^

בריאות

A
A
A

Hypogammaglobulinemia חולפת של גיל מוקדם: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Hypogammaglobulinemia חולף של גיל מוקדם הוא ירידה זמנית בסרום IgG ולפעמים IgA ואיזוטופים אחרים של Ig לרמה מתחת לנורמות הגיל.

Hypogammaglobulinemia חולף של גיל מוקדם מאופיין על ידי המשך ירידה ברמת IgG לאחר הרס פיזיולוגי של איג אימהי בגיל של 3-6 חודשים. מצב זה לעיתים רחוקות מוביל לזיהומים חמורים ואינו חיסוני אמיתי. האבחנה מתבססת על מדידה של אימונוגלובולינים סרום ואת ההזדהות של העובדה, בתגובה לאנטיגן החיסון (לדוגמא, טטנוס, דיפטריה) מתרחשת ייצור נוגדנים נורמלי. עם זאת, מצב זה צריך להיות מובחן עם צורות קבועות של hypogammaglobulinemia, שבו נוגדנים ספציפיים אנטיגנים חיסון לא מיוצרים. במבוא IVIG אין צורך; מצב זה יכול להימשך מספר חודשים עד מספר שנים, ובדרך כלל עובר באופן עצמאי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.