^

בריאות

A
A
A

מתי הכבד פוגע?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הכבד הוא מארחת פרועה וחסרת חמלה של גופנו. עד שמצב הרוח של "המארחת" הוא טוב, העבודה היא טענה ואת בריאות מעולה - כל הגוף עובד כמו שעון. כאשר הכבד כואב, גם אם כל שאר האיברים נמצאים במצב בריאותי טוב, לא תקנא בבריאותו של האדם. במצב נורמלי, הכבד מעורב במגוון תפקידים, מקיים אינטראקציה עם כל המערכות והאברים, כל כישלון בפעולתו מוביל להפרעות רבות, לתגובת שרשרת, שתוצאותיה יכולות להיות סיבוכים חמורים.

מדוע הכבד פוגע?

צהבת הפטיטיס

הפטיטיס צריכה להיחשב המחלה הכבד הנפוצה ביותר המשפיעה על קבוצות הטרוגניות. הפופולריות שלו, הפטיטיס, בעיקר בשל פריחה רחבה של התמכרות לסמים. כל שליש מדבק עם הפטיטיס יש בהיסטוריה שלו חוויה נרקוטית ניכרת. עם זאת, אין צורך לייחס כל קשר עם תרופות לכל אדם עם אבחנה של הפטיטיס.

כשלעצמה, מחלה זו כוללת מספר סוגים וצורות. באופן טבעי, לכל סוג של הפטיטיס יש את דרכי העברתו של הנגיף, המרפאה שלו ואופי הקורס. בסוג אחד של מחלה הכבד כואב, ובשנייה - באופן כללי זה לא נצפה כל סימנים חשודים.

הכי פחות "מזיק" הוא הפטיטיס, באבחנה זה מגיע עם ליווי חיוני של האות א 'וירוס הפטיטיס A נכנס לגוף דרך מערכת העיכול, עם מים, מוצרים באיכות ירודה, עם הפרה של היגיינה אישית. לרוב זה סוג של הפטיטיס מתרחשת אצל ילדים, כאשר הידיים רחוץ להיות הגורם למחלות רבות.

טבעו של מהלך הפטיטיס A אינו שונה בתופעות חמורות, הוא אינו נוטה לשנות צורה כרונית. מה ניתן לומר על הפטיטיס באות B. וירוס זה נכנס לגוף דרך זרם הדם, "שערים" הם הנהלים עבור עירוי דם נגוע, הזרקה תוך ורידית של מחטים סטריליות, אשר לעתים קרובות מתרחשת בבית, או באמצעות אותו מזרק במשך כמה זריקות לאנשים שונים. ניתן להעביר דלקת כבד B ו מינית. צורה דומה של הפטיטיס היא חריפה, אלימה, עם מעבר תכוף לצורה כרונית, במיוחד כאשר תחילת הטיפול בטרם עת. יש תסמונת כאב בולטת שבה האזור של לוקליזציה הכאב מוגדר בבירור, החולה יכול לומר במדויק כי הכאב הוא כואב.

האות C משקפת צורה נוספת של הפטיטיס, שגם הנגיף חודר לגוף דרך זריקות ודרך מינית, אך בעל אופי מוסתר של הקורס, מזוהה רק על ידי ביצוע בדיקת דם מיוחדת. כמעט מיד לוקח טופס כרוני. זה מאוד קשה לטפל. יש גם וירוסים D, E, ו- F. הפטיטיס D עדיין לא תוקנו, בעיקר הוא מתפתח על רקע זיהום וירוס הפטיטיס B הקיים, בצורה של אחד הסיבוכים האפשריים. שתי האותיות הנותרות E ו- F שייכות לוירוסים של הפטיטיס, אשר נחקרו עד כה עד היום, ועדיין לא ניתן לומר במפורש אילו מסלולים מחוללים את הפתוגנים לתוך הגוף.

סימפטומטית של הפטיטיס

כל סוג של הפטיטיס יכול להמשיך בבירור ובחשאי, יש צורה חדה או כרונית. לא תמיד ניתן לתפוס את רגע התחלת המחלה. ברוב המקרים, אדם לומד על המחלה לחלוטין במקרה, לאחר שקיבל את התוצאות של בדיקת דם, עם בדיקה שגרתית, למשל. גם תסמונת הכאב עלולה שלא להיות. אנשים רבים מניחים כי הפטיטיס חייב להיות מלווה בהכרח בשינוי בצבע העור והריריות הריריות, העוברים מצבע טבעי לצהוב, מה שנקרא צהבת. אבל בפועל מונע הצהרה כזו. ישנם מקרים רבים כאשר הפטיטיס זוהתה כבר בשלב כרוני, ללא שינויים גלויים, ללא צבע עור, או רירי, לא נצפתה.

עם זאת, צהבת נחשב הסימפטום המשמעותי ביותר של נזק לכבד, אם כי זה לא תמיד לאפיין את הופעת הפטיטיס. עורר צהבת ותסמינים רבים, קרוב לתסמינים של הפטיטיס חריפה, יכול לקחת תרופות רבות, מוצרים כבדים שיש להם השפעה מרגיזה מאוד על הכבד, צריכת יתר של חומרים רעילים, למשל, אלכוהול. לא משנה מה גורם לצהבת, חשוב שזה משקף את התהליכים השליליים בכבד. כדי ליצור את התמונה האמיתית, עליך להתייעץ עם הרופא בהקדם האפשרי ולקחת את כל הבדיקות הנדרשות המשקפות פרמטרים hepatic.

חדירת נגיף הפטיטיס לגוף מעוררת מגוון של תהליכים פתולוגיים שמשנים את מבנה הרקמות הכבד, מאטים ומחריפים את עבודתו, ובכך מאטים את כל התהליכים המטבוליים. אדם סובל מחולשה וממחלה מתמדת, שאינה נעלמת לאחר תקופה ארוכה של מנוחה, תיאבון דל, דחיקה תכופה מלווה במרירות. חלק מהחולים מדווחים על נוכחות מתמשכת של בחילה, במקרים חמורים, הקאות מתרחשת.

אדם אינו חושד שלמעשה הוא סובל מכאב כבד ולעתים קרובות אינו ממהר לבקש עזרה. ביטויי מערכת ההפרשה מצוינים בצורה של שינוי בצבע השתן, מצהוב בהיר ועד חום סמיך. צואה, להיפך, דהוי. לעתים קרובות השינוי בצבע השתן והצואה גורם לאדם להקדיש תשומת לב רבה יותר למצב.

אם, עם כל הסימנים האלה, אדם מבקש עזרה של המטפל, ולאחר מכן הראשון, לאחר בדיקה שגרתית של החולה, כללי הדם בדיקות שתן ובדיקות דם לבדיקות כבד נקבעו. במידת הצורך, את רשימת הניתוחים הדרושים ניתן להגדיל באופן משמעותי, הכל תלוי במידת החומרה של התהליך. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות הנדרשות, האבחנה מתבצעת ברמה גבוהה של דיוק.

מהלך הפטיטיס

המחלה עוברת דרך כמה שלבים, אשר ניתן להבחין על ידי עוצמת מכתים icteric של העור sclera. השלב הראשון נקרא טרום צהבת, כאשר אין סימנים מיוחדים, למעט חולשה, עייפות, הפרעות דיספטיות. במהלך תקופה זו, המחלה קשורה בחולשה, או אם הטמפרטורה והתסמינים של הצטננות להצטרף, באופן טבעי, הכל נשרף עבור הצטננות. השלב הראשון יכול להימשך בין כמה ימים לשבוע.

ואז מגיע השני או תקופה icteric, כאשר בתקופה קצרה של זמן, בתוך כמה שעות, מתחיל להגדיל באופן אינטנסיבי את צבע icteric של העור ואת רירית הממברנות. במקרה זה, הסימפטומים העיקריים יכולים להפוך, לשקוע. בשלב זה, את הופעתה של כאב צפוי להתרחש. הכבד כואב מהצד הימני מתחת לצלעות, הכאב יכול לגדול ולהפסיק, משאיר מאחוריו כבדות בולטת. משך תקופת צהבת נע בין שבועיים עד חודשיים, הכל תלוי במידת הנזק הנגיפי ואת תקופת הטיפול לעזרה רפואית. הטיפול מאוחר יותר הוא התחיל, כך גדל הסיכוי של המעבר המחלה לתוך צורה כרונית.

התוצאה של המחלה יכולה להיות אחת משלוש אפשרויות: 

  • התאוששות מלאה, 
  • המעבר לשלב המוביל של הנגיף (שהוא אינדיקטור לנורמה), 
  • המעבר של התהליך לצורה כרונית.

כיצד מטפלים הפטיטיס?

טיפול הפטיטיס מתבצעת אך ורק תחת פיקוח של הרופאים במחלקה למחלות זיהומיות, אם זה סוג של הפטיטיס, אשר מועברת דרך מערכת העיכול. בידוד של המטופל הוא אזהרה של זיהום המונית. הפטיטיס, המועבר מינית דרך הדם, ניתן לטפל באופן קבוע, בתנאי שאדם מסכים לציית לכל כללי הבטיחות ולא לגרום נזק לאחרים. אם אפשרות זו אפשרית, שני השותפים המיניים נקראים לטיפול: האחד לצורך ההתאוששות, השני לצורך מניעה.

אם צהבת מתרחשת ללא תסמינים חמורים, אין מחלות או סיבוכים במקבילים, הטיפול מוגבל דיאטה מיוחדת, חליטות תוך ורידים (טפטוף ושיטות ספריי) פתרונות אשר מטוהרים בדם של רעלים, להקל על הכבד, להאכיל אותו כל חומרים המזינים ורכיבים תזונתיים הנחוצים. מחל קשה שבה מאוד כאב התקפי ואת האיבר כבד מוגברות בצקת מאוד הוא ציין, עקירה של הגופים הקרובים לעלות אינדיקטורים טמפרטורת גוף - דורשת העברה מיידית של החולה או ביחידה לטיפול הנמרצת, או בשליטה של מכבי אמבולנס.

הפטיטיס קל למנוע

הכלל הרגיל והרגיל עבור כל הילדות הוא ההיגיינה האישית הפשוטה ביותר, לפיה לפני האכילה, הידיים שלך חייב להיות שטף עם סבון, מסוגל להגן עליך מפני שפע של מחלות לא נעימות שונות. הפטיטיס A ביניהם. נכון לעכשיו, יש חיסון יעיל מאוד נגד וירוס זה. אם לא ניתן לנהל את החיסון, אתה יכול להשתמש בהזרקה תוך שרירית של אימונוגלובולין. האחות של כל מחקר פרוצדורלי או inoculum יודע את המינונים הנכון של התרופה. המינון מחושב עבור כל קילוגרם של משקל הגוף הכולל.

יש גם חיסון נגד נגיף הפטיטיס B. כל מהלך החיסון מתבצע, המורכב משלוש זריקות. חיסון נגד סוגים אחרים של הפטיטיס עדיין לא פותח. עם זאת, הם יכולים גם להימנע, על ידי שמירה על כללי ההגנה במהלך יחסי מין, באמצעות שימוש בקונדום. במקרים של צורך, רק מכשירים חד פעמיים ומערכות צריך לשמש עירויי דם או זריקות תוך ורידי. לא מן הנמנע כי הצוות הרפואי של תעודה של תאימות עם הדם transfused יבקש את כל הסטנדרטים והנורמות, שבו המידע ישקף כי נוזל נבדק בטיחות מפני וירוס הפטיטיס.

זכרו תמיד כי אין איברים חסרי תועלת בגוף שלנו, והכבד הוא אחד החשובים שבהם. אם הגיע הזמן שבו הכבד כבר כואב, אז כדאי לחשוב על נכונות דרך החיים, לוותר על כל מה שמזיק לגוף זה, כולל שומן, מטוגן, חם ומעושן, והכי חשוב - להוציא אלכוהול מהחיים שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.