^

כיצד משפיעים האסטרוגנים על משקל האישה?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קשה מאוד להבין את כל המידע הנוגע להשפעת האסטרוגן על הגוף הנשי. לכן, החלטנו לעזור לקוראים שלנו ולהבהיר את השאלות הללו עבורם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

כיצד משלבים שלושה סוגים של אסטרוגנים את בריאותכם?

ישנם 3 סוגים של אסטרוגנים: אסטרדיול (E2), אסטרון (E1), אסטרול (E3). רמת ההורמונים בגוף האישה תלויה בכמות המרבצים השומניים, הצפיפות שלהם, הנטייה הגנטית להשמנת יתר ותכונות הגיל. כמובן, לא פחות תפקיד הרקע ההורמונלי הוא שיחק על ידי אורח החיים של האישה, ההרגלים שלה ואת מערכת המזון.

מאז כל שנה את האיזון הורמונלי הופך חלש יותר, רועד, אתה פשוט צריך לפקח על רמת ההורמונים, כדי לא לעשות טעויות בלתי הפיך ולא לגדול שומן. התוצאות יכולות להיות בלתי הפיכות.

חשוב לא לפספס את הרגע שבו אסטרדיול הופך פחות ורמת הורמונים אחרים מקבוצת האסטרוגן משתנה, והשפעתם על הגוף שונה לחלוטין. בואו להבהיר את ההשפעה של כל אחד ההורמונים בפירוט, כדי לא להתבלבל במידע.

הורמון חיובי בטא אסטרדיול, או E2

בטא אסטרדיול הוא אחד האסטרוגנים הפעילים ביותר המופרשים בגוף מהיום שבו יש לילדה את המחזור הראשון, ועד לרגע תחילת גיל המעבר. E2 שולטת יותר מ 400 פונקציות שונות של הגוף.

זהו החזון, מצב העור, כוח השרירים ומערכת עצם טובה. הורמון זה גם מגיב לתשוקה מינית רגילה.

איך נראית אישה עם רמה נמוכה של אסטרדיול?

תארו לעצמכם איך אישה יכולה להרגיש ברגע של תחילת גיל המעבר. משמעות הדבר היא כי השחלות כיום לייצר פחות ופחות הורמוני המין. לפיכך, בטא אסטרדיול מדי. בגלל זה, העור של אישה יכול להיראות חיוור ורפוי, השיער שלה משעמם, הציפורניים שלה לשבור.

הם סובלים לא רק הם, אלא גם את הלב, ואת כלי, ואת מערכת העצם. מערכת הדם גם נושאת הפסדים, זרימת הדם מאטה, הדם הוא הרבה יותר איטי ומחמיר עם חמצן.

אם ביתא אסטרדיול בגוף הוא קטן, הורמונים אחרים לא יכולים להחליף את היעדרו. נכון, רקמת השומן, הורמון נוסף, estron, מיוצר. אבל הוא לא יכול להתמודד באופן מלא עם התפקיד של אסטרדיול.

אם במהלך גיל המעבר אתה צריך לפצות על אובדן אסטרוגן בגוף, אז כדאי לבחור מתוך שלושה סוגים של אסטרדיול, ולא את שני האחרים. זה יאפשר לחדש את האלמנטים הכימיים כי, לפני, מן הווסת הראשון ועד גיל המעבר, פיתחו באופן פעיל את השחלות.

הורמון שלילי estron (E1)

הורמון זה יעזור לאישה שעבורו הגיע הזמן לגיל המעבר. רקמת השומן של הגוף הנשי יכולה לייצר את זה גם כאשר השחלות איבדו את הפונקציות שלהם. הייצור של בטא אסטרדיול הוא עכבות או מופסק לחלוטין, ולכן הייצור של אסטרון מאפשר איכשהו לפצות על אובדן אסטרוגן.

אבל לא למהר לשמוח. מחקרים מראים כי אסטרון יכול לעורר מחלות כגון סרטן צוואר הרחם, סרטן השד. במיוחד באותן נשים אשר מועדים מלאות אשר יותר מ 45 שנים.

היכן נוצר האסטרון?

הוא מסונתז על ידי הכבד, השחלות ואת האדרנל, כמו גם רקמת שומן. Estrone משמש בגוף לשכפל אסטרדיול. נכון, תהליכים אלה מתרחשים בגוף עוד לפני גיל המעבר.

לאחר גיל המעבר, estrone מומר אסטרדיול כבר לא פעיל כל כך ולא כמות כזו. הסיבה - הפסקה מוחלטת כמעט של השחלות. אמנם, כמו בעבר, מקור האסטרון יכול להיות רקמת שומן, ובכמויות קטנות מאוד הוא מסונתז על ידי בלוטות האדרנל והכבד.

מסקנה: אסטרון, הנקרא אסטרוגן רע בגלל יכולתו להרוס את הגוף, מיוצר יותר על ידי אלה שיש להם חנויות שומן. כלומר, מלא נשים. עוד שומן - הורמון אסטרוגן יותר נקרא estrone.

אחת ההורסטיות הנמוכות ביותר של אסטרוגן (E3)

מדוע הרופאים קוראים להורמון המין הזה אחד החלשים ביותר? הוא קטן מאוד בנשים שאינן בהריון. זה הרבה יותר נשים בהריון, שכן estriol הוא מסונתז של השליה.

מידע על estrolet הוא מאוד שנוי במחלוקת. תרופות רבות ההוראות לכתוב כי אסטרול עוזר לרדת במשקל, לשפר את הראייה, זיכרון, שמיעה פונקציות אחרות של הגוף. למעשה, זה רחוק מהמקרה.

ראשית, אסטריול אצל נשים שאינן בהריון הוא זניח, ולכן זה לא יכול להשפיע על רווחת הנשים. שנית, זה שונה אסטרדיול בכך שהוא אינו משפיע באופן חיובי על הזיכרון, על שמיעה, על הקשבה, או על העבודה של הלב או כלי הדם. זה יכול להיחשב הורמון נייטרלי - לא טוב כמו בטא אסטרדיול, לא רע כמו estrone.

קולטני אסטרוגן: איך ולמה?

הורמונים הם לא רק חומרים המשפיעים על הבריאות שלך ואת המראה. זוהי שיטה מצוינת של תקשורת. מידע על אופן עבודתם של איברים ומערכות בגוף - בכוחות עצמם וכיצד הם פועלים זה עם זה. כדי לקחת מסר הורמונלי, כמו על הטלגרף, בין ההורמונים יש נתיבים מיוחדים - קולטנים. עליהם מקבלים השלטונות מידע ומפעילים לפיו.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

איפה קולטני ההורמונים?

איפה קולטני ההורמונים?

בכל האיברים: הלב, הריאות, המוח, השרירים, כלי הדם, שלפוחית השתן, המעי, הרחם. ואפילו שרירי העין הם מקום המעבר של עקבות הקולטן ההורמונליים. בפרט, אסטרוגני.

אבל כדאי לדעת שלכל איבר יש כמות שונה של קולטנים הורמונליים, והם מפוזרים בדרכים שונות.

כיצד משדרים אותות קולטן הורמונליים?

על מנת איברים ומערכות להבין אלה אותות מורכבים לעתים קרובות חלש של הורמונים, חייב להיות מספיק בטא אסטרדיול בגוף. במיוחד באזורים אלה של הגוף שבו קולטנים הורמונליים מרוכזים.

האם יש תחליף אסטרדיול? 

על פי מחקרים, זה ביתא אסטרדיול שיכול להפעיל ולחזק אותות של הורמונים אחרים. וכתוצאה מכך, כדי להקל על העברתם הנכונה בין הגופים. כאשר אישה מתקרב לתקופת שיא, אסטרדיול בגופה הופך הרבה פחות, ואז השחלות להפסיק לחלוטין לייצר אותו. זה מוביל להפרות של איברים. בפרט, על הפרת מטבוליזם וכתוצאה מכך - השמנת יתר.

לפעמים בעיתונות אנו קוראים מידע כי estron יכול להחליף את העבודה של אסטרדיול, כי אפילו במהלך גיל המעבר הגוף יכול לייצר את זה. אבל, למרבה הצער, זה לא כך. Estrone הוא חלש מדי כדי לקחת על עצמו את כל הפונקציות של אסטרדיול.

לכן, אתה צריך לראות רופא אנדוקרינולוג לבדיקה וניהול הטיפול ההורמונלי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.