Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הוורידים של האגן

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח לב, מנתח חזה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

הווריד הנפשי הנפוץ (V. Iliaca Communis) הוא כלי גדול חסרי אונים. הוא נוצר ברמה של המפרק sacroiliac עם היתוך של ורידים iliac פנימיים וחיצוניים. הווריד הרגיל הימני עובר תחילה מאחור, ואחר כך לרוחב לאותו עורק. הווריד השכיח השמאלי הוא מדיאלי לאותו עורק. זהו וריד של החציון החצי (V. Sacralis mediana).

ברמה של דיסק בין-חולייתי, בין IV ו V המותניים חוליות, הוורידים השכיח ימין ושמאל להתמזג, ויצרו את הנבוב הווריד נחות.

הווריד העיוור הפנימי (V. Iliaca interna) לעיתים רחוקות יש שסתומים שוכבים על הקיר הצדדי של האגן הקטן שמאחורי אותו עורק. האזורים שמהם הדם מביא את היובלים שלו (למעט וריד הטבור) לענפים של עורק זהה. לווריד העיוור הפנימי יש תזרימי קרום וקרביים, האחרונים, למעט ורידים של שלפוחית השתן, אין להם שסתומים. ככלל, הם מתחילים מן plexuses ורידי המקיפים את אגני האגן.

יובלים קודשתיים:

  1. ורידים עליונים וגבוהים (vv. Gluteales עליונות et etioriores);
  2. חסימת ורידים (vv. Accessuratoriae);
  3. הוורידים הקדשיים לרוחב (vv. Sacrales laterales) זוג;
  4. ורידים המותניים (v. Iliolumbalis) לא מזוהמים. ורידים אלה סמוכים לאותם עורקים, יש להם שסתומים.

יובלים הקרביים:

  1. מקלעת המקרא (plexus venosus sacralis) נוצר עקב anastomoses של השורשים של לרוחב לרוחב וורידים חציון;
  2. מקלעת ורידית תותבת (plexus venosus prostaticus) אצל גברים. מקלעת ורידית זו של ורידים גדולים המקיפים את ערמונית שלפוחית זרע, אשר נפלה לתוך פין וינה גב העמוק (נ. פין Dorsalis profunda), ורידים העמוקים של הפין (VV. פין Profundae) ו ורידי אשכים אחוריים (VV. Posteriores Scrotales), חודר לתוך חלל האגן מבעד לסרעפת האורגניטלית;
  3. מקלעת ורידית בנרתיק (plexus venosus vaginalis) אצל נשים. מקלעת זו מקיפה את השופכה ואת הנרתיק. כלפי מעלה, הוא עובר לתוך מקלעת הוורידים הרחם (plexus venosus utennus), המקיף את צוואר הרחם. את זרימת הדם של אלה plexuses מתרחשת דרך הוורידים הרחם (VV Uterinae);
  4. מקלעת ורידי שלפוחית (plexus venosus vesicilis) מכסה את שלפוחית השתן מהצדדים ובתחתונה. הדם זורם הרחק מקלעת זו של ורידים vesical (VV vesicales.);
  5. את מקלעת הווריד רקטלית (plexus venosus rectalis) מחוברת פי הטבעת מאחור ומאחורי הצדדים. מקלעת זו ממוקמת subucosa שלה והיא מורכבת ביותר בחלק התחתון של פי הטבעת. מתוך זה מקלעת, הדם זורם אחד unaired ו שני זוגות באמצע ורידים רקטלית באמצע, anastomosing אחד עם השני על הקירות של פי הטבעת. וריד עליון עליון (נגד Rectalis מעולה) מרוקן לתוך וריד mesenteric נחות.

הוורידים האמצעיים (vv. Rectales mediae) משויכים, אוספים דם מהחלק האמצעי של האיבר (זורמים אל תוך הווריד הפנימי). הוורידים התחתונים התחתונים (VV Rectales הנחותים) משויכים גם הם, הדם זורם אל תוך הווריד הפנימי של איברי המין (v. Pudenda interna) - זרם הווריד הפנימי.

הוורידים של גוף האדם קשורים זה בזה במספר רב של אנסטומוסים. הערך המעשי ביותר הוא אנסטומוזיס ורידי אינטרסיסטמטי, כלומר. שבאמצעותם מחוברים המערכות של הוורידים העליונים והתחתונים העליונים והתחתונים.

כסל וינה חיצוני (נ. וחיצוני Iliaca) הוא ההמשך של עורק הירך (את therebetween הגבול הוא הרצועה מפשעתי), מקבל דם מהוורידים של הגפיים התחתונים. אין זה שסתום וינה, זה תלוי ליד עורק homonymous והוא סמוך בצד המדיאלי של השריר psoas. ברמה של המפרק sacroiliac מתחבר עם וריד iliac פנימי, ויצרו וריד iliac נפוץ. ממש מעל הרצועה מפשעתי (כמעט בתוך לאקונה כלי הדם) בזרימת וריד הכסל החיצונית נח ברום בטן וינה (נ. Epigastrica הנחה) ואת עצם כסל גֵרֵשׁ עמוק וינה (נ. Circumflexa iliaca profunda). המיקום ותנועות של ורידים אלה מתאימות סניפים של אותם העורקים. Anastomoses עם וריד שריר הכסל והמותניים נחות ברום הבטן וינה - זרם של וריד הכסל הפנימי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.