Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפרעת אישיות מרובה

Medical expert of the article

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.03.2021

פתולוגיה דיסוציאטיבית, כאשר המטופל חש בהפרדה של האני האינטגרלי שקודם לכן, מתבטאת בווריאציות קליניות רבות. אחד מהם, הביטוי הקיצוני שלה הוא אישיות מרובה, כלומר חלוקת ה- I למספר אישיות משנה (אישיות משתנה, מצבי אגו), שכל אחד מהם חושב, מרגיש ומתקשר עם העולם סביבו בדרכו שלו. אישים אלה מתחלפים בקביעות על התנהגות הפרט. דיסוציאציה לא מודעת שכיחה יותר, חולים אינם מבחינים בחלוקה של ה- I שלהם ואינם שולטים בפעילות תת-האישיות הלא מודעת שלהם, מכיוון שהשינוי שלהם מלווה באמנזיה מוחלטת. לכל אישיות יש את הזיכרון שלה. גם אם נשמרים חלק מזיכרונות האישיות האמיתית, מצב האגו החלופי נתפס כזר,

הפסיכיאטריה האמריקאית מאבחנת תופעה זו כהפרעת זהות דיסוציאטיבית. הסיווג הנוכחי של ה- ICD-10 מכנה מצב דומה "הפרעת אישיות מרובה" ומכוון אותו להפרעות דיסוציאטיביות אחרות (המרה), מבלי להפריד אותו לנוזולוגיה נפרדת. קריטריוני האבחון הם בדרך כלל זהים. הם מתוארים בצורה המלאה והברורה ביותר בגרסה החדשה של הסיווג הבינלאומי למחלות, מהדורה 11 (ICD-11), שם כבר יש להפרעה נפשית זו קוד משלה. 

עם זאת, לא כל הפסיכיאטרים מכירים בקיומה של התופעה הנפשית של אישיות מרובה. ההפרעה היא נדירה, לא מובנת וקשה לאבחון. חולים בדרך כלל אינם מבחינים בעובדה של ניתוק אישיותם, ולכן אינם פונים לעזרה רפואית. בעיקרון, מקרים כאלה מתגלים כאשר אחד מתת-האישיות של פעולות בלתי חוקיות מתבצע (בדרך כלל לא מדובר באדם אמיתי). האבחנה נעשית לאחר בדיקה פסיכיאטרית משפטית יסודית שנועדה לחשוף את הסימולציה. [1]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הסטטיסטיקה של הפרעת זהות דיסוציאטיבית (השם המודרני והנכון ביותר לפתולוגיה) מבוססת על מדגם קטן, מכיוון שבעבר היה נדיר מאוד (עד שנת 1985 נרשמו ותוארו כמאה מקרים). הפרעות נפשיות כאלה מאובחנות לראשונה, ככלל, בגיל של כ- 30 שנה (הגיל הממוצע של החולים היה 28.5 שנים). אצל נשים הן שכיחות הרבה יותר מאשר אצל גברים: אצל נציג אחד מהמין החזק יותר, על פי מחקרים שונים, מדובר בחמישה עד תשעה חולים. שכיחות הפתולוגיה, על פי חוקרים שונים, נאמדת מהיעדר מוחלט של מקרים כאלה ל- 2.3-10% מכלל האוכלוסייה במדינה. [2], [3] השכיחות גבוהה יותר במדינות דוברות אנגלית, אך ייתכן שהסיבה לכך היא שהפרעת אישיות מרובה אינה מוכרת באופן כללי.

3% מהפסיכיאטרים ציינו כי בזמן המחקר הם טיפלו או בדקו מטופל אחד או יותר שעומדים בקריטריונים של DSM-III להפרעת אישיות מרובה, ו -10% ציינו כי ראו הפרעת אישיות מרובה לפחות פעם אחת במקצוען. קריירה. החולים לא היו מפוזרים באופן שווה בין פסיכיאטרים; שלושה עמיתים דיווחו כי ראו מספר גדול בהרבה של חולים עם הפרעת אישיות מרובה. השכיחות הנקודתית של הפרעת אישיות מרובה בקרב חולים פסיכיאטרים היא 0.05-0.1%. [4]

בשנים האחרונות חוו מדינות מתועשות עלייה בלתי מוסברת ב"תחלואה ", שכבר ידועה כ -40 אלף אישים מרובים. עם זאת, רובם מעלים ספק בנוגע לנכונות האבחנה. אין כל כך הרבה פסיכיאטרים בעולם שחקרו ברצינות תסמונת אישיות מרובה, וכפי שעולה מהפרקטיקה, לוקח שש עד שמונה שנים לקבוע אבחנה.

גורם ל

לדברי הפסיכיאטר האמריקאי פרנק וו. פוטנאם ועמיתיו האחרים שהיו מעורבים מקרוב בחקר תופעת האישיות המרובה, חלוקת העצמי האינטגרלי לאישיות שונה מבוססת על אלימות חוזרת ונשנית שחוו בילדות, לרוב מינית., האשמים שבהם הם האנשים הקרובים ביותר שנקראים להגן על הילד ולהגן עליו. זה יכול להיגרם גם מהתעללות פיזית מצד הורים או בני משפחה אחרים - מכות קשות ובריונות אכזרית אחרת כלפי הילד. במקרים רבים, סוגים אלה של אלימות, פיזיים ומיניים, הוחלו על הקורבן בעת ובעונה אחת. [5]

גורמי סיכון

גורמי סיכון כמו דחייה, אדישות מוחלטת כלפי הילד מצד ההורים או האנשים המחליפים אותם, משמעותיים, גם, על פי מחקרים, הובילו להתפתחות תסמונת אישיות מרובה, ולעתים קרובות יותר מאשר טיפול אכזרי בלבד (ללא מין רְכִיב).

הסבירות לפתח ניתוק אישיות גבוהה יותר באותם מקרים בהם קרובי משפחה המתגוררים בסביבה, למרות שאינם משתתפים בהתעללות, אינם מכירים בכך, מעמידים פנים כי לא קורה דבר. זה גורם לקורבן להרגיש חסר אונים מול הנסיבות.

חשוב גם סדירות ההשפעה הטראומטית שמרוקנת את עתודות האישיות.

מומחים מציעים כי מלחמה, אסונות טבע הרסניים, פרידה ממושכת מהאם בגיל שנתיים, מוות של הורים ומצבים קריטיים אחרים יכולים לשמש כגורם לחץ. [6]

פתוגנזה

הפתוגנזה של הפרדת האישיות, שהיא למעשה סוג של הפרעת דחק פוסט-טראומטית, מופעלת על ידי טראומה נפשית קשה קבועה, אשר מונחת על מאפייני הקורבן, יכולתו להפריד בין זהותו לתודעה (לדיסוציאציה), נוכחות של הפרעות אישיות ופתולוגיות נפשיות חמורות יותר במשפחה, אשר באופן כללי משתלבות בתכנית הנטייה התורשתית. הפרעת אישיות מרובה נתפסת כתגובה הגנתית המסייעת לאדם שעבר התעללות בילדותו להסתגל ואף לשרוד. מחקרים מצביעים על כך שאישים משתנים מופיעים בדרך כלל בילדות המוקדמת, מכיוון שבתנאים של לחץ בלתי נסבל, התפתחות הילד אינה מתנהלת כראוי.

תפיסה אחידה של הפתוגנזה של הפרעה זו טרם פותחה. אפילו לא כל בתי הספר לפסיכיאטריה מסכימים עם קיומו. ישנן מספר תיאוריות על מקור האישיות המרובה. אחת ההשערות רואה בה סוג של אמנזיה פסיכוגנית ממוצא פסיכולוגי בלבד, באמצעותה הקורבן יכול לעקור מהזיכרון את האירועים הטראומטיים של אורך חיים מסוים החורגים מחוויה אנושית רגילה.

תיאוריה אחרת היא iatrogenic. הופעתם בשנים האחרונות של מספר רב של אישים מרובים קשורה לשימוש הנרחב בעולם המתורבת בסוגים שונים של סיוע פסיכותרפי, כולל היפנוזה, כמו גם ספרים וסרטים, שגיבורם סובל מהפרעה נפשית זו. לפחות, רוב המקרים נחשבים לאטרוגניים כאשר המטופל זוכר כולו או חלקו את האירועים שהתרחשו עם זהותו האחרת ומבקש עזרה פסיכיאטרית בעצמו. מקור האישיות המרובה במקרה זה קשור לסוגסטיה או היפנוזה עצמית, והגורמים התורמים להתפתחות הפרעה כזו נקראים המאפיינים האישיים של האדם. הם אנשים מהופנטים או היסטריים, מרוכזים בעצמם ונוטים לפנטזיה.

תסמינים

כמעט בלתי אפשרי לחשוד שיש לך תסמונת אישיות מרובה, מכיוון שבעצם בדרך כלל לא מתממש הדיסוציאציה של העצמי למספר אישים אלטרנטיביים. החלפת אישים, ככלל, מלווה כמובן באמנזיה, ולמטופל עצמו אין תלונות. הסימנים הראשונים שהמטופל יכול לחוש הם, למשל, דיסקרטיות הזמן, כאשר נראה שהיא נקרעת ופרקי זמן מסוימים "נושרים" מהזיכרון, ואלה שנשמרים נתפסים כלא קשורים זה לזה. במקרים מבוססים ומתוארים של אי סדר, אנשים הבחינו שהם הפסידו כסף (אותם הם הוציאו, כפי שהתברר מאוחר יותר, את תת האישיות שלהם), את רמת הבנזין ברכב (התברר שמישהו נהג בו בזמן שהמטופל, הוא חשב, ישן) וכו '. פרקים זמניים גדולים מאושרים שלא ניתן לייחס לשכחה. אחרים עשויים להבחין שהתנהגותו ומצב רוחו של האדם משתנים בצורה חדה, פשוט להפך באופן קיצוני, שהוא עלול שלא להתייצב לפגישה קבועה מראש, מופתע בכנות ומכחיש כי ידע כלל על הפגישה והבטיח להגיע. אך אי התאמות שונות בהתנהגות ובמוזרות של אדם כלל אינן אומרות שיש לו הפרדת אישיות. כדי לבצע אבחנה, יש צורך להתבונן בחולה במשך מספר שנים.

הביטויים הספציפיים של הפרעה דיסוציאטיבית הם מאוד מגוונים, יכולים להיות אישים אלטרנטיביים רבים - בממוצע 14-15, היו מקרים שהרופא ספר עד 50 זהויות. היו להם גילאים שונים, מין, לאום, אופי, העדפות, התלבשו אחרת ודיברו בקולות שונים, לא היו תמיד בני אדם.

מבחינה איכותית, קיומם שונה גם הוא מאוד: לחולה אחד יכולות להיות זהות יציבה ומסודרת מורכבת, וגם מקוטעת, חלקן לעולם לא "יופיעו", אך אחרות או חלק מהאישים התת-אישיים "יודעות" על קיומן.

בתמונה הקלינית של הפרעת אישיות מרובה, כל ביטוי להפרעות דיסוציאטיביות "קלות" עשוי להופיע כתסמינים. נצפות תופעות של תופעות דיסוציאטיביות, אשר, בהתאם לחומרתן, יכולות להיות גרסה של הנורמה או סימפטום של פתולוגיה. אלה הם קליטה (מצב של קליטה חובקת במשהו), נעדר נפש (חלומות בהקיץ, מבט ריק - האדם איננו "לא איתנו"), אובססיה, טראנס ומצבי היפנואידים, סומנבוליזם (הליכה בחלום), דיסוציאציה של תודעה לחוויות אני-נפשיות ואני-פיזיות ("הפרדת הנפש מהגוף הפיזי") וחוויות כמעט מוות.

וגם ללא ספק צורות פתולוגיות של דיסוציאציה: אמנזיה נפשית - מצב בו אירועים שהתרחשו בפרק זמן מסוים נלחמים, בדרך כלל לאחר אירוע טראומטי (אמנזיה נפשית מקומית). לעיתים חלק מהאירועים (הטראומטיים) הקשורים לתקופה מסוימת מאושרים באופן סלקטיבי (נעקרים מהזיכרון), אך אחרים (ניטרליים או נעימים) נותרים בזיכרון. אמנזיה נפשית מוכרת על ידי המטופל, הוא יודע שהוא שכח מידע חשוב על עצמו. זה נצפה אצל 98% מהחולים עם הפרעת אישיות מרובה. [7]

פוגה פסיכוגנית - כשאדם יוצא לפתע מהבית, מהעבודה, בזמן שהזיהוי האישי שלו משתנה לחלוטין או חלקי, והמקורי נעלם או שהמטופל מודע לכך בצורה מעורפלת מאוד. הפוגה, בניגוד למצב הקודם, אינה מודעת. פרקי פוגה התרחשו ביותר ממחצית החולים.

לכל מטופל שני יש תסמונת דפרסונליזציה / derealization עמוקה או חלק מהביטויים שלה. חמישית מהחולים הולכים בחלום.

אנשים עם מספר זהויות עשויים לחוות: יכולת בולטת במצב הרוח; התנהגות לא יציבה; אי רציפות זמן (אובדן זיכרון במרווחי זמן שלמים); אמנזיה של כל תקופת הילדות או חלק ממנה; פגישות חסרות, כולל עם רופא; מידע סותר במהלך בירור ההיסטוריה הרפואית (תלוי איזה זהות הגיעה למינוי כרגע).

מכלול הסימפטומים המכונה "השלשה הדיסוציאטיבית" של רוס כולל את הדברים הבאים:

  • ניתוק ישיר מתבטא בתחושה של שליטה חיצונית ברגשות ובמחשבות, פתיחותם, נוכחותם של קולות המגיבים על מעשי המטופל, הנגרמת על ידי התפוררות התפקודים הנפשיים הלא מודעים;
  • פסאודו-הזיות שמיעה נוכחות כל הזמן ואינן מובילות לניתוק מהמציאות (בניגוד לסכיזופרניה);
  • ההיסטוריה של המטופל מזכירה כוונות או ניסיונות להתאבד או לגרום לעצמו נזק פחות משמעותי.

בנוסף, לכל מצב אגו עלולות להיות הפרעות נפשיות משלו, מה שמקשה על האבחנה באופן משמעותי. הפרעת הדיכאון הנפוצה ביותר (כ 88%) מתרחשת. שלושה רבעים מהחולים עם הפרעת זהות דיסוציאטיבית ניסו להתאבד, וקצת יותר משליש הודו בפגיעה עצמית. רבים סובלים מנדודי שינה, כאבי ראש וסובלים מסיוטים באופן קבוע. הפרעות חרדה ופוביות קדמו לעיתים קרובות ל"החלפה "של זהויות, אך יכולות להיות גם הפרעות עצמאיות. אנשים כאלה נוטים להתנהגות ממכרת, טרנססקסואליות וטרנסווסטיזם, מכיוון שזהויות יכולות להיות מיניות שונות. לעיתים קרובות יש להם הזיות, ביטויים קטטוניים, הפרעות חשיבה הקשורות למשבר במערכת הזהות, מכיוון שאף אחד מהם אינו מסוגל לשלוט לחלוטין בהתנהגות הפרט, תוך שמירה על האותנטיות שלו. על בסיס זה, אחת הזהויות, המדמיינת את עצמה דומיננטית, עשויה לפתח תעתוע של עצמאות. [8]

הפרעת אישיות מרובה היא נדירה ומובנת בצורה גרועה, ודורשת זמן רב לאבחון (כשש עד שמונה שנים מהרגע שהיא נכנסת לשדה הראייה של הפסיכיאטר). לעומת זאת, לפסיכיאטרים הייתה אפשרות להתבונן באנשים עם הפרעה מתקדמת. אף על פי כן, השתייכותה לתסמונות ההסתגלות אינה מעוררת התנגדות, וידועים שלבי התפתחות תסמונת ההסתגלות.

השלב הראשון של החרדה הנגרם כתוצאה מאירוע טראומטי, כאשר בתחילה הקורבן חווה זעזוע ומצב שיווי המשקל של כל תפקודי הגוף מופרע. במקרה שלנו, אנשים סבלו מבריונות קבועה בילדותם, הרגישו חסרי הגנה ואינם מסוגלים לשנות דבר, הלחץ היה כרוני וגרם לתחושת חוסר תקווה. אף על פי כן, גופנו מתוכנן בצורה כזו שהוא מבקש להחזיר את האיזון, אם כי ברמה אחרת, בתנאים חדשים. השלב השני מתחיל - שלב ההסתגלות, בו הגוף מפעיל מנגנוני הגנה ומנסה להתנגד לסטרס. שוב, במקרה שלנו, לא ניתן להשעות את פעולתם, הגוף מותש במאבק לא שוויוני, והגיע השלב השלישי - תשישות, תיחום של פונקציות חיוניות, נפשיות ופיזיות, מכיוון שמנגנוני ההגנה של האישיות המשולבת לא הצדיקו את עצמם. מערכת של מצבי אגו מופיעה עם פונקציות משלה. בשלב זה אינך יכול לצאת לבד; יש צורך בעזרה חיצונית.

במסווג הבינלאומי החדש ICD-11, הפרעת זהות דיסוציאטיבית מוגדרת כיחידה נוזולוגית נפרדת בין דיסוציאציה אחרת, ואינה נכללת בהפרשות אחרות שצוינו כמו ב- ICD-10. השם "הפרעת אישיות מרובה" ננטש, שכן ההכרה בקיומן של כמה תת-אישיות מטילה ספק במושג הפילוסופי הבסיסי של אחדות האישיות והתודעה. לכן המושג "אישים אלטרנטיביים" הוחלף במושג "מערכת זהויות", המגלם ישויות עצמאיות בעלות פרמטרים רגשיים וקוגניטיביים יציבים למדי. [9] האישיות האמיתית (המקורית), הרגילה כלפי חוץ, נקראת המאסטר. יתכן שהוא לא מודע לקיומן של מדינות האגו האחרות שלו, אך ישנם מקרים שכל הזהויות הכירו זו את זו ויצרו קולקטיב מגובש. שינוי במצבי האגו מתבטא בתופעות כמו ניסטגמוס, גלגול עיניים, רעידות, עוויתות, היעדרות. [10]

אם אישיות כלשהי דומיננטית, כלומר שולטת בהתנהגות המטופל לרוב, ומצבי אגו אחרים משתלטים עליו מעת לעת, אך לא לזמן רב, אז מדברים על פתולוגיה כזו הפרעת פלישה דיסוציאטיבית מורכבת.

אישיות מרובה היא אחת ההפרעות הנפשיות המסתוריות והשנויות במחלוקת. זו מחלה כרונית שיכולה להישאר אצל המטופל לכל החיים, והביטויים הספציפיים שלה נקבעים במידה רבה על ידי המאפיינים האישיים של המטופל ומשך ההתנסויות הדיסוציאטיביות. כל מיני תופעות דיסוציאציה יכולות להיות קיימות כתסמינים של אישיות מרובה הנמצאים בנקודה הקיצונית של הספקטרום הזה. [11]

סיבוכים ותוצאות

למרות העובדה שהפרעת זהות דיסוציאטיבית מוכרת כפתולוגיה נפשית, לא הכל ברור איתה. לא רק שלא כל הפסיכיאטרים מסכימים עם קיומו, רבים רואים בו גרסה של הנורמה - סוג של מדינה קיומית. לכן, אם ריבוי מצבי האגו אינו גורם לאי נוחות לאדם עצמו ולא מוביל לביצוע פעולות בלתי חוקיות, אז אין מה לרפא.

במקביל, רוב האישים המרובים הידועים התגלו והגיעו לידיעתם של פסיכיאטרים בקשר לעובדה שהם ביצעו פשע חמור. פסיכיאטרים פורנזיים, המחקר שלאחר מכן על תופעות אלה והטיפול בהן, רואים בהפרעה זו פתולוגיה, יתר על כן, קשה מאוד וקשה לטיפול. בסופו של דבר, אישיות מרובה מתחילה להיתקל בבעיות באינטגרציה בחברה, אשר, כפי שמראה בפועל, יכולה להוביל לביטויים קיצוניים של אי התאמה - התאבדות או פשע כלפי גורם חיצוני. [12]

אבחון

נכון לעכשיו, האבחנה של אישיות מרובה מתבצעת על פי הקריטריונים ICD-10 ו- DSM-V, כאשר בהבדלים קלים נדרש כי המטופל ירגיש באופן קבוע ולחילופין כמו אישים שונים (זהויות) בעלי מאפיינים אישיים שונים, זיכרונות שונים., ומערכות ערך. זה לא קל לקבוע; יתרה מכך, לכל שינוי זהות יש הפרעות נפשיות משלו, וכדי להבין את "זר" הפתולוגיות הזה, צריך להתבונן בחולה במשך מספר שנים.

נעשה שימוש בשיטות בדיקה פסיכולוגיות שונות. המטופל מתראיין על פי תוכנית ראיונות מובנית לאבחון הפרעות דיסוציאטיביות, המוצעת על ידי האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית. נעשה שימוש בשאלונים: חוויות דיסוציאטיביות, דיסוציאציה פריטראומטית. התוצאות מוערכות בסולם הדיסוציאציה. [13]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם מחלות נפש, בפרט, סכיזופרניה. במקרה זה, הם מסתמכים על תסמינים ספציפיים, שאינם אופייניים להפרעות דיסוציאטיביות. בסכיזופרנים נצפה פיצול של תפקודים נפשיים, תפיסה, חשיבה ותגובות רגשיות נפגעות, בנוסף, הם תופסים את התפוררות האישיות המתמשכת כתוצאה מהשפעה חיצונית. עם הפרעת אישיות מרובה, נוצרות זהויות עצמאיות ומורכבות למדי, שכל אחת מהן, באופן אחר, אך מציירת לחלוטין את תמונת העולם שלה. [14]

לא נכללים גם פתולוגיות אורגניות של מבנים מוחיים, שימוש לרעה בחומרים פסיכואקטיביים, מחלות סומטיות קשות, שבגינן נבדק הבריאות הכללית של המטופל.

הפרעת אישיות מרובה נבדלת בין פרקטיקות דתיות ופנטזיות ילדות הנמצאות בטווח הנורמלי.

למי לפנות?

יַחַס

אנשים הסובלים מהפרעה זו מטופלים כרצונם, למעט מקרים בהם אחת מהזהויות (לרוב לא הבעלים) ביצעה פשע. נעשה שימוש בשיטות שונות להשפעה פסיכותרפויטית - טיפול פסיכו-דינמי קוגניטיבי התנהגותי, מונחה תובנה, טיפול משפחתי. ניתן להשתמש בטכניקות היפנוזה קליניות גם בזהירות רבה. [15]

ניתן לספור על יד אחת פסיכיאטרים בעלי ניסיון בטיפול בחולים כאלה ברחבי העולם. רבים מהם סיכמו את חווייתם עם מטופלים כאלה ושיתפו את שיטות הטיפול שלהם בספרים. לדוגמא, ריצ'רד קלפט ופרנק וו. פוטנאם מתארים מודלים וטכניקות דומים מאוד לעבודה בטיפול באישיות מרובה, המסתכם באיחוד (שילוב) של כל מצבי האגו ומיזוגם עם בעל האישיות. אולם, בעיקרון, ניתן להגיע להחלשה משמעותית של השפעתם של אישים אלטרנטיביים. זה מאפשר להקל על מצבו של המטופל, לספק לו ולסובבים קיום בטוח. הפסיכיאטרים שהוזכרו מציעים ליצור קשר עם כל האנשים, תוך התייחסות למערכת הזהויות בו זמנית כולה. ואז בשברים, מכיוון שלכל זהות יש פרקים נפרדים של זיכרונות, משוחזרת התמונה ההוליסטית של הטראומה שחווים, האירועים מדוברים, נותחים את הקשר עם הניתוק האישי בפועל. שיחה מתקיימת עם כל זהות משתנה, איתה (בנוכחות אחרים) מדברים על היתרונות והחסרונות שלהם. זה מאפשר להבין כי זהויות אלט משלימות זו את זו, את החסרונות של אחת מפצות יתרונותיה של השנייה. טכניקה זו מאפשרת לך לשלב ביעילות מצבי אגו לאישיות אחת. עבודה עם חלומות, ניהול יומנים משמש גם. שזהויות אלה משלימות זו את זו, החסרונות של האחת מפוצים על ידי היתרונות של האחר. טכניקה זו מאפשרת לך לשלב ביעילות מצבי אגו לאישיות אחת. עבודה עם חלומות, ניהול יומנים משמש גם. שזהויות אלה משלימות זו את זו, החסרונות של האחת מפוצים על ידי היתרונות של האחר. טכניקה זו מאפשרת לך לשלב ביעילות מצבי אגו לאישיות אחת. עבודה עם חלומות, ניהול יומנים משמש גם.

קל יותר ליצור קשר עם זהות עם המטפל (פוטנאם מכנה אותם עוזרים פנימיים). ככל שמזהים עוזר כזה מוקדם יותר, הפסיכותרפיה יעילה יותר. אחרים, להיפך, עוינים את האישיות המארחת, את הטיפול ואת מדינות אגו אחרות (רודפים פנימיים). רצוי גם לזהות אותם כמה שיותר מהר ולהתחיל לעבוד איתם.

הטיפול ארוך טווח, אינטגרציה מלאה אינה מובטחת. לאחר האיחוד, מתבצע טיפול מתמשך לאחר שילוב. השפעה מספקת אפשרית נחשבת לתוצאה כאשר הפסיכיאטר משיג דו קיום פורה ללא קונפליקטים ושיתוף פעולה בין כל הזהויות.

הטיפול התרופתי משמש באופן סימפטומטי באופן בלעדי, (למשל, תרופות נוגדות דיכאון בדיכאון קשה) כדי להקל על מצבו של המטופל ושיתוף פעולה פורה יותר עמו.

מְנִיעָה

מקורה של הפרעה זו אינו ברור לחלוטין. נמצא שרוב האישים המרובים הידועים נבדלו על ידי היפנוזה עצמית מוגברת. הם נולדו כך, ואין שום דבר שתוכל לעשות בעניין. עם זאת, רוב האנשים עם תכונה זו אינם סובלים מהפרעת אישיות מרובה.

פסיכוטראומה כרונית שהתקבלה בילדות הביאה להתפתחות צורת הדיסוציאציה החמורה ביותר - ברוב המקרים מדובר באלימות מינית ו / או פיזית מצד אחד ההורים (בתדירות נמוכה יותר של בני משפחה אחרים). "שלדים בארון" כאלה מוסתרים בדרך כלל בקפידה, ולא קל להזהיר אותם. לכל האנשים הרשומים באופן רשמי הסובלים מהפרעה זו (יש כיום כ -350 מהם) יש היסטוריה של מצבים טראומטיים קשים הקשורים לאלימות.

פסיכיאטרים שמזהים הפרעת זהות דיסוציאטיבית סבורים כי תיאורטית ניתן לפתח אותה בהיעדר פסיכוטראומה קשה בילדות. עדות לכך היא גם הגידול בשנים האחרונות בקריאות לעזרה פסיכיאטרית מסוגים שונים של "אישים מרובים". במקרה זה, את התפקיד העיקרי ממלא הנטייה האישית (נטייה לתיאטרליות, פנטזיות, היפנוזה עצמית, נרקיסיזם), והגורם המעורר הוא המידע שמפיץ נושא זה - ספרים וסרטים על אישים מרובים. עלילה כזו היא בדרך כלל win-win, מחברים רבים, הן קלאסיקות והן בני דורנו (R.L. Stevenson, A. Hitchcock, K. Mooney), פנו אליה, עבודות תמיד מעוררות עניין מוגבר והופכות לרבי מכר. אי אפשר לבטל את השפעתם על אנשים נטויים.

מקרי התלונות שהתחזקו בשנים האחרונות מעלים ספקות לגבי תוקף האבחנה בקרב רופאים רציניים - מומחים בתחום הפתולוגיה הזו. בנוסף, קיימת אמונה רחבה במערב כי אישיות מרובה איננה מחלה. זהו מצב קיומי שלא צריך למנוע או לטפל בו, לפחות כל עוד הוא לא גורם לאי נוחות באישיות המארחת ואינו מסוכן מבחינה חברתית.

בהתבסס על האמור לעיל, מניעת התפתחות של הפרעת אישיות מרובה מהווה בעיה חברתית-פסיכולוגית של מיגור התעללות בילדים שטרם נפתרה בשום מדינה בעולם.

תַחֲזִית

ראשית, האבחנה ואז הטיפול בהפרעת זהות דיסוציאטיבית נמשך שנים, לעיתים קרובות יש צורך בהתייעצות עם פסיכותרפיסט לחולה לכל החיים. המטרה של פסיכותרפיה היא שילוב של זהויות שונות לאישיות אחת שמתפקדת כרגיל לא תמיד מושגת, היעדר סכסוך בין מצבי אגו ושיתוף פעולה ביניהן נחשב לתוצאה מספקת, כלומר אישיות מרובה יציבה ומתפקדת בדרך כלל. לא לחוות אי נוחות פסיכולוגית.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.