Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיוון ירוק בקוסמטולוגיה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

תהליכים חיוניים רבים בעור תלויים בנוכחות של חומרים שהגוף אינו יכול לסנתז את עצמו. האיש שלהם מגיע עם אוכל, בעיקר עם צמחים. ביניהם, תרכובות חשובות כגון נוגדי חמצון, ויטמינים, חומצות שומן רב בלתי רוויות.

לעתים קרובות ניסיונות להפריד בין הצמחים אחד או עיקרון פעיל אחר בצורתו הטהורה, לאחר ניקוי של "ballast", לגרום לכישלון - חומרים מטוהרים להראות פחות או פחות פעילות בהשוואה עם תמציות צמח המקורי. זה מצביע על כך בנוסף לאלה חומרים אשר אנו מכירים נכסים, ישנם מרכיבים רבים אחרים בצמחים כי הם גם הכרחי עבור הגוף. הגוף האנושי התפתח בסביבה של חומרים אלה, הם הפכו לחלק אינטגרלי של חילוף החומרים שלה, ואם הם לקויים, זה כבר לא יכול לתפקד כראוי. אנו מוסיפים כי מאז ומעולם אנשים כבר מטופלים עם צמחים השתמשו בהם כדי לטפל בעור ובשיער. וגם מידע הנוסף קיים לגבי המורכבות המדהימות של התפקוד של מערכות חיים, האינטראקציה ההדוקה בין התאים של הגוף ואת החוקים שלפיהם הם חיים, וככל שיהיה ברור יותר כי האדם לא סביר בכלל להיות מסוגל לבוא עם משהו טוב יותר ייחודי מטבעו מתכונים.

על הכספים של "חנות טבע" אין תוויות, אין הערות, אין המלצות לשימוש. כל מה שאנו יודעים על המאפיינים שלהם הוא הנתונים המתקבלים כתוצאה ממחקר מדעי (ועדיין לא ניתן היה לחקור את כל החומרים הכלולים במפעלים) או את המידע המאוחסן בבנק החזירים של הניסוי האלטרנטיבי. התקפות הן בין חומרים המסנתזים צמחים, ישנם חומרים שהם רעילים בכוחות עצמם, או הופכים רעילים בעת אינטראקציה עם חומרים אחרים (כמו גם בהשפעת קרינת UV, אחסון ממושך וכו '), אנו לא יכולים לשקול את הטבע קוסמטיקה מראש "טוב" ו "מזיק". בנוסף, יצירת כלי-חלל המכילים רק מרכיבים טבעיים היא אמנות הדורשת ידע ומיומנות. עם מבחר מוצלח של מרכיבים, "קוסמטיקה טבעית" יכול להיות יציב, רגישים לחמצון או השפעות מיקרוביאלית או יש עקביות לא נעימה, חומרים מעצבנים וחומרים אישיים, אלרגנים יכולים להיכנס אליו. ואז קוסמטיקה, המכילים חומרים רבים מועיל מאמץ, יהפוך למקור של בעיות חמורות.

כמובן, קוסמטיקה צריכה להכיל חומרים טבעיים. ואם בקוסמטיקה "מרפא טבעי יותר מרפא", כולנו רק ינצח. בתנאי שיצרן מוצרי הקוסמטיקה הטבעית יתקרב לבריאתו בצורה אחראית ביותר ויהיה לו הידע הדרוש, בעוד שהתוויות וההערות יכילו מידע מדויק ואמיתי בלבד.

קוסמטיקה נועדו לשפר את המראה של אדם, אבל הצרכנים בדרך כלל מצפים יותר קוסמטיקה ומצפים לשפר את מצב העור. שיפור מצב העור הוא משימה מורכבת הרבה יותר מאשר שיפור המראה שלה. לכן, יש להבין כי רוב מוצרי קוסמטיקה יש זמני, קוסמטי בלבד (לא אפקט טיפולי). כאשר בוחרים קוסמטיקה, יש צורך לשקול את ההשפעה האפשרית על העור של כל מרכיביו - מן הבסיס לתוספים פעילים. כאשר מפתחים ניסוחים קוסמטיים, שיקולים שיווקיים משחקים תפקיד גדול - הקרם צריך להיות מראה אטרקטיבי, זה נעים לשכב על העור, הוא נספג היטב, זה משאיר תחושה של רוך ורכות יש השפעה מיידית שיפור. לפעמים דרישות אלה אינם תואמים את הדרישות של בטיחות המוצר הקוסמטי. רכיבים אלה של ניסוח קוסמטי, חומרים פעילי שטח, ממיסים, חומרים משמרים, שומנים רוויים, וכן כמה תוספים פעילים ביולוגית, אשר אצל כמה אנשים יכולים לגרום לתגובה אלרגית, יכולה להיות השפעה שלילית על העור.

קוסמטיקה יכול להיות שימושי מבלי לחדור עמוק לתוך העור. זה יכול לשחק את התפקיד של מגן נוסף אשר יגן על העור מפני התייבשות, ליירט רעלים, לחתוך קרינה UV מזיקה, וכו '

לאחרונה יש נטייה להשרות אמצעים קוסמטיים עם חומרים פעילים ביולוגית, המסוגלים להשפיע על הפיזיולוגיה של העור. עבור תרופות אלה, המונח cosmeceutical מוצע. בהקשר זה, שאלת הביטחון של הקרנות הללו חריפה במיוחד. כדי להגן על העור מפני נזק, עליך לטפל במודע הבחירה של מוצרי קוסמטיקה, לזכור כי המוצר הקוסמטי אינו מורכב רק חומרים פעילים ביולוגית וכי כל המרכיבים שלה יש פעילות ביולוגית מסוימת.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.