^

בריאות

גורם טחורים

סגנון חיים ו טחורים

בעשורים האחרונים היו אנשים בלתי פעילים. בבוקר ישבנו בארוחת הבוקר, אחר כך אנחנו עוברים למושב האהוב עליך של המכונית, שנדחף הרבה זמן בפקקי תנועה, ובמשרד אנחנו יושבים מול המחשב. מהעבודה אנחנו הולכים שוב במכונית, ולבסוף, בערב, בבית, אחרי הארוחה, אנחנו אוהבים לצנוח על הספה כדי לצפות בטלוויזיה. וכך כל יום ...

מה מחלות לעורר טחורים?

מי היה מאמין כי הגורם להתפתחות טחורים יכול להיות מחלות של איברים פנימיים. אלו הן מחלות המעוררות קיפאון דם בעורקי האגן או הוורידים הנמצאים בפי הטבעת. מה הם הגורמים האחרים לטחורים הקשורים למחלות של האיברים הפנימיים?

תורשה וטחורים

תורשה וטחורים - כמה ממחלה זו יכולה להיות מועברת מקרובי משפחה? תפקודים פיזיים דומים, כגון צבע שיער ועין, מחלת המעי והפרעותיה יכולות לעבור מדור לדור.

טחורים ועישון

עישון יכול להחמיר טחורים וליצור בעיות עיכול שמפריעות לטיפול טחורים.

אלכוהול וטחורים

מה הקשר בין אלכוהול לטחורים? האם אלכוהול יכול לגרום טחורים? מתברר כי זהו גורם סיכון משמעותי מאוד. ההערכה היא כי 75 אחוזים של אנשים חווים סימפטומים של טחורים לפחות פעם אחת בחיים שלהם.

תפקיד התזונה בפיתוח טחורים

מה תפקיד התזונה בפיתוח טחורים?

גורמים המגבירים את הסיכון לטחורים

עבודה לא נכונה של המעיים, פעילות גופנית ונסיבות אחרות - נקודות חיים בלתי הולמות - עלולה להגביר את הסיכון לטחורים.

גורמים לטחורים: גורמי סיכון מבוקרים ובלתי מבוקרים

מדוע אנשים סובלים מטחורים? מהם הגורמים לטחורים? מחקרים מראים כי טחורים הם בשל מספר סיבות עיקריות, כולל לחץ מוגבר על פי הטבעת ואת הוורידים אנאלי, זה קורה לאורך זמן. זו הסיבה שאנשים בגיל 50 ומעלה שלהם יכולים לחוות גילויים של טחורים יותר מכל אחד בשנות ה -20 שלהם.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.