Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Gonoblennorea

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Gonoblennorra (דלקת חניכיים חריפה נגרמת על ידי gonococcus), שייך מחלות עיניים חמורות מאוד. Gonoblennorrhea היה שכיח במיוחד אצל יילודים ברוסיה מהפכנית ולעתים קרובות הסתיים בעיוורון. נכון לעכשיו, מחלת עיניים חמורה זו בתינוקות היא נדירה ביותר ונצפית במקרים שבהם הלידה התבצעה לא בבית החולים ליולדות והמניעה לא בוצעה.

Gonoblennarea מתפתח כאשר הפרשת הלחמית מכילה את gonococcus Neisser. מן הקרום הרירי של gonococci יכול להתפשט ולהוביל הכללה של זיהום עם התפתחות של מחלות כגון גוניט, דלקת המעי הגס, endocarditis, וכו '

מְחוֹלֵל מַחֲלָה

Gonokokki

תסמינים gonoblenorei

יש gonoblennorra של תינוקות, ילדים ומבוגרים.

זיבת התינוקות מתרחשת, ככלל, ביום 2 - 3 לאחר הלידה. זיהום מתרחשת במהלך המעבר של העובר דרך נוגדת הלידה של אם שיש לו זיבה. זיהום יכול להתרחש גם באמצעות פריטים לטיפול בילדים ולתת מחלה מאוחר יותר (מאוחר יותר 2-3 ימים).

בתחילת gonoblennorei, עפעפיים הופכים נפוחים, להיות צפופה מאוד, כך שהם קשה לפתוח לבדיקה. מחברים בצורה חדה היפרממית, אדמתית ונושבת בקלות. השחרור דל, סרוסי, עם כמות קטנה של דם. לאחר 3-4 ימים, העפעפיים הופכים צפופים פחות, ופריקה סוחפת של צהוב עם גוון ירקרק מופיעה. ב כתם מוגלה תחת מיקרוסקופ, gonococci נמצאים.

הסכנה הגדולה של gonoblenaire טמון התבוסה של הקרנית. הלחמית העין של גלגל העין לוחצת את רשת הלולאה השולית, משבשת את התזונה של הקרנית. אפיתל, אשר, בנוסף, macerated בגלל הנוכחות של מוגלתי בשפע, פצעים מוגלתיים להתרחש בקלות, המובילים את תוצאת הניקוב, ועוד - כדי היווצרות leukoma הגס עם הפחתה של לעקוץ אותם או אפילו עד המוות של העין. לקראת כניסתה לפועל הרפואי של הסולפה אנטיביוטיקה המחלה ממשיכה 1.5-2 חודשים, ונצפו קרובות סיבוכים של הקרנית, וכלה היווצרות קטרקט ועיוורון קרובות.

מבוגרים Gonoblennorei הוא יותר חמור מאשר בתינוקות, לעתים קרובות יותר משפיע על הקרנית, לפעמים מלווה חום ונזק משותף. זיהום מתרחשת כאשר נסחף סוד מן השופכה אל החולה עצמו, הסובלים מזחלת השופכה. הזיהום נגרם גם על אנשי רפואה המשרתים זיבת החולה, למשל, כאשר בוחנים את החולה, כאשר פותחים שלפוחית השתן של העובר, כאשר בוחנים ילד הסובל דלקת הלחמית gonococcal, וכו '

זיבת ילדים בשל חומרת הזרימה של קרדית מבוגרים gonoblenoreya, אבל כבד יותר מאשר תינוקות. יש גנובלנייר של ילדים, ככלל, אצל בנות. הזיהום מתרחש מאם חולה כאשר הכללים של היגיינה אישית אינם מכובדים.

אבחנה של gonoblenaire הוא סוף סוף הוקמה לאחר בדיקה בקטריולוגית של כתם מן הלחמית; Gonococci ממוקמים בתוך ומחוץ לתא.

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

למי לפנות?

יַחַס gonoblenorei

טיפול הלחמית זיבה היא שימוש בכלל אקטואלי של מינונים גדולים של אנטיביוטיקה sulphonamides - פתרון אחיזת עינים של חומצה בורית, טיפות עיניים התקנות (okatsil, floksal או פניצילין) 6-8 פעמים ביום. טיפול סיסטמי מתבצע: אנטיביוטיקה של קוינולון 1 טבליה 2 פעמים ביום או פניצילין תוך שרירית. בנוסף, למנות התקנה של תרופות אנטי אלרגיות או אנטי דלקתיות (spersallerg, אלרגיות או הטיה) 2 פעמים ביום. בתופעות של keratitis גם להחדיר vitasik, carpozinum או taufon 2 פעמים ביום.

אצל תינוקות, הטיפול המקומי זהה למבוגרים, ומערכתי - הכנסת תרופות אנטיבקטריאליות במינונים לפי גיל.

מידע נוסף על הטיפול

מְנִיעָה

תחזוקה מונעת gonoblenorei newborns מורכב התברואה של אמא בתקופה טרום לידתי. מייד לאחר לידת התינוק לנגב עפעפיים עם מקלון צמר גפן טבולה 2% פתרון בור חומצה ו החדיר לתוך כל עין של פתרון 2% של הכסף חנק (שיטת מטבייבה-CREDO). לאחרונה, אנטיביוטיקה ו sulfonamides שימשו למניעה. פתרון מוכן טרי של פניצילין (30 U בע"מ ב 1 מיליליטר של תמיסת נתרן כלורי איזוטוני) או 30% פתרון נתרן sulfatsil הוחדר שלוש פעמים במשך 1 שעה לאחר furatsilina פתרון מקדים גיל .02%. מניעת זיבה אצל מבוגרים וילדים היא הקפדה על כללי היגיינה אישית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.