Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גורם להזעה קשה של כל הגוף, הראש, הידיים והרגליים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

הזעה חמורה מייצגת בעיה רצינית של ההווה, אשר לא רק גורם כאב והוא קשור עם המחלה, אלא אי נוחות לאדם, ומגביל פעילות חיונית שלה. זה לא רק אפשרי להילחם במחלה זו, אבל זה גם הכרחי. כדי להתגבר על תופעה זו, יש צורך לעבור בדיקה מקיפה, לגלות את הגורם לפתולוגיה ולסלק אותה. קוסמטיקה לא לחסל את הפתולוגיה, אבל רק מסכה את הסימפטומים. לכן, עדיף לטפל במחלה.

הסיבה hyperhidrosis הוא hyperfunction של בלוטות הזיעה, שבו בלוטות זיעה לייצר כמות מופרזת של הפרשת. כמו כן, הסיבה עשויה להיות מוגדל הנקבוביות, אשר מאפשרים כמות גדולה של נוזלים לעבור דרך העור. גורמים רבים יכולים להוביל לעלייה חדה בזיעה. ביניהם, ראוי לציין בעיקר את התחממות יתר של הגוף, שכן זה כתוצאה של הפרדת כמות גדולה של נוזל כי הגוף קירור לנרמל את חילופי החום מתרחשים.

כמו כן, הרעלת יכול להיות סיבה, שכן עם עודף מים, כמו גם רעלים שנצבר ו מומס בו, הוא הציג מהגוף. הזעה יכולה להיגרם על ידי מתח, כמו גם מספר מחלות זיהומיות ודלקתיות. לעתים קרובות מזיעה מתרחשת עם מתח פיזי ורגשי מוגבר, עם חום, צמרמורת. כאב חמור, בחילה, לחץ דם גבוה, ואפילו ימים קריטיים בנשים בדרך כלל מלווה הזעה מוגברת. כמו כן, כמה תרופות, תרופות צמחיות, אלכוהול, מזונות מסוימים יכולים לעורר hyperproduction של זיעה. ביקורים תכופים בסאונה ובאמבטיה מלווים גם בהזעה מוגזמת.

הזעה חזקה של כל הגוף

אם כל הגוף מזיע, במיוחד בלילה, ניתן לחשוד במספר מחלות. זה קורה לעתים קרובות בטמפרטורות גבוהות, תנאים קדחתניים. במקרה זה, ככלל, טמפרטורת הגוף עולה מאוד, צמרמורות מופיעות. כל זה יכול להתרחש על רקע של תהליך דלקתי, זיהום, שיכרון חמור של הגוף. התוצאה היא ריח מסוים המציין את נוכחותם של endooxins endooxins חיידקים בדם המלווים את התהליך הדלקתי ולשמור על הקורס הפעיל שלה. בנוסף, חום והזעה מוגברת עשוי להצביע על זיהום ויראלי. רופא מנוסה יכול להבדיל זיהום חיידקי מ ויראלי המבוסס על תוצאות של בדיקות.

עוצמת הטמפרטורה קשורה קשר הדוק לעוצמת התהליך הדלקתי, ובהתאם, עם מידת הזעה. בדרך כלל יש דפוס: ככל שהטמפרטורה עולה, כך גבוה יותר מזיעה. זה די פשוט להסביר את זה: מאז עודף לחות, ובהתאם, עודף חום.

לכן, הגוף מתקרר, אשר מסייע להוריד את טמפרטורת הגוף. בנוסף, עם עודף toxins, סיגים לצאת מאוחר יותר. הגוף הוא ניקה, ההתאוששות היא הרבה יותר מהר אינטנסיבי יותר.

כל הגוף יכול להזיע עם חילופי חום מופרעים, עם מטבוליזם מופרע. זה בולט במיוחד אצל אנשים עם השמנה, עודף משקל. זאת בשל העובדה כי עודף משקל יוצר נטל נוסף על הלב, הריאות, הכליות ומערכות אחרות. כמו כן מגדיל באופן משמעותי את רמת הרעלה, כי יש שימור של נוזלים ורעלים, מטבוליטים בגוף.

במידה ותפקוד בלוטת התריס של האדם נפגע, ההזעה תתרחש גם בחודשי החורף. גם זיעה היא מאוד אינטנסיבי ב hyperthyroidism ובלילה. בדרך כלל מחלה זו מלווה בחוסר כוח, חולשה. החסינות מופחתת באופן משמעותי, אדם מאבד את התיאבון שלו. רגישות מוגברת, רגישות. לעתים קרובות העיניים הופכות גדולות, וכיצד הן בולטות החוצה. בנוסף, יש רעד בגוף. במיוחד חזק לרעוד ידיים, צמרמורת עשויה להופיע.

זיעה חזקה של כל הגוף עשויה להצביע על התפתחות של גידולים, הן ממאירים ושפירים. זה יכול להיות גם סימן של הפרה של המדינה של מערכת החיסון הלימפה. לימפומה ולוקמיה יכולות להיות מוכרות בנוכחות גורמים דוממים כגון pallor של העור ועלייה חזקה, והידוק הלימפה.

הזעה קשה בשינה

לרוב זה סימן למחלה קשה. בחלום, אדם מזיע לעתים קרובות יותר אם יש תהליכים דלקתיים זיהומיות. כמו כן, החמרה של מחלות כרוניות רבות יכול להיות מלווה הזעה פזרני בלילה.

אם אתה מזיע בקביעות בשינה שלך, זה יכול להיות סימן של שחפת. הסימנים הנלווים הם שיעול לח חזק, מלווה צפצופים בריאות, הפרדה של כיח. זה יכול גם להגדיל את טמפרטורת הגוף, לפתח חולשה, אובדן תיאבון. אם יש לך סימפטום אחד או יותר, עליך לפנות לרופא השחפת שלך. יש צורך לבצע בדיקה אבחון, מוקדם יותר, כן.

סוכר סוכרת insipidus יכול להיות מלווה הזעה מוגזמת. זיעה משוחררת כאשר רמת הגלוקוז בדם יורדת בצורה דרסטית. כמו כן, החיוורון של העור מופיע, דפיקות הופך מהר יותר, יש צמרמורת בשרירים.

הזעה במהלך השינה עשויה להצביע על התפתחות של גידולים שונים. במיוחד, זה עשוי להיות סימן של סרטן הלבלב. קריטריונים נוספים לאבחון כוללים חולשה, התקפי רעב, חולשה, התכווצות שרירים ורעד.

הזעה חזקה של רגליים, רגליים

אם הרגליים והרגליים מזיעות, זה עשוי להצביע על מחלות ספציפיות של הרגליים והרגליים. בפרט, זיהום פטרייתי המשפיעים על העור של הרגליים מתבטאת באופן דומה.

כמו כן, הרגליים יכול להזיע תחת מאמץ קשה, מאמץ רגשי או פיזי, overstrain נוירוטי, overwork. זה יכול להיות סימן של הפרה של הפרעה מבנית או תפקודית של מערכת העצבים. במקרה זה, הזעה לא מאוזן, לעתים קרובות רק מחצית הגוף מזיע. על רקע הפרעות של מערכת העצבים, התקרחות יכולה להתרחש - נשירת שיער.

הזעה חזקה בבוקר

אם אדם מזיע, במיוחד בבוקר, זה יכול להיות סימן למחלה קשה. עבור דיאגנוסטיקאי מנוסה, הזעה יכולה להצביע על מחלות שונות ולהיות אחד הסימפטומים. אז, זה יכול להיות סימן של כליות או כשל בכבד, בעיות לב וכלי דם.

הזעה גם עולה עם כמה מחלות זיהומיות, כגון שחפת, טיפוס הבטן, כולרה, דיפתריה. לעתים קרובות מוגברת הזעה הוא ציין על רקע של לחץ מוגבר, הפרעות מטבוליות. לעתים קרובות סוכרת, phenylketonuria מלווה הזעה מופרזת.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

הזעה חזקה של הראש, הפנים

הראש יכול להזיע יתר על המידה אם אדם חווה מאמץ פיזי מוגבר, overstrain נפשי, מתח. כמו כן, הזעה של הראש יכול להיות סימן למחלות ויראליות, מחלות של הגרון, nasopharynx. זיעה של הראש יכולה לעלות עם מחלות עור, רגישות מוגברת של העור ואת מצב תפקודי לקוי של בלוטות זיעה.

האדם מזיע אם לאדם יש פונקציה עור פנים שבור, הנקבוביות מתרחבות. לרוב, הפנים מזיע אצל אנשים עם עור שמנוני או רגיש. זה יש השפעות חיוביות שלה, בפרט: עם שחרור לאחר מכן של מספר רב של רעלים, מטבוליטים. כנקודה שלילית, אתה יכול לשקול את הסיכון המוגבר של זיהום פטרייתי ו חיידקי, נטייה לדלקת, פריחה, אקנה ו קופידונים. זיעה של הפנים ואת הראש עולה על רקע של הפרעות במערכת האנדוקרינית, חסינות, עם רגישות מוגברת של מערכת העצבים.

הזעה חמורה של הידיים, כפות הידיים

ידיים וכפות הידיים לעיתים קרובות להזיע במקרה אדם חשוף ללחץ, חוויות מתח חמור, הוא עצבני. לעתים קרובות מצב זה נצפה על רקע הפרות של המצב התפקודי הרגיל של מערכת העצבים האוטונומית, עם עצבים, פסיכוזות, במצב של השפעה, overexcitation.

הזעה יכולה להתרחש עם השפעה רגשית חזקה. ואדם יכול לחוות רגשות חיוביים ושליליים. מחלות מסוימות של הלב וכלי הדם המערכת עשויה להיות גם מלווה הזעה מוגזמת. ידיים וכפות הידיים יכולות להזיע על רקע שיכרון הגוף, עם הרעלת אלכוהול, נטילת תרופות מסוימות.

הזעה כבדה מזיעה

תחת זרועותיו של אדם יכול להזיע מסיבות שונות. זה עשוי להיות תוצאה של מתח מוגבר, שינויים במצב תפקודית של הגוף. כמו כן, הזעה חזקה במקרים מסוימים יכול להיות סימן של הפרעות מטבוליות, סימפטום של מחלות. אנשים רבים נוטים לחשוב על בעיה זו קוסמטיקה קוסמטיקה להשתמש כדי לחסל אותו. הוכח היטב antipersperanty.

אבל הבעיה היא שהם לא לגמרי לבטל את הבעיה ולא לרפא את זה, אבל רק מסכה זה. לכן, הפתרון של בעיה זו יש לגשת מנקודת מבט רפואית. כדי להיפטר הזעה מוגזמת, אתה צריך לראות רופא, לעבור בדיקה מלאה לרפא את הבעיה. לטיפול ניתן להשתמש בתרופות שונות, הליכים פיזיותרפיה. הזעה חמורה ניתן לטפל עם תרופות אלטרנטיביות הומיאופתיות.

הזעה קשה בזקנה

אצל קשישים, הזעה קשורה לתנאים פתולוגיים שונים, לחיצות לחץ, להפרת סימני חיים בסיסיים. לעתים קרובות ישנם תהליכים ניווניים, דלקתיים שונים. לעתים קרובות יש שיכרון, תהליכים אוטואימוניים, אשר כרוך בייצור מופרז של זיעה הפרשת מן הגוף. בלוטות הזיעה עצמן עוברים שינויים בקשישים, וכתוצאה מכך מתרחשת פעולתם המופרזת.

כמו כן, אנשים מבוגרים מזיעים יותר כי הם משבשים את הפעילות של מערכת העצבים, לשבש את המצב ההורמונלי של הגוף. אנשים מבוגרים יותר עצבניים יותר במקרים שונים, ואפילו קטנים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.