Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלעת לאטרופית וגסטריטיס עם חומציות גבוהה

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

עבור אדם בריא, דלעת שימושית מאוד. אולי בזמננו זה מזלזל, אבל בימים ההם צמחו כדורים בהירים עגולים בכל גן ירק. בערבים בכפר הם התענגו על הזרעים ואכלו דייסת דלעת לארוחת הבוקר. הירק התזונתי נהיה יותר ויותר פופולרי בקרב תושבי העיר שדואגים לתזונה בריאה. ומכיוון שלמספר גדול של אנשים יש בעיות באיברי העיכול, נשאלת השאלה האם לכלול דלעת בתזונה לגסטריטיס.

האם אתה יכול לאכול דלעת בגסטריטיס?

במקרה של הפרעות בתהליך העיכול אצל מטופל, באופן בלתי נמנע, קיים ספק אם ניתן לאכול דלעת עם דלקת קיבה. ואכן, אפילו התכונות השימושיות ביותר שלה עלולות לגרום לתגובה לקויה של הקיבה ולהחמיר את התהליך הפתולוגי. לכן, על המטופל להיות בררני ביותר ולהקשיב לדעתם של הרופאים.

רפואה אלטרנטיבית ממליצה בחום על דלעת לקיבה. בשילוב עם אמצעים אחרים, זה עוזר לטפל במחלה. הירק הוא 90% מים. העקביות הרכה מגרה את הקיבה באופן מינימלי, לאחר טיפול בחום, היא עוטפת את הקרום הרירי ומגנה עליו מפני גורמים מזיקים. סיבים מקדמים עיכול מהיר ללא שחרור נוסף של חומצה הידרוכלורית. [1]

 • המאפיינים התזונתיים הם כאלה שדלעת מומלצת אפילו לתינוקות כמזון ראשון. למזון כזה השפעה מיטיבה על מעי הילדים, קל לעיכול ויש לו השפעה מרגיעה.

לחולים עם דלקת קיבה, מכינים אוכל מאודים או בתנור, ומשמרים ככל האפשר את הרכיבים השימושיים. אתה יכול להוסיף שמנת חמוצה ועשבי תיבול, אתה לא יכול להוסיף תבלינים וירקות חריפים.

עם חומציות מוגברת, עיסת דלעת יכולה להפחית אותו. מיץ עם חומציות נמוכה משפר את העיכול, מפחית דלקת, מסיר מלחים. תוכלו לבשל מנות רבות מדלעת, אנשים שימושיים ובריאים וחולים.

דלעת לגסטריטיס עם חומציות גבוהה

עם חומציות מוגברת, דלעת עם דלקת הקבה היא מרכיב הכרחי בתזונה. הודות לתרבות זו, חולים מפסיקים לסבול מצרבות, גיהוקים, אי נוחות באזור האפיגסטרי. מתאים לשימוש בכל צורה שהיא - גם גולמי וגם מעובד תרמי, אך האפשרות האחרונה עדיין טובה יותר. מנות מעובדות תרמיות טעימות ומתאימות לכל סוג של מחלה.

מומלץ להשתמש במיץ דלעת לגסטריטיס עם חומציות גבוהה. המשקה מועשר בויטמינים, חומצות אומגה 3, פחמימות, מינרלים. פקטין מגרה פריסטלטיקה, חילוף חומרים, מונע ספיגה של חומרים מגרים. זה מספיק למטופל בוגר לשתות כוס 200 מ"ל מהמשקה ביום.

 • העיסה היא מחסן של רכיבי מינרלים וויטמינים. בנוסף להשפעה הישירה על הקיבה, הוא מנקה את הכבד, מסלק את הגוף מעודף נוזלים.

זרעי דלעת דומים בהרכבם לעיסה, אך מכילים חומצה סליצילית, הנעדרת בעיסה. בקשר לתכונה זו, לא מומלץ לאכול זרעים עם חומציות גבוהה.

דלעת לגסטריטיס עם חומציות נמוכה

עם עוצמה מופחתת של שחרור חומצה הידרוכלורית, מומלץ דלעת לגסטריטיס בכמויות מתונות - מבושלות, אפויות או מבושלות. עיסת הצמח המעובדת נספגת ומתפרקת טוב יותר, משפיעה לטובה על רווחת המטופל במחלקה הגסטרואנטרולוגית.

דלעת לגסטריטיס עם חומציות נמוכה עוזרת לנרמל צואה. על המטופל להתייעץ עם דיאטנית או גסטרואנטרולוג בנוגע למינון המזון התזונתי.

 • עם ירידה בהפרשה ותנועתיות קיבה, מומלץ להשתמש בזרעי דלעת.

עם זאת, זה יהיה נאיבי לסמוך רק על דלעת מצד אנשים הסובלים מגסטריטיס. תבשילי דלעת עוזרים להיפטר מרעלים ולמנוע תסיסה באיברי העיכול. דלעת תומכת בכבד, מרגיעה דלקת. אך ההשפעה הטיפולית ניתנת על ידי טיפול מורכב, כלומר תרופות בתוספת דיאטה.

עם חומציות נמוכה, מומלץ לעתים קרובות מיץ דלעת. הוא שותה לאחר הארוחות, בנפח של עד 120 מ"ל. משך הקבלה הוא שבוע עד שבועיים, תקופה מדויקת יותר נקבעת על ידי הרופא, בהתבסס על חומרת הגורמים להתפתחות הפתולוגיה.

המיץ שנסחט מדלעת מעובד ונספג בקלות. במקרר הוא שומר על סגולותיו הרפואיות לאורך זמן

דלעת לדלקת קיבה אטרופית

מזון שנכנס לקיבה דורש הפרשה נוספת של מיץ עיכול. זהו סוד אגרסיבי המרגיז את הקירות ומקדם את התהליך הדלקתי. לכן, תזונה עדינה היא חלק מן המניין בטיפול מקיף. בשר שמן, שימורי מזון, מרינדות, תבלינים חמים, סודה אינם נכללים בתזונה. באופן אידיאלי, אוכל ביתי בלבד יש לאכול על פי דרישות תזונה וטעם אישי.

תכונות כוח:

 • אתה לא יכול לאכול יתר על המידה: עומס יתר מזיק לבטן חולה;
 • קבע מרווח של שעה בין אוכל ושתייה;
 • לאכול תפוחים טריים מגורדים על בטן ריקה.

הן המיץ והן עיסת הדלעת עם דלקת קיבה אטרופית הם מוצרים שימושיים. מתכונים רבים עוזרים לגוון את התפריט, כולל מדלעת שנאפתה במיץ משלה לגסטריטיס. המנה משפרת את העיכול, מסירה רעלים. הכן בדרך הבאה:

 • עליכם להכניס רצועות דלעת בעובי של עד 2 ס"מ במיקרוגל, לעטוף את הכלים בנייר כסף ללא חורים כדי שלא יישרפו. זמן בישול - 15 דקות. אם הרופא מאפשר זאת, ניתן להוסיף סוכר או שמנת חמוצה ולבשל חתיכות דלעת עד שהם רכים על אש נמוכה.

דלעת עם החמרה של דלקת הקבה

כדי לכלול דלעת לגסטריטיס בתזונה או לא - על הרופא להחליט. אי אפשר לעשות זאת לבד, כדי שבמקום להועיל לא תפגע בעצמך.

 • החיוב העיקרי של הירק הוא שהעיסה מנרמלת חומציות, שבמחלה זו בדרך כלל חורגת מהנורמה. בעל תגובה אלקליין, דלעת מקל על החולה מצרבות, התקפי בחילה וכאב.

בנוכחות ניוון, הוא יוצר סרט מגן על פני השטח הפנימיים של הקירות, מרפא פצעים ודלקות. הטעם הנייטרלי והמרקם הצפוף מאפשרים להשתמש בעיסת דלעת כחומר גלם למגוון מאכלים תזונתיים: ממרקים ודגנים ועד ג'לי ומאפים.

רק רופא יכול לקבוע מתי ובאיזו צורה המוצר מקובל ביותר על המטופל. בדרך כלל לא מומלץ דלעת עם החמרה של דלקת הקבה, במיוחד גולמית. אסור לשתות גם מיץ דלעת בתקופת החמרת התהליך הדלקתי. לעתים קרובות המוצר נכלל בתפריט לאחר תום התקופה החמה.

עם החמרה, מרק דלעת או מרק פירה עם ירקות ועשבי תיבול יכולים להיות שימושיים. מותרת עיסת דלעת כמוצר עצמאי. דגנים מוסיפים לדייסה כזו מאוחר יותר, כאשר הסתיימה התקופה החריפה.

האם דלעת טובה לגסטריטיס שחיקה?

דלעת כלולה בתפריט הדיאטה בגסטריטיס והפרעות אחרות באיברי העיכול. עיסתו היא מאגר של סיבים, ויטמינים, מינרלים. כלי דלעת מרגיע את הקיבה והמעיים, מקל על דלקת, מרווה את הגוף ולא מתעכב במערכת העיכול. הוא יוצר סביבה אלקליין המנטרלת עודף חומצה. האם דלעת טובה לגסטריטיס שחיקה?

 • אחד המאפיינים המגדירים של דלעת הוא התחדשות. אוכל דלעת מרפא שחיקה ומגן גם על דופן הקיבה מפני נזקים חדשים.

הודות לדלעת עם דלקת קיבה מסוג זה, ניתן להשעות את התהליך הפתולוגי. יחד עם זאת, ביצועי הבלוטות המייצרות אנזימים ומיצי צמחים מסוגלים להתאושש.

 • עם זאת, מומחים מזהירים כי דלעת אינה תרופת פלא. זה יכול לעזור רק באופן חלקי למטופל כמרכיב תזונתי באמצעים טיפוליים מורכבים.

עיסת דלעת מוכנה הן כמנה נפרדת והן בשילוב עם מוצרים אחרים. בכל מקרה הטיפול הקולינרי עדין: העיסה המקולפת מבושלת, מאודה או מבושלת, אך לא מטוגנת במחבת.

שחיקה בקיבה מתרחשת כאשר נפגעת הגנת הקרום הרירי. דלקת שחיקה של דלקת הקבה היא חריפה וכרונית. שגיאות בתזונה יכולות להיות אחד הגורמים למחלה, ולכן הטיפול מתחיל לעיתים קרובות עם תיקונו. בתקופה הראשונית, מוצרים המעוררים הפרשה מוגבלים, ואוכלים המגרים את הקרום הרירי אינם נכללים. במהלך כרוני, מסומנת על תזונה דלילה במתינות.

 • דלעת לגסטריטיס שימושית כאשר יש חומציות מוגברת ושינויים ארוזיים בקיבה.

היתרון בכך שהמוצר מסוגל לנטרל עודף חומצה הידרוכלורית ולחדש רקמות פגועות. לפיכך, דלעת עם דלקת קיבה ארוזית מגנה על הקרום הרירי ומונעת הופעה של שחיקות חדשות.

 • דלעת משמשת לעיתים קרובות לטיפול בדלקת קיבה ובדלקת הלבלב.

ארוחות דיאטתיות מקלות על כאבי בטן, מפסיקות את הקאות ושלשולים, שהן מלוות בלתי נדלות לדלקת בקיבה ולבלב.

על מנת שהדלעת תיתן את התועלת המקסימלית, כדאי לא רק לבשל נכון, אלא גם לבחור בחומרי הגלם. הירק צריך להיות בשל, בצבע בוהק, בגודל בינוני, עם גבעול יבש. אין סדקים, כתמים או שקעים בדלעת איכותית. פירות שאוחסנו לשימוש עתידי או שנאספו מאזור אישי צריכים להיות במקום חשוך וקריר.

יתרונות

לאנשים בריאים אין שאלות לגבי היתרונות של דלעת. זאת בשל הרכבו. תרבות המלונים הפופולרית עשירה בחלבונים, בפחמימות ואינה מכילה עודפי שומנים. סיבי דלעת רווים את הגוף בויטמינים ומינרלים, מסירים עודפי נוזלים, מנקים את הכבד ואברי העיכול. תכולת קלוריות של דלעת גולמית -22 קק"ל, מעובד - 25 קק"ל ל 100 גרם.

 • דלעת לגסטריטיס יכולה להועיל בהכנה ובצריכה נכונה. [2]

בזכות הסיבים מושגת רוויה מהירה. לפיכך, ניתן להפחית בכמות המזון ולנרמל את משקל הגוף ולכן הירק משמש בדיאטות רבות לירידה במשקל. אנשים שמנים בהחלט צריכים לאכול מנות דלעת.

לעיסה של ירק כתום יש השפעה מיטיבה על הגוף בכללותו, ולכן הוא שימושי מאוד בתזונה בעונה הקרה:

 • מגביר את הסיבולת;
 • מייצב את הכבד;
 • מגן מפני גורמים מגרים;
 • מונע טרשת עורקים.

תרבות מלון טובה לסוכרתיים. שמן זרעי דלעת משמש להסרת טפילים. העיסה, המיץ והזרעים משמשים בדיאטה ובבישול.

התוויות נגד

עם כל שפע המאפיינים השימושיים, דלעת לגסטריטיס אינה מומלצת לכולם. לכן, בזהירות, עליכם לטפל בירק עבור נשים בהריון ומיניקות, ילדים צעירים: הם עלולים לפתח תסמיני אלרגיה ושלשולים.

עם צורת hypoacid של דלקת הקבה, דלעת גולמית היא התווית. המוצר המעובד תרמית מוגבל בנוכחות תחלואיות נלוות. אלה התוויות נגד:

 • סוכרת;
 • חסימת מעיים;
 • כִּיב;
 • לַחַץ יֶתֶר;
 • הֲפָחָה;
 • חוסר סובלנות אינדיבידואלי.

סיכונים אפשריים

לא משנה כמה אודים משבחים מושרים על דלעת, עם דלקת קיבה, הכללתה בתזונה חייבת להיות מאושרת על ידי רופא. מכיוון שלעתים נדירות, אך אפשריות, מתרחשים: מרכיבים בודדים של הדלעת מעוררים תסיסה או אלרגיות.

אתה יכול לאכול זרעים ומיץ לאחר שהחומציות נקבעת כך שהאוכל עוזר לנרמל את רמתו. מנת יתר של זרעים מסוכנת לחולים, בפרט לאלה עם רמות חומצה גבוהות.

יש לאכול דלעת לגסטריטיס במנות מוגבלות כדי לוודא שאין השפעות לא רצויות. ורק אז כלול בתפריט מרכיבים תזונתיים אחרים.

בכל צורה של דלקת קיבה, רופאים, יחד עם אמצעים טיפוליים, ממליצים על תזונה. אחרת, ההתאוששות היא בלתי אפשרית. דלעת לגסטריטיס, במיוחד העיסה, מועילה והופכת את התזונה הרפואית למגוונת יותר. אילו מנות וכמה לאכול - הרופא מחליט בנפרד, דן בנושא המטפלים עם כל מטופל בנפרד. אוכל מבושל, מבושל ומאודה הוא טוב, ודלעת מטוגנת זה לא טוב.

 


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.