Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחות מ כתמים לאחר אקנה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

המראה של כתמים פיגמנט לאחר אקנה היא, כמובן, לא מחלה. עם זאת, תופעה זו יכולה להיקרא בעיה קוסמטית לא נעימה מאוד, אשר מביא הרבה צרות לבעליו. כיצד להיפטר מבעיה זו? אין ספק, המשחה הטובה ביותר מאת כתמים לאחר אקנה יכול להמליץ רק מומחה רפואי (במקרה זה - רופא עור). אנו מציעים לך סקירה קצרה של האמצעים הנפוצים ביותר להיפטר כתמים. כספים כאלה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת, והם, ברוב המקרים, לא כל כך יקר.

trusted-source[1], [2]

סיווג ATC

D10A Препараты для лечения угрей для наружного применения

אינדיקציות משחות מ כתמים לאחר אקנה

כתמים לאחר אקנה הם לא יותר מאשר מקומות מיותרים של הצטברות של החומר פיגמנט מלנין - פיגמנט עור כהה. זה קורה אם יש תהליך בולט בולט או מתמשך ברקמות.

כתמים לאחר אקנה ניתן לחלק לאפשרויות אחדות:

 • כתמים כהים כחלחלים, עד ארגמן - מופיעים לאחר דלקת חזקה של העור, לאחר שחין ואת התפרצויות אקנה מסיבי עמוק. כתמי צבע אינטנסיביים כאלה יכולים להיות קשים להסיק - טיפול עלול להימשך זמן רב וקשה;
 • אדמדם וכחול כתמים אדומים אקנה היא דרגה קלה של דלקת. מסלולים כאלה הם לעתים קרובות זמניים ולעבור על שלהם. רק במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בטיפול לטווח קצר;
 • כתמים לאחר אקנה - יכול להיות מלווה לא רק על ידי כהה של העור, אלא גם על ידי היווצרות של צלקות, אשר לא ניתן לבטל בקלות. בנוסף משחות מ כתמים לאחר אקנה, ייתכן שתצטרך פילינג עור עמוק.

כתמים אחרי פצעונים לא תמיד מופיעים. לרוב זה קורה כתוצאה של סילוק לא תקין של פריחות:

 • עם חיטוי לא מספיק של העור;
 • כאשר תהליך אקנה מוזנח;
 • כאשר סוחטים אקנה;
 • אם העור סביב פצעונים פגום.

כדי למנוע כתמים מן היוצרים, הטיפול באקנה צריך להיות התחיל בצורה יעילה ומוכשרת.

trusted-source[3], [4], [5]

טופס שחרור

צורה זו של שחרור, כמו משחה, יכול להשפיע על כתמים אקנה אחרת.

 1. משחות עם אפקט הבהרה מיוצרים עם תוספת של hydroquinone - חומר עם אפקט הלבנה. תרופות כאלה גם לחסל היפרפיגמנטציה, אבל הם צריכים לשמש בינוני, בקורסים קצרים. אחרת, ניתן לשנות את מבנה התאים, אשר יכול להוביל למחלות קשות, עד גידולים ממאירים. בנוסף, השימוש המשולב בהידרוקינון וויטמין על בסיס רטינול אינו מומלץ.
 2. משחות עם חומצות הידרוקסיות מסיסות במים, מסיסות במים, מסוגלות לקלף את שכבות פני השטח של העור, מה שמסייע בהפחתת עוצמת ההיפר-פיגמנטציה. למשחות דומות ניתן לבצע תכשירים על בסיס חומצות סליציליות, ציטריות, גליקוליות וחומצות לקטית.
 3. משחות נגד אקנה להכיל את החומר הפעיל - חומצה אזלית, אשר עובד נהדר עבור פריחות תלוי הורמון (למשל, אקנה במהלך ההתבגרות). עם פצעונים רגילים, חומר זה לא יביא את האפקט הצפוי.
 4. משחות המבוססות על חומצה kojic, arbutin או מגנזיום ascorbyl-2-phosphate - חומרים המעכבים באופן פעיל את הסינתזה של מלנין.

כותרות

כדי תרופות לפעול נגד היווצרות של כתמים אקנה, אתה יכול לכלול תרופות כאלה:

 • חיטוי - ichthyol ו streptocidal משחה - יש מיקרוביאלית וחיטוי פעולה;
 • תכשירים אנטיבקטריאליים - משחות לבומקול, זינריט וכו '- להקל על התגובה הדלקתית;
 • סוכנים הורמונליים - Lorinden A, Flucinar - לחסל דלקת ותהליכים מטבוליים נכונים ברקמות;
 • antihistamines - פניסטיל, Elidel - לחסל פיגמנטציה הנגרמת על ידי תגובה אלרגית.

בנוסף, יש צורך להבחין משחות יעיל אחר מאת כתמים לאחר אקנה:

 • משחה הפרין;
 • badyaga;
 • קבלנות;
 • משחה סינטומיצין;
 • משחה אבץ;
 • משחה גופרית ועוד.

trusted-source[6]

משחות המאירות את הכתמים מאקנה

משחה מ כתמים לאחר אקנה יכול להכיל מרכיבים בעלי תכונות הלבנה שונים. חלק מהם אינם מזיקים לחלוטין לגוף, אבל כמה יכול גם להיות רעילים - למשל, hydroquinone. במקום זאת, הוא משמש כעת פעיל arbutin - סוכן הלבנה דומה, אשר אינו מהווה סכנה לגוף.

משחה מ כתמים לאחר אקנה על בסיס גופרית גם יש הבהרה ו exfoliating רכוש. עם זאת, בעת בחירת משחה כזו, יש לשים לב רק לאותם אמצעים שבהם התוכן גופרית הוא לא פחות מ 10%, רק ההכנות האלה יכולים להלבין ביעילות את האזורים עם היפרפיגמנטציה.

אם כספית קיימת במשחה, היא עשויה גם להיות השפעה הלבנה, אבל משחה זו, מלבד טוב, לעתים קרובות מביא את הגוף ואת הרבה נזק בשל הרעילות שלה.

ובכן, אם הרכיב של המשחה מן הכתמים הוא מרכיב מלנוסים קיים - אנזים טבעי מסוים, אשר מסוגל להרוס את הקשרים מתמשך של מלנין, אשר הצטברות של פיגמנט בשכבות פני השטח של העור.

תרופות מקצועיות עבור כתמים לאחר אקנה לעתים קרובות מכילים חומצה kojic - הוא חומר שאינו מסוכן כי exfoliates את שכבת פני השטח. החיסרון של חומצה kojic הוא היכולת שלו לגרום לתגובות אלרגיות.

משחה אבץ מאת כתמים אדומים לאחר אקנה

משחה אבץ הוא תרופה זולה ויעילה המבוססת על תחמוצת אבץ ושמן וזלין. משחה יש פעולת ייבוש שיזוף, מבטלת את הסימנים שיורית של תגובה דלקתית.

משחה אבץ משמש מספר רב של בעיות עור:

 • עם פריחה חיתול;
 • עם diathesis;
 • עם פציעות שטחיות של העור.

בנוסף, כלי זה משמש באופן פעיל להיפטר כתמים אדומים לאחר אקנה. משחה מוחל על כתמים מדי יום, מינימלי - 4 פעמים, מקסימום - 6 פעמים ביום. משך הטיפול - עד היעלמות מוחלטת של אתרי היפרפיגמנטציה.

התווית נגד היחידה לשימוש משחה אבץ במאבק נגד כתמי העור הוא רגישות אלרגית מוגזמת להרכב של סוכן חיצוני.

משחה סליצילית

משחה סליצילית מתאימה לטיפול במחלות עור רבות. הכנה זו מבוססת על חומצה סליצילית.

משחה סליצילית יש השפעה אנטי דלקתית, המאפשרת להשתמש בה לטיפול בפריחות אקזמטיות, נגעים עוריים, פריחה סבורית, יבלות, לוחות פסוריאטים, הזעה ואיכטיוזיס. חומצה סליצילית היא keratolytic, מה שמסביר את מאפייני פילינג טוב וחידוש של התרופה.

משחה לשלוט כתמים לאחר אקנה מוטל על האזורים בעיה, פעם ביום (בלילה). במשך שבוע, התרופה משמש מדי יום, ולאחר מכן הוא מוחל על היישום כל יום אחר. בנוסף, קרמים moisturizing משמשים בהכרח, שכן משחה יש השפעה ייבוש משמעותי.

אם אין הזדמנות לקנות משחה סליצילית, אתה יכול להשתמש בפתרון קונבנציונאלי של חומצה סליצילית. כספים אלה יש הרבה במשותף, ואת מידת האפקטיביות שלהם כמעט זהה. עם זאת, אם יש לך עור יבש ורגיש, אז תרופות אלה לא יעבוד בשבילך, כפי שהם מאוד יבש את פני העור, אשר יכול להשפיע לרעה על מצבו של האפידרמיס.

משחה סינתומיצין

משחה Synthomycin הוא תרופה מוכחת לטווח ארוך עבור כתמי פיגמנט, כולל לאחר אקנה. הרכב המשחה הוא חומר אנטי-מיקרוביאלי, אנטיביוטיקה עם לבומיצין ושמן קיק, חומר אנטיספטי ומנקה עור עדין.

משחה משמש כל יום אחר, רצוי - תחת תחבושת או תחבושת.

משחה סינתומיצין אינה מומלצת לשימוש בהריון, עם סבירות גבוהה לאלרגיות, כמו גם אקזמה או נגעים פטרייתיים (mycoses, Candidiasis).

בנוסף, תרופה זו עבור כתמים לאחר אקנה לא ניתן להשתמש במשך זמן רב, שכן משחה יכול לגרום אפקט ממכר כי יהיה משמעותי להאט ולעשות ניקוי העור קשה יותר.

משחת הפרין

משחה הפרין משמש לעתים קרובות פקקת, דליות ורידים, טחורים. עם זאת, מעטים יודעים כי הפרין אינו יעיל פחות במקרה של hematomas, עיגולים כחולים מתחת לעיניים, כמו גם כתמים על הפנים והגוף לאחר אקנה.

המרכיב העיקרי של התרופה הוא פרין נתרן - חומר פחמימות המשפיעה על קרישת דם, איכות טסיות הדם ואת זרימת הדם. כמו מרכיבים נוספים המשחה נמצאים שמן וזלין הנוכחי, גליצרין, סטארין, בנזוקאין, וכו '

משחה הפרין משמש בכמויות קטנות, גרימת אזורים בעייתיים עד שלוש פעמים ביום. יש לזכור כי השפעת הפרין נמשכת 8 שעות לאחר החלת המוצר על העור.

ככלל, 10 ימים של משחה היישום מספיק כדי לשפר את מצב העור. עם זאת, אם יש פריחות נוספות, גירוד, אדמומיות - השימוש של הסוכן עדיף להפסיק.

אין להמליץ על שימוש במשחה עם פצעים פתוחים ופגיעה בשלמות העור, כמו גם עם קרישת דם לקויה.

משחה Ichthyol

אחד האמצעים הטבעיים והזולים להיפטר נקודות אקנה הוא משחה ichthyol - חומר המכיל שרפים צחצוח וגופרית אורגנית.

משחה מנקה את העור, עוצרת את הפיתוח של התגובה הדלקתית, מחטא, מרכך, עוזרת לשקם את השטח של האפידרמיס.

בנוסף להסרת כתמים לאחר אקנה, משחה ichthyol ניתן להשתמש:

 • ישירות עם פצעונים התפרצויות אקנה;
 • עם אדמומיות וגירוי של העור;
 • עם כוויות שמש;
 • ב גס ו keratinization של העור.

כדי להיפטר כתמים לאחר משחה אקנה מוחל בן לילה, תחת תחבושת או תחבושת. משך היישום נקבע על פי עומק וחומרת אזורי הפיגמנטציה.

משחה אינה בשימוש:

 • עם שימוש משולב בהכנות יוד;
 • עם נטייה לאלרגיות;
 • במהלך הריון (לא רצוי).

לא מומלץ להחיל את המוצר על אזורים גדולים של העור. אם האזור של היפרפיגמנטציה הוא נרחב, אז עדיף להשתמש יישום נקודה של משחה - ישירות למקום של אקנה.

משחה גופרית מאת כתמים על הפנים לאחר אקנה

על מנת לחסל כתמים לאחר אקנה בעזרת משחה גופרית, יש צורך לקחת תרופה עם ריכוז גופרית של לפחות 10%. הריכוז הנמוך לא יתמודד עם פילינג של תאי העור הישנים. וכמו משחה גופרית שלמה היא יעילה מספיק במאבק נגד היפרפיגמנטציה, ואת העלות של כלי כזה משמח.

עם זאת, משחה זו אינה חסרת חסרונות:

 • לא ממש ריח נעים של תרופה;
 • קשה לשטוף את העור;
 • אין לשטוף כאשר אתה מקבל על בגדים בד.

משחה גופרית מוחל על הפנים מראש לחות (על אזורים מושפעים) פעם בכל יומיים. משך הטיפול הוא בדרך כלל 3-4 שבועות.

אין להשתמש בתרופה גופרית:

 • במהלך ההריון;
 • בנטייה אלרגית של אורגניזם.

אם אינכם בטוחים שהתרופה בטוחה לחלוטין עבורכם, בדקו: יש להחיל כמות קטנה של משחה על אזור פרק היד ולחכות. אם אין אדמומיות, גירוד או אי נוחות במהלך תקופה זו, אתה יכול להשתמש תרופה להיפטר כתמים על הפנים.

פרמקודינמיקה

על מנת להשיג את אפקט הלבנה צפוי, משחה מן כתמים לאחר אקנה צריך את המאפיינים הבאים:

 • לעצור את התהליך הדלקתי - נכס זה חשוב במיוחד אם יש אקנה על רקע כתמים, אשר חייב להיות מטופלים (אחרת הכתמים יופיע שוב);
 • כדי לחטא את העור, לנטרל את החיידקים - כדי למנוע הישנות של אקנה ולמנוע את הפיתוח של תהליך זיהומיות;
 • לפזר את שכבת פני השטח - זה אפקט הלבנה הראשי, כאשר תאים ישנים, פיגמנטציה לקלף, שבו חדשים מופיעים - בריאים. תכונה זו ברפואה נקראת keratolytic.

משחה יכולה להיות כל פעולה אחת, או לשלב תכונות שונות, אשר רק משפר את האפקטיביות של התרופה.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

פרמקוקינטיקה

מאפיינים קינטיים של משחות הם תוצאה של חומרים פעילים, הם קובעים את עומק החדירה של התרופה עמוק לתוך הרקמות. ב משורי הדם סיסטמית אספקת כתמים מן לא נופלים, ולכן לא ניתן לתאר את ההשפעה של קרנות כאלה על הגוף.

תרופות מסוימות יכולות להיות מזוהות בזרם הדם בכמות קטנה (עד 5% מהכמות הכוללת של החומר הפעיל), ללא משמעות קלינית ופרמקולוגית.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

מינון וניהול

לפני תחילת ההליך, יש צורך לנקות ולהכין את פני השטח של העור שבו ההכנה יחולו. אם יש קרום, הם הוסרו בזהירות, העור נשטף ולחטא.

משחה מן כתמים לאחר פצעונים מוחלים על פי ההוראות, 1-2 פעמים ביום עד 2-3 פעמים בשבוע.

משחה ניתן להחיל על העור והשאיר לייבוש לחלוטין. עם זאת, כמה תרופות מומלץ להחיל תחת תחבושת או תחבושת: במקרה זה, ייתכן שיהיה צורך תחבושת, גזה או תיקון דבק בגודל המתאים.

משך הליכים להבהרת העור - מ -10 ימים עד 4 שבועות.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

השתמש משחות מ כתמים לאחר אקנה במהלך ההריון

אם הוכח כי מרכיבי המשחה משומשים לא נכנסים אספקת הדם המערכתי, ואז השימוש בסם כזה במהלך ההריון מותר. עם זאת, להשתמש במשחה בזהירות, הימנעות מקבל את זה על הריריות, העיניים והפה, כמו גם את העור של בלוטות החלב (וזה חשוב במיוחד עבור נשים מניקות).

מסוכן במיוחד הוא השימוש של תרופות מסוימות במחצית הראשונה של ההריון. אלה כוללים משחות גופרית, ichthyol והפרין.

בהחלט התווית משחה הריון מאז כתמים לאחר אקנה על בסיס כספית.

לסיכום האמור לעיל, יש לציין כי חשוב מאוד לקרוא בעיון את הרכב המשחה לפני השימוש כדי לא לפגוע בילד העתידי ולא לסכן את התפתחות ההריון עצמו.

התוויות נגד

התוויות נגד שימוש משחות מ כתמים לאחר אקנה יכול להיות:

 • נגעי עור שטחיים, כיבים, טראומה;
 • מחלות פטרייתיות של העור במקום יישום התרופות;
 • דימום תת עורית (בעת החלת משחה הפרין);
 • מחלות עור (אקזמה, פסוריאזיס);
 • נמק של רקמות שטחיות או עמוקות;
 • תקופת ההיריון וההנקה;
 • גיל הילדים;
 • רגישות מוגברת של הגוף להרכב של התרופה שנבחרה.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

תופעות לוואי משחות מ כתמים לאחר אקנה

תופעות לוואי בעת שימוש משחות מ כתמים לאחר אקנה להתרחש לעתים רחוקות. זה יכול להיות גירוד על האתר של היישום, לטווח קצר תחושת צריבה, עור יבש, קילוף (שהוא נורמלי למדי), גירוי בעור, מגע דרמטיטיס, תגובות אלרגיות (כוורות, נפיחות, אדמומיות של העור).

ככלל, כל תופעות לוואי מתרחשות באופן עצמאי לאחר הפסקת השימוש במשחה שנבחרה.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

מנת יתר

יישום תכופים מדי של משחות מנקודות לאחר אקנה יכול להוביל יובש וגירוי של העור.

משחות מסוימות (למשל, סינטומיצין) עם מנת יתר יכול להיות ממכר, לאחר מכן התרופה כבר יהיה חסר תועלת עבור הבהרת העור.

מומלץ להשתמש במינונים של התרופות בהתאם לתוכנית שנקבעה על ידי הרופא. אם אתה משתמש משחה עצמך, ואז לקרוא בעיון את ההוראות בקפידה. ואפילו טוב יותר, אם הטיפול יהיה בהדרכתו של רופא עור מנוסה או קוסמטיקאית.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אינטראקציות של ההכנות החיצוניות בשילוב קשה הם אפשריים - זה תלוי בהרכב שלהם ואת האופן שבו הם משפיעים על הרקמות. אינטראקציות מסוימות קשה לנבא: ביסודו של דבר זה מתייחס תוספים פעילים ביולוגית ההכנות החיצוניות של הצמח המוצא.

אם יש ספק לגבי תאימות של תרופה מסוימת, אז במצב כזה עדיף להתייעץ עם הרופא. ייתכן כי משחות לא יכול להיות מתאים ליישום משותף.

משחות מ כתמים עם פעולה keratolytic, כאשר משולבים זה עם זה, יכול להוביל ליובש יתר של העור, אשר עשויים לדרוש טיפול משקם מיוחד נוסף.

trusted-source[38], [39], [40], [41]

תנאי אחסון

משחות רוב מאת כתמים לאחר אקנה לא דורשים תנאי אחסון מיוחדים. לדוגמה, אין צורך לאחסן משחות במקרר: מספיק לשים אותם במקום חשוך, שבו קרני השמש אינן נופלות. הטמפרטורה האופטימלית לאחסון משחות היא מ +20 ל +24 ° C.

אין לאפשר לילדים לאחסן תרופות וקוסמטיקה. ילדים קטנים יכולים לבלוע בטעות תרופה, או להשתמש בה בדרך אחרת, לפגוע בבריאות שלהם. אפילו המשחה הבטוחה ביותר, במצב זה, עלולה להזיק.

משחות מסוימות יש מגבלות אחסון: מסיבה זו, עבור שימור אופטימלי ויעילות של התרופה, מומלץ לך להכיר את ההנחיות של הכנה חיצונית מסוימת.

trusted-source[42], [43], [44], [45]

חיי מדף

חיי המדף של תרופה כגון משחה מ כתמים לאחר אקנה הוא בדרך כלל על 3 שנים, אלא אם כן תקופה אחרת מצוין בהוראות. בזהירות ללמוד את ההוראות עבור התרופה לפני שתמשיך עם ההליכים.

trusted-source[46], [47]

קבוצה פרמקולוגית

Противоугревые мази

השפעה פרמקולוגית

Противоугревые препараты

אנלוגים ותכשירים דומים

קרמים מכתמי גיל
הלבנת קרמים מנקודות גיל

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחות מ כתמים לאחר אקנה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.