Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גמטוריה

Medical expert of the article

אורולוג, אונקרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

Hematuria - נוכחות של דם בשתן. להפריד בין מאקרו לבין מיקרו המטוריה.

השתן של אדם בריא אינו מזוהה יותר מ 1-2 אריתרוציטים בתחום הראייה, או 10 4 -10 5 תאים אלה בדגימות שתן שנאספו במשך 12 שעות. הנוכחות של 5.3 או יותר לאור אריתרוציטים נקרא המטוריה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

גורם ל

בדרך כלל, המטוריה היא נצפתה לעתים רחוקות מאוד. מצב שפיר יחסית, מלווה microhematuria, נחשב מחלה של קרום מרתף דק של glomerulus. ככלל, בחולים אלו ניתן לזהות מקרים של מחלה זו אצל קרובי משפחה; microhematuria מבודד ואי ספיקת כליות אינה מתפתחת.

Microhematuria מתרחשת לאחר הליכה ארוכה או לרוץ, למשל, רצים למרחקים ארוכים או חיילים לוקח צעדות ארוכות. ככלל, תאי דם אדומים נעלמים לאחר הפסקת הפעילות הגופנית. מנגנון הפיתוח של צועדים במיקאמטוריה לא הוקם. התוצאות של תצפית פרוספקטיבית ארוכת טווח של אנשים עם microcharuria מרץ מצביעים על כך נוכחותה לא להגביר את הסבירות לפתח מחלת כליות כרונית מתקדמת.

המטוריה הגרוסית לעולם לא נמצאה באנשים בריאים. ככלל, הנוכחות של המטוריה גס מצביע על חומרת הנזק לרקמה הכלית ו / או דרכי השתן.

המטוריה לא כלית נגרמת לרוב על ידי הפרת שלמות הקרום הרירי של דרכי השתן בשל נגע דלקתי, neoplastic, כמו גם פציעות, מלווה לעתים קרובות על ידי כיב. אחת הסיבות השכיחות ביותר להמטוריה לא-כלית היא היווצרות אבן או מעבר אבן דרך השופכן, שלפוחית השתן ושופכה. דימום מן הקרום הרירי של דרכי השתן עלול להיגרם על ידי מנת יתר של נוגדי קרישה.

ההמטוריה הכלית קשורה לתהליכים הרסניים ברקמת הכליה, ליקוי בתפקוד ורידי וסקוליטיס. ההמטוריה הגלומרולארית מבוססת, ככלל, על הנזק הדלקתני החיסוני של קרום המרתף הגלומרולרי (BMC) או על האנומליות המולדת. בנוסף, המטוריה כלית הוא נצפו עם נגעים רעילים דלקתית של tubulointerstitium ו tubules, כמו גם עם קרישה מוגברת כלית intraascular [תסמונת הקרישה intraascular מופץ (DIC), תסמונת אנטי פוספוליפיד].

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

גורם להמטוריה שאינה כלית

סיבה

מקור ההמטוריה

אבנים

שלפוחית השתן

גידולים

דרכי השתן
הערמונית הערמונית שפעת ערמונית שפירה

זיהומים ופלישות טפיליות

דלקת שלפוחית השתן חריפה, prostatitis, דלקת השופכה הנגרמת על ידי חיידקים או  כלמידיה trachomatis 
שחפת, דרכי השתן בדרכי השתן

תרופות

Cyclophosphamide (דלקת שלפוחית השתן hemorrhagic)

סודיום הפרין

Warfarin

פציעות

דרכי השתן גוף
זר דלקת בדרכי השתן
הליכה רציפה / ריצה

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

גורם hematuria glomerular

קבוצה

דוגמאות למחלות

נגעים ראשוניים של glomeruli הכליות

נגעים משניים (עם מחלות מערכתיות)

תורשתי / משפחתי

IgA- נפרופתיה

דלקת של גלומרולונפריטיס

דלקת גסומרולונפריטיס מזאנגיוקפילרי

גלומרולונפריטיס מתקדם

דלקת גלאמרולונפריטיס

נפרופתיה עם שינויים מינימליים

מוקד גלומרולוסקלרוזיס

פרפורה שונלינה-גנואה

זאבת מערכתית אריתמטוס

תסמונת גודפאסטורה

דלקת כלי הדם מערכתית (במיוחד ANCA הקשורים)

אנקוקרדיטיס דלקתית תת-קרקעית

חיוני ו HCV הקשורים מעורבת cryoglobulinemia

טרומבוטיים טרומבוציטופניים פורפורה (TTP)

תסמונת עורקית המוליטית

תסמונת אלפורט

מחלת קרום המרתף הדק של גלומרולי הכליה (המטוריה)

מחלת פאברי

תברואתי

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

גורם להמטוריה לא רדודה

קבוצה

דוגמאות למחלות

גידולים

קרצינומה של תאי כליה

גידול וילם (נפרובלסטומה)

מיאלומה נפוצה

אנגיומיוליפומה (טרשת נפוצה)

כלי דם

אוטם כליות

פקקת ורידים כלית

מומים עורקיים

לחץ דם ממאיר ממאיר

מטבולית

היפרקלציוריה

Giperoxalluria

Gypuricosuria

סיסטינוריה

נמק של הפפיליות הכליות

נטילת משככי כאבים

שחפת כליות

אורתופיה חסימתית

מגל אנמיה

התעללות באלכוהול

תרופות

אקוטי מרפא טופולו- Interstitial Nephritis

הידרונפרוזיס

כל מקור

מחלת כליות ציסטית

מחלת כליות פוליציסטית אוטוזומלית דומיננטית

מחלת ציסטות מדולארית / nephronophthiasis נעורים

כליה ספוגית מדולארית

טראומה

בליטה או ריסוק של הכליה

הליכה ארוכה / ריצה

בכל הווריאציות של המטוריה, יש צורך לחפש את הסיבות. בחולים עם מחלה כרונית מאובחנת כבר ו / או מחלות בדרכי השתן, המטוריה, במיוחד המטוריה ברוטו, תמיד מצביע על עלייה בפעילות או החמרה של המחלה.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

גורמים פתוגנטיים של המטוריה

הופעתו הפתאומית של כתם שתן חריג דמוי דם, לפעמים במצב בריאותי מלא, בהיעדר כל ביטוי מכאיב אחר, בהחלט מפחידה את המטופל, מה שגרם לו לבקש עזרה דחופה. עם זאת, לא תמיד חזותית חזקים צביעה של שתן עם דם מצביע על דימום מסיבי. דימום עורקי מהכליות ומערכת השתן ללא פגיעה מוקדמת או ניתוח הוא יוצא מן הכלל. רוב הדימומים המופיעים בהמטוריה הם בדרך כלל ורידיים. לרוב הם נובעים מן מקלעת הפה, המקיפים את הקשתות של הגביע של הכליות או הוורידים הצמחי הדליות של מערכת האגן, האורטרים, שלפוחית השתן או השופכה.

דימום אינטנסיבי מסומן על ידי נוכחות של קרישי דם בשתן מוכתם בדם, במקרים חמורים במיוחד היווצרותם בעיני המטופל והרופא מיד לאחר ההשתנה הוא סימן לדימום מסיבי המאיים על חייו של המטופל. כאשר המטוריה בשל מחלה אורולוגית, יש חלבונים, אשר, ככלל, הוא בעל אופי שקר והוא קשור בעיקר עם נוכחות של המוגלובין בשתן, כמו גם חלבונים פלזמה. רמת החלבון השקרי של 0.015 גרם ויותר על רקע ההמטוריה הגסה מאפיינת דימום חמור ומסכן חיים ודורשת צעדים אבחוניים וטיפולי דחופים.

במקרים של דימום מסיבי של הכליות ודרכי השתן העליונות בטראומה ובשתן, כמו גם נפיחות בשלפוחית השתן ובלוטת הערמונית, שלפוחית השתן יכולה להצטבר בשתן עם כמות גדולה של דם וקרישי דם המפרישים את צוואר שלפוחית השתן ואת הפתח הפנימי של השופכה, וקיר השריר מונע יתר על המידה, מה שהופך את הירידה של detrusor ופתח הצוואר בלתי אפשרי יש שימור חריף בשתן עקב טמפונדה של שלפוחית השתן. חולים אלה זקוקים להתערבות אורולוגית דחופה.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

תסמינים

המטוריה, יחד עם בצקת ולחץ דם חמור של העורקים, נחשבת כמרכיב חיוני בתסמונת אקוטי-נפריטית. זה אופייני glomerulonephritis חריפה, כולל שלאחר סטרפטוקוקל, או מציין עלייה בפעילות של glomerulonephritis כרונית. לתסמונת נפריטיס חריפה, ההמטוריה ברוטו אופיינית יותר.

תסמונת נפריטיס חריפה בדלקת גלאומרולונפריטיס חריפה משולבת לעיתים עם סימנים לאי ספיקת כליות חריפה - עלייה בריכוז של קריאטינין בסרום ואוליגו או אנוריה. Hypervolemia גורם לחומרת יתר לחץ דם עורקי. התרחבות של אזורי לב שמאל בעיקר עם סימנים של קיפאון במחזור ריאתי הוא מתפתח במהירות. תסמונת נפיטיס חריפה ב glomerulonephritis חריפה ברוב המקרים הוא הפיך לחלוטין, טיפול immunosupressive, ככלל, אינו נדרש.

עלייה משמעותית בהפרשת חלבונים בדרכי השתן אינה אופיינית לגלומרולונפריטיס פוסט-סטרפטוקוקלית חריפה, אלא מעידה על החמרה של גלומרולונפריטיס כרונית. היעלמות ההמטוריה הגסה בחולים עם גלומרולונפריטיס כרונית מצביעה על הישג של רמיסיה, למרות שמיקאמתוריה יכולה להימשך זמן רב. נוכחות של המטוריה ב glomerulonephritis כרונית תמיד מציין את הפעילות של נזק לכליות.

המטוריה נצפתה בגרסאות שונות של גלומרולונפריטיס כרונית (IgA-nephropathy), כולל במסגרת של מחלות מערכתיות (Schönlein-Genoch purpura). שילוב של המטוריה עם חירשות והיסטוריה של מחלת כליות מעיד על תסמונת אלפורט (נפרטיס תורשתית עם חירשות).

תדירות ההמטוריה בגרסאות שונות של glomeruloneitis כרונית אצל מבוגרים וילדים אינה זהה. Microhematuria נצפתה בקרב 15-20% מהילדים הסובלים מנפרופתיה עם שינויים מינימליים; תסמונת נפרוטית בהם, ככלל, רגישה לטיפול בקורטיקוסטרואידים. בחולים מבוגרים עם נפרופתיה עם שינויים מינימליים, microhematuria הוא ציין הרבה פחות בתדירות נמוכה.

Microhematuria הוא סימן אופייני של נפרופתיה tubulointerstitial, כולל אופי החליפין (hypercalciuria, hyperuricosuria). תכונה זו עשויה להתקיים במשך זמן רב בבידוד או בשילוב עם ירידה מתונה בצפיפות היחסית של השתן.

ההמטוריה והאי ספיקת הכליות ההולכת וגדלה, מלווים בשלשולים מדממים, אופייניים לתסמונת היורימית-יורימית. בנוסף, אנמיה hemolytic וסימנים קליניים של hypohydration נמצאים בחולים אלה.

Hematuria נגרמת גם על ידי זיהומים בדרכי השתן ונפרוליטיאזיס. בחולים מבוגרים עם microhematuria מבודדים, במיוחד בשילוב עם חום או מצב subfebrile, גידולים בדרכי השתן, כולל סרטן כליות, יש להוציא.

ההמטוריה הכוללת של הסימפטומים עם הצטננות שתן חזקה, המלווה בשחרור של קרישי דם, היא סימפטום חמור מאוד של גידולי כליה ושלפוחית השתן. לעתים קרובות, hematuria נעדר במשך זמן רב או הוא לסירוגין. זה לא צריך להרגיע את הרופא או המטופל. יש צורך לנהל מגוון רחב של מחקרים מיוחדים המאשרים או לא כולל מחלות שגרמו המטוריה. אם התוצאות של אולטרסאונד ושיטות אובייקטיביות אחרות אינן מספקות מידע על הגורם להמטוריה, יש לבצע בדיקה ציסטוסקופית בגובה המטוריה כדי לקבוע את מקור הדימום. בנוסף לבחון את חלל של שלפוחית השתן, אתה צריך לגלות את אופי וצבע של שתן מופרשים מן הפה של שתי שתילים. טכניקה פשוטה זו תאפשר לך להקים לא רק את מידת ההמטוריה, אלא גם את מוצאה יחיד או דו צדדי.

יש לנתח סימפטומים קליניים שונים. השילוב של כמה סימנים, העיתוי של המופע שלהם מאפשר לרופא עם סבירות גבוהה להניח הנחה על האטיולוגיה האפשרית של המטוריה. ההגדרה של אבחון מקומי תורמת לניתוח התלות ההדדית של הופעת כאב והמטוריה. ב Urolithiasis, הכאב הוא תמיד קדמו על ידי האחרון, ואת עוצמת הדימום הוא לרוב נמוך. במקביל, עם hematuria אינטנסיבי עם קרישי דם, הנגרמת על ידי תהליך הרסני, הכאב מתרחש לאחר זה בשל הפרה של זרימת השתן על ידי קריש דם וכתוצאה מכך. השתנה תכופה מכאיבה עם המטוריה מלווה מצביע על תהליך פתולוגי (נפיחות, אבן, דלקת) בשלפוחית השתן.

עם אבנים בשלפוחית השתן, המטוריה מתרחשת לאחר הליכה אינטנסיבית, נסיעה רעועה בתחבורה מלווה השתנה תכופה. לעתים קרובות, כאב מקרין לראש הפין.

Hematuria הוא סימפטום חשוב מאוד של מחלות אורולוגיות. כל חולה שיש לו המטוריה לפחות פעם אחת (אם הוא אינו קשור לדלקת שלפוחית השתן) זקוק לבדיקה אורולוגית דחופה.

עם המטוריה אסימפטומטית, אם אין ביטחון מוחלט בלוקליזציה של התהליך הפתולוגי, מומלץ לבצע ציסטוסקופיה. יש לזכור כי הטקטיקה הלא נכונה של הרופא בהמטוריה עלולה לגרום לאבחון מאוחר של תהליך הגידול.

אבחון

ההמטוריה הגרוסית בשתן מבודד טרי נקבעת באופן ויזואלי. באותו הזמן, צבע של טווחי שתן מ "בשר slop" כדי ארגמן, לפעמים מתואר על ידי חולים כמו "צבע דובדבן", "דם טרי". גרוס המטוריה בכל המקרים מלווה microhematuria.

Microhematuria (erythrocyturia) נקבעת על ידי בדיקה מיקרוסקופית של משקע שתן. במהלך הבדיקה החיצונית של הדם בשתן עלול להיות חסר. חשיבות רבה היא מצב של קיר התא של אריתרוציטים, למשל, צורות leached שלהם נמצאים לעתים קרובות יותר glomerulonephritis. ככל שמקור ההמטוריה בדרכי השתן הוא קטן יותר, ככל שהשינויים המורפולוגיים קטנים יותר עוברים סדימנט השתן. נוכחות הדם בשתן היא סימן רציני למחלות שונות של מערכת האורגניטלים (לדוגמה, תהליך הגידול בכליות, מערכת השתן העליונה, שלפוחית השתן, השופכה).

עם גידולים של דרכי השתן העליונות והתחתונות בדם יכול להיות הסימפטום היחיד של המחלה או להיות משולב עם סימנים אחרים.

לעתים קרובות ניתן לקבוע את מקור ההמטוריה בעת הערכת נתונים anamnestic ובדיקה מקרוסקופית של שתן. הבדיקה שלה בוצעה באמצעות דגימות dvuhstakannoy. החולה מוצע להשתין לשתי כלי שיט, מבלי להפריע לזרם השתן, כך שכשליש מהנפח הכולל משוחררים לתוך הראשון ושני שלישים הנותרים לתוך השני.

אם הדם נמצא רק בחלק הראשון, אז אנחנו מדברים על הראשונית (הראשונית) צורה של המטוריה. ככלל, היא נצפתה כאשר התהליך הפתולוגי הוא מקומי בשופכה (neoplasms, hemangiomas, ומחלות דלקתיות של השופכה). ההמטוריה הראשונית צריכה להיות מובחנת מ urethrorrhagia. במקרה זה, הדם משוחרר מן השופכה באופן לא רצוני, מחוץ לפעולת ההשתנה. לעתים קרובות, urethrorrhagia הוא ציין עם פציעות של השופכה.

במחלות מסוימות (לדוגמה, בדלקת שלפוחית השתן, דלקת השתן אחורית, אדנומה וסרטן הערמונית, גידול שלפוחית השתן הממוקם בצוואר) הדם משוחרר בסוף השתנה (לעיתים קרובות בצורה של טיפות). במקרים אלה, הם מדברים על המטוריה (סופי) המטוריה. תוכן דם אחיד בכל חלקי השתן - סה"כ המטוריה. זה נצפתה במחלות של פרנכימה כלית, דרכי השתן העליונות (calyx, האגן, השופכן) ומערכת השתן התחתונה (שלפוחית השתן). לפעמים מטוריה כוללת מתרחשת כתוצאה מטראומטיזציה של מספר גדול של רפלקסיות ורידיות באזור הערמונית המוגדלת (למשל, באדנומה).

ההמטוריה הכוללת יכולה להיות בעוצמה שונה: מצבע של "סלופ בשר" לצבע מיץ אוכמניות ודובדבן בשלים. ההמטוריה הכוללת היא הסימפטום השכיח ביותר, הפרוגנוסטי ביותר, העיקרי ולא תמיד הסימן הראשון למחלות קשות כמו גידולים של פרנכימה הכליה, האגן, השופכן, שלפוחית השתן. יתר על כן, בזמן הנוכחי, המטוריה עם צורות נוסולוגיות המפורטות נחשב סימן קליני מאוחר המעיד על פרוגנוזה שלילית. בנוסף, סך המטוריה יכולה להיות סימפטום של תהליכים הרסניים אחרים: שחפת כליות, נמק papillary, כיבים בשלפוחית השתן, urolithiasis, דלקת שלפוחית השתן חריפה. יש לזכור כי במספר מטופלים, ההמטוריה הכוללת עשויה להיות סימן לצורה ההמטורית של גלומרולונפריטיס, צורת הקרביים של אדנומיוזיס (אנדומטריוזיס), מספר מחלות טפיליות בשלפוחית השתן (schistosomiasis, bilharciasis). האינטנסיביות של המטוריה הכוללת יכולה להישפט על ידי נוכחות של קרישי דם בחלק הנבחר של השתן. הם עשויים להצביע על שחיקה של כלי שיט גדולים יותר או פחות כתוצאה מתהליך הרסני בכליות ובדרכי השתן.

מקור הדימום יכול להישפט גם על ידי צורה של קרישי דם. אורך קרישי בצורת תולעת נוצרים אם מקור הדימום הוא מקומי בכליה ו / או בדרכי השתן העליונות. לאחר השופכן, הדם clots, לובש צורה של תולעים או עלוקות. עם זאת, קריש יכול גם להיווצר בשלפוחית השתן, ובאותה עת זה לוקח על המראה חסר צורה. קרישים כאלה מתוארים כ"גושים של כבד נרוון ". לפיכך, קרישי דם חסרי צורה יכולים לנבוע מדימום ממערכת השתן העליונה ושלפוחית השתן. יש להדגיש כי הרופא במהלך איסוף של anamnesis צריך להבהיר לא רק את הטבע ואת המקור האפשרי של hematuria, אלא גם את הטופס של שהוקצו clots.

הקרישים בצורת סרטים המתוארים על ידי המטופלים, שברי עובי מתוך גיליון נייר, הם סרטים פיברינים imbibed עם אריתרוציטים. כמו כן יש לציין כי קרישי בצורת תולעת לא נמצאים רק כאשר מקור ההמטוריה נמצא מעל sphincter השופכה הפנימי. במקרה של איורורורגיאה לא דחופה (במיוחד כאשר דחיסה חיצונית של השופכה לצורך המוסטאזיס), שחרורו של שלפוחית השתן עשוי להיות מוקדם על ידי שחרור של קריש בצורת תולעת.

אז, עם hematuria macroscopic, יש צורך לקחת בחשבון את סוג (הראשונית, מסוף או סה"כ), עוצמת, נוכחות וצורה של קרישי דם.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46]

בדיקה ובדיקה גופנית

הקשר של המטוריה עם glomerulonephritis כרונית אושרה על ידי יתר לחץ דם עורקי, בצקת. נוכחות של פריחה בעור (בעיקר purpura), דלקת פרקים מצביע על נזק לכליות במסגרת של מחלות מערכתיות.

ליקוי משתלם וכליה מוגדלת נצפו נגע הגידול שלה.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

אבחון מעבדתי של המטוריה

Hematuria, hemoglobinuria, ו myoglobinuria נבדלים על ידי בדיקות מיוחדות. המדגם הנפוץ ביותר הוא סולפט אמוניום: 2.8 גרם של אמוניום סולפט מתווסף 5 מ"ל של שתן. המוגלובין משקעים ואחרי סינון או צנטריפוגה מתיישב על המסנן; המיוגלובין נשמר בצורה מומסת, והשתן נשאר צבעוני.

רצועות בדיקה המזהות פעילות של המוגלובין פרוקסידאז משמשות לסינון: תאי דם אדומים מתערמים על נייר אינדיקטור, והמוגלובין, הגורם לחמצון של הפחמן האורגני המיושם על רצועת הבדיקה, משנה את צבעו. אם יש כמות גדולה של חמצן או חיידק מסיבי בשתן, תגובה חיובית כוזבת אפשרי.

נוכחות של המטוריה צריך להיות מאושר על ידי מיקרוסקופיה של משקע השתן.

זיהוי של כדוריות דם אדומות שלא השתנו ושהשתנו נכללות בשתן. תאי דם אדומים לא משתנים הם תאים עגולים, נטולי גרעין של צבע כתום-צהוב. שינויים אריתרוציטים יש צורה של גופים בודדים או מעגל כפול (צללים של אריתרוציטים), בדרך כלל כמעט חסר צבע, או דיסקים עם קצוות משוננים.

איתור של acanthocytes בשתן - אריתרוציטים עם משטח אחיד הדומה עלה אדר - נחשב לאחד הסימנים המהימנים של hematuria glomerular.

שיטות כמותיות משמשים גם כדי לקבוע microhematuria. אחת הנפוצות ביותר היא שיטת Nechiporenko, בהתבסס על ספירת מספר של גופים (אריתרוציטים, leukocytes, צילינדרים) ב 1 מ"ל של שתן; ב רגיל, את התוכן של אריתרוציטים ב 1 מ"ל של שתן אינו עולה על 2000.

אבחון מעבדה מאפשר לאשר בעיקר מקור הכליה של המטוריה.

שיטות מחקר מעבדה המשמשים לאבחון דיפרנציאלי של המטוריה

ניתוח שתן

בדיקת דם ביוכימית

בדיקת דם אימונולוגית

פרוטינוריה

צילינדרים

לוקוציטוריה

בקטריציה

קריסטלים (urates, oxalates)

Gypercreatininemia

גיפרקלימיה

היפרקלצמיה

Gyperuricemia

פעילות מוגברת של phosphatase אלקליין

Gypsomplemented טימין

IgA מוגברת

קריוגלובולינים

נוגדנים אנטי-גרעיניים

אנקה

נוגדנים לקרום המרתף הגלומרולרי

נוגדנים לקרדיוליפין

סמנים של HBV, זיהומים HCV

trusted-source[54], [55], [56]

אבחון אינסטרומנטלי של המטוריה

 אבחנה של המטוריה משתמשת אינסטרומנטלית, כולל דמיינו שיטות מחקר:

  • בדיקת אולטרה-סאונד של הבטן והכליות;
  • אולטרסאונד של שלפוחית השתן ובלוטת הערמונית;
  • טומוגרפיה ממוחשבת של חלל הבטן ואגן קטן;
  • MRT;
  • ארוגרפיה מופרזת;
  • ציסטוסקופיה.

השילוב של המטוריה עם פרוטאינוריה משמעותית ו / או ירידה מתמשכת בתפקוד הכלייתי נחשב כאינדיקציה לביופסיה בכליה.

כליות המטוריה מחולקת לגלומרולרי ולא גלומרולרי. כדי להבדיל בין גרסאות אלה, מיקרוסקופ לעומת שלב משמש.

בעזרת מיקרו-אור, מיקרוסקופיה אורית של משקע השתן מאפשרת זיהוי של תאי דם אדומים טריים ורדופים, שהם סימן עקיף לדימום קל מהכליות ומערכת השתן העליונה. שיטת המיקרוסקופיה שלב הניגוד המוצעת במרפאת תרפיה ומרפאות תעסוקתית של האקדמיה הרפואית במוסקבה על שם מ. M. סחנוב.

בדיקה גופנית פונקציונלית עם שילוב של microhematuria ו proteinuria גם מסייע בחיפוש האבחון. הגידול בכמות החלבון והאיריטרוציטים שלא השתנו על רקע המאמץ הפיזי אופייני יותר לגורמים אורולוגיים של מיקרו-מתוריה (חצץ קטן, "דימום"). הגידול בכמות החלבון עם עלייה חדה במספר אריתרוציטים שהשתנו הוא סימן עקיף לירידה של זרימת הדם הוורידית מהכליה, בעוד עלייה חדה בחלבון עם עלייה קלה בטיטר של אלמנטים נוצרים במשקעים אופיינית יותר לחולים נפרולוגים.

שיקולים מפורטים של הגורמים להמטוריה נובעים משגיאות אבחוניות וטקטיות שניתן לראות במרפאות החוץ ובנוהג הקליני של הנפרולוג. הטרגי ביותר הוא מצבים הקשורים לאבחון מאוחר של מחלות אונקולוגיות - גידולים של פרנכימה הכליה, מערכת אגן הירכיים ושופכן, שלפוחית השתן, וכו '. רלוונטיות מיוחדת היא טקטיקה אבחנה וטיפול רציונלי עבור מטוריה גסה ללא כאב מוחלט. זה צריך להיחשב חירום, הדורש צעדים אבחוניים וטיפולי דחוף כי צריך להתבצע על ידי אורולוג.

בנוכחות נתונים קליניים עבור תהליך דלקתית חריפה (דלקת שלפוחית השתן חריפה אצל נשים, דלקת חריפה חריפה ו prostatitis אצל גברים) הגורם להמטוריה ניתן להבין כבר על בסיס נתונים קליניים. במקרים אחרים, יש צורך בהליך חירום כדי לבצע בדיקה של 2 כוסות, אשר יסייעו לאשר את נוכחות המטוריה הגס בזמן הבדיקה, בערך (בעין) כדי להעריך את עוצמתה, נוכחות וצורה של קרישי דם. תולעים דמויי תולעים מציינות דימום מהכליות ומערכת השתן העליונה; חסר צורה, ככל הנראה נוצרו בשלפוחית השתן. הערכה ויזואלית של 2 מנות של שתן קיבל מאפשר להבהיר את אופי ההמטוריה (הראשונית, סה"כ או מסוף). מחקר מעבדה חירום הבא יאפשר הבחנה של המטוריה מן hemoglobinuria ולהעריך את עוצמת הדימום בערך מרמת חלבון מזויף ומספר אלמנטים יצרו. ההמטוריה הגנטית המתקדמת דורשת אורתרוסקופיה חירום ו-אורתרוגרפיה, וסוגים אחרים דורשים אולטראסאונד ו urethrocystoscopy על מנת להבהיר את מקור הדימום. ב urethrocystoscoscopy, זה יכול להיות השופכה מושפעת שלפוחית השתן, את הפה של השופכן ימין או שמאל, או שניהם פתחי השופכה.

הפרשה דו-צדדית של שתן מוכתמת בדם אופיינית יותר להפרעות במערכת קרישת הדם ולמחלות דלקתיות של הכליות. מחלות אורולוגיות, ככלל, מפגינות דימום חד-צדדי. כדי לקבוע באופן מהימן את מקור הדימום, יש צורך לזהות זרימה קצבית חוזרת ונשנית של מנות שתן, מוכתמת בדם מן פתח השתן המקביל, או שיש דפוס ויזואלי אופייני של התהליך הפתולוגי על הקרום הרירי של שלפוחית השתן (גידול, דלקת, כיב, חצץ, דליות ורידים וכו '). יש להדגיש כי על מנת להגביר את אמינותן ומניעתן של הסובייקטיביות בהערכת התמונה הציסטוסקופית, לפחות שני רופאים צריכים להיות מעורבים במחקר חירום שכזה, ועם האמצעים הטכניים המתאימים, רצוי לבצע הקלטה בווידאו.

הזדמנויות מחקר מודרניות (במידת הצורך על רקע פוליאוריה רפואית) באמצעות לא רק הבטן, אלא גם חיישנים רקטליים ונרתיקיים לעשות בדיקה אולטראסאונד מוצג במיוחד, הכרחי ואינפורמטיבי, עם זאת, תהליך פתולוגי של שלפוחית השתן או שלפוחית השתן או לא צריך להיות הגורם סירוב של בדיקה ציסטוסקופית חירום עבור המטוטוריה גרוס הכולל אקוטי, כמו החולה עלול לסבול לא אחד, אבל שתי מחלות או יותר. לכן, בגידול בכליה, גידול בשלפוחית השתן אפשרי, וב hyperplasia הערמונית, בנוסף לגידול שלפוחית השתן, תהליכים פתולוגיים יכולים להתרחש בכליה ודרכי השתן העליונות, וכו '

לכאורה, המטוריה יכולה להיות קצרת מועד ולעצור מעצמה. היעדר כל ביטוי קליני בולט (כאב, דיסוריה) יכול להרגיע את החולה ואת הרופא, לשכנע אותם כי אין צורך בחינה מפורטת. הפרק הבא של המטוריה, הופעת תסמינים אחרים של המחלה כפי שהיא מתקדמת עשוי להצביע על אבחנה מאוחרת; במקרה זה, הפרוגנוזה הרבה יותר גרועה.

טקטיקות של בדיקה מעמיקה כדי להבהיר את הגורם ההמטוריה תלוי הערכה מקיפה של סימפטומים קליניים, נתונים של פיזית, מעבדה, אולטרסאונד, אנדוסקופי ומחקרים אחרים. העקרונות של סקר זה צריכים להיות בחירה של שיטות אופטימליות לקבלת המידע המרבי הדרוש כדי לקבוע אבחנה נכונה ולקבוע טיפול רציונלי, למנוע טיפול לא מוצדק עבור אבחון לקוי או לא נכון, ולהשתמש בכל הארסנל הכרחי של כלי אבחון, במיוחד לאיתור או לא כולל מחלות כירורגיות.

אבחון דיפרנציאלי של המטוריה כלית באמצעות מיקרוסקופית שלב לעומת

גמטוריה

תוצאות מיקרוסקופיה

גלומרולרי יותר מ 80% של אריתרוציטים שונים בחדות בגודל ובצורה (dysmorphism), הממברנות שלהם שבורים חלקית, קווי המתאר שלהם לא אחידים
לא גלומרולרי יותר מ 80% של כדוריות דם אדומות של צורה וגודל זהה (איזומורפיזם), השתנה מעט

מעורב

אין דומיננטיות לכאורה של אריתרוציטים dysmorphic או איזומורפי

trusted-source[57], [58], [59], [60], [61], [62], [63], [64], [65]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

לפני השימוש בשיטות מחקר אינסטרומנטלי מיוחד, מומלץ לערוך מבחן שלושה כוס. כאשר הדימום מן השלפוחית, השופכן והאגן הכליתי יוצרים לעיתים קרובות קרישי דם.

הפרשנות של הבדיקה שלוש לירות

סוג של המטוריה

שינויים בניתוח שתן

סיבות

המטוריה ראשונית

מסוף המטוריה

סה"כ המטוריה

דם בחלק הראשון

דם בחלק השלישי

דם בכל המנות

דלקת, כיב, טראומה, נפיחות של החלק הראשוני של השופכה

דלקת, נפיחות של בלוטת הערמונית, שלפוחית השתן צוואר הרחם

נזק לשלפוחית השתן (דלקת שלפוחית השתן הדממתית), שופכים, אגן כליות, פרנכימה בכליות

אבחון דיפרנציאלי של המטוריה רודף את המטרה - הקמת מוצאה הכלתי או הלא כליות. הבחנה נדרשת גם בין hematuria גלומרולרי ולא גלומרולרי.

ניתוח מהלך המחלה והתלונות מאפשר לקבוע את משך ההמטוריה, הפרעות או אופי הקבע. בנוסף, המטוריה משולבת לעיתים עם תסמונות כאב שונות (למשל, כאבי גב תחתון, כאבי בטן) והפרעות השתן (פוליאקוריה, פוליאוריה). בעת הראיון, יש צורך לשים לב לתרופות, הקשר של המטוריה עם פעילות גופנית, נטייה כללית לדימום, נוכחות של מחלת כליות בהיסטוריה המשפחתית. השילוב של המטוריה עם דיסוריה מציין את מוצאו האקסטרנל.

יש להתחשב בגורמים כלליים, ובמיוחד במגדר ובגיל. Hematuria, הופיע לראשונה אצל קשישים, לעתים קרובות יש מקור שאינו גלומרולרי; יש צורך למנוע מחלות של דרכי השתן (שלפוחית השתן, בלוטת הערמונית), כולל גידולים, כמו גם סרטן כליות. בנוסף, כעת יש צורך להוציא את שחפת כליות. אם התוצאות של רוב שיטות המחקר הזמינות אינן מאוד אינפורמטיביות בחולה עם המטוריה מתמשכת (6-12 חודשים), יש לדון ביופסיה בכליות.

מ hematuria, hemoglobinuria יש להבחין, שבו תאי דם אדומים חופשיים נמצאים בשתן, אבל המוגלובין חינם ושברי המולקולות שלה, כמו גם urethrorrhagia - פריקה של דם מן הפתח החיצוני של השופכה מחוץ לפעולת ההשתנה. יש לזכור כי צבע דומה לדם, שתן יכול לרכוש על רקע הצריכה של מזונות מסוימים (סלק), כמו גם לקחת את התרופה (תמצית מטורף). השימוש של phenolphthalein (purgen) בשתן אלקליין עלול לגרום צבע ורוד ואפילו ארגמן שלה. זו הסיבה שהמטוריה כתסמין המאפיין דימום מהכליות (כליות) ומערכת השתן, מסומנת אך ורק על ידי זיהוי של כדוריות דם אדומות במשקעי שתן באמצעות מיקרוסקופיה.

תערובת הדם יכולה להופיע בשתן כאשר הוא נבלע מאיברי המין הנשיים, מתוך שק הפרה - אצל גברים, וגם מוצג בכוונה (hematuria artifactual).

trusted-source[66], [67], [68], [69], [70], [71], [72]

למי לפנות?

תַחֲזִית

המטוריה מתמשכת בשילוב עם פרוטאורייה "גדולה" ועומס יתר לחץ דם חמור הוא סמן לפרוגנוזה שלילית.

trusted-source[73], [74], [75], [76]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.