Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה אם השיער שלי נופל אחרי מכתים?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח פלסטי
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אם השיער נושר לאחר הכתמה, אז זה התגובה הרגילה של השיער להתקפה כימית. בדרך כלל בדרך זו, השיער מגיב illuminators (hydroperite, למשל), צבעי שיער זולים או מכתים תכופים מדי.

מה לעשות במקרה זה?

הכל תלוי במידת נשירת השיער. אם אישה צופה "פערים" על הראש שלה, אז התייעצות עם מומחה יש צורך.

אם לא הכל כל כך רע, אז המתכון הוא זה: 

 • אין לצבוע את השיער שלך עד שהם ריפוי מלא. במקרים בהם אישה או גבר לא יכולים ללכת במשך זמן רב עם "שורשים מגודלים", אז אתה יכול לפנות צבעים על בסיס טבעי. ומוטב לייצר כתמים בסלונים; 
 • מסכות מזינות. עכשיו יש מספיק זה טוב למנות בכל האמצעים אין שום תחושה, במיוחד מאז מישהו משבח אחד, מישהו אחר בא עם משהו אחר לגמרי. באופן כללי, הכל תלוי בתכונות הפרט. ובכל זאת אלה הפופולריים ביותר שווים בהתחשב:
 1. MoltoBene Clay Esthe EX Pack - המסכה מכילה רכיבים המטהרים את הקרקפת ואת זקיקי השיער מזיהום מתמיד של השומן, כולל כימיקלים, שאינם מוסרים באמצעים קונבנציונליים; יש השפעה תזונתיים וחיזוק על זקיקי השיער; לחדש את הפונקציות החיוניות של הקרקפת; לא לכלול קשקשים.

הרכב המסכה כולל: חימר ים, תמציות של רוטב אצות ו matekaria, תמצית מכבד של כריש - סקובולן, שמן רוזמרין, מנטול.

שיטת היישום: להחיל על השיער שטף זה 5-7 דקות, לאחר מכן הוא נשטף.

 1. מסכה לשיער "Ker-Nova" נגד נשירת שיער. האם בביקוש בשל עלות נמוכה שלה, אם לשפוט לפי ביקורות, באיכות טובה.

המסכה מתאימה לגברים ולנשים כאחד. הוא כולל חימר לבן, שמן אשכוליות חיוני, קרטין, פנטנול, ויטמין E, תמצית פלפל אדום.

השלילי היחיד של מסכה זו היא כי קשה לשטוף החוצה.

 1. "Optima Maschera Anticaduta" היא מסכה טיפולית המשפרת את הפעילות של תהליכים מטבוליים בתאים, משחזרת מנגנוני הגנה. החיסרון הוא כי התרופה צריכה לשמש בשילוב עם תרופות אחרות כדי להשיג את האפקט הרצוי.

זה מוחל לפני שטיפת הראש על עור יבש. המסכה מוחלת על ידי תנועות עיסוי. לאחר 15 דקות, יש לכבס את המוצר. ניתן להשתמש במסכה מספר פעמים בשבוע. מהלך הטיפול נמשך 1, 5 - 2 חודשים.

המרכיבים העיקריים: 

 • פרוטמין V5, 
 • ויטמין PP 
 • שמן קיק, 
 • מנטול, 
 • גלוקוז.
 1. המסכה "Natur Vital" מזינה ומחזירה את השיער.

החומרים המרכיבים את המסכה: חלבון הידרוליזה של חיטה; קבוצה phytoactive: נבטים חיטה, שעועית, סויה, תמצית ג'ינסנג; ויטמינים: A, B3, B7, E, F, H, H '; פרוטמין B5.

שיטת היישום: על שיער שטוף, המסכה מוחלת על כל אורך השיער. במקרה זה, הקרקפת צריך להיות עיסה במשך כמה דקות. לאחר 3 דקות, את המסכה צריך להישטף.

יש כמה דברים שאתה באמת צריך לשים לב. בעת צביעת השיער הביא אדם עד כדי כך השיער נעלם באופן ניכר, שמפו ו Balms נרכשים בבתי מרקחת או בסלונים מקצועיים. בנוסף, אתה צריך לקרוא את ההערה, אשר נכתב על כל בקבוק של מוצרי טיפוח השיער. זה חובה על הבקבוק כדי לציין כי מטרתו קשורה ישירות לשיקום שיער צבוע פגום; 

 • תרופות עממיות. אל תשכח כי תהליך צביעה במקרה זה השפיעו על הקרקפת כמו כוויה כימית. לפיכך, חשוב כאן לא רק לחזק את השורשים, אלא גם כדי לשחזר את התהליך הטבעי של פעילות חיונית של הקרקפת. Kalanchoe - האלטרנטיבה הטובה ביותר לכל סוגי כוויות, אבל אם את מידת כוויות III או IV, אתה עצמך מבין שיש צורך פתרונות רדיקלים יותר לבעיה, כמו טיפול רפואי דחוף. אם, אחרי הכל, מידת הכוויות היא מינימלית, אז זה צריך להיעשות כך: Kalanchoe הוא מרוסק מסונן דרך הגבינה. וזה (סחוט טרי!) מיץ הוא שפשף לתוך הקרקפת. בתום מחצית השעה, השיער נשטף במים זורמים, אך ללא שימוש באמצעי שטיפת הראש. -

עיסת דלעת טרי מוחל על אזורים פגומים של העור. שוב, אם מידת הכוויות אינה האחרונה. -

תפוחי אדמה גולמיים לגרר על פומפיה גדולה ולהחיל על אזור הבעיה של העור. כדי לתקן את "מסכה" יש צורך לחבוש את הראש או ללבוש ממחטה. לאחר תפוחי אדמה מחומם, להחליף אותו בתערובת חדשה. פשוט מאוד ויעיל פירושו לא רק כוויות כימיות, אלא גם מן אלה תרמית. -

שמנת חמוצה מסייעת אפילו עם כוויות שמש. שמנת חמוצה משומן על ידי העור ואת עטוף סביב הראש במשך 15 דקות. ואז לשטוף עם מים. שיער לאחר מניפולציות כאלה להיות רך ומשיי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.