Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גזעים הלימפה ותעלות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

לימפה מכל חלק בגוף, עובר דרך בלוטות לימפה שנאספו (lymphatici הדוקטוס) צינור החזה ואת גזעי הלימפה (trunci lymphatici). שש תעלות הלימפה הגדולות והגזעים הללו מבודדים בגוף האדם. שלושה מהם לזרום לתוך זווית ורידי שמאל (צינור החזה, גזעי subclavian הצוואר ועל שמאל שמאל), Tri - ורידי בזווית ישרה (צינור הלימפה תקין, גזעי subclavian הצוואר ועל שמאל ימין).

כלי הלימפה הגדול והמרכזי הוא צינור החזה. עליה זרימת הלימפה מן הגפיים התחתון, אגן וקירות, בטן, במחצית השמאלית של חלל בית החזה. מן הגפיים לימפה הימניים העליונים מכוונים בתא המטען התקין subclavian, מהמחצית הימנית של הראש והצוואר - בתא המטען התקין הצוואר, המגופות חצי הימני של חלל החזה - תקין תא מטען bronhosredostenny (truncus bronchomediastinalis דקסטר), זורם לתוך צינור הלימפה הימני או עצמך תקין ורידים זווית. מתוך לימפה הגפה העליונה השמאלית זורמת משם דרך תא המטען השמאלי subclavian של החצי השמאלי של הראש והצוואר - דרך תא מטען הצוואר השמאלי, ואני lsioch בחצי הרשויות של חלל בית החזה - תא מטען bronhosredostenny השמאל (truncus bronchomediastinalis מרושע), זורם לתוך צינור החזה.

צינור החזה (הדוקטוס thoracicus) נוצרו בחלל הבטן, שומן retroperitoneal, ברמה של בית החזה XII - II של המותני החוליות כתוצאה היתוך של הזכות גזעי לימפה המותני שמאלה (trunci lumbales דקסטר et מרושע). גזעים אלה, בתורם, נוצרים מתוך היתוך של כלי הלימפה רירית הרחם, בהתאמה, של בלוטות לימפה ימין ושמאל. כ 25% של החלק הראשוני של צינור החזה פועל אחד כדי שלושה קשרי לימפה mesenteric כלי הלימפה efferent, גזעי הבטן הנקרא (trunci intestinales). Prelpozvonochnyh vynosyashie זרימת lymphatics צינור החזה, צלעי, ואת הקרביים CMS (predaortalnyh) בלוטות לימפה של חלל בית החזה. אורכו של צינור החזה הוא 30-40 ס"מ.

החלק הבטן (pars abdominalis) של צינור החזה הוא החלק הראשוני שלה. בשנת 75% ממקרים, יש לו את הסיומת - בור מי צינור חזה (ציסטרנה כילי, chylocyst) קונוס, ampullate או כישורים. בשנת 25% ממקרי תחילת צינור חזה יש מקלעת רשתי טופס נוצרה המותני lymphatics efferent, צליאק, בלוטות לימפה mesenteric. קיר צינור חזה של הטנק בדרך כלל עובר שחבור לרגל ימין של הסרעפת, אשר, כאשר תנועות נשימה דוחסת את צינור החזה ותורמת הדוחפים של לימפה. מתוך בית החזה (הלימפה) צינור הבטן דרך צוהר אאורטלי מרחיב לתוך חלל החזה בתוך חלל החזה האחורי, הממוקם שבו המשטח הקדמי של עמוד השדרה מאחורי הוושט בין האאורטה ובית החזה וריד מזווג.

החלק החזי (pars thoracica) של צינור החזה הוא הארוך ביותר. היא משתרעת מן פתיחת אב העורקים של הסרעפת אל מפרצון החזה שבו זרימה נכנסה לתוך החלק העליון הצוואר שלה (pars cervicalis). באזור התחתון של חלל בית החזה מאחורי צינור החזה מכוסה חלקים ראשוניים fascia hilar עורקי צלע הימניים האחוריים הוורידים של הגפיים של אותו שם, מול - הוושט. ברמה VI-VII חזה חוליות חזה צינור מתחילה לסטות שמאלה, ברמה II-III חזה חוליות יוצאות בקצה השמאלי של הוושט, עולה מאחורי עורק subclavian שמאל ואת הראש הנפוץ ואת העצב תועה. כאן, במדיאסטיאסטינום העליון, בצד שמאל של צינור החזה נמצאים הצוואר המדיאלי השמאלי, הוושט ימינה, ועמוד השדרה שמאחוריו. עורק תרדמה משותף רוחב ורידי צוואר פנימי מאחורי בחלק חוליות צוואר צוואר V-VII רמת הצינור החזי מכופף ויוצר קשת. Arc חזה צינור (הדוקטוס ארקוס thoracici) סוגר הצדר כיפה מעל אחורנית, ואז שפכו הצינור פותח לתוך זווית ורידי שמאל או בצורת המופרדים הסופית אותו הוורידים. כ 50% מהמקרים של צינור החזה לפני הכניסה לווריד יש הרחבה. גם לעתים קרובות bifurcates צינור, ובמקרים מסוימים בצורה של 3-4 גזעים נופל לתוך הפינה הוורידית או לתוך החלקים הסופיים של הוורידים המרכיבים אותו.

בפה של צינור החזה יש שסתום משויך שנוצר על ידי הממברנה הפנימית שלה, אשר מונע את הדם מלהיות נזרק מן הווריד. באמצעות צינור החזה, יש 7-9 שסתומים המונעים את זרימת בחזרה של הלימפה. קיר צינור חזה, בנוסף הקליפה הפנימית (interna Tunica) ואת הקליפה החיצונית (והחיצוני Tunica) מהווה בינוני מוגדרים היטב (רזה) נדן (גלימה אמצעית), המסוגל פעיל לדחוף צינור לימפה מראשיתה ועד הפה.

בכשליש מהמקרים, יש הכפלה של חצי התחתון של צינור החזה: ליד תא המטען העיקרי שלו הוא צינור החזה נוספת. לפעמים spittings מקומי (הכפלה) של צינור החזה נמצאים.

צינור הלימפה הימני (הדוקטוס lymphaticus דקסטר) הוא מיכל של 10-12 מ"מ אורך, אשר נופלים (18.8% מהמקרים) subclavian ימין, הצוואר ואת broncho-mediastinal גזעי. לעתים רחוקות יש צינור לימפה ימין, שיש לו פה אחד. לעתים קרובות יותר (ב 80% מהמקרים) יש 2-3 או יותר יורה. צינור זה מרוקן לתוך הזווית שנוצרת המפגש של הוורידים התקינים הפנימיים צוואר ואת subclavian, או החלוקה הסופית של הצוואר או subclavian הפנימי (נדיר מאוד) וריד. בהעדר הזרימה לימפה התקינה (81.2% ממקרים) vynosyashie כלי הלימפה של בלוטות לימפה ובלוטות tracheobronchial mediastinal אחוריות (תא מטען bronhosredostenny מימין), גזעי צוואר ואת subclavian התקינים לזרום באופן עצמאי זווית נכונה ורידים כדי וריד הצוואר או subclavian הפנימי למקום המיזוג שלהם אחד עם השני.

תא מטען צוואר, ימין ושמאל (truncus jugularis, דקסטר et מרושע), נוצר מן lymphatics efferent לרוחב צוואר רחם עמוק בלוטות לימפה (פנימי צוואר) מקבילות בצד. כל גזע ימני מיוצג על ידי כלי אחד או כמה כלי אורך קטן. הזרם הצוואר הימני זורם לתוך הזווית הוורידית הנכונה, לתוך החלק המסוף של הווריד הצוואר הפנימי הנכון, או משתתף בהיווצרות של צינור הלימפה הנכון. הגזע הצוואר השמאלי זורם ישירות לתוך הזווית הוורידית השמאלית, לתוך הווריד הצוואר הפנימי או, ברוב המקרים, לתוך החלק הצוואר של צינור החזה.

תא מטען subclavian, ימין ושמאל (truncus subclavius, דקסטר et מרושע), נוצר מן הבלוטות לימפה בבית השחי lymphatics efferent, בעיקר פסגה וגם בצורה של גזעי גזע קטנים אחד או מספר מנותב בפינת הוורידים המתאימה. את הזכות subclavian תא המטען נפתח לתוך זווית ורידי ימין או לוריד subclavian ימין, צינור לימפה ימין; שמאל לחבית subclavian - בפינה השמאלית ורידי, הווריד subclavian שמאל בכמחצית מהמקרים בחלק סוף צינור החזה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.