^

דיאטת תפוח: מהות, יתרונות, תוצאות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 08.04.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השם דיאטת תפוח די תואם את המהות. זוהי טכניקת הרזיה שבה תפוחים בהכרח נמצאים בתזונה, בחלק מהגרסאות - מרכיבים נוספים, ומשתייה - מים רגילים או מינרלים. דיאטת התפוח פופולרית בשל יעילותה ומספר עצום של גרסאות, שמהן כל אחד יכול לבחור את הנוח ביותר עבור עצמו.

מהם התפוחים הטובים ביותר לאכול בדיאטה?

מגוון הפירות בדיאטה תפוח לא משנה. כלומר, כל הזנים והשילובים שלהם יעילים, ולכן אין צורך לרדת במשקל כדי לטרוח על אילו תפוחים עדיף לאכול בדיאטה. עם זאת, במאמרים מסוימים, זנים ירוקים של טעם חמוץ מתוק נקראים הטובים ביותר לתזונה.

כמו דיאטות מונו-דיאטות אחרות, לתפוח יש תכונות ומגבלות זמן. מוצעת גם אפשרות כזו כמו דיאטת צום על תפוחים כל שבועיים. ואם שיטה זו נתפסת על ידי הגוף, אז ירידה במשקל קל לעבור לאפשרויות ארוכות יותר. אבל לעשות זאת מבלי להגזים בכך, שכן דיאטות מונו-דיאטות ממושכות מציגות סיכונים וסכנות רבות.

אם השאלה איזה תפוחים עדיף לאכול בדיאטה קשורה לאופן עיבודם, אז כאן התשובה היא זהה: שונה. פירות לא רק נאכלים טריים, אגב, עם קליפה, שמתחתיו יש הרבה חומרים שימושיים, אלא מכינים גם אפויים, סלטים, פירה ושייקים. ההגבלה חלה רק על הכמות, מצב זה נקבע לפי יום בכל גרסה של הדיאטה.

הפקטין, כמרכיב החשוב ביותר בתפוחים, פועל כמו ספוג: הוא סופג שומנים ופחמימות עודפים, משחרר במהירות ובבטחה את הגוף מהנטל. יחד עם זאת, באופן מפתיע, נשארים בגוף חומרים שימושיים לחיים.

כמה תפוחים אפשר לאכול בדיאטה?

תפוחים הם פרי ייחודי ובמתון מספקים יתרונות בריאותיים שלא יסולא בפז. הגוף קולט אותם בקלות רבה עד שהמזון הראשון שמוצע לתינוק לאחר חלב האם הוא המיץ והמחית של הפירות הללו. אין זה מפתיע שדיאטת תפוח היא דרך טבעית לריפוי, ניקוי וחידוש הגוף.

 • האם זה אומר שככל שתאכלו יותר פירות כך כל זה יקרה מהר יותר?

תזונאים חישבו כמה תפוחים אתה יכול לאכול בדיאטה. נקודת המוצא היא כמות הסוכרים שבפרי בינוני היא 10 גרם. הנורמה היומית של גלוקוז היא 50 גרם. לבעיה מתמטית פשוטה של שלב אחד יש את התשובה "5 תפוחים". זה מקסימום. ועם הגרסה הזו של דיאטת התפוחים, הכוללת דגנים ומנות קמח, היא ממליצה להגביל את עצמך לשלושה פירות.

אם אנחנו מדברים על טכניקה "נקיה" של שבעה ימים, אז הפריסות הן כדלקמן:

 • ביום הראשון והשני הם אוכלים 1.5 ק"ג כל אחד;
 • ביומיים הבאים - 2 ק"ג כל אחד;
 • היום החמישי - שוב 1.5 ק"ג;
 • לבסוף, החלק מצטמצם ל-1 ק"ג.

כלומר, בהתחלה המנה גדלה, ואז יורדת.

כל הזנים מתאימים לתזונה תזונתית, אבל יש מומחים שמעדיפים ירוקים. בשל העובדה שיש בהם פחות סוכר וצבעים, הגורמים לתגובה אלרגית.

תפוח בלילה עם דיאטה

במהלך דיאטה על תפוחים, תוך 5-10 ימים בלבד, זה באמת מורגש לשפר את הדמות. הזמן הטוב ביותר לכך הוא המחצית השנייה של הקיץ והסתיו, כאשר זנים שונים מבשילים, ומקסימום הרכיבים השימושיים מרוכז בפירות. בטכניקה זו, המנה היומית מחולקת למספר מנות, כולל לערב. דיאטת פריקת תפוח ליום אחד גם אינה אוסרת על אכילת פירות בערב. מדובר, בין היתר, בניסיון לעמעם את התיאבון שעורר המחסור באוכל במהלך היום. יום כזה מתקיים פעם בשבוע או עשור.

לגבי תפוחים בלילה עם דיאטה לירידה במשקל בדרכים אחרות, למשל, באמצעות תזונה חלקית, יש דעות שונות. כמה מומחים מאמינים שחטיף תפוחים מאוחר אינו רצוי. מכיוון שפירות מכילים מרכיבים מתוקים, אם נאכל בלילה, הם יהפכו לשומן גוף. כדי להימנע מכך, אתה יכול לשלב תפוח עם מוצר חלבון, למשל, קפיר. הוא משביע רעב ומספק חלבונים.

 • תזונאים אחרים אינם אוסרים להתענג על תפוחים לפני השינה. מאמינים שזה עדיף מאשר לסבול מנדודי שינה הנגרמים מרעב ומרעשים בבטן.

ככלל, תפוחים אינם פוגעים באנשים בריאים בשום כמות. אבל, כמו דיאטות מונו-דיאטות אחרות, תפוח לא מתאים לכולם, ולפעמים יכולות להיות לו השלכות עצובות. אם יש לך בעיות בריאותיות, ללא התייעצות עם גסטרואנטרולוג, לא מומלץ לשנות משטר תזונה - לא למטרות טיפוליות ולא למטרות אסתטיות.

תפוחים על דיאטת דוקאן

כולם יודעים שפירות, כולל תפוחים, צריכים להיות על השולחן כל יום. אפילו ילדים יודעים שיש להם הרבה ברזל. תפוחים עשירים גם בחומרים הכרחיים לגוף, בעלי טעם מעולה והם שימושיים לא רק טריים, אלא גם יבשים, אפויים, מרוסקים, מעובדים. אם תשאלו מה לאכול כדי לרדת במשקל, תקבלו תשובה מיידית: זה תפוחים. הם מסוגלים להאכיל כך שהמשקל לא יעלה, אלא יורד. זה לא מקרי שתזונאים מציעים דיאטות תפוחים רבות כדי לנרמל את המשקל.

 • ישנם פירות נפלאים בדיאטות אחרות, כולל חלבונים.

תפוחים נמצאים גם בדיאטת דוקאן, אך לא מהימים הראשונים. כי מר דוקאן רואה שלא כל הפירות שימושיים באותה מידה במובן התזונתי של המילה. אלה המכילים הרבה פחמימות לא תורמים לירידה במשקל. גם בדיאטות תפוחים מיוחדות ניתנת עדיפות לפירות פחות מתוקים.

תפוחים נכללים בהדרגה בדיאטת דוקאן בשלב הגיבוש, כאשר התוצאה מתגבשת. בנוסף אליהם, רצויים בתזונה פירות הדר, המעודדים חילוף חומרים פעיל. בשלב הייצוב, תפוחים, אבטיחים, קיווי, אגסים, פטל, תותים שימושיים. הם נאכלים פעם ביום, עד הצהריים.

אינדיקציות

דיאטה מיוחדת על תפוחים משמשת במספר מקרים, אם יש אינדיקציות למינוי. הם הבאים:

 • הַשׁמָנָה;
 • טרשת עורקים;
 • לַחַץ יֶתֶר;
 • קרדיווסקלרוזיס אצל אנשים הסובלים מעודף משקל.

דיאטת התפוח יעילה גם להקהה של התמכרות לניקוטין אצל אנשים שמחליטים להפסיק לעשן.

מידע כללי דיאטות תפוחים

תפוחים מכילים מגוון שלם של מינרלים, ויטמינים, פקטין, פרוקטוז, גלוקוז, חומצה פולית. מדענים אומרים שפרי אחד ליום בלבד מאריך חיים ומצעיר את העור. פלא שתזונאים שמו לב לתכונות יקרות הערך של פירות פופולריים ויצרו מספר עצום של אפשרויות דיאטה שבהן תפוחים הם המוצר העיקרי. הגרסה הקלאסית היא שבעה ימים.

מהות הדיאטה היא שהתפריט מכיל רק את הפירות והמים הללו.

גיוון, צבע הפרי לא משנה. שאר המזון בדיאטה תפוח לחלוטין אינו נכלל. עם דיאטה של שבעה ימים על תפוחים, מספר הפירות הוא כדלקמן:

 • היומיים הראשונים - 1.5 ק"ג כל אחד;
 • 3-4 ימים - 2 ק"ג כל אחד;
 • יום 5 - שוב 1.5 ק"ג;
 • היומיים הנותרים - 1 ק"ג כל אחד.

בכל יום של תקופה זו, אתה צריך לשתות שני ליטר מים. בימים ה-4 וה-7, אתה צריך לשקול את עצמך. באופן אידיאלי, תוך שבוע המשקל אמור לרדת ב-7 ק"ג, קו האינסטלציה המינימלי הוא 5 ק"ג. ההבדל בין האינדיקטורים נגרם על ידי המאפיינים האישיים של האדם.

במהלך הדיאטה מומלץ להפחית פעילות גופנית, ללכת לישון בזמן ולנוח מספיק. במילה אחת, חסכו באנרגיה.

דיאטת תפוח קשה

דיאטת תפוח נוקשה פירושה מערכת של ירידה מהירה במשקל: עד 10 ק"ג בשבוע. מי ששבוע זה הרבה זמן בוחר בגרסת מינוס 5 ק"ג תוך 5 ימים.

נאמר רבות על התכונות המועילות של הפירות הללו, הם המפתח ליעילות של כל אחת מהדיאטות התפוחים. בנוסף לבעיות תזונתיות גרידא, תפוחים עוזרים להרוות את הגוף בוויטמינים, וזה מגביר חסינות, סיבולת וביצועים.

 • זה לא מקרי שכולם אוכלים תפוחים, כמעט מדי יום, כולל אנשים שלעולם לא נוקטים בדיאטות מיוחדות, על תפוחים או על מוצרים אחרים.

תזונה נוקשה עובדת מכיוון שפקטין תפוח מסייע לעיכול פעיל של המזון, מנקה את הגוף מרעלים ורכיבים רעילים ומנרמל את המיקרופלורה של המעיים. זה עוזר למנוע את ההשלכות של צריכה מוגזמת של פחמימות, הגורמות לעלייה במשקל.

 • עם מערכת נוקשה, אדם צורך רק תפוחים. כדי לעמוד במשטר כזה, יש צורך בבטן בריאה ורצון חזק.

אתה צריך לשתות הרבה, וההנאה היחידה שאתה יכול להרשות לעצמך היא שני קרקרים שיפון ביום. אתה יכול לשתות, בנוסף למים, תה ירוק וצמחים.

 • גם לסיים שבוע דיאטה זה לא קל. ארוחת הבוקר צריכה להיות תפוחים, שמישהו כבר לא יכול להסתכל עליהם, ואז לעבור לירקות, דייסה וקפיר בלילה. מזון חלבון מותר רק למחרת.

לפני שאתה מפסיק על שיטת התפוח של ירידה במשקל, אתה צריך להתייעץ עם רופא. ואכן, בנוכחות מחלות גסטרואנטרולוגיות חשוב אפילו המגוון והטעם של תפוח - חמוץ או מתוק. והמומחה הוא זה שיגיד לך אילו מהם אתה צריך.

כמה אפשר להוריד?

ש: כמה אתה יכול לרדת? - אינו חד משמעי. התוצאה תלויה לא רק בטכניקה הספציפית, אלא גם במאפייני תפיסת הגוף את דיאטת התפוחים על כל סוגיה. בחומרים בנושאי תזונה, מובטחות צניחה של 10 קילוגרם במהלך צום קשה של שבעה ימים, למעשה.

 • גרסאות רכות יותר של טכניקת התפוח מובילות לירידה במשקל של 3-5 ק"ג.

מינוס 5 ק"ג ב-5 ימים הוא מוטו נוסף המניע אנשים לבחור במערכת הרזיה לא נוקשה הכוללת מספר מוגבר של תפוחים. אפילו יום פריקה בודד אחד פעם בשבוע מאפשר לרדת במשקל בקילוגרם וחצי. וכדי לא לזכות בהם שוב בקרוב, זה מספיק רק לוותר על מרכיבים מזיקים בתזונה.

 • אם עוקבים אחר תוכנית כזו ללא הרף, הבעיה של משקל עודף תיעלם ללא מאמץ רב.

כמובן, אם הבעיה הזו לא נגרמת ממחלות או הפרעות שצריך לטפל בהן לא בדיאטות, אלא בתרופות. נקודה חשובה של תוכנית כזו צריכה להיות אורח חיים בריא: יש לה השפעה חיובית על המראה של אדם בכל גיל.

יתרון נוסף של דיאטת התפוח הוא השפעות חשובות לא פחות מהירידה במשקל ועיצוב הגוף בפועל. הנה הם:

 • ניקוי מערכת העיכול וכלי הדם;
 • העשרה בוויטמינים, ברזל, רכיבים אחרים;
 • נורמליזציה של לחץ, רמות כולסטרול;
 • חיסול בעיות בעשיית הצרכים;
 • שיפור גמישות כלי הדם.

דיאטת תפוח לירידה במשקל 10 ק"ג בשבוע

היעילות הגבוהה של דיאטת התפוח מוסברת בפשטות. תזונאים מצאו שלפקטין, העשיר בפירות אלו, יש תכונות תזונתיות מצוינות. הוא סופג שומנים ופחמימות באופן פעיל, ומוציא אותם מהגוף. כך, עם דיאטת תפוח, לקלוריות העודפות שנכנסות למערכת העיכול אין אפשרות ליצור מאגרי שומן ולהעלות משקל.

פקטין מסוגל גם להסיר רכיבים מזיקים מבלי להשפיע על ויטמינים, מינרלים ותרכובות מועילות אחרות. לכן, בתקופת דיאטת התפוח לירידה במשקל ב-10 ק"ג בשבוע, הגוף מתנקה, אך אינו סובל מחוסר ברכיבים חיוניים.

מטעמי נוחות, כל יום נקרא לפי מוצר העדיפות.

 • 1. אפל

לארוחת בוקר - תפוחים מגוררים 2-3 חתיכות, בתוספת אגוזים ומיץ לימון. לארוחת הצהריים מערבבים פירות מגוררים עם חלבון ביצה, פטרוזיליה ובצל, מתבלים ביוגורט או שמן זית. ארוחת הערב מורכבת מ-3 פירות שלמים.

 • 2. אורז

התפריט כולל אורז ותפוחים. חופן דגנים מבושלים ניתן לערבב עם פירות או לאכול בנפרד, זה תלוי אך ורק בטעמים. בצהריים, אותה מנת אורז מוגשת עם רסק תפוחים מעורבב עם גרידת גרידה ומיץ לימון. ארוחת ערב - אותו אורז ללא תוספים.

 • 3. קרד

100 גרם גבינת קוטג' עם תפוחים (בנפרד או ביחד) היא ארוחת בוקר. בצהריים, אותו דבר, בתוספת אגוזים מרוסקים וכף דבש. לארוחת ערב - מנת קוטג' של 100 גרם.

 • 4. גזר

לארוחת בוקר - סלט של 2 גזרים ותפוח עם שמן זית. אותו דבר בצהריים, אבל במקום חמאה - דבש וגרידת לימון מגוררת. ארוחת ערב - 2 תפוחים אפויים עם דבש.

 • 5. סלק רטוב

מרתיחים, מגררים, מתבלים בשמן יבול שורש אחד - זו ארוחת בוקר מחוזקת. לארוחת צהריים, אותו סלט פלוס לחתוך ביצה מבושלת. המנה השנייה היא שיבולת שועל עם תפוח. לארוחת ערב מוגש סלט גזר טרי עם דבש.

ביומיים האחרונים חוזרים על התפריט של היום הראשון והשני. כל יום של תזונה כזו מוביל לירידה במשקל של 1 ק"ג או יותר.

בתקופת התזונה הקפידו על שתייה מרובה - מים, מרתחים בריאים, לפתן פירות יער ומיצים טבעיים. רצוי לא לשתות קפה. אם אתה מרגיש רעב, תזונאים מאפשרים לך לאכול יותר תפוחים, אבל שום דבר אחר.

דיאטת תפוח במהלך ההריון

בקושי מומלץ לאישה בעמדה לנקוט בהגבלות חזקות מדי, האופייניות לדיאטות מסוימות. עם עלייה מהירה מדי במשקל, הרופא עשוי לרשום דיאטת תפוח במהלך ההריון בכל חודש. פחות או יותר קפדנית - זה לפי שיקול דעתו של הרופא ובהתחשב ברצונות המטופל. מובן מאליו שאישה בהריון לא צריכה לעסוק בפעילות חובבנית בענייני בריאות.

עם עודף קל של משקל, גרסה פורקת של דיאטת התפוח תהיה שימושית, כאשר לאישה מומלץ לאכול קילוגרם של פרי ליום. ייתכן שיהיה צורך בשני ימים כאלה אם עודף משקל עדיין מדאיג את המומחה.

פריקת דיאטת תפוח היא כדלקמן.

 • קילוגרם פרי מחולק לחמש מנות.
 • הם אוכלים תפוחים טריים לארוחת הבוקר.
 • ארוחת הבוקר השנייה היא פירות מגוררים בתוספת 5 גרם שמן.
 • לצהריים - סלט בתוספת שורש סלרי ועלי פטרוזיליה.
 • חטיף - תפוחים טריים או שייקים.
 • לארוחת ערב מוסיפים למחית משמשים מיובשים ושזיפים מיובשים.

לדברי תזונאים, תפוחים ספוגים צריכים להיות נוכחים בכמות קטנה בתזונה של אמהות לעתיד. במיוחד לטעום פירות חמוצים בשליש הראשון, שכן הם תורמים לדיכוי הביטויים של רעילות, האופייניים לתקופה זו. הטעם הספציפי עוזר לחסום בחילות ומקדם תיאבון. בשליש האחרון, מוצר זה אינו רצוי, מכיוון שהוא גורם לנפיחות.

יתרונות

תפוחים מכילים מגוון של פיטוכימיקלים, כולל קוורצטין, קטצ'ין, פלורידזין וחומצה כלורוגנית, שהם נוגדי חמצון רבי עוצמה. ההרכב הפיטוכימי של תפוחים משתנה מאוד בין זני תפוחים שונים, ושינויים קטנים בפיטוכימיקלים נצפים גם במהלך ההבשלה והבשלת הפירות. [1]

דיאטת התפוחים הפופולרית נחשבת לשיטה יעילה וזולה לירידה במשקל. בשל מגוון הזנים הקיימים בשוק, דיאטת התפוחים אינה חדגונית כפי שהיא נראית במבט ראשון. היתרון של דיאטת התפוח הוא שהיא נסבלת בקלות, במיוחד על ידי חסידי מזון קל.

יתרונות הטכניקה בתפוחים הם לטווח קצר ובטיחותי. כמעט כל אחד יכול להשתמש בדיאטה זו כדי להפחית במשקל ולשפר את העיכול. בשל ההרכב העשיר, הגוף רווי במספר מרכיבים חיוניים. אבל להגיד שקל ופשוט לעבור את זה זו הגזמה.

 • לרבים קשה אפילו לדמיין את הצורך לחיות שבוע שלם רק על פירות, אם כי מזנים, צבעים וטעמים שונים. המצב מסובך בגלל העובדה שתפוחים נוטים להגביר את התיאבון.

לכן, אנשים בריאים במיוחד, בעלי רצון ומוטיבציה חזקים, מסוגלים להחזיק מעמד מספר ימים רק על תפוחים. לכל השאר, יש אפשרות פחות נוקשה המאפשרת לשלב תפוחים עם מזונות דלי קלוריות: קפיר, גבינת קוטג', מיץ גזר, תה ירוק, פילה עוף, בשר עגל, דגים. כל יום הוא מוצר נפרד, הוא נצרך פעם ביום.

דיאטת התפוח עוזרת לרדת במשקל, במקביל לנקות את הגוף מרעלים ורעלים, להחזיר לא רק את הדמות, אלא גם את חילוף החומרים.

מה יכול ומה לא יכול?

עם דיאטת תפוח, מבחר המזונות גרוע. מה שאתה יכול לאכול מלבד תפוחים תלוי בשינוי של דיאטת התפוח. זה יכול להיות פירות אחרים, ירקות שונים, קפיר, ביצים, לחם שחור, אגוזים.

מרכיב חשוב בתזונה הוא משקאות. במקרה שלנו מדובר במים איכותיים, תה טבעי, בחלק מהמקרים – מיץ תפוחים או קומפוט.

מה אי אפשר לאכול? - השאלה מיותרת. אתה יכול, כמובן, לרשום את כל האסור על פי התנאים של דיאטת התפוח, אבל זה יתפוס הרבה מקום. דיאטת התפוחים היא מונו-דיאטה טיפוסית, ולכן היא אינה שונה במגוון.

עם זאת, תזונאים קפדניים קוראים לאיזה מזון אסור לכלול בתזונה של אלה שיורדים במשקל על תפוחים. מדובר בכל סוגי השומנים, משקאות מוגזים ומתוקים, מוצרים מעושנים ומשומרים, גלידות, עוגות, ממתקים, אלכוהול ולפעמים קפה ותה שחור.

התוויות נגד

דיאטות מונו, כולל דיאטת התפוחים, דורשות גישה זהירה ליישום. הם יכולים להזיק מאוד לאנשים עם בריאות לקויה, ואז ירידה במשקל לא תשמח בכלל.

דיאטת תפוח אינה מתאימה לאותן תקופות חיים בהן הגוף זקוק במיוחד לתזונה מלאה ומגוונת. אלו היריון, הנקה, פעילות ספורטיבית, גדילה והתבגרות.

עבור אנשים עם מחלות כרוניות של הקיבה, פירות טריים מוחלפים באפויים, אם אין התוויות נגד לתזונה כולה.

סיכונים אפשריים

תפוחים הם פרי לא יקר, אבל עדיין יש תנודות מחיר עונתיות ושנים רזות. כדי להפוך את המחיר מינוס של דיאטת התפוח לפלוס, התחל את ההליך במחצית השנייה של הקיץ או הסתיו. כי תפוחים מקומיים ו"ילידיים" זולים ובריאים יותר מאלה המיובאים.

 • אם אתה אוהב את הפירות האלה, יהיה לך הרבה יותר קל לעבור את כל אחת מאפשרויות דיאטת התפוח.

למרות שבסופו של דבר, תפוחים בהחלט יכולים להפוך למשעממים. וזה מינוס הטבוע בכל המונו-דיאטות. למי שלא אוהב אותם בתחילה, בגלל מאפיינים פיזיולוגיים או אחרים, בקושי כדאי להתחיל דיאטת תפוחים: אפילו יום אחד נראה בלתי נסבל לאנשים כאלה, ואין מה לומר על כמה ימים.

תפוחים שונים יכולים להזיק לאנשים עם פתולוגיות במערכת העיכול. אז, עם כיב, אתה לא יכול לאכול חמוץ, עם גסטריטיס - תפוחים מתוקים. ובנוכחות בעיות לב וכלי דם, יש להוסיף סוכר לפירות, בכמות של 100 גרם לכל 1 ק"ג תפוחים.

כדי שחומצות לא יגרמו את הקרום הרירי, ניתן לאפות תפוחים. מסתבר שהוא קינוח טעים, הפועל בעדינות על הפריסטלטיקה ומבטל עצירות, ככל הנראה במהלך דיאטה.

אם יש התוויות נגד, ישנם סיכונים הקשורים לתזונה. יש לקחת זאת בחשבון בעת תכנון גרסה כזו או אחרת של דיאטת התפוח. בזמן דיאטה יש חשיבות מיוחדת למצב הקיבה ורמת החומציות. בהתאם לאינדיקטורים אלה, נבחרים את שיטת הדיאטה בתפוחים ואת מגוון התפוחים המתאים (מתוק או חמוץ).

 • כדי להימנע מפגיעה בשיניים עם חומצות פרי, יש לשטוף את הפה באופן קבוע.

דיאטה מונו מלווה לרוב בגזים ובכאבי בטן, חולשה, סחרחורת. קיימת אפשרות של התעלפות והחמרה של פתולוגיות כרוניות קיימות.

גרסת התפוח-קפיר מלווה בהפרעות עיכול מכיוון שלשני המוצרים יש השפעות משלשלות ומשתנות.

סיבוכים לאחר ההליך

כמו מונוסיסטמים אחרים, דיאטת התפוח אינה דוגמה לתזונה מאוזנת. בתזונה כזו, אין מספיק קלוריות, שומנים, חלבונים. אם הדיאטה בתפוחים מנוצלת, סיבוכים אפשריים - הפרעות מטבוליות, תשישות, התפתחות של בעיות עיכול, ירידה בחיוניות, דיכאון.

כאשר מופיעים התסמינים הראשונים של הפרעות כאלה, יש להפסיק את תוכנית הירידה במשקל. וכדי למנוע סיבוך כזה כמו חזרה למשקל ההתחלתי, לאחר הדיאטה יש לאכול בצורה מתונה, רציונלית יותר מאשר לפני תחילת הדיאטה.

צא מדיאטת התפוחים

יציאה נכונה מדיאטת התפוח וחזרה לשגרה יומית היא שלב חשוב בתוכנית ארוכת טווח. חזרה לתזונה רגילה לאחר השלמת דיאטת התפוח היא הדרגתית.

 • הבחינו כי במהלך דיאטה בתפוחים, במיוחד ארוכה, התשוקה לג'אנק פוד נחלשת מעט.

נכון, הרצון לאכול הרבה משהו טעים, אבל אסור לפי הכללים, יכול לנצח. יש להתגבר על כך כדי לא לשלול את ההישגים של תקופת התזונה.

ראשית, ירקות, מזונות חלב חמוץ מוכנסים לתזונה, ולאחר מכן דגנים ומנות חלבון. אגב, שבירת דיאטת התפוחים אינה מסוכנת כמו בשיטות כימיות לירידה במשקל. אם זה היה בלתי נסבל, ואכלת את "הפרי האסור", אל תנזף בעצמך באשמה ואל תתעצבן שאתה צריך להתחיל מחדש. להיפך, המשיכו כאילו כלום לא קרה, ותרדו במשקל בשביל הבריאות!

ביקורות

אנשים שעוזבים ביקורות הם מאוד ביקורתיים על דיאטת התפוחים ושאר מונוציות. הם מזהירים זה את זה מפני ההשלכות המצערות האפשריות של אכילה בלתי מוגבלת של תפוחים על הקיבה והלבלב.

דיאטה על תפוחים, מעט אנשים יכולים לעשות את זה, במיוחד אם זה נמשך יותר משלושה ימים. הם מתלוננים על כאבים בבטן, רעב חמור, סחרחורת.

 • יש המאמינים שיופי דורש הקרבה, כולל אוכל, ועוקבים בתקיפות אחר הדיאטה. אחרים, להיפך, בטוחים שאין מטרות כאלה שיצדיקו את הקורבנות הללו.

אנשים מעשיים ממליצים על שיטה מוכחת - אם לא לרדת במשקל, אז לפחות לשמור על המשקל בגבולות האופטימליים. ראשית, אל תעביר הלאה ואל תיסחף עם כלים מזיקים; שנית, לבצע באופן שיטתי פריקה על תפוחים. אומרים שהוא מקל על מתח פיזי ואי נוחות פסיכולוגית.

תוצאות

התוצאות הצפויות של גרסאות קצרות של דיאטת התפוח הן מינוס קילוגרם ליום. הסיבה לכך היא תכולת הקלוריות הנמוכה ושפע הסיבים הגלומים בתזונה התפוחים, כולל תוספת של ירקות או פירות אחרים.

תוצאות לא רצויות צפויות בנוכחות התוויות נגד או אי ציות לכללים. הם מתבטאים בצורה של החמרה של מחלות, אי נוחות, היחלשות וחוסר תפקוד של הגוף.

איך להחליף תפוחים בדיאטה?

עמידה בדיאטות מונו-דיאטות ארוכות טווח או תכופות עלולה לגרום לסלידה אפילו למוצר האהוב ביותר. דיאטת התפוח אינה יוצאת דופן. האם עלי לחפש אלטרנטיבה מאשר החלפת תפוחים בדיאטה?

בהקשר זה, תזונאים נותנים מספר המלצות. ניתן להלבין או לאפות תפוחים כדי להפחית את החומציות. עודף חמוץ מסולק, ותכונות מועילות נשמרות. כמוצא אחרון, ניתן להשתמש במרכיבים חלופיים במקום דיאטת התפוחים.

 • אשכולית - עשירה בויטמינים, מקדמת ירידה במשקל.
 • אגס לא פחות טעים מתפוח, אבל מכיל יותר סוכרים.
 • לחם דגנים - לא לקלקל את השיניים והקיבה, מכיל מעט קלוריות.
 • כרוב - מרווה היטב, ממלא את נפח הקיבה, מספק ויטמינים וסיבים.
 • פירות יער חמוצים - כוללים בצורה של תוספים לסלטים או פירה.
 • גזר - מעשיר בויטמינים; להטמעתם, יבול השורש המגורר מעורבב עם כמות קטנה של שמן.

בעת החלפת מרכיבים, עליך להיות מודע לכך שפירות מתוקים ופירות יער אינם בריאים כמו תפוחים חמוצים. שפע הפרוקטוז אינו תורם בשום אופן לירידה במשקל. כמו כן, משמשים, בננות, תותים, אפרסקים, שזיפים, פירות יבשים לא יועילו.

תפוחים ידועים עוד מימי התנ"ך, הם נוכחים באגדות ובמיתוסים. הנחש פיתה את חוה עם תפוח, הוא זה שגרם למחלוקת בין יפהפיות עתיקות וגיבורות אגדות מחודשות. כיום, דיאטות תפוחים מקדמות יופי, בריאות ונוער. דיאטות תפוח הן יעילות ובמחיר סביר, והמגוון שלהן נותן הזדמנות לשפר את דמותו של אדם מכל מבנה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.