שרירים (מערכת שרירים)

כיצד לחזק את השרירים של הרחם עם אימונים, התעמלות, כדורים

רחם - הוא גוף מזווג של מערכת הרבייה הנשית, מורכב מבני שריר חלק ממוקם בחלל האגן בין שלפוחית השתן ופי הטבעת, הוא אחראי על תפקוד רבייה של הגוף הנשי ואת המחזור החודשי.

שרירי הגרון

שרירי הגרון מחולקים באופן פונקציונלי לשרירים המרחיבים את מיתרי הקול, הרחבות וצרות הגלוטי. כל השרירים של הגרון, למעט האנטראלי רוחבי, זוג.

שרירי הלשון

בין השרירים של הלשון, מזווג, מופשטים, להבחין השרירים שלהם ואת השרירים, מתחיל על העצמות של השלד (שרירי השלד). השרירים הטבעיים של הלשון מתחילים ומתחילים בתוך הלשון, ושרירי השלד מתחילים עם עצם.

שרירי כף הרגל

יחד עם הגידים של שרירי השוקיים, המהווים חלק מהקבוצות הקדמיות, האחוריות והצדדיות, המחוברות לעצמות כף הרגל, לרגליים יש שרירים (קצרים) משלה. השרירים האלה מתחילים ומתחברים בתוך השלד של כף הרגל, הם בעלי קשרים אנטומיים וטופוגרפיים מורכבים ופונקציונליים עם הגידים של שרירי הרגליים, שנקודות החיבור שלהם על עצמות כף הרגל.

שרירי הרגל התחתונה

שרירי השוק, כמו שרירים אחרים של הגפיים התחתונות, מפותחים היטב, אשר נקבעת על ידי הפונקציה שהם מבצעים בקשר עם הליכה זקופה, סטטי ודינמיקה של גוף האדם. לאחר שרירי השוקיים, השרירים של השוקיים פועלים על הברך, מפרקי הקרסול והמפרקים של הרגל.

שריר אדקטור גדול

שריר גדול adductor (m.adductor magnus) הוא עבה, משולש בצורת. הוא מתחיל על הגבעה הסיאטית, על ענף האיציום ועל הענף התחתון של עצם הערווה. הוא מחובר לאורך השפה המדיאלית של הקו המחוספס. הוא ממוקם מאחורי השרירים הקצרים והארוכים. מאחוריה נמצאים שרירי הגידים, השרירים הסמימבריים וראש ארוך של זרועות הפמורס.

שרירים ארוכים וקצרים

Adductor שריר longus (longus m.adductor) יש צורה של משולש, הממוקמת מדיאלית מטה מן השרירים המסרקים, מול מכסה שריר המתוויך קצר וקורות עליונים שריר המתוויך גדול.

שריר חזיתית

שריר השריר (m.pectineus) קצר, שטוח, מתחיל על הפסגה והענף העליון של עצם הערווה.

שריר דק

שריר דק (מ 'Gracilis) הוא שטוח, ארוך, והוא ממוקם באופן שטחי לאורך פני המדיום של הירך.

שריר חצי ממברני

שריר semimembranous (m.semimembranosus) מתחיל על איציום עם גיד ארוך וארוך. צלחת הגידים ממשיכה לרדת, ומתחדדת בכיוון הדיסטלי, עוברת בגובה אמצע הירך אל הבטן השרירית.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.