Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המפרקים של עצמות היד

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

המפרק הארטיקולרי (art mediocarpea) נוצר על ידי המשטחים המפרקיים של עצם העצמות של השורות הראשונות והשניות של פרק היד. זהו מפרק מורכב, בצורת בלוק בצורתו. הסדק המפרקי שלו הוא בצורת האות S. הקפסולה המשותפת רזה, במיוחד על הגב, מחוברת לקצוות המשטחים המפרקיים. מפרק המפרק קשור באופן תפקודי עם מפרק כף היד.

מפרקים בין-חולי (artt, Intercarpeae) אינם פעילים, הנוצרים על ידי עצמות סמוכות של פרק היד. קפסולות משותפות מחוברות בשולי המשטחים המפרקים. העורקים המשותפים של המפרקים בין החוליות מתקשרים עם חלל המפרק הארקולרי.

באמצע פרק כף היד בין מפרק כף היד מתחזקים על ידי רצועות רבות. הרצועה הרדיאלית המובהקת ביותר של פרק היד (קרדי רדיאטום), המייצגת צרורות סיביים בצורת מניפה, מתרוצצת על המשטח הדקלי מעצם הראש ועד לעצמות הסמוכות. עצמות בקרבת מקום של פרק כף היד לחבר את רצועות intercompale ו dorsalia הגבירי ואת הגבי בין הגב (ligg intercarpale palmaria et dorsalia). חלק מעצמות היד קשורות על ידי רצועות בין-חולייתיות בין-חולייתיות בין-חולי (l intergpalia interossea).

על ידי המפרקים intercarpal כוללים גם עצם pisiform משותף (אמנות. Pisiformis Ossis), יצרו pisiform ו triquetrum וביצור-כף היד pisiform (lig. Pisometacarpale) ו רצועה pisiform-וָוִי (lig. Piso-hamatum). חבילות אלו הן הרחבה של שריר גיד - ulnaris קארפי מכופף.

מפרקי הידיים (artt. Carpometacarpeae) נוצרים על ידי המשטחים המפרקיים של עצמות השורש השני, ובסיסי העצמות המטאקרפליות. פוני-מטאקרפל המפרקים (II-V מטאקארפל עצמות) הם שטוחים בצורת, הם חולקים משותף משותף. הקפסולה המשותפת דקה, מחוברת לקצוות המשטחים המפרקים ומתוחה היטב. חלל המפרק של המפרקים carpometacarpal הוא בדרך כלל מתקשר עם חללים של מפרק באמצע פרק כף היד ואת מפרקים בין מפרקי. הקפסולה מתחזקת על ידי הגב ואת כף היד carpally-metacarpal מיתרים (ligg Carpometatacarpea dorsalia ו palmaria). ניידות במפרקים carpometacarpal של עצמות metacarpal II-V הוא מינימלי.

המפרק הקרפומטי של האגודל (אמנות Carpometacarpea pollicis) שונה מכל השאר. הוא נוצר על ידי משטח האוכף המשותף של העצם מצולע (עצם טרפזיום) ואת הבסיס של עצם metacarpal הראשון. מפרק היד של הבוהן הגדולה, מבודד משאר המפרקים carpometacarpal, יש ניידות רבה. סביב הציר הפרונטאלי, עובר לא באופן חוצני (בזווית למישור חזיתית), ההתנגדות של האגודל לאחרים (oppositio) מתממש. החזרת האגודל למקומו המקורי נקראת repositio. סביב הציר sagittal, הפחתה והסרה של האגודל ביחס לאצבע השנייה מבוצעת. תנועה מעגלית היא תוצאה של תנועות משולבות ביחס לצירים חזיתית וסגיטלית.

מפרקים בין מפרקים (art, Intermetacarpeae) נוצרים על ידי משטחים לרוחב סמוכים של בסיסים של עצמות מטאקרפל II-V. הקפסולה המשותפת במפרקים ובמפרקים קרפומאקארפאלים שכיחה. מפרקי Intercarpal מסודרים באופן רוחבי חזקו את הגב ואת רצועת כף יד כַּפִי (ligg. Metacarpea dorsalia et פלמריה), וגם כף יד רצועת interosseous (ligg. Metacarpea interossea). הרצועות המטאקרפליות הבינכוסיות הן אינטרארטיקולריות, הן מחברות את המשטחים הפונים לעצמות המטאקרפליות.

המפרקים פסאודו-פלנגים (ART Metacarpophalangeae) נוצרים על ידי בסיסים של פלנגות הפרוקסימלי של האצבעות ומשטחים articular של ראשי metacarpophalangea. ראשי המפרקים עגולים בצורתם, החללים המפרקיים על הפלנגות הם אליפסידיים. כמוסות משותפות חופשיות, מחוברות לקצוות המשטחים המפרקים, מחוזקים ברצועות. על הצד הדקמי, הקפסולה מעובה על ידי הרצועה הדקלית (ligg Palmaria), בצדדים - על ידי רצועות בטחונות (ligg collateralia). בין הראש II-V של עצמות metacarpal בכיוון הרוחבי הם רצועה מטאקרפאלית רוחבית עמוקה (ligg Metacarpea transversa profunda).

תנועות המפרקים metacarpophalangeal מבוצעות סביב שני צירים - חזיתית (כיפוף והרחבה) ו sagittal (משיכת האצבע בכיוון אחד או אחר).

המפרקים interphalangeal (artt, Interphalangea) נוצרים על ידי ראשי ובסיסי הפלנגות השכנות של המברשת. זה המפרקים בצורת בלוק. הקפסולות המשותפות רופפות, מחוברות לקצוות הסחוס המפרקי. קפסולות מתחזקות מלפנים ומאחוריות עם רצועות כפות רגליים ובטחונות (ligg collateralia).

בתנועות היד יחסית לזרוע, המפרקים רבים מעורבים, אשר במרפאה נקראים בנוחות המפרקים הקרפליים.

במפרקים metacarpophalangeal, ניתן לנוע סביב שני צירים. סביב ציר חזיתית, כיפוף מתבצע - הרחבה עד סך של 90 °. בהתייחס לציר sagittal, הסרה והקטנה בתוך גבולות מוגבלות מבוצעות. במפרקים metacarpophalangeal, תנועה מעגלית אפשרי. במפרקי התנועה בין הפאלאציונים (גמישות והרחבה) נעשים יחסית לציר הפרונטלי. הסכום הכולל של גמישות - הרחבה במפרקים אלה הוא כ 90 מעלות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

איפה זה כואב?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.