Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חמוציות קפואות

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

חמוציות קפואות הן גרגרים טריים, אשר לאחר הכנה בצורה של כביסה וייבוש, הוקפאו במקפיא. כדי להקפיא חמוציות, יש לבחור גרגרים בשלים שלם, אשר לאחר הכנה ראשונית הם ערוכים חבילות קטנות ונשלח אל המקפיא.

חמוציות קפואות לשמור על כל התכונות החשובות שלהם, אשר ניתן להשתמש בהם לטיפול במחלות שונות. חמוצים קפואים מוכנים עם משקאות פירות, compotes, ג 'ל ומילוי עבור פשטידות.

יש צורך מיד להשתמש בכל כמות של חמוציות, אשר הופשר. מאז פירות יער לא ניתן להקפיא שוב, מומלץ לאחסן אותו בשקיות קטנות במקפיא להוציא אותם לפי הצורך.

מתכונים של חמוציות קפואות

חמוציות קפואים שימושיים כמו פירות יער טריים. כי זה שומר על כל התכונות שלו ואת התכונות הרפואיות. זה מאוד יקר, כי בחורף הזמן לקבל פירות יער מן המקפיא לבשל מהם משהו טעים ושימושי - חלופה טובה לטיול לבית המרקחת.

מתכונים של חמוציות קפואות מגוונים מאוד. כמעט כל מה מומלץ לבשל עם חמוציות טריות יכול להיעשות מתוך מזון קפוא.

מתכון מספר 1 - סלט עם חמוציות, גזר וכרוב.

מן המרכיבים צריך חצי כוס של חמוציות, שני גזרים, רבע ראש כרוב, שליש כוס שמנת דל שומן.

פירות יער מוסרים מהמקפיא ומועברים למסננת, לנוזל זכוכית מיותר. כרוב כרוב וגזרים משפשפים על פומפיה בגודל בינוני. כל המרכיבים משולבים, ולאחר מכן מלוחים לפי הטעם ומבושלים עם שמנת חמוצה.

מתכון מספר 2 - מלח מומלח עם חמוציות.

ראוי שמור הרינג מלוח 600 גרם (או חתיכה אחת), 140 גרם של גבינת שמנת, 1.5 כפיות ג'לטין, קומץ חמוציות, שתי החתיכות של סלק מבושל, שלושה הסניפים של שמיר טרי.

המנה מוכנה כדלקמן. הדג מנוקה וחותך על הפילה, העצמות מוסרות ממנו. ג'לטין נספג בשלוש כפות מים ומשאיר כדי להתנפח. חמוציות באים מן המקרר להפשיר. אחרי זה ג 'לטין הוא מעורבב עם גבינה. שמיר הוא חתך לחתיכות קטנות יחד עם חמוציות מתווסף מסה גבינה. הכול, המילוי מוכן.

סרט האוכל נלקח חתיכה אחת של פילה הוא הניח על זה, לאחר מכן המילוי הוא התפשט באופן שווה על העליונה ואת הכל מכוסה חתיכת פילה השני. יתר על כן, את חתיכות של דגים יש לשים בצורה כזו כדי להפוך, כביכול, דג שלם. אז הרינג צריך להיות עטוף בחוזקה הסרט מזון לשים במקרר עד הבוקר.

במהלך הזמן הזה, אתה צריך להרתיח שני סלק צונן את הירקות. לאחר מכן, סלק נחתכים במעגלים. הרינג מוסר מהמקרר, הסרט מוסר, ודגים ממולאים חתוכים גם לפרוסות - מנות. ואז נתח חתיכת דג מלוח על חתיכת סלק מבושל, החטיף מקושר עם שיפוד ומניח על צלחת. לכן, אתה צריך להצמיד את כל החלקים של סלק הרינג.

מתכון № 3 - קדרה תבשיל עם חמוציות.

אתה צריך לקחת ארבע מאות גרם של גבינת קוטג 'מתפוררת, שלוש ביצים, שלוש כפות של סולת, שלוש כפות סוכר, מאה גרם של חמוציות קפואות.

גבינת קוטג 'וסוכר מועברים לקערה עמוקה ומערבבים במזלג. לאחר מכן, כדי המסה גבינת קוטג ', ביצים מתווספות, והכל מעורבב עם מיקסר או בלנדר עד חלקה. חייב להיות מסה נוזלית עם גוון בז '. מוסיפים חמוציות קפואות לקערה ומערבבים את הכל שוב, הפעם עם מזלג.

התנור מחומם לטמפרטורה של מאה ושמונים מעלות, הבצק מונח שם במנות הנבחרות במשך חמש עשרה עד עשרים דקות. לאחר הזמן, הקערה מוציאה מהתנור ומקררת.

מורס מחמוציות קפואות

מורס מן חמוציות קפוא הוא פשוט כמו משקה מועיל כמו mors טרי bries. אחרי הכל, חמוציות לא לאבד תכונות יקרות שלהם, גם כאשר נחשף לטמפרטורות נמוכות.

הנה מתכון מורס מן חמוציות קפואות.

זה לוקח חצי קילו של גרגרים, שני ליטר מים מאתיים עד ארבע מאות גרם של סוכר. חמוציות בא מן המקפיא והוא עבר דרך juicer. מיץ וכתוצאה מכך הוא שפך לתוך סיר של מים, ולאחר מכן סוכר הוא הוסיף את זה. אחרי זה המשקה מבושל, מבושל במשך עשר דקות, ולאחר מכן הסיר מהאש מקורר. אם Mors היה חומצי מספיק לטעום, דבש ניתן להוסיף את זה, ערבוב המוצר ביסודיות את המשקה. יש להבהיר כי ניתן להוסיף דבש לנוזל החם רק לאחר שהטמפרטורה בו מופחתת ל -70 מעלות ומטה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.