Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דם

המומחה הרפואי של המאמר

רופא מיילדות, גנטיקאי, אמבריולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

דם הוא סוג של רקמת חיבור. החומר הבין תאי שלו הוא נוזלי - זוהי פלסמה בדם. בפלזמה של הדם יש ("צפים") את המרכיבים הסלולריים שלה: אריתרוציטים, לויקוציטים, כמו גם טסיות דם (צלחות דם). אצל אדם עם משקל גוף של 70 ק"ג, ממוצע של 5.0-5.5 ליטר של דם (זה 5-9% ממשקל הגוף הכולל). הדם מבצע את הפונקציות הבאות: העברת חמצן וחומרים מזינים לאיברים ורקמות והסרה של מוצרים מטבוליים מהם.

הדם מורכב מפלסמה, שהיא הנוזל שנותר לאחר הסרת תאי היסוד. הוא מכיל 90-93% מים, 7-8% מחומרים חלבוניים שונים (אלבומים, גלובולינים, ליפופרוטאינים, פיברינוגן), 0.9% מלחים, 0.1% גלוקוז. ב פלסמה בדם יש גם אנזימים, הורמונים, ויטמינים וחומרים אחרים הדרושים לגוף. חלבונים של פלזמה להשתתף בתהליך של קרישה דם, להבטיח את הקביעות של התגובה שלה (pH 7.36), לחץ על כלי הדם, עושה את הדם צמיג יותר, למנוע הצטברות של אריתרוציטים. הפלזמה מכילה אימונוגלובולינים (נוגדנים) המשתתפים בתגובות המגן של הגוף.

התוכן של גלוקוז אצל אדם בריא הוא 80-120 מ"ג (4.44-6.66 mmol / l). ירידה חדה בכמות הגלוקוז (עד 2.22 mmol / L) מובילה לעלייה חדה בהתרגשות תאי המוח. ירידה נוספת ברמת הגלוקוז בדם מובילה להפרה של נשימה, זרימה, תודעה ויכולה להיות קטלנית לבני אדם.

דם גם מכיל מינרלים, כגון: NaCI, KCI, CaCl2, NaHCO2, NaH2PO ומלחים אחרים ויונים Na +, Ca 2 +, K +. הקביעות של הרכב היוני של הדם מבטיחה את יציבות הלחץ האוסמוטי ואת שימור נפח הנוזלים בדם ובתאי הגוף.

הדם מורכב גם מרכיבים אחידים (תאים): אריתרוציטים, לויקוציטים, טסיות דם.

אריתרוציטים (תאי דם אדומים) הם תאים נטולי גרעין שאינם מסוגלים לחלוקה. אצל גבר מבוגר, דם ב- 1 μl מכיל 3.9-5.5 מיליון (בממוצע 5.0 × 10'), אצל נשים - 3.7-4.9 מיליון (ממוצע 4.5 × 1012 / L) ו תלוי בגיל , עומס פיזי (שרירי) או עומס רגשי, הורמונים הנכנסים לדם. עם איבוד דם חמור (ומחלות מסוימות), התוכן של הגופים יורד, בעוד רמת המוגלובין פוחתת. מצב זה נקרא אנמיה (אנמיה).

כל אריתית יש את הדיסק של biconcave עם קוטר של 7-8 מיקרומטר ועובי של כ 1 מיקרומטר במרכז, ועד 2-2.5 מיקרומטר באזור קצה. שטח פני השטח של גוף אחד הוא כ 125 μm2. השטח הכולל של כל כדוריות הדם האדומות, אם הדם ב 5.5 ליטר, מגיע 3500-3700 M2. בחוץ הם מכוסים קרום למחצה (פגז) - cytolemma דרכו מים, גזים ואלמנטים אחרים לחדור באופן סלקטיבי. ב cytoplasm אין שום האברונים: 34% מהנפח שלו הוא המוגלובין פיגמנט, שתפקידה הוא העברת חמצן (O2) ופחמן דו חמצני (CO2).

המוגלובין מורכב מחלבון גלובין וקבוצה שאינה חלבון - heme, המכיל ברזל. בשנת אחת אדומה, עד 400 מיליון מולקולות של המוגלובין. המוגלובין נושא חמצן מן הריאות לאיברים ורקמות, ופחמן דו חמצני - מן האיברים והרקמות ועד הריאות. בשל לחץ חלקי גבוה, מולקולות חמצן לצרף המוגלובין. המוגלובין עם חמצן המחובר אליו יש צבע אדום בוהק נקרא oxyhemogyobin. בלחץ חמצן נמוך ברקמות, החמצן מנותק מן המוגלובין ויוצא מן נימים הדם לתוך התאים ורקמות שמסביב. לאחר מתן חמצן, הדם רווי פחמן דו חמצני, אשר הלחץ ברקמות גבוה יותר מזה של הדם. המוגלובין בשיתוף עם פחמן דו חמצני נקרא carbogemoglobin. בתוך הריאות, פחמן דו חמצני משאיר את הדם, אשר המוגלובין שוב רווי חמצן.

המוגלובין בקלות compounds עם פחמן חד חמצני (CO), ויצירת carboxyhemoglobin. תוספת של פחמן חד חמצני כדי המוגלובין מתרחשת 300 פעמים קל יותר מאשר תוספת של חמצן. לכן, התוכן באוויר אפילו כמות קטנה של חד תחמוצת הפחמן הוא מספיק כדי להצטרף ההמוגלובין לחסום את כניסתו של חמצן לתוך הדם. כתוצאה מחוסר חמצן בגוף, רעב חמצן מתרחשת (הרעלת פחמן חד חמצני) וכאבי ראש, הקאות, סחרחורת, אובדן הכרה ואפילו מוות להתרחש.

תאי דם לבנים (תאי דם לבנים) יש ניידות רבה, אבל יש להם תכונות מורפולוגיות שונות. בדם אדם בוגר 1 ליטר מכיל 3.8-109 ל 9.0-109 leukocytes. במספר זה, על פי השקפות מיושנות, כוללים גם לימפוציטים בעלי מקור משותף עם לויקוציטים (מתאי מוח עצם), אך קשורים למערכת החיסונית. לימפוציטים חשבון עבור 20-35% של המספר הכולל של תאים "לבנים" כי יש דם (לא אריתרוציטים).

Leukocytes ברקמות פעיל לנוע לכיוון גורמים כימיים שונים, ביניהם מוצרים מטבוליזם לשחק תפקיד חשוב. עם התנועה של leukocytes, את הצורה של התא ואת הגרעין משתנה.

כל leukocytes בשל נוכחות או היעדר של גרגירים בציטופלזמה שלהם מחולקים לשתי קבוצות: גרגרי leukocytes גרעינית ולא. קבוצה גדולה היא תאי דם לבנים גרנולריים (גרנולוציטים), שבציטופלסמה שלהם יש רמת גרעין בצורת גרגירים קטנים וגרעין מפולח פחות או יותר. תאים של הקבוצה השנייה אין גרעיניות בציטופלסמה, הגרעינים שלהם אינם מפולחים. תאים כאלה נקראים ליקוציטים שאינם גרגירים (agranulocytes).

בתאי דם לבנים גרגרי, צבע עם צבעים חומציים בסיסיים מגלה פירוט. אלה הם גרנולוציטים נייטרופילים (ניטרוליים) (נויטרופילים). לגראנולוציטים אחרים יש זיקה לצבעים חומציים. הם נקראים granulocytes eosinophilic (eosinophils). גרנולוציטים שלישית מוכתמים בצבעים בסיסיים. אלה גרנולוציטים בזופילי (basophils). כל גרנולוציטים מכילים שני סוגים של גרגירים: ראשוניים ומשניים - ספציפיים.

נויטרופילים מעוגלים, הקוטר שלהם הוא 7-9 מיקרון. נויטרופילים חשבון עבור 65-75% של המספר הכולל של תאים "לבנים" (כולל לימפוציטים). הגרעין של נויטרופילים הוא מקוטע, מורכב 2-3 lobules ועוד עם גשרים רזה ביניהם. כמה נויטרופילים יש גרעין בצורה של מוט מעוקל (נויטרופילים דקירה). גרעין שעועית בצורת נויטרופילים צעירים (צעירים). מספר נויטרופילים כאלה הוא קטן - על 0.5%.

בציטופלסמה של נויטרופילים יש גודל גרגר של גרגרים מן .1 כדי .8 מיקרון. כדורי חלק - יסודי (azurophilic גדול) - מכילים אנזימים hydrolytic מאפיין ליזוזומלית: פרוטאז חומצה phosphatase, בטא-hyaluronidase, וכו 'אחרים, גרגרי נויטרופילים קטן (משנית) להיות בקוטר של 0.1-0.4 מיקרון, המכיל phosphatase אלקליין. , fagotsitiny, aminopeptidase, חלבונים קטיוני. ישנם גליקוגן וליפידים בציטופלסמה של נויטרופילים.

נויטרופילים גרנולוציטים, להיות תאים ניידים, יש פעילות phagocytic גבוהה למדי. הם ללכוד חיידקים וחלקיקים אחרים נהרסים (מתעכל) תחת פעולה של אנזימים hydrolytic. גרנולוציטים נויטרופילים חיים עד 8 ימים. בדם, הם 8-12 שעות, ולאחר מכן להיכנס רקמת חיבור, שם הם מבצעים את הפונקציות שלהם.

אאוזינופילים נקראים גם לויקוציטים atsitofilnymi בגלל היכולת של הגרגרים מוכתמים על ידי צבעי חומצה. אאוזינופילים בקוטר כ 9-10 מיקרומטר (14 מיקרון). דם ב 1L מכיל 1-5% מכלל תאים "לבנים". בשנת הקרנל אאוזינופילים בדרך כלל מורכב משני או לעתים נדירות שלושה מקטעים המחוברים באמצעות גשר דק. ישנן גם צורות צעירות דקירה של אאוזינופילים. הציטופלסמה אאוזינופילים שני סוגים של כדורים: קטנים, בגודל של 0.1-0.5 מיקרון, המכילים אנזימי hydrolytic וכדוריות גדולה (ספציפית) - ערך של 0.5-1.5 מיקרון, עם peroxidase, phosphatase חומצה, וכו 'histaminase. יש אאוזינופילים פחות ניידים יותר נויטרופילים, אבל הם גם יוצאים מן הדם אל הרקמה לדלקת. אאוזינופילים בדם בסתיו הם 3-8 שעות. מספר אאוזינופילים תלוי ברמת הפרשת הורמונים בסטרואידים. אאוזינופילים מסוגלים inactivating היסטמין בשל histaminase ומעכבים את הפרשת היסטמין מתאי פיטום.

בזופילים נכנס הדם יש קוטר של 9 מיקרומטר. מספר תאים אלה הוא 0.5-1%. הגרעין של בזופילים הוא כדורית או כדורית. ב cytoplasm יש גרגירים של 0.5 עד 1.2 מיקרומטר בגודל, המכיל הפרין, היסטמין, חומצה phosphatase, peroxidase, סרוטונין. בזופילים מעורבים בחילוף החומרים של הפרין וההיסטמין, משפיעים על החדירות של נימים הדם, להפוך את הדם צמיג יותר.

תאי דם לבנים שאינם גרגירים, או אגרנולוציטים, כוללים מונוציטים ולאוקוסיטים. מונוציטים כי להזין את הדם ואת חשבון עבור 6-8% של המספר הכולל של leukocytes ודם הלימפוציטים. הקוטר של מונוציטים הוא 9-12 מיקרון (18-20 מיקרון ב כתמים המכילים דם). צורת הגרעין במונוציטים משתנה בין שעועית בצורת לוביט. הציטופלסמה חלשה מאוד, והיא מכילה ליזוזומים קטנים, שלפוחית פינוציטוזה. מונוציטים שמקורם בתאי גזע מוח העצם שייכים למערכת שנקרא phonocyte mononuclear (MPS). בדם, מונוציטים להיכנס להסתובב בין 36 ל 104 שעות, ואז להיכנס לרקמות, שם הם הופכים מקרופאגים.

טסיות (צלחות דם) נכנס הדם הם מעוגלים חסרי צבע או צלחות fusiform 2-3 מיקרומטר בקוטר. טרומבוציטס נוצרו על ידי היפרדות ממגאקריוציטים - תאי עצמות ענקיים. דם (1 L) מכיל בין 200-109 ל 300-109 טסיות. בכל טסיות, hyalomer ואת granulomer בצורה של גרגירים של כ 0.2 מיקרומטר בגודל מבודדים. ב hyalomeris יש נימים בסדר, ובין הצטברות של גרגירים של גרנולומרה הם המיטוכונדריה וגרגירים של גליקוגן. הודות ליכולת להתפורר ולהיצמד יחד, טסיות הדם הופכות את הדם ליותר צמיג. אורך החיים של הטסיות הוא 5-8 ימים.

בדם יש גם תאים לימפואידים (לימפוציטים), שהם המרכיבים המבניים של המערכת החיסונית. יחד עם זאת, בספרות המדעית והחינוכית, תאים אלה נחשבים עדיין ליקוציטים לא מגושמים, וזה לא נכון.

בדם יש מספר גדול של לימפוציטים (1000-4000 ב 1 מ"מ 3), השולטים בלימפה והם אחראים לחסינות. בגוף המבוגר, מספרם מגיע ל 6-1012. רוב הלימפוציטים מסתובבים כל הזמן ונכנסים לדם ולרקמות, דבר התורם לביצועים של ההגנה החיסונית שלהם. לכל הלימפוציטים יש צורה כדורית, אך שונים בגודל זה מזה. הקוטר של לימפוציטים ביותר הוא כ 8 מיקרומטר (לימפוציטים קטנים). כ -10% מהתאים יש קוטר של כ 12 מיקרומטר (לימפוציטים מתכוון). באיברים של המערכת החיסונית יש גם לימפוציטים גדולים (lymphoblasts) עם קוטר של כ 18 מיקרומטר. זה האחרון בדרך כלל לא נכנס הדם במחזור הדם. אלו הם תאים צעירים הנמצאים באיברים של המערכת החיסונית. Cytolemma של לימפוציטים צורות microvilli קצר. הגרעין המעוגל, הממולא ברובו בכרומטין, מעסיק את מרבית התא. ברכס הצר שמסביב של הציטופלסמה הבזופילית, הרבה ריבוזומים חופשיים, ו -10% מהתאים מכילים כמות קטנה של גרגירים אזרופילים - ליזוזומים. אלמנטים של reticulum endoplasmic גרעיני המיטוכונדריה הם מעטים, קומפלקס Golgi הוא פיתח חלש, centrioles הם קטנים.

trusted-source[1], [2]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.