Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התרדמת הכבד

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

התרדמת הכבד הוא המצב החמור ביותר שאובחן אנצפלופתיה בכבד (PE). PE הוא הבין את כל הספקטרום של הפרעות נוירופסיכיות המתפתחות אי ספיקת כבד heptatic או shunting של דם.

כיצד מתפתחת תרדמת הכבד?

ב פתוגנזה של אנצפלופתיה ותרדמת הכבד שני מנגנונים עיקריים נבדלים, ההשפעה של עצבים אנדוגניים וחוסר איזון חומצה אמינית, המוביל לפיתוח בצקת והפרעות תפקודיות של אסטרוגליה. בין נוירוטוקסים, אמוניה, נוצר עם ירידה בסינתזה של אוריאה וגלוטמין בכבד, כמו גם short porticystemic של דם, הוא בעל חשיבות רבה. אמוניה לא מיננת חודרת דרך ה- BBB למוח, מעכבת את הסינתזה של ה- ATP וממריצה את התחבורה של חומצות אמינו ארומטיות. שינויים אלה מובילים לעלייה בזיקה של קולטנים 5-HT1-serotonin פוסטינפטיק.

אמינו חוסר איזון חומצה המאופיין תוכן המוגבר של חומצות אמינו ארומטיות בדם (פנילאלנין, טירוזין) ואת רמת חומצת אמינו עם שרשרת צד מסועף ירידה (ולין, לאוצין, isoleucine). חדירה של חומצות אמינו ארומטיות במוח גורמת להיווצרות של משדרים כוזבים המבנית באופן דומה לנוראדרנאלין ודופאמין (בטא-פנילאתנולאמין ואוקטופמין).

תסמינים של תרדמת הכבד

סימנים קליניים של תרדמת כבד הם היעדר מודעות ותגובות לאותות קול, גירויי כאב והיעדר תגובה מלמדית לאור.

טיפול בתרדמת הכבד

טיפול ללא תרופה

חולים הסובלים מאי ספיקת כבד כדי להפחית את היווצרות אמוניה ולספק ערך אנרגיה מספיק [130-150 קק"ל / (kghsut)] מומלץ לעקוב אחר דיאטה עם הגבלת חלבון ל 0.6 גרם / ק"ג ליום. יישום ההמלצות הרפואיות מוביל לירידה בעוצמת הקטבוליזם וכתוצאה מכך לירידה בחומרת hyperammonemia.

בהעדר התוויות עבור תזונת enteral (בהעדר ושט תואר IV ורידי דימום דליות עיכול) משמש תערובות ממשל enteral (Aid כבדיה, Stresstein, Travasorb כבדיה ואחרים).

תזונה פרנטרלית צריכה לכלול פתרונות המכילים חומצות אמינו מסועפות (לדוגמה, aminostearyl-H-hepa, aminoplasmal-hepa, hepasol A).

טיפול תרופתי לתרדמת כבד

הבסיס לטיפול בתרדמת הכבד הוא יישום של סדרה משותפת של אמצעים טיפוליים שמטרתם שמירה על תפקודי הגוף החיוניים, נטילת תרופות המפחיתות את היווצרות האמוניה, שיפור נייטרליזציה ומחייבות.

Lactulose היא התרופה הידועה ביותר והמפורסמת ביותר, המסייעת להפחית את היווצרות האמוניה במעי הגס (משטר הטיפול - ראה טיפול באנספלופתיה בכבד). אם לא ניתן לנהל את התרופה באופן פנימי, חוקנים עם לקטולוז 1-2 פעמים ביום הם שנקבעו (מנות עבור חוקן בליעה זהים). חלק אחד של סירופ lactulose מתווסף לשלושה חלקים של המים.

אנטיבקטריאלי של מגוון רחב של פעולות במינונים טיפוליים סטנדרטיים נקבעו כדי להפחית את היווצרותם של רעלים, כולל אמוניה, במעי הגס.

אספרטט ornithine (OA) (HEPA-מרז) ו-אורניתין ketoglutarate (אורניתין-א-KG) להגדיל אישור של אמוניה בכבד Hepa-מרז מנוהל במינון של 2-6 גרם / יום על ידי שרירית או 2-10 גרם / ד דרך הווריד, או 10-50 גרם / יום לווריד (הכנה מדולל בעבר בפתרון 500 מ"ל חליטה, שיעור עירוי המרבי - 5 גר '/ ח).

סודיום benzoate נקשר אמוניה בדם כדי ליצור חומצה היפוריסטית, וגם מפעיל את החליפין של גלוטמט עבור benzoate ב hepatocytes perivennous. להקצות את המנה של 250 מ"ג / ק"ג ליום, מבוגרים 2-5 גרם / יום ב 3-6 קבלות. לעתים קרובות משמש phenylacetate נתרן בנוסף, אשר יש גם את היכולת לאגד אמוניה, במינון של 250 מ"ג / ק"ג ליום 3-6 קבלות פנים, המינון המקסימלי של התרופה הוא 100 מ"ל.

פלומאזניל מספק ירידה בתהליכים מעכבים במערכת העצבים המרכזית. עם תרופה הכבד, התרופה ניתנת תוך ורידי עם מטוס במינון של 0.2-0.3 מ"ג, ולאחר מכן לטפטף ב 5 מ"ג / שעה ואחריו מינון 50 מ"ג / יום של בליעה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.