גידולים ממאירים. אסטרוגנים יכולים לעורר חלוקה בלתי מבוקרת של תאים רירית הרחם. לאסטרוגנים יש תהליכים פנימיים-פתולוגיים פנימיים בשחלות, כמו גם גורמים חיצוניים הורמונליים שאינם נבחרים או משטר טיפול. בדרך כלל, אם אין הפרעות הורמונליות, פרוגסטרון בשלב השני של מחזור יש אפקט האסטרוגן-דעיכת ומגן על אנדומטריום מפני התפשטות פתולוגית. היפרפלזיה של רקמת השכבה הפנימית של הגוף הרחם הוא הקל על ידי התנאים של חשיפה ממושכת הורמוני האסטרוגן. אם אין אפקט מגן של פרוגסטרון (לכל התנאים, כאשר יש אסטרוגנים רבים פרוגסטרון קטן). לפיתוח של hyperplasia רירית הרחם, משך ומנה של אסטרוגן חשוב.

הפרות כאלה מתרחשות כאשר:

 • תפקוד לקוי של השחלות, במיוחד לפני תחילת גיל המעבר;
 • תסמונת שחלות פוליציסטיות (PCOS);
 • גידולים בשחלות פעילים הורמונליים;
 • השמנה.

ההסתברות של מחלת GGE גבוהה בקרב נשים שמנות לאחר גיל 50, אשר סובלים מלחץ דם גבוה או שסובלים מסוכרת.

אסטרוגנים, אשר לקדם את היווצרות hyperplasia רירית הרחם, נוצרות ישירות על ידי השחלות או עודף שומן רקמת השמנת יתר. רקמת השומנים יש את היכולת לייצר אסטרוגנים.

גורם מסוים של hyperplasia רירית הרחם הוא הדור של כמויות גדולות של הורמוני אסטרוגן בשחלה, כאשר יש גידול הורמונלי פעיל. תהליך כזה יכול לעורר את הופעתה של סוג המחלה הלא טיפוסית המסוכן ביותר, שבמשך הזמן, ללא טיפול הולם בזמן, הופך לגידולים ממאירים של הרחם.

trusted-source[13], [14], [15]

תסמינים היפרפלזיה רירית הרחם ב גיל המעבר

בתקופה של גיל המעבר, hyperplasia רירית הרחם יכול לעבור אסימפטומטית.

התסמינים העיקריים של hyperplasia רירית הרחם בגיל המעבר הם - התפשטות של אנדומטריום יותר מ 5 מ"מ גובה עלייה בגוף הרחם. במהלך גיל המעבר, כל דימום או דימום מן הנרתיק, ללא קשר לנפח שלהם (בשפע או דל), משך ותדירות צריך להיתפס אזעקה וסימפטום אפשרי של תהליך ממאיר.

סימפטומים שכיחים כוללים עייפות מהירה, חולשה, עייפות, כאבי ראש תכופים, לחץ דם גבוה, נכות. כאשר התהליך הוא maligned, ירידה חדה במשקל אפשרי.

trusted-source[16], [17]

טפסים

הפרעות רירית הרחם המאובחנות מסווגות לפי אופי וסוג המורפולוגיה של הצמיחה:

הצורה הבלוטית היא הפתולוגיה שפירה נפוצה של אנדומטריום, תכונה אופיינית שבה הוא התקדמות מופרזת של הצמיחה של glandulocytes (תאים בלוטיים). כתוצאה מחלוקה פתולוגית של אלמנטים מבניים של רקמת רירית הרחם מתעבה. בלוטות צינוריות של קווים ישרים הופכות לסינוניות, אך סודן מוקצה באופן חופשי. הצורה הבלוטית של התפשטות של שכבת רירית הרחם נחשב מסוכן לפחות - ממאירות מתרחשת רק ב 2-4% מהמקרים.

הצורה הבלוטית - ציסטית היא פתולוגיה חמורה יותר, שבה לא רק גידול בצמיחת גלאולוציטים נצפה, אלא גם את המראה של תצורות ציסטיות בשכבה הפנימית של הגוף הרחם. ציסטות מופיעות כתוצאה מחוסר האפשרות של פינוי חופשי של סוד התאים הבלוטות. הצורה הבלוטית-ציסטית של היפרפלזיה רירית הרחם ב -7% מהמקרים נוטה להתנוונות לתוך גרורות ממאירות.

הצורה לא טיפוסית (adenomatosis) הוא מפוזר או מוקד. מצב hyperplastic המסוכן ביותר של אנדומטריום. ממאירות של צורה זו של hyperplasia רירית הרחם בגיל הפוריות הוא 10% מהמקרים, ובתקופה של גיל מעבר, גיל המעבר שלאחר גיל המעבר מגיע 50%. הטיפול בפתולוגיה הוא מיידי ובעיקר כירורגי.

סוג אחד של hyperplasia רירית הרחם, מסווג על פי לוקליזציה והגבלה של התהליך הפתולוגי, הוא הרחבות מוקד של השכבה הפנימית של הרחם - פוליפים. הם נבדלים על ידי מורפולוגיה - בלוטתית, סיבית ו בלונדינית סיבית. הטיפול הוא כירורגי. התחזית חיובית. אחוז ממאירות הוא נמוך. אבל נוכחות של פוליפים רירית הרחם מעורר תנאים נוחים להתפתחות של oncoprocess.

כל צורה של הפתולוגיה hyperplastic endometrial בגיל המעבר דורש תשומת לב הדוקה, שכן כל התנאים המתוארים המתרבים של אנדומטריום יכול להוביל פרובוקציה של מחלה אונקולוגית רצינית.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

סיבוכים ותוצאות

המראה של hyperplasia רירית הרחם בגיל המעבר יש מספר רב של צדדים שליליים. בראש ובראשונה, החסינות יורדת עם הגיל, כלומר, קשה יותר לגוף לספק הגנה יעילה מפני כל מיני מחלות. פעולות שהועברו בעבר ומחלות משפיעות על בריאות החולה. Hyperplasia של אנדומטריום ממשיך במשך זמן רב ללא כל סימפטומים, ואת ההשלכות של adenomatosis במהלך גיל המעבר עשוי להיות טרנספורמציה שלה לגידול ממאיר. בדיקה סדירה בגניקולוג ואבחון אולטרסאונד מאפשרת זיהוי בזמן של הפתולוגיה, מה שמקטין באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות סיבוכים אונקולוגיים.

סיבוכים הנובעים hyperplasia רירית הרחם בתקופת גיל המעבר:

 • (למרות טיפול מוכשר, המחלה יש את הנכס של הישנות);
 • בעיות עם מערכת גניטורינרי (neoplasms יכול לסחוט איברים סמוכים, וכתוצאה מכך שימור חריף השתן ואת שיבוש של זרם נורמלי);
 • הסיכון של malignization של תהליך hyperplastic המדינה של רקמות endometrial;
 • אנמיה (דימום ברחם יכול להיות די בשפע, וכתוצאה מכך ירידה משמעותית בהמוגלובין בדם).

trusted-source[22], [23], [24]

אבחון היפרפלזיה רירית הרחם ב גיל המעבר

כדי למנוע את ההתקדמות של hyperplasia רירית הרחם בגיל המעבר, יש צורך לעבור בדיקה מונעת פעמיים בשנה עם גינקולוג.

עם ביקורו מתוכנן הרופא בצע היסטוריה רפואית מפורטת (תלונה חולה, היסטוריה אישית, מחלות גינקולוגיות), הערכה של בריאות כללית, בחינה של החולה על כיסא גינקולוגים, אנדוסקופיה של אברי אגן, מטליות עבור הנוכחות של תאים לא טיפוסיים. מחקרים בקטריולוגיים או בקטריוסקופים, בדיקת דם כללית, מחקר רקע הורמונלי עשוי להיות שנקבע. במידת הצורך, היסטרוסקופיה מבוצעת.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

מנתח

לצורך האבחון המדויק ומינויו של טיפול הולם, מתבצעים המחקרים הבאים:

 • בדיקת דם כללית.
 • ניתוח כללי של שתן.
 • אבחון של כתם על נוכחות של זיהומים אורגניטליים מועברים מינית.
 • מחק את הבדיקה עבור נוכחות של תאים לא טיפוסיים.
 • ביופסיה אבחנתית.
 • היסטרוסקופיה וכאבי אבחון נפרדים. נהלים אלה הם מורכבים למדי טראומטי. במקביל לשחק את התפקיד של מחקר וטיפול.
 • בדיקת הרקע ההורמונלי של הגוף בדם. בדרך כלל, רמות של FSH, LH, אסטרדיול, טסטוסטרון, פרוגסטרון, פרולקטין, הורמוני יותרת הכליה בלוטת התריס נקבעים. הוא משמש כדי לבחון את רמת ההורמונים, ואם יש חשד של תסמונת מטבולית או תסמונת שחלות פוליציסטיות.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

אינסטרומנטלי

עם אבחון אינסטרומנטלי של hyperplasia endometrial בגיל המעבר, היסטרוסקופיה, curettage, ביופסיה השאיפה ניתן prescribed.

Hysteroscopy עם curettage אבחון הוא הליך מורכב שבוצע בעזרת ציוד אופטי מיוחד - היסטרוסקופ. הוא משמש למטרות אבחון וטיפול (כירורגי). היא מאפשרת בדיקה ויזואלית של הקירות הפנימיים של חלל הרחם כדי לחשוף תהליכים פתולוגיים נפוצים ומרכזיים. גירוד נעשה כדי להבהיר את האבחנה. החומר המתקבל נבדק במעבדה עם אבחנה היסטולוגית מחייבת. היסטרוסקופיה מתייחסת להתערבויות כירורגיות פשוטות ומתבצעת בהרדמה כללית.

Curettage ו היסטולוגית אבחון של רקמות המתקבל היא השיטה העיקרית לקביעת סוג מורפולוגי של hyperplasia רירית הרחם. Curettage הוא הרחבה אינסטרומנטלית של צוואר הרחם, וכן עוד אבחון cortttage מאפשר להבחין בין hyperplasia ו ממאיר neoplasms של חלל הרחם. הליך גירוד מבוצע תחת אחד מסוגי ההרדמה - מקומית, אפידורלית או כללית. ההחלטה על הרדמה במהלך הגרון ואת הכישוף נעשה על ידי הרופא, תוך לקיחה בחשבון את כל התוויות נגד סיבוכים אפשריים.

ביופסיה של שאיבת האנדומטריום (אבחון הצינור) מתבצעת בעזרתו של השואף "Pipel". השיטה מבוססת על משיכת האתר רקמות רירית הרחם על ידי המנגנון. סוג זה של מחקר נמצא בשימוש נרחב באבחון של hyperplasia רירית הרחם maloinformative בנוכחות תהליכים פתולוגיים מוקד. הרקמה המתקבלת על ידי שאיפה נבחנת בתנאי מעבדה. לשיטה יש מספר יתרונות משמעותיים: היא מבוצעת על בסיס אשפוז, מינימלי פולשני וכאב כמעט (הכל תלוי סף הכאב הפרט).

שיטות אבחון אלה במהלך גיל המעבר משמשות כדי לאשר או להפריך את האבחנה הקשורה לתהליכים פתולוגיים באנדומטריום.

אבחון אולטראסאונד מסייע לקבוע את גובה echostructure של אנדומטריום, נוכחות ומיקום המדויק של תצורות ציסטיות.

אסקוגרפיה transvaginal מסייע לאבחן עיבוי של קירות הרחם, מבנים רקמות הטרוגניות.

ממוגרפיה - בדיקת רנטגן של בלוטות החלב כדי לא לכלול תהליכים רבייה. זה נקבע על ידי גינקולוג בשילוב עם הליכי אבחון אחרים.

במצבים מעורפלים, דימות תהודה מגנטית יכול להיות מוקצה .

לעתים רחוקות מאוד נעשה שימוש בזרחן רדיואקטיבי.

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

כדי לאבחן דיפרנציאלי, יש לשכנע את הרופא בהעדר מחלות מערכתיות שכיחות, תסמין סימפטומטי המלווה בדימום ברחם: מחלות המטולוגיות, מחלות כבד, בלוטת התריס ופאתולוגיות של הכליה. יש צורך לא לכלול נגעים אורגניים של השחלות - פעילות הורמונלית פעילה (tecoma, הורמון לייצר גרגר תאים סרטניים של השחלות, fibroma, הגידול של ברנר). בקשישים, יש צורך להבחין היפרפלזיה רירית הרחם ממגעים ממאירים של הרחם, הורמון מייצר גידול בשחלות, מיומה הרחם.

יַחַס היפרפלזיה רירית הרחם ב גיל המעבר

טקטיקות טיפוליות ב- HPE תלויים בפתולוגיה המאובחנת של אנדומטריום, גיל המטופל, האטיולוגיה והפתוגנזה של המחלה, הפתולוגיה הגניקולוגית והאקסטרה-נייטרלית.

טיפול hyperplasia endometrial יכול להתבצע במספר דרכים.

תרופות המשמשות לטיפול שמרני של hyperplasia רירית הרחם בגיל המעבר הם תרופות המכילות הורמונים.

פרוגסטרון (הורמון המין הנשי, המיוצר במחצית השנייה של המחזור החודשי), משפיע על הגידול באנדומטריום. בשל כך, תכשירים המכילים חומר כמו פרוגסטרון (פרוגסטין או מחזה) הם השיטה העיקרית של טיפול תרופתי עבור היפרפלזיה של הגוף הרחם. הספקטרום של תרופות הורמונליות מודרניות לטיפול בתופעות שגשגות של אנדומטריום מכיל את המינונים הנדרשים של ההורמונים ומונע את ממאירות התהליכים הפתולוגיים ברחם.

Progestins (מדרוקסיפרוגסטרון אצטט, levonorgestrel, אצטט megestrol) יש השפעה חיובית להביא להיעלמות מוחלטת של היפרפלזיה ברוב המכריע של הנשים בתוך 3-6 חודשים של טיפול.

כרגע אין טיפול יחיד לטיפול במחלות. בהתבסס על מסקנת האבחון של גידולי שגשוג של רופא רקמת רירית רחם (גינקולוג-אנדוקרינולוג) למנות תרופה הורמונלית מקובעת את המינון ומשך הטיפול מבוסס על המאפיינים האישיים של הגיל (האישה של החולה, משקל, מחלות רקע, תופעות לוואי תרופה, עלות הטיפול וכן הלאה. ).

תרופות הורמונליות נקבעות באופן בלעדי על ידי הרופא בהחלט על פי האינדיקציות. המומחה לוקח בחשבון סיכונים אפשריים והתוויות נגד הקשורים בתרופות הורמונליות. זה לוקח בחשבון את נוכחותם של מחלות מערכתיות כרוניות (שיגרון, thrombophlebitis, יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות של דרך המרה וכבדה), התמכרויות (עישון), ומנהל מערכתי של אלכוהול. הנוכחות של פתולוגיות אלה מגבירה באופן משמעותי את האפשרות לפתח תופעות לוואי. לפני הטיפול ובמהלך הטיפול, יש לעקוב אחר מצבם של מערכות החיסון והווסקולריה, בלוטות האנדוקרינית והכבד. בדיקות דם מתוזמנות (coagulogram, בדיקת דם כללית) ושתן נקבעו.

טיפול כירורגי

כאשר טיפול שמרני לא יעיל לטיפול hyperplasia רירית הרחם ואת הסיכון הגבוה של ממאירות של התהליך, שיטות רדיקליות כירורגיות משמשים.

הסרת אתרי רירית הרחם (שכבות פונקציונליות ובזאליות) באמצעות רסקטוסקופ. שיטה זו נחשבת על ידי הרופאים להיות שנוי במחלוקת, שכן לאחר היישום שלה אין הפוגה מתמשכת relapses של המחלה אינם נדיר. היא מנוגדת בנוכחות תאים לא טיפוסיים ואת הסכנה של malignization של התהליך.

ניתוח כירורגי של הרחם (עם או בלי השחלות).

אינדיקציות לטיפול כירורגי:

 • היעילות של טיפול שמרני של התפשטות hyperplastic של רקמת רירית הרחם;
 • מקרים חוזרים ונשנים של היפרפלזיה;
 • התוויות נגד לטיפול הורמונלי,
 • טיפוסי gypsoplasty.

במקרים בהם בדיקה היסטולוגית של המורפולוגיה של דגימות רקמה שהושגו במהלך גרידה, מציג רמה גבוהה של סיכון לפתח גידול ממאיר ברחם (בנוכחות אטיפיה) כריתת רחם מומלץ בניתוח. רק ניתוח כזה יכול להגן על האישה מפני התפתחות של גרורות ממאירות של הרחם בעתיד.

טיפול אלטרנטיבי

כיום, אין שיטות חלופיות יעיל באמת או מתכונים לטיפול hyperplasia. בהקשר זה, השימוש בשיטות חלופיות לטיפול בפתולוגיות רקמות רירית הרחם מותר רק בשילוב או לאחר הטיפול העיקרי. השימוש ברפואה חלופית חייב להיות מוסכם עם הרופא המטפל.

הרוב המכריע של שיטות חלופיות ידוע כיום לטיפול hyperplasia רירית הרחם כוללים ביצוע שטיפה בנרתיק או הוספת טמפונים לחות עם חליטות מרפא לתוך הנרתיק. יש לציין כי שיטות חלופיות יכולות להחמיר את מצבה של האישה, להוביל לאובדן זמן להתחיל טיפול יעיל לעורר את הפיתוח של סיבוכים מסוכנים.

למרות הרפואה המסורתית מכחישה את ההשפעה החיובית של טיפול hyperplasia עם שיטות חלופיות, אבל יש מקרים בודדים של התאוששות מלאה.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

טיפול צמחים

מומחים-הרבליסטים בטיפול hyperplasia רירית הרחם בגיל המעבר ממליצים להשתמש הן צמחים בודדים ותכשירים צמחיים. צמחים רבים מכילים מה שנקרא phytohormones, אשר מסוגלים לנרמל ולייצב את הרקע ההורמונלי אצל נשים במהלך גיל המעבר. הנה כמה מתכונים:

מרתח של ortilia עקום (הרחם בורון). כדי להכין מוצר זה 1 כף. כפית את המפעל עם לשפוך מים רותחים בסכום של 0.5 ליטר להחזיק באמבט מים במשך רבע שעה. לאחר מכן מגניב ומקרר את המרק. קח לפני הארוחות במשך 3 פעמים. כמו כן, תמצית של עשב של חרב מוכן, אשר יש לאכול לאחר אכילה.

תמיסה של עלים של ortilia חד צדדית. כדי להכין, אתה צריך צמח מיובש, אשר חייב להיות ממוקם במיכל אטום הרמטית של זכוכית כהה. יוצקים 0.5 ליטר אלכוהול (40%), וודקה או קוניאק. לאחר מכן, לעזוב את התרופה עבור 2 שבועות במקום חשוך, רועד מדי יום. לשתות את התרופה שלוש פעמים ביום עבור 1 כפית, עם מים. מהלך הטיפול הוא שלושה חודשים.

הטיפול במצב hyperplastic של endometrium צריך להיות מורכב, כך תרופות כמה צריך לקחת בו זמנית. הרפואה האלטרנטיבית טוענת כי טיפול זה מורכב יסייע להתמודד עם מחלה מסוכנת זו.

תכנית הקורס והטיפול מיועדת לשישה עשר שבועות:

 • ארבעת השבועות הראשונים אתה צריך לקחת סלק סחוט טרי מיץ גזר (50-100 מ"ל ליום), לפני לאכול פעמיים ביום, לקחת כף של שמן פשתן, לשתות אותו עם מים קרים. פעמיים בחודש, חובשים חלופיים ממליצים מזרק עם עירוי celandine (30 גרם של חומרי גלם לכל 3 ליטר מים רותחים).
 • אתה צריך להכין תמיסה מרפא (מיושם בשבוע החמישי של הטיפול), המורכב: מיץ אלוורה (400 גרם), דבש פרחים (400 גרם) ויין אדום - cahors (0.7 l). כל החומרים הם מעורבים היטב ולהשאיר את התערובת infused במשך שבועיים.
 • בשבוע החמישי של הטיפול, את תמיסת cahors ומיץ אלוורה נוסף לכל ההליכים הקודמים. המשך טיפול עד סוף הטיפול.

הומיאופתיה

טיפול בתנאים היפרפלסטיים של אנדומטריום עם ההכנות ההומיאופתיות יש מספר יתרונות: אין תופעות לוואי, סיבוכים, תגובות אלרגיות ו התוויות נגד. הטיפול ההומיאופתי בפתולוגיה של רירית הרחם היה בעל תוצאות חיוביות.

הדגש העיקרי בבחירת תרופה הומיאופתית לטיפול בהיפרפלזיה צריך להיות מכוון לשיקום הרקע ההורמונלי, לייצוב מערכת העצבים ושיפור תפקוד הכבד. לדברי הרופאים ההומיאופתית, הכישלון בעבודתם של איברים ומערכות אלה הוא הגורם השכיח ביותר להופעת היפרפלזיה רירית הרחם בגיל המעבר.

ההכנות ההומאופתיות הנפוצות ביותר בטיפול במצבים היפרפלסטיים של אנדומטריום הן:

 • אשלגן פחמתי;
 • חומצה ניטריקום;
 • גניקוצ'ל.

ההכנות ההומיאופתיות רבות זמינות בצורה של גרגירים או פתרונות. ערכת תקן של טיפול - 10 טיפות, מומס 30 מ"ל של מים, 3 פעמים ביום בפנים. משך הטיפול הוא 2-3 שבועות. אם המוצר משוחרר גרגרי, אז 6-10 גרגרים sublingually פעמיים ביום.

הספקטרום של ההכנות ההומיאופתיות הוא עצום, אי אפשר לעשות את הבחירה הנכונה בעצמך. חשיבות רבה ניתנת מינון של תרופות בכל מקרה בודד. לכן, הפתרון הנכון הוא הבחירה של ההכנה ההומיאופתית של רופא הומיאופתי.

מְנִיעָה

לדעת מה hyperplasia רירית הרחם הוא מסוכן בגיל המעבר, אתה יכול לעשות תוכנית אמצעים מניעה, שכן תהליך פתולוגי יכול להיות אסימפטומטי. הדרך היחידה לזהות hyperplasia endometrial היא בדיקה שיטתית שיטתית על ידי גינקולוג (פעמיים בשנה). מדי שנה יש צורך לבצע בדיקה אולטרסאונד של איברי האגן. במהלך הביקור אצל הגינקולוג, אתה צריך לשאול ללא היסוס כל עניין של עניין. לפעמים, במהלך שיחה, נוכחות של חריגות מזוהה.

מומלץ לעקוב אחר המשקל, לשמור על אורח חיים בריא פעיל, לבחור את הדיאטה הנכונה אל תהססו לבקר את הרופא אם יש פתולוגיות דלקתיות של איברי המין. נבחר כראוי על ידי טיפול הורמונלי מומחה יסייע לייצב את המצב הכללי בתקופה קשה של גיל המעבר.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של היפרפלזיה ריריתית מאובחנת בגיל המעבר תלוי במצב ומורפולוגיה מבנית של רקמת endometrioid.

הסכנה של ממאירה של מצב hyperplastic של אנדומטריום תלוי בתמונה היסטולוגית של הקליפה הפנימית של הרחם הוא: עבור GE פשוט, 1-3%; עם מורכב (adenomatous) GE - 3-10%; עם ET טיפוסית פשוטה, 10-20%; עם ET טיפוסית מורכבת, 22-57%.

למרבה הצער, אף אחד לא חסין מפני סרטן. ציוד מודרני ושיטות אבחון מתקדמות מסייעות לקבוע את הפתולוגיה של אנדומטריום בשלבים הראשונים של הפיתוח. גישה בזמן לרופא ומינויו של טיפול מקיף מספיק מתאים לתרום ההתאוששות המהירה של חולים עם השלב הראשוני של התפשטות של אנדומטריום.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.