Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השתלת ריאות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

השתלת ריאות - אפשרות להצלת חיים לחולים עם אי ספיקת נשימה, עם סיכון גבוה למוות, למרות תרופות אופטימליות. הסימנים הנפוצים ביותר הם COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית; COPD - מחלת ריאות חסימתית כרונית), פיברוזיס ריאתי אידיופתי, סיסטיק פיברוזיס, חוסר A1-טרפסין, יתר לחץ דם ריאתי ראשוני. אינדיקציות פחות שכיחות הן מחלות ריאה אינטרסטיציאליות (כגון סרקואידוזיס), ברונכיקטזיס, מחלת לב מולדת.

השתלת ריאה אחת או שתיהן משמשת בהצלחה שווה במרבית מחלות הריאות ללא מעורבות לבבית; היוצא מן הכלל הוא זיהומים כרוניים מפוזרים (למשל, ברונכיטקסיס), שבו השתלת שתי הריאות עדיפה. השתלת תסביך לב ריאה מסומנת בתסמונת אייזנמנגר ובכל מחלות ריאתי עם הפרעה בתפקוד חדריתי חמור בלתי הפיך; corpulmonale (לב ריאתי) הוא לא אינדיקציה להשתלה כזו, כמו לעתים קרובות המצב חוזר לאחר השתלת ריאות. השתלת ריאה אחת או שתיים מתבצעת לעתים קרובות באופן שווה ולפחות פי 8 יותר מאשר השתלת תסביך לב ריאות.

תוויות יחסית כוללות גיל (65 שנתי השתלת ריאה אחת, 60 ב ההשתלה של שתי הריאות, 55 כאשר מורכבים לב-ריאה מושתלת), העישון פעיל, ניתוח חזה קודם, וחולים מסוימים עם סיסטיק פיברוזיס ועוד כמה מרכזים רפואיים - דלקת ריאות הנגרמת על ידי עמידים של cepacia Burkholderia, אשר מגדיל באופן משמעותי את הסיכון למוות.

כמעט כל הריאות מגיעות מגופות התורמות עם מוות מוחי ועבודה. לעתים רחוקות יותר, אם גופי התורם אינם מתאימים, במהלך ההשתלה נעשה שימוש בחלקו של התורם החי (בדרך כלל בהשתלה מהורים לילדים). התורם יכול להיות אדם מתחת לגיל 65 שנים, מעולם לא עישן, לא שיש מחלות ריאות פעילה, כפי שמעידים חמצון (Pa 02 / אלחוטי 02 > 250-300 מ"מ כספית. אמנות.), ציות ריאות (לחץ השאיפה השיא <30 ס"מ H O ב- V T 15 מ"ל / ק"ג ו = 5 ס"מ H O הלחץ הנשיפה חיובי) והתמונה מקרוסקופית נורמלי במהלך ברונכוסקופיה. התורמים והמקבלים צריכים להיות מתאימים לגודל אנטומי (שנקבע על ידי בדיקה רדיוגרפית) ו / או פיזיולוגית (נפח ריאתי כולל).

כיוון זמן להשתלה צריך להיקבע על ידי גורמים כגון מידת החסימה (FEV1, נאלץ נפח נשיפה ב 1 שניה, FEV - נאלץ נפח נשיפה <25-30% מהחולים pred עם COPD, חוסר A1-טרפסין, או סיסטיק פיברוזיס); אבא <55 מ"מ כספית. עמ ' רא עם> 50 מ"מ כספית. עמ ' הלחץ באטריום הימני גדול מ -10 מ"מ כספית. אמנות. ולחץ שיא סיסטולי> 50 מ"מ כספית. אמנות. לחולים עם יתר לחץ דם ריאתי ראשוני; התקדמות של תסמינים קליניים, רדיוגרפיים ופיזיולוגיים של המחלה.

השתלת ריאות היא עדיין אחד האזורים הפחות מפותחים של השתלות המודרנית. יישום מוצלח של השתלת ריאות תלוי בבחירה הנכונה של התורם והמקבל, אבחון מוקדם של משברים של דחייה, יעילות של דיכוי חיסוני, טיפול אנטי-זיהומי נכון בתקופה שלאחר הניתוח.

התפתחות השלב הסופני של פציעה ריאה בהרס של parenchyma ריאתי או כלי הדם הוא אחד הגורמים המובילים של מוגבלות ותמותה בחולים מבוגרים. פותחו מספר משתנים של השתלה לטיפול בשלב המסופי של מחלות הריאה, שלכל אחת מהן יתרונות תיאורטיים ומעשיים מסוימים. אלה כוללים השתלת ריאות, לב ריאות מורכבים. הבחירה של הליך השתלת ריאות מבוססת במידה רבה על ההשלכות של השארת הריאה המקומית במקום. לדוגמה, השתלת ריאה ריאה אחת אינה מסומנת בנוכחות זיהום או אמפיזמה בולוסית חמורה הנמצאות בריאה הנגדית. זיהום צולב היה להדביק ריאה מושתלת בריאה, נגע בולוס בולט בריאה הילידים יכול להוביל פער גדול בין זלוף ואוורור תזוזה של mediastinum. במקרים כאלה, עדיפות ניתנת להשתלת שתי הריאות. השתלת ריאה אחת היא די ריאלי ללא IR והוא מסובך לעתים רחוקות על ידי דימום. יתרון נוסף של השתלת ריאה אחת היא כי זה ביצע אנסטומוזיס הסימפונות מרפא עם סיבוכים פחות משמעותי לעומת אנסטומוזיס קנה הנשימה יחיד בהשתלת בלוק של שתי הריאות.

השתלת שתי ריאות בבת אחת יכולה להוביל לתוצאות תפקודיות טובות יותר בטיפול בשלב הטרמינאלי של לחץ דם ריאתי. כאשר ההשתלה של שתי הריאות בבת אחת, חובה להשתמש ב- IR עם הפרדה מערכתית מלאה ונתיחה מקיפה במינוסטיאלי - שני גורמים אלו מגדילים באופן דרמטי את הסיכון לקוגולופתיה לאחר הניתוח. השתלת ריאות רציפה רציפה, ששימשה לאחרונה בתרגול קליני, עשויה להיות אלטרנטיבה להשתלת בלוק של שתי ריאות, משום שהיא משלבת את היתרונות של שימוש ב- anastomosis ביברונכיאלית ומאפשרת לנטוש את ה- IR.

כאשר הקמת אבחון של לחץ דם ריאתי כרונית עם אי ספיקת החדר הימני, שיטת הבחירה היא השתלת לב ריאה. עם זאת, עם יכולות תפקודית מאוחסנות של הלב, השתלת ריאות מבודד יכול להיות אופטימלי עבור חולה עם מחלת ריאות בשלב הסופי.

תכונות אנטומיכו-פיזיולוגיות של מערכת הנשימה ושינויים פתופיזיולוגיים בשלב הטרמינאלי של מחלות ריאה של הריאות, השלב הסופני של מחלות פרנכימל הריאות הוא, באטיולוגיה שלו, מגביל, חסימתית או זיהומיות. מחלות ריאה מוגבלות מאופיינות על ידי פיברוזיס אינטרסטיטיאלי עם אובדן גמישות והרחבה של הריאה. מטבע הדברים, רוב המחלות הפיברוטיות הן אידיופתיות (ממוצא לא ידוע), אך הן יכולות להיגרם גם כתוצאה מנזק שאיפה או מתהליכי החיסון. מחלות ריאה interstitial להשפיע על כלי הדם עם הביטוי הבא של לחץ דם ריאתי. מחלות של קטגוריה זו מתבטאות תפקודית על ידי ירידה בנפח הריאות קיבולת דיפוזיה בקצב זרימת אוויר מתוחזקת.

הגורם השכיח ביותר למחלת ריאה חסימתית הוא אמפיזמה הנגרמת על ידי עישון, אך ישנם גורמים אחרים, כולל אסטמה וכמה מחלות מולדות נדירות יחסית. ביניהן, מחסור ב- alpha1-antitrypsin הקשור לאמפיזמה בולוסית חמורה. במחלות חסימתיות, ההתנגדות של מערכת הנשימה גדלה בצורה חדה, קצב זרימת הנפיחות מצטמצם והיקפים השיוריים גדלים בחדות, יחסי האוורור-זלוף מופרים.

האטיולוגיה המדבקת של השלב הסופני של מחלת הריאה היא סיסטיק פיברוזיס ומחלת ברונכוסטיק. סיסטיק פיברוזיס גורמת לקליטה של רירית דרכי הנשימה ההיקפית, ברונכיטיס כרונית וברונכיטקסיס. בנוסף, מחלת ריאות סופנית יכול להיות בגלל לחץ דם ריאתי ראשוני, אשר היא מחלה יחסית נדירה שמקורה לא ידוע, והוא בא לידי ביטוי על ידי היפרפלזיה השריר עקב הגדילה LSS ואת קוטר קטן arteriolar סיסטיק LA. סיבה נוספת לעיוות של מיטת העורקים הריאתיים היא EPS עם תסמונת אייזנמנגר ומפרעות ארטריובניות מפוזרות.

האינדיקציות העיקריות להשתלה בשלב הטרמינל של כל מחלת ריאה הן הידרדרות הדרגתית של סובלנות, ביקוש מוגבר לחמצן ועיכוב של CO2. גורמים אחרים שקבעו מראש השתלה הם הופעת הצורך לתמיכה אינפוזיה קבועה וביטוי של חדלות פירעון פיזית וחברתית.

הניתוח תלוי בשיעור הגידול בהפרעות תפקודיות וביכולת הערמונית לפצות על התקדמות לחץ יתר ריאתי. לאור הזמינות המוגבלת של איברים תורמים, התוויות נגד מיוחדות להשתלת ריאות כוללות דלדול חריף, מחלות נוירומוסקולריות או תלות באוורור (מאחר וחוזק שרירי הנשימה חשוב ביותר להחלמה מוצלחת); עיוות חזה חמור או מחלה pleural (סיבוך של הליכים כירורגיים ו אוורור שלאחר הניתוח); התקדמות של אי ספיקת החדר הימני או תלות glucocorticoid (כי הריפוי של דרכי הנשימה anastomosed הוא מונע על ידי סטרואידים).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

השתלת ריאות: הכנה לפני הניתוח

המחקר של תפקוד הריאות לפני הניתוח וצנתור הלב הימני, המחקר של יחסי אוורור-זלוף ופרמטרים של דם בדם עורקי מאוד שימושי לניבוי קשיים אפשריים שעלולים להתרחש במהלך האינדוקציה ואחריה. לדוגמה, הפחתת קצב הזרימה של אוויר הנשיפה ועיכוב פתולוגיים בתוך הריאות עלול להגביר hypoxemia ו hypercapnia ולגרום חוסר יציבות המודינמית במהלך אוורור מסכה ואחרי אינטובציה לקנה הנשימה. DLA מורם יכול לשמש אינדיקטור לצורכי IR, מכיוון שכשל בחדר הלב הימני יכול להתפתח כמעט מיד עם הופעת האוורור החד-ריאתי או קשירת העורק הריאתי. גם בהעדר יתר לחץ דם ריאתי, מומלץ להשתמש במנגנון של עקירה וארנומית במקרים אלה, שכן חילופי הגז נפגעים כל כך. ברור, ניטור לחץ דם מערכתית ריאתית חיוני להשתלת ריאות, למרות קוצר נשימה בולט עלול לגרום קשיים משמעותיים בצנתור הווריד הצוואר הפנימי לפני אינדוקציה.

השתלת ריאה אחת

ההליך כולל השתלות ריאה אחת ואור החדש pneumonectomy ההשתלה, ועל התגייסות של הבלוטה על pedicle וסקולריים להמשיך הלאה הסמפונות. אם ריאות ילידי ניזוק באופן שווה וללא סימנים של השתלת הצטלקות צדר שנבחרה ריאה שמאלית בשל סיבות טכניות: הוורידים ריאתי התקינים של נמען פחות זמין מאשר השמאל, הסמפונות עזבו ארוכות, יתר על כן, במחצית השמאלית של החזה יותר קלה להסתגל לאור התורם גדול מ נמען, גודל. רוב המנתחים מעדיפים כי במהלך הסרת הריאה התורמת היה kollabirovano, המשמש למטרה זו חוסם הסמפונות לומן זוגי צינור endobronchial.

בהרדמה ראשונית, נעשה שימוש בטכניקת אינטובציה מהירה, העדפה ניתנת לתרופות שאינן סובלות מאפקטים של cardiodepressive ו- histamine (למשל, etomidate, vecuronium bromide). השימוש בתחמוצת דיניטרוגן נמנע בחולים עם BLA או LSS מוגבה, ובמקרים בהם נדרש 100% חמצן כדי לשמור על רוויה מקובלת של הדם העורקי. כדי לשמור על הרדמה בשימוש באופיואידים בהצלחה במינונים גבוהים, עוצמה IA בשילוב עם relaxants שרירים ארוכי טווח. עם תחילת אוורור יחיד ריאתי, ככלל, יש שיבושים חדים חילופי גז המודינמיקה. שיטות לשיפור חמצון בתנאים אלה כוללים את השימוש PEEP ב ריאות תלויים, CPAP או בתדר גבוה אוורור בריאה עצמאית כאשר עורק הריאתי הוא תפור. אם באותו רגע ה- DL עולה בצורה חדה, כישלון החדר הימני עלול להתפתח.

Vasodilator ו / או תרופות inotropic יכול להפחית את הנטל על הלב הימני, אם הם אינם יעילים, אוורור ריאות אחד צריך להמשיך. באופן דומה, אם פרמטרים hemodynamic או מערכתית הרוויה להחמיר כאשר העורק הריאתי הוא דחוס לפני pneumonectomy, ייתכן שיהיה צורך להשתמש AIC.

לאחר שחזור של אספקת הדם של הריאה התורם, האיסכמיה מסתיימת, אבל עד האוורור הרגיל של השתלת מערכת העורקים ההשתלה בדרך כלל מופחת. בשלב זה, הליך ברונכוסקופיה עשוי להידרש כדי להסיר סוד או דם מן דרכי הנשימה כדי לשחזר את מילוי השתל עם האוויר. ברגע anastomosis הסימפונות מבוצע, omentum נע על החזה על pedicle כלי דם שלם, אשר עטוף אנסטומוזיס הסימפונות. לאחר החזה סגור, הצינור endobronchial מוחלף בצינור endotracheal רגיל.

השתלת שתי הריאות

השתלת שתי הריאות משמשת לרוב בחולים עם יתר לחץ דם ריאתי ראשוני או סיסטיק פיברוזיס. פעולת ההשתלה של הבלוק של שתי הריאות מתבצעת במצב שכיבה, ומאחר ששתי הריאות מוחלפות בו זמנית, השימוש ב- AIC הוא חובה. Cardioplegic דום לב משמש לביצוע anastomosis של הגזע הפרוזדורי השמאלי המכיל את כל ארבע פתחים ורידי ריאתי. מערכת הנשימה מופרעת ברמה של קנה הנשימה, ולכן צינור endotracheal רגיל משמש. כמו אספקת הדם העורקי מערכתית של קנה הנשימה הוא בסכנה, הוא עטוף עם omentum וסקולרי. נפיחות רטרוקרדיאלית נרחבת מובילה לעיתים קרובות לשימור הלב; בנוסף, קשה לשלוט על המופע של דימום לאחר הניתוח. ההשתלה החד-צדדית החד-ריאותית הוכנסה לטיפול כירורגי באותה קבוצה של חולים שעברו השתלה של בלוק של שתי ריאות, אך היא מבטלת את הצורך ב- IC ובנסטומזה של קנה הנשימה. חסרון יחסי של פעולה זו הוא כי עם השתלה רצופה הזמן של איסכמיה של השתלת הריאות השנייה היא ממושכת באופן משמעותי.

נוהל השתלת ריאות

תמיסה משמרת קריסטלוידית קרה המכילה פרוסטגלנדינים מוזרקת דרך העורקים הריאתיים לתוך הריאות. איברים התורם הם מקורר על ידי פתרון מלח קרח באתרו או באמצעות שריר לב ריאתי, ואז הם מוסרים. קורס מניעתי של טיפול אנטיביוטי הוא prescribed.

השתלה של ריאה אחת דורשת thoracotomy postolateral. הריאה עצמו מוסר, anastomoses נוצרות עם גדם המקביל של ברונכי, עורקי ריאה, ורידים ריאות של הריאה התורם. אנסטומוזיס ברונכי כדי להשיג ריפוי נאות דורש intussusception (החדרת קצה אחד לתוך השני) או גלישת עם omentum או קרום הלב. היתרון הוא הטכניקה הפשוטה יותר של הניתוח, היעדר הצורך להשתמש במנגנון מחזור מלאכותי ובנוגדי מעבדה (בדרך כלל), את הגודל וההתאמה המדויקים של הריאות הנגדיות מאותו תורם עבור נמען אחר. החסרונות כוללים את האפשרות של אי התאמה בין אוורור / זלוף בין הריאות עצמו לבין המושתלים לבין האפשרות של ריפוי לקוי של אנסטומוזיס הסימפונות.

השתלת שתי הריאות דורשת sternotomy או thoracotomy רוחבי קדמי; ההליך דומה לשני השתלות רצופות של ריאה אחת. היתרון העיקרי הוא הסרה מלאה של כל הרקמות שנפגעו. החיסרון הוא ריפוי לקוי של אנסטומוזיס קנה הנשימה.

השתלת תסביך לב ריאה דורשת sternotomy המדיאלי עם פעמון לב ריאתי. אבי העורקים, אנסטומוזות הנשימה ו אנרכיה הנשימה הם נוצרו, אנסטומוזיס קנה הנשימה נוצר מיד מעל אתר bifurcation. היתרונות העיקריים הם פונקציה משופרת של השתלת ריפוי אמין יותר של אנסטומוזיס קנה הנשימה, כמו בטחונות הכליליים הסימפונות נמצאים בתוך מתח ריאות הלב. החסרונות הם הניתוח הארוך והצורך בשימוש במכשיר מלאכותי, בחירה מדויקת בגודל, שימוש בשלושה איברים תורמים לחולה אחד.

לפני reperfusion של הריאות המושתלות, מקבלי לעיתים קרובות prescribed methylprednisolone תוך ורידי. הקורס הרגיל של הטיפול מורכב מעכבי calcineurin immunnosupressivnoy (ציקלוספורין ilitakrolimus), מעכבי מטבוליות, purine (mofetil אימורן או mycophenolate) ו methylprednisolone. במהלך השבועיים הראשונים לאחר ההשתלה, antobimocyte globulin או OKTZ הוא prescribeded prescribed. Glucocorticoids ניתן לבטל לריפוי נורמלי של אנסטומוזיס הסימפונות; הם מוחלפים על ידי מינונים גבוהים יותר של תרופות אחרות (למשל, cyclosporine, azathioprine). טיפול אימונופרסיבי נמשך ללא הגבלת זמן.

הדחייה מתפתחת ברוב החולים, למרות הטיפול החיסוני. תסמינים וסימנים אובייקטיביים דומים עם hyperacute, חריפה וצורות כרוניות כוללים חום, קוצר נשימה, שיעול, להקטין Sa0 2, מופע של מחלחל ביניים בעת צילום חזה, מופחת FEV יותר מ 10-15%. דחייה Hyperacute יש להבחין בין תפקוד שתל מוקדם, שעילתה היא נזק איסכמי במהלך הליכי השתלות. אבחון אושר על ידי ביופסית transbronchial bronchoscopic, שבו זוהתה ההסתננות לימפוציטית perivascular של כלי דם קטנים. בדרך כלל, גלוקוקורטיקידים תוך ורידי יעילים. טיפול במקרים חוזרים או עמידים מתבצע בדרכים שונות וכולל בסטרואידים במינון גבוה, תרסיס ציקלוספורין, גלובולין antithymocyte iOKTZ.

דחייה כרונית (לאחר שנה או יותר) מתרחשת אצל פחות מ -50% מהחולים; זה לוקח את הטופס של מחיקת ברונכיוליטיס או לא כל כך לעתים קרובות, טרשת עורקים. דחייה חריפה עלולה להגביר את הסיכון למחלות כרוניות. בחולים עם bronchiolitis obliterans, שיעול, קוצר נשימה, ירד FEV עם סימנים פיזיים או רדיוגרפיים של התהליך בדרכי הנשימה או בלעדיהם. כדי לאבחן דיפרנציאלי, דלקת ריאות יש להימנע. האבחון מבוסס על נתוני ברונכוסקופיה וביופסיה. אין טיפול יעיל במיוחד, אבל מינוי glucocorticoids, globulin antithymocytic, OKTZ, שאיפת cyclosporine השתלה מחדש עשוי להיות מומלץ.

הסיבוכים הכירורגיים השכיחים ביותר הם ריפוי לקוי של anastomoses קנה הנשימה או הסימפונות. פחות מ -20% מהמקבלים של ריאה אחת מפתחים היצרות של הסימפונות, מה שמוביל לקוצר נשימה וחסימה בדרכי הנשימה; זה יכול להיות מטופל על ידי הרחבת והתקנה של הקיר. סיבוכים כירורגיים אחרים כוללים צרידות ושיתוק של הסרעפת, אשר הם תוצאה של נגע של הגרון חוזר או עצבי הסרעפת; הפרה של תנועתיות של מערכת העיכול עקב נגע של החזה של החזה של העצב vagus; pneumothorax. אצל חלק מהחולים, הפרעות קצביות על-רקעיות מתפתחות, אולי בגלל שינוי בהולכה בתפרים בין הריח הריאתי לאטריום.

מהי התחזית של השתלת ריאות?

בשנה הראשונה, שיעור ההישרדות הוא 70% עבור חולים עם השתלות מתורמים חיים ו -77% להשתלה מגופות התורמים. באופן כללי, שיעור ההישרדות לאחר 5 שנים הוא 45%. שיעור התמותה הוא גבוה יותר בחולים עם יתר לחץ דם ריאתי ראשוני, IPF ו סרקואידוזיס, והתחתונה בחולי COPD או כישלון A1-טרפסין. שיעור התמותה גבוה יותר עבור השתלת ריאה אחת מאשר בשתי השתלות הריאה. הגורמים השכיחים ביותר למוות במהלך חודש 1 הם לכישלון השתל הראשוני, איסכמיה ו פגיעה reperfusion, זיהום (לדוגמה, דלקת ריאות) למעט ציטומגלווירוס; הגורמים הנפוצים ביותר בין החודש הראשון לבין השנה הראשונה הם זיהומים, ואחרי 1 שנה - bronchiolitis obliterans. בין גורמי הסיכון המובילים למוות מבודד על ידי זיהום עם חוסר התאמת ציטומגלווירוס (תורם חיובי, נמען שלילי), הפער של מערכת ה- HLA-אנטיגן (HLA-DR), סוכרת, צורך קודם בהנשמה מלאכותית או תמיכה אינוטרופיות. במקרים נדירים, המחלה חוזרת, לעתים קרובות יותר זה נצפה בחולים עם מחלות ריאה interstitial. הסבילות של פעילות גופנית מוגבלת במידה מסוימת בשל התגובה hyperventilator. שיעור ההישרדות לאחר שנה לאחר השתלת לב ריאה הוא 60% עבור חולים השתלה.

הערכת מצב החולה לאחר השתלת ריאות

טיפול פוסט-אופרטיבי של חולים לאחר השתלת ריאות מבודדת כרוך תמיכה נשימתית אינטנסיבית וכן אבחנה מבדלת בין הדחייה וזיהומים של הריאות, אשר ממשמשת עבור ביופסית transbronchial בצעה עם ברונכוסקופ גמיש. כשל נשימתי מוקדם עשוי לנבוע פגיעה בשימור או reperfusion ומאופיין שיפוע arterioalveolyarnogo הבולט של חמצן, גמישות רקמת ריאה מופחתת (תאימות ריאה נמוכה) ואת הנוכחות של מחלחל parenchymal, למרות לחץ מילוי לב הנמוך. במקרים אלה, נפוץ עם המאוורר PEEP, אבל, בהתחשב במאפיינים של לחץ שהאיפה החדש משוחזר ההשקה בדרך הנשימה נשמר ערכי מינימום. Fi02 נשמר גם בערכים הנמוכים ביותר, מה שמאפשר מספיק רוויה בדם.

בנוסף לסיבוכים כירורגיים, כולל דימום, hemo- ו pneumothorax, תפקוד לקוי של שתל מוקדם, הצורך אוורור ממושך, השתלת ריאות הוא מסוכן ביותר עבור סיבוכים זיהומיות. הריאה היא ייחודית בין איברי הקרביים המושתלים, כפי שהיא חשופה ישירות לסביבה. הפרעות של ניקוז לימפה, תפקוד לא מספיק של אפיתל רירית נוכחות של קו התפר לאורך דרכי הנשימה - אלה גורמים אחרים להגביר את הרגישות של הריאות המושתלות לזיהום. בחודש הראשון שלאחר הניתוח, חיידקים הם הגורם השכיח ביותר לדלקת ריאות. לאחר תקופה זו, הנפוצה ביותר הן דלקת ריאות של CMV. התדירות של מקרים של דחייה חריפה לאחר השתלת ריאות היא גדולה, אשר מסיבות רפואיות לבד קשה מאוד להבחין בין זיהום. הבדל זה הוא חיוני, שכן SCS המשמש לטיפול דחייה יכול להחמיר את מהלך דלקת ריאות לעורר את הכללה של אלח דם מערכתית. נוזל שטיפה ברונכואלוואלית או דגימות כיח שהתקבלו במהלך ברונכוסקופיה יכול להיות שימושי באבחון מחלות של אטיולוגיה זיהומיות. ביופסיה מקבילה או ביופסיה ריאה פתוחה יש צורך להקים אבחנה של דחייה.

דימום הוא סיבוך המתרחש לרוב לאחר ההשתלה של שתי הריאות עם בלוק אחד, במיוחד בחולים עם נגעים pleural או תסמונת Eisenmenger עם בטחונות וסקולרי mediastinal נרחב. עצבי הגרון הדיאפרגמטיים, הנודדים והמוחזרים, נמצאים בסכנת הכחדה רבה במהלך הריאות, ונזקם מסבך את תהליך הפסקת האוורור המכני וחזרת נשימה עצמאית הולמת. ריפוי ראשוני מתרחשת בדרך כלל עבור רוב anastomoses הסימפונות; לעתים רחוקות מאוד fistulas הסימפונות להוביל stenoses, אשר ניתן לטפל בהצלחה עם סטנטים stants ו דילולים. חוסר עקביות של anastomoses קנה הנשימה, להיפך, מוביל לעתים קרובות דלקת קרום המוח קטלני. לאחר ביצוע השתלת לב ריאה, פיתוח של ברונכיוליטיס נמחק המאופיין על ידי הרס של bronchioles הנשימה קטן מתואר.

trusted-source[6], [7], [8], [9]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.