^
A
A
A

מה אם השיער שלי נופל במהלך ההריון?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

במהלך ההריון, מתרחשים שינויים בגוף, וזה נורמלי, שכן ויטמינים ועקבות יסודות, כולל סידן, יש צורך ליצור אורגניזם חי חדש. במהלך ההריון, לא רק לנשור שיער, אבל השיניים והציפורניים ניזוקו. בהריון, אתה לא צריך להיות מודאג מדי על הבעיה של השיער, כמו אחרי הלידה מצב האישה הוא מנורמל והכל יהיה כמו קודם.

עם זאת, עם זאת, למטרות מניעת זה לא מזיק לחזק את השיער עם מסיכות ויטמין ולשתות ויטמינים וסידן. כמו מסכות במהלך ההריון זה לא רצוי להשתמש במוצרי קוסמטיקה אשר נועדו כביכול לשיקום שיער, כי כל התרופות האלה לעבור את העור לתוך זרם הדם יש השפעה על התינוק. במצב זה עדיף להשתמש עשבי תיבול ושמנים טבעיים. מרתח של קמומיל או שורש bondock - זה מה שאתה צריך במהלך ההריון. קיק ושמן ברדוק יחזקו את שורשי השיער.

אם המצב עם נשירת שיער הוא מתוך שליטה, אז אתה צריך לבקש עזרה מרופא, כמו האפשרות של הפרעה הורמונלית הנגרמת על ידי הריון לא נשלל.

אם השיער נופל לאחר ההריון?

כפי שכבר צוין לעיל, ההשפעה של נשירת שיער יכולה לשמש לחץ, חוסר שינה, עבודה יתר. ואיזו מנוחה בריאה אנחנו יכולים לדבר כשתינוק נמצא בבית? תופעה זו ניתן לייחס את הסיבה הראשונה לנשירת שיער. הגורם השני הוא כי במשך 9 חודשים הגוף של האישה התרגלה למצב חדש, ולאחר הלידה הוא מחדש. מטבע הדברים, שינויים הורמונאליים יכולים להפוך למקור שגרם לנשירת שיער. ככלל, זה קורה בחודש הרביעי לאחר הלידה.

האם זה שווה לטרוח על זה? סיבות משמעותיות לדאגה, כמובן, לא. אבל אישה היא אישה! והיא תמיד רוצה להיות יפה. בימים ההם, אמהות צעירות (ולא רק אמהות) השתמשו בביצה גולמית כשמפו, והשתמשו בכפיר או בסרום כמקלחת. אם תחליט לשטוף את הראש עם ביצה, אז אל תשכח כי זה יכול להיות מבושל במים חמים מדי!

מתי השיער נופל לאחר הלידה?

רבים שמעו כי השיער נופל לאחר הלידה. במיוחד, זה אופייני לאמהות מניקות. העובדה היא כי במהלך ההנקה, ילד, יחד עם חלב, לוקח כמה יסודות קורט וויטמינים מאמו. זה לא יזיק בתקופה זו לשתות ויטמינים D3, A, B; אל תשכחו סידן וברזל. ויטמינים C לא צריך להיות מוגזמים כפי שהם יכולים לגרום פריחה אצל ילד, למשל הדר, וכרוב, שהוא גם עשיר בויטמין C, יכול לגרום לנפיחות.

אם האישה שילדה היא לא אם מניקה, והשיער שלה נופל, אז זה גם לא מצב קריטי, אלא תופעה נורמלית. זה בשל העובדה כי הגוף של אישה לאחר ההריון מחוברת לתנאי הרגיל. ובזמן ההתאמה המלאה, הבעיה עם השיער תיפתר מעצמה. אבל, אם אין לך את הכוח ואת הסבלנות לחכות לנורמליזציה מוחלטת, אז אתה יכול להשתמש balms, אמצעים חלופיים ולקחת ויטמינים. 

  • שורש כוס 1/3 כוס מים לשפוך 1 כוס מים רותחים. השאירו לעמוד בערך שעה. השג את המרק והשתמש בו כמשחה. ההכנה מוכנה לשימוש יחיד; 
  • עבור מתכון זה יהיה צורך: פרחים קמומיל מיובשים 2 כפות לכל 50 מ"ל של מים ביצה לבן. קמומיל הוא שפך מעל עם מים רותחים. אתה צריך לתת לו להתבשל במשך 4 שעות. ואז נוזל מוכן מסונן, רק לאחר החלמון הוא הוסיף. תערובת שהתקבלה חייב להיות מכות נמרצות עד צורות הקצף. המוצר הוא שפשף לתוך הקרקפת על ידי תנועות עיסוי. אנחנו שומרים את המסכה במשך 10 - 15 דקות ולשטוף את השיער; 
  • מרק קמומיל. כדי להפוך את הסיר הזה אתה צריך 3 כפות של פרחים קמומיל מיובשים, 2 טיפות של מיץ לימון, חצי כוס מים רותחים. השיטה של הכנה פשוטה: פרחים קמומיל לשפוך מים רותחים, לכסות, ולאפשר להתקרר לטמפרטורת החדר. לאחר מכן, מרק מסונן ומיץ לימון נוסף. לכן, משחה שיער הופק בבית; 
  • שיקוי עם ריח לא נעים מאוד, אבל עם השפעה טובה! כדי לעשות זאת תצטרך המרכיבים הללו: מיץ בצל טרי - 2 כפות פלפל חריף - חצי כפית של דבש - שום כתוש כפית - קצת "zubochek". כל זה מעורבב ושפשף את הקרקפת. יותר מדי זמן לשמור על מסכה כזו היא לא כמו שום יכול לגרום צריבה. זמן ההגדרה הוא 30 דקות. אבל, אם "קמצוץ" את העור מוקדם יותר, אז מיד אתה צריך לשטוף אותו. זה מרשם יש התוויות נגד: פצעים או שריטות על הקרקפת; 
  • תחליב כפיר. כמות הכפיר תלויה באורך ועובי השיער. הפרופורציות הן כדלקמן: 1 כפית של כפיר 2 כפות מיץ אלוורה. אם יש הרבה נוזלים לפגישה אחת, אתה יכול לעשות את זה: חצי כוס כפיר 1 כפית מיץ אלוורה (בדרך כלל אחד לשני). השיער כבר רטוב לשטוף את קרם שהתקבל, לא שוכח את הקרקפת. כלי זה ניתן להחיל על הגבות. כדי לשטוף את השיער לאחר 30 דקות, זה אפשרי מאוחר יותר, אבל לא מוקדם יותר.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.