^
A
A
A

כיצד להגדיל את סידן בדם?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השאלה כיצד להגדיל את סידן בדם הופך להיות רלוונטי יותר, שכן סידן הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתזונה האנושית.

סידן הוא מרכיב מבני של עצמות, שיניים ורקמות רכות. זה מאוד חשוב בתהליכים מטבוליים רבים של הגוף. Calcium חשבונות עבור 1 עד 2% ממשקל הגוף של מבוגר, 99% מהם מאוחסן בעצמות ושיניים. ברמה התאית של סידן משמש לשליטה החדירה המוליכות של ממברנות ביולוגיות (לדוגמא, קירות תא) השולטים בשרירי תפקוד עצבי, בלוטות אנדוקריניות וכלי דם, גמישותם. סידן הוא זקוק גם כדי לספק קרישת הדם.

השיעור הממוצע של סידן בדם למבוגר הוא 2.15 - 2.50 מ"ל לליטר. הפחתת מחוון זה הוא די לא רצוי והוא יכול להיות תוצאה של מספר מחלות מסוכנות. במקרה זה, אתה צריך לחשוב על איך להגדיל את הסידן בדם.

עם הירידה הדרמטית ברמת הסידן בגוף מלכתחילה היה צריך להימחק מחלות כגון אוסטאופורוזיס, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, הגדלת בלוטת התריס, כמו גם נוכחות של מחלות ממאירות. למרבה הצער, הצמיחה של מחלות אלה בקרב האוכלוסייה הפך קריטי בימים אלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

גורם לירידה בסידן בדם

רשימת הסיבות לירידה בסידן בגוף הוא די נרחב. ראשית, יש לציין כי סידן מזין את הגוף דרך מזון ומים. לכן, בימינו את השאלה כיצד להגדיל את הסידן בדם, במיוחד מודאג לגבי אנשים אשר התעללות דיאטות לא מאוזנת רעב. אזור הסיכון כולל גם נשים במהלך ההריון וההנקה, בתקופה שלאחר גיל המעבר, וכן ילדים בתקופה של צמיחה פעילה. צריכה מופרזת של קפה, עישון ומדגיש תכופים הם גם הסיבות לצריכה חזקה של סידן. לכן זה כל כך חשוב לדעת איך להגדיל את הסידן בדם.

הגורמים לאיבוד סידן עשויים להיות בעיות במערכת העיכול, כגון dysbacteriosis מעיים, אלרגיות למזון; מחלות בלוטת התריס ו בלוטת התריס, מחלת כליות. עם דיאטה לא מאוזנת, המקום של סידן בגוף יכול לקחת אלמנטים כימיים אחרים שאינם מאפשרים קליטה נורמלית של סידן. אלה כוללים ברזל, נתרן, אשלגן, זרחן, מגנזיום, כמו גם עופרת ואבץ. תפקיד חשוב בעיכול של סידן היא נוכחות בגוף של כמות מספקת של ויטמין D.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

תסמינים של סידן בדם

הסימפטומים של סידן בדם נמוכה בדם בדרך כלל לא מחזיקים אותך ממתין זמן רב. ראשית, המחסור באלמנט זה יגיב על עצמות ושרירים, שמצבם ידרדר באופן משמעותי. העצמות הופכות נקבוביות ופריכות, עששת מופיעה, דפיקות נראות, עוויתות שרירים נצפות. כמו כן, חוסר סידן משפיע על בריאותם של איברים אחרים. במקרה זה מתעוררת השאלה: כיצד להגדיל את הסידן בדם?

אנשים הסובלים מחסור בסידן נראים חיוורים ואיטיים, במהירות מתעייפים, ונעשים עצלנים. הם רגישים יותר למזג אוויר קר. הסימפטום הברור ביותר הוא מזיע סביב הראש אפילו במזג אוויר קר. עצבנות והפרעות נפשיות יכולות גם להיות תסמינים ברורים של ירידה בסידן בדם.

ילדים שנולדו לאימהות שרמות הסידן בדם שלהם היו מתחת לנורמה המינימלית, סובלות אף הן ממחסור באלמנט זה. חוסר סידן אצל ילדים כאלה הופך להיות בולט יותר אם אין מספיק אחסון של סידן, חלבונים, מינרלים וויטמינים מגיע עם חלב שלם, פירות וירקות טריים.

בהעדר כמות מספקת של סידן, ילדים מפסיקים לגדול, ההתפתחות של רקמת השריר מאטה. יש להם תיאבון ירוד, ואם מזינים בכוח, רפלקסים של קיא יכולים להופיע. יש גם הפרעות תכופות של הבטן ושלשולים. מחסור של סידן מפחית את ההתנגדות של הגוף. ילדים אלה הופכים טרף קל עבור זיהומים בדרכי הנשימה ומעי. הורים לילדים כאלה צריכים לדעת את המידע על איך להגדיל את הסידן בדם.

מחסור של סידן אצל נערות צעירות גורם מאוחר יותר גיל ההתבגרות, תקלות תכופות של המחזור החודשי, דימום מוגזם, אנמיה. ההתנגדות של הגוף מפני זיהומים מצטמצם.

במקרה של סידן לא מספיק במהלך ההריון, התפתחות העובר נמשך, בהסתמך על סידן מילואים מן העצמות של אמא, אשר בעתיד יכול לגרום לה מחלה רצינית. דימום, חוסר חלב אם, ריכוז לקוי של המוח, תקופה ארוכה לאחר הלידה הם כולם תסמינים שכיחים של סידן בדם נמוך לאחר הלידה. במקרה זה, פתרון מוצלח לבעיה של איך להגדיל את הסידן בדם הופך להיות רלוונטי במיוחד.

אנשים קשישים חוסר סידן בדם יכול לגרום החמרה של מחלות כרוניות ובעיות של מערכת הלב וכלי הדם, שכן עבודת הלב, את האלסטיות של כלי דם וסיבי עצב המחוברים ישירות עם איזון סידן בדם.

טיפול בסידן בדם

הטיפול של סידן ירד בדם צריך להתחיל עם האיזון של הדיאטה. כיצד להגדיל את סידן בדם? קודם כל, אתה צריך לשים לב לספק לגוף עם מספר ויטמינים, אשר תורמים להתבוללות אופטימלית של סידן.

ויטמין D, המאפשר לגוף לספוג סידן מן המעי, בזכות האינטראקציה שלו עם חלבונים הדרושים להובלת סידן דרך קרום המעי לתוך זרם הדם. ויטמין D גם מסייע לשמור על האיזון האופטימלי של סידן וזרחן בתהליך של מינרליזציה של רקמת העצם.

ויטמין C גם מקדם באופן פעיל את ספיגת הסידן הנוסף ומסייע לחזק את עמידות הגוף כנגד פטריות מזיקות וחיידקים (לדוגמה, פטריות קנדידה), אשר מפריעות גם לספיגה יעילה של סידן.

מגנזיום אינטראקציה עם סידן בוויסות תפקוד של מערכת הלב וכלי הדם, פעילות שרירים, דם ומערכות העצבים. היחס האופטימלי של סידן למגנזיום הוא 2: 1, בעוד שחשוב מאוד שמדד המגנזיום לא יחרוג מהמגבלות המותרות העליונות.

לקטוז נמצא במוצרי חלב, תורם לספיגת סידן במעיים אצל תינוקות, אם כי אין כל הוכחה כי כלל זה חל על מבוגרים.

כפי שצוין קודם לכן, הדיאטה היא בעלת חשיבות עליונה בקביעת כיצד להגדיל את הסידן בדם. העיקר לשמור על האיזון הנכון. לדוגמה, שומנים וחלבונים בתזונה שלנו תורמים לספיגת הסידן, אבל רק אם הם לא משמשים עודף. דיאטות פופולריות המבוססות על דיאטה חלבון גבוהה מאז סוף 1990 למעשה לעזור להפחית את הקליטה הכוללת של סידן על ידי הגדלת קצב שבו סידן נספג מהגוף לתוך המעיים.

מוצרים המעלים סידן בדם

הרבה נאמר על הצורך תזונה נכונה. אבל זה שווה יותר פירוט על רשימת המוצרים, יעזור להגדיל את הסידן בדם. אנשים הסובלים מחוסר סידן, תזונאים ממליצים לכלול בתזונה של מוצרי חלב. זה מגוון של גבינות, יוגורט, חלב (רצוי, דל שומן או דל שומן), וכו '

מוצרי חלב שאינם יכולים גם להיות מקור של סידן. אלה כוללים את הבאים: סלמון, סרדינים, ירקות עליים, טופו, ריבס, תרד, לפת, ביצים, שעועית לבנה, ברוקולי, אפונה, כרוב ניצנים.

זה לא מומלץ לצריכה תכופה של מזונות עם תוכן גבוה של חומצות אוקסליות פיטיות, כמו גם קפאין. פגיעה אלה microelements עבור הגוף הוא רכושם לחסום סידן.

כמות גדולה של חומצה אוקסלית הכלול במזונות כגון תרד, ריבס, שוקולד, קקאו, פטרוזיליה, פרג, סלק, מנגולד, carambola, אגוזים, פירות יער, ושעועית. די הרבה חומצה אוקסלית עלי תה, אם כי למרבה המזל עבור אוהדים של מוצר זה חומצה אוקסלית משקה מצוי בכמויות מוגבלות מאוד, שכן לא יותר מדי עלים המשמשים לבישול בירה.

חומצה פיטית היא מרכיב כימי נוסף המעכב את ספיגת הסידן. הוא נמצא דגנים, דגנים, זרעים ואגוזים.

רמת ריכוז חומצה phytic יכול להיות מופחת על ידי טיפול תרמי של מוצרים, השריה שלהם בינוני חומצי, תסיסה או על ידי נביטה של דגנים.

לדוגמה, אנו יכולים לומר כי הלחם עשוי דגנים, למעשה, סידן אינו מפריע לעיכול, כי כאשר שמרים מתווסף התסיסה של הבדיקה, חומצה phytic מתפרקת. חשוב לציין כי phytin אינו מתייחס באמת microelements כי הם מזיקים לבני אדם, זה פשוט מדכא את ספיגת הסידן. אז השימוש במוצרים עם תוכן גבוה של חומצה phytic הוא די אפשרי, אבל בכמויות מוגבלות.

עם קפאין, דברים זהים. אם אתם שותים קפה במינונים בינוניים, לקפאין יש השפעה מועטה מאוד על ספיגת הסידן. צמצום ופיצוי על אובדן סידן אפשרי אם אתה מוסיף אחד או שניים כפות חלב לקפה.

טבליות המעלות סידן בדם

כיצד להגדיל את סידן בדם עם טבליות? קח גלולות המעלות סידן בדם, עליך להיות זהיר מאוד. חשוב לדבוק בהוראות ועצות של רופאים, שכן עודף הסידן בדם הוא לא פחות מסוכן מחוסר.

ישנם שיעורי הוקמה של סידן ליום (כולל סידן כי היה ingested עם מזון). ילדים בגילאי 1-3 שנים זקוקים ל -500 מ"ג, בין 4 ל -8 שנים - 800 מ"ג; מתבגרים, עד גיל 18, צריכים 1300 מ"ג; מבוגרים בגילאי 19 עד 50 שנים - 1000 מ"ג; אנשים מעל 51 צריך 1200 מ"ג סידן ליום.

טבליות המעלות סידן בדם, מומלץ לשלב עם אימוץ של ויטמינים D, C, כמו גם מגנזיום (למשל, MAGNE-B6). כמו כן מתאים multivitamins שונים.

יש לציין גם את תפקידה החיובי של החלבון בקליטת הסידן, בפרט, חומצות האמינו של ליזין וגליצין. לכן תוספי סידן נעשים לעתים קרובות בצורת chelate (לא בהכרח עם שתי חומצות אמינו אלה). Chelated תוספים קשורים חומצות אמינו המסייעים סידן להיות נספגים טוב יותר.

כמו כן יש לזכור כי כל התרופות יכולות לגרום לתופעות לוואי ולא צריך לקחת ללא המלצת הרופא.

כיצד להגדיל את סידן בדם עם סמים? בין התרופות הידועות ביותר המסייעים להגדיל סידן, את הדברים הבאים יש לציין: חומצה אסקורבית + סידן (קלציום + חומצה אסקורבית), גלוקונאט סידן (Calcii gluconas), לקטט סידן (Calcii lactas), סידן כלורי (Calcii chloridum) ואחרים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.