Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Furuncle של תעלת השמיעה החיצונית

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Furuncle - דלקת חריפה- necrotic חריפה של זקיק השיער ואת רקמת החיבור הסובבת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

הסיבות של furuncle של תעלת השמיעה החיצונית

את furuncle של התעלה השמיעתית החיצונית עולה בחלק קרום-cartilaginous של זה כאשר זיהום עם staphylococcus pyogenous של זקיק השיער או גופרית או בלוטת הזיעה.

תרמו לכך הן ומוגלה של האוזן התיכונה, סְרִיטָה וטיהור גס מן cerumen meatus השמיעה החיצונית גירוד עם dermatoses pruritic, מחסור בויטמין, הקטינה חסינות כללית, סוכרת, עייפות כרונית הביע, שחפת, אלרגיות ועוד.

תסמינים של furuncle של תעלת השמיעה החיצונית

תכונה של התמונה הקלינית אֲבַעבּוּעָה תעלת השמע החיצונית, להבדיל לוקליזציה שלה על פני השטח הפתוח של העור היא שזה קורה ומפתחת בחלל מצומצם עם רגישות לכאב עצבי עצבוב עשיר. לכן, עם התפתחותה של חדירה דלקתית, קיים לחץ משמעותי על קולטני הכאב הגורמים לכאב בלתי נסבל, שבדרך כלל עולה על תסמונת הכאב בדלקת חריפה לא-חדה באוזן התיכונה. בתחילת המחלה בתעלה השמיעתית החיצונית, החולה מרגיש גירוד חזק, הופך לכאב. הכאב באוזן גדל במהירות מלווה הקרנה לתוך המחצית המקבילה של הראש, גדל בחדות עם תנועות הלעיסה. הנסיבות האחרונות גורמות לחולה לסרב למזון. בלילה, הכאב מתגבר, הופך להיות בלתי נסבל, שבגללו החולה נשלל לחלוטין משינה. בעת חסימת התעלה השמיעתית החיצונית, חדירה דלקתית גורמת לאובדן שמיעה מוליך של האוזן עם לטרליזציה של צליל רקמות באוזן החולה.

כאשר otoscopy בתחילת המחלה, נפיחות אדמדמה מוגבלת נמצאה בכניסה הבשר השמיעה החיצוני, אשר עולה בהדרגה במשך כמה שעות באופן חלקי חופף את התעלה השמיעתית החיצונית. בחלק העליון של הנפיחות, "ברדס" צהבהב נוצר, תחת אשר הצטברות מוגלה נמצא. את יכולה לפתוח את furuncle, במקרה זה מוגלה ירקרק מוגלה מופרש, לאחר הסרת אשר חור קטן בצורת מכתש יכול להיות מזוהה בחלק העליון של חדירת. כאשר מספר furuncles בדרך כלל מתעורר חפיפה להשלים את meatus השמיעה החיצונית, המהלך הקליני מחריף pastoznost מתרחשת באזור BTE עם אפרכסת ottopyrivaniem שיכול לדמות דלקת זיז הפטמתי.

כאשר נלחץ על tragus של אוזן המתיחה קיים כאב חד, שמעיד על דלקת של תעלת השמע החיצונית. אם אֲבַעבּוּעָה מותאמת בקיר הקדמי של תעלת השמע החיצונית, הכאב החד מתרחש כאשר לחץ על tragus, אם מוקד הדלקת ממוקמת על משטח caudineural של meatus השמיעתי החיצוני, הכאב עולה מישוש באזור BTE אם אֲבַעבּוּעָה הממוקם על הקיר התחתון, הכאב נגרם על ידי מישוש רקמות היטל של האונה מעט מעל הזווית של הלסת התחתונה.

התוצאה החיובית ביותר טמונה החיסול המוחלט של דלקת לאחר פתיחת אֲבַעבּוּעָה, מוגלה תפוגת מוט פלט נימקים, אך לרוב נצפתה קולוניזציה aureus של שכנת זקיקי שיער עם הופעתה של חדשות שחין. התפתחות זו של התהליך גורמת לפורקולוזיס של תעלת השמיעה החיצונית עם קורס קליני מתמשך וטיפול קשה. במקרים אלה, קיימת לימפדניטיס אזורית עם מורסה אפשרית של בלוטות הלימפה.

איפה זה כואב?

אבחון של furuncle של תעלת השמיעה החיצונית

האבחנה נעשית על בסיס הסימנים הקליניים שתוארו לעיל.

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת בכיוונים הבאים:

  • אקזמה של תעלת השמיעה החיצונית, אשר כאב חמור, ובעיקר גירוד, אינו אופייני;
  • דלקת חיצונית חיצונית חריפה, המאופיינת על ידי התפשטות התהליך מחוץ לתעלת האוזן החיצונית אל האוריאל ואל תוך הקרום; אבחון קשה עבור אקזמה מסובך על ידי furuncle של תעלת השמיעה החיצונית;
  • חמור outeitis אקוטי התקשורת; לקחת בחשבון את התמונה otoscopic, לוקליזציה ואת אופי הכאב, טבעו של פריקה סגול ואת מידת אובדן השמיעה;
  • אדניטיס או פרטיטיס, שבו היווצרות של פיסטולות בשמיעה החיצונית יכולה להתרחש; כשהמחלות האלה לוחצות על השטח שלפני הטרגוס מגדילות את ההפרשות מהתעלה השמיעתית החיצונית;
  • ב סיבוך צריך להרתיח אבחנה מבדלת limfoadenitom BTE של דלקת הזיז הפטמתי חריפה; האבחנה קשה בכיוון זה שילוב אֲבַעבּוּעָה meatus שמיעתי חיצוני עם דלקת אוזן תיכונה מִתמַגֵל חריפה או כרונית; שבה מבוססים על אופיו של נפיחות באזור BTE: בהתנפחות הסתננות דלקת זיז הפטמתי מסודרות חלק caudineural BTE במערות באזור ההקרנה של mastoidalnoy החלקה BTE תלמים עם meatus אֲבַעבּוּעָה שמע החיצוני עם BTE adenitis - באזור lowback retroaurikulyarnoy תוך שמירת תלמים קלים BTE.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

למי לפנות?

טיפול של furuncle של תעלת השמיעה החיצונית

אופי הטיפול נקבע על ידי שלב הפיתוח של התהליך הפתולוגי. בשלב הראשוני של הטיפול הכושל השימוש, המורכב במבוא לתוך turundy תעלת האוזן עם פתרון 60% אתנול, מטופלים או האזור הפגוע של העור עם פתרון אלכוהול של יוד בתערובת עם אתנול או פתרון 5% של כסף חנקתי. משככי כאבים ו UHF נקבעו בו זמנית. בתקופת היווצרות האבצס, לפני הניתוח הספונטני של המורסה, החתך שלה אפשרי. לאחר פתיחת המורסה, חלל נשטף עם פתרונות חיטוי ופתרונות של אנטיביוטיקה. במקרים עקשנים נשא דם UFO קורסי autohemotherapy, אנטיביוטיקה פרנטרלי שנקבע immunoprotector, ויטמינים, אנטי-היסטמינים, אנטי-staphylococcal חיסונים או toxoid.

תרופות


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.