Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מיתוסים ואמת על טיפול סולארי וקוסמטיקה מגן

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מיתוס 1. "לאחר קילוף, שיזוף הוא טוב יותר"

סביר להניח שיש מקרצף או קליפות לגוף ללא תוספת של חומצות פרי. הם באמת exfoliate חלקיקים קטנים מפני השטח של העור, מעדכן אותו. ואת "חדש" עור שזוף ללכת לישון טוב יותר.

אם אנחנו מדברים על קילוף החומרה נעשה במכוני יופי, אז המאסטרים מחויבים להזהיר אותך: העור לאחר הליך זה רגיש מאוד יכול בקלות להישרף אפילו בצל. לכן, כדאי אפילו לקחת כובע עם שדות גדולים כדי לכסות את הפנים. כמו כן, לא הייתי ממליץ לעצמי להשתמש פילינג עם חומצות פעיל מול החוף. כמובן, הם לא יגרום לשריפה כימית, אבל העור ייעשה הרבה יותר רגיש לקרני השמש ואז השמש מאובטחת בהחלט.

מיתוס 2. "קרם ההגנה שלי יתאים גם לבעלי"

כמובן, אם אדם מטבעו רגיש מאוד לקרני השמש, הוא יכול ליהנות ממשחק השמש של האישה האהובה עליו. אבל למעשה, לא בלי סיבה יש הבעה של גברים עבים. זה באמת כך - העור של המין חזק יותר עבה מזה של נשים. וכהה יותר - בשל ייצור אינטנסיבי יותר של קולגן ומלטונין. לכן, קרם עם SPF גדול גורם אדם אינו נחוץ במיוחד. אם אתה הולך לים הדרומי, בימים הראשונים אישה צריכה לקנות טוב יותר קרם עם SPF הגדול ביותר (יותר מ -30), וגבר מספיק עבור 10.

אגב, אל תבלבלו מסנני קרינה או תרסיסים ושמן שיזוף: השמן מגדיל את הסיכוי לשרוף.

מיתוס 3. "בהתחלה נקנה, ואז נהיה מרוחים מהשמש"

החל sunscreen לפני ואחרי רחצה. יתר על כן, קרם חשוב לבקש זמן מה לפני החשיפה לשמש, עדיף במשך חצי שעה, לפחות 15 דקות. אחרי הכל, המרכיבים הפעילים שלה מתחילים לפעול לא מיד. ולמרבה הצער, לא משנה כמה טוב הקוסמטיקה שלך, אפילו דוחה מים, - זה עדיין שטף אחרי רחצה. לכן, יש לחדש את שכבת המגן לאחר כל אמבטיה, או לפחות פעם אחת.

מיתוס 4. "אני אשכב במשך זמן רב, אני מעדיף להאיר"

זה בהחלט לא נכון. עור הצפון בהיר הם פשוטו כמשמעו במשך 10 דקות בשמש כדי לקבל שרוף. כל כוויות שמש מגדילות את הסיכון למלנומה (סרטן העור) לפעמים - זה, למרבה הצער, כבר עובדה מוכחת מדעית.

זכור כי הבטוחה שזוף - עד השעה 12 ביום (או יותר - עד 11 בבוקר) ולאחר 16:00. שמש הצהריים היא האלימה ביותר וממנה לא תהיה מוגנת אפילו תחת המטריה החוף. לנופשים לא מוכנים, שהגיעו זה עתה אל השמש הדרומית, תחילה מוטב לא להתעכב אפילו בבקרים במשך יותר מחצי שעה. מקסימום - שעה תחת המטריה. ואל תשכחו את העיקרון של kolobok: להפוך את השמש שונה הצדדים כל 5-10 דקות.

מיתוס 5. "לפני היציאה לחופשה אני אלך לסולריום ואני אוכל לשכב על החוף כל היום"

באופן כללי, זה נכון, מאשרת בזהירות את רופא העור השוויצרי אריק שווייגר. ומיד מזהיר: ההתפתחות של מלטונין, אשר "מחשיך" אותנו, היא למעשה עבודה רצינית לחסינות שלנו, כי בדרך זו הוא נאלץ להגן על העור מפני קרני השמש. ככל שאתה שוכב יותר בשמש, כך אתה יותר להירגע. ובגלל החסינות המוחלשת אפילו בדרום זה קל מאוד לתפוס הצטננות, שלא לדבר על זיהומים שונים.

בדרום, לא לקחת מסקרה עמיד למים

קוסמטיקאים מזהירים: לא משנה כמה גדול הפיתוי לקחת על הים קוסמטיקה עמיד במים, עדיף להשאיר אותו בבית. אחרי הכל, את המרכיבים הפעילים של הפגר לפעול באגרסיביות על הריסים, מה שהופך אותם שבירים יותר. אפקט של מי ים מחריף. הגנה על cilia מ אגרסיבי יום ראשון יסייע לא רק מיוחד gels עם panthenol, אלא גם מסקרה עם רכיב זה. לכן, בחופשה השמש החמה, עדיף לקחת את זה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.