^

מדיניות העריכה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המשימה שלנו היא לספק לך את המידע האובייקטיבי ביותר, אמין ומדויק בריאות. המטרה היומיומית שלנו היא להבטיח כי iLive הוא המקור המעשי והרלוונטי שלך לבריאות ולתוכן הרפואי.

אנו שואפים לספק מידע על מגוון רחב של בעיות בריאותיות, במקום לסנן סוגים מסוימים של מידע, אשר עשויים או אינם עשויים להיות ישימים לבריאותו האישית של אדם מסוים, ואנו מסתמכים עליך, הקורא שלנו, בבחירת המידע המתאים ביותר עבורך. עם זאת, מידע העריכה המקורי שאנו מספקים אינו מיועד להחליף ייעוץ רפואי מקצועי, אבחון או טיפול. תמיד לחפש את העצה של הרופא שלך או אחר מקצועי מוסמך רפואי עם כל השאלות שיש לך על מצב הבריאות שלך. לעולם לא להזניח ייעוץ רפואי מקצועי ולא לעכב את הביקור שלך לרופא, מה שאתה קורא באתר iLive!

הסעיפים הבאים מפרטים את מדיניות ונהלי התוכן שלנו.

בחירת עריכה של תוכן iLive

ILive יוצר תוכן authoring עם דגש, ככלל, על הקריטריונים הבאים:

  • רלוונטיות - הרלוונטיות והשלמות של תשובות לשאלות שאולי יש לך בתהליך של טיפול בבריאות שלך ובריאות המשפחה שלך. הנושאים כוללים כיסוי בריאותי; סמים ומזון, ביקורות ואזהרות; ייעוץ רפואי; הערות מומחה על הטיפול במחלות ושימור הבריאות.
  • משמעות קלינית - התוצאות של המחקר הרפואי האחרון, שפורסם בעיתון עמיתים פרסומים רפואיים.
  • מגמות - מידע עונתי כגון אבטחה הקיץ, אלרגיה עונות, הצטננות, שפעת. 

התוכן שלנו הוא אמין.

בעוד העולם המקוון מלא מידע מיושן ולא מדויק, iLive עושה כל מאמץ להיות מקור סמכותי ואמין של מידע רפואי.

החדשות והחומרים שלנו מבוססים על בחירת העורכים שלנו לאירועים הבריאותיים החשובים והרלוונטיים ביותר המתקיימים כיום. מאמרים החדשות שלנו הם לא רק סיכום קצר של מחקר או אירועים. לעתים קרובות הם מכילים ראיונות עם מומחים עצמאיים המנתחים אירועים ומספרים לקורא על משמעותם בעולם המודרני.

מצפוניות עריכה. האחריות העריכה של iLive טמונה ברור וברור עבור הקורא הפרדה של חדשות, מידע, התייחסות ומידע העריכה אחרים מפרסום.

תוכן איכותי. במסגרת פעילותה, iLive מקפידה על עקרונות קפדניים של הוגנות, דיוק, אובייקטיביות ומדיניות עריכה עצמאית אחראית. ILive עוקב ללא הרף אחר איכות התוכן שלו.

מדיניות עריכה לעובדי iLive

ILive היא ספקית מובילה של שירותי מידע רפואי לצרכנים, רופאים ואנשי מקצוע רפואיים אחרים. תוכן העריכה שנוצר על ידי iLive ללא השפעה של מפרסמים ומקורות אחרים.

כל מי שעובד במהדורה iLive חייב לחשוף כל ניגוד אינטרסים פוטנציאלי עם כל נותן חסות או ספק.

ILive מבדיל בין עבודת עריכה לעובדים האחראים לעבודה עם המפרסמים שלנו. אף אדם לא יעבוד בשתי המדינות, אף צוות עריכה לא יעשה דבר לטובת האינטרס של המפרסם.

עורכי Ilive אחראים לספק מידע אובייקטיבי, מדויק ומאוזן על אירועים ובעיות. מחברים ILive צריך לבחור בקפידה נושאים או הערות מומחים מתאימים.

מחברי iLive שואפים לספק כיסוי מלא ואובייקטיבי של הנושא של החומר שעומד בסטנדרטים מקצועיים גבוהים.

יצירת תוכן מקורי

החומרים שאנו יוצרים ואת החדשות שאנו מכירים נוצרים על ידי המומחים הרפואיים שלנו. הם מכילים את המידע העדכני ביותר ממקורות מהימנים, כולל הפרסומים הרפואיים הסמכותי ביותר, הודעות של רשויות הבריאות במדינה וניתוח המגמות האחרונות בתחום הבריאות.

כל מאמר מקורי, לפני שהוא פורסם, נבדק על ידי העורכים הרפואיים שלנו - מומחים מוסמכים. לאחר פרסום מאמר זה באתר.

רישוי ותוכן של צד שלישי

כאשר iLive רושמת צד שלישי בריאות ותוכן בריאות לפרסום באתר האינטרנט שלנו, העורך האחראי והמומחה הרפואי של iLive בודק את מדיניות העריכה והנהלים של מקורות של צד שלישי לצורך עמידה במדיניות העריכה iLive.

תיקונים

ILive עושה תיקונים או תוספות לתוכן המקורי כאשר הוא נחוץ. אנו נוקטים פעולה מיידית כדי לערוך שגיאות משניות, כגון איות, דקדוק או אי-דיוקים סגנוניים. מאחר ששינויים סגנוניים ודומים אינם משנים את משמעות התוכן, שינויים אלה נעשים באתר שלנו מבלי להזכיר זאת.

אם נמצא שגיאות משמעותיות לתוכן, נעדכן את התוכן ונציין את התיקונים שמופיעים בדף זה. זה חל רק על תוכן iLive המקורי, כולל, אך לא רק, חדשות, מאמרי תכונה או חומרי עזר רפואיים מקוריים. כל תיקונים לתוכן מורשה או צד שלישי הם באחריות המו"ל שלו.

אם אתה חושב שמצאת טעות בכל אחד מהחומרים שלנו, הודע לנו על כך על ידי שליחת דוא"ל לצוות התמיכה בלקוחות שלנו באמצעות הקישור "דווח על שגיאה" בקטע התחתונה של האתר שלנו.

פרסום

כפי שמתואר בפירוט רב יותר במדיניות הפרסום שלנו, iLive מציב מודעות באתרי iLive ממפרסמים, שעשויות לכלול מודעות באנר של צד שלישי, סמלים, מודעות לפי הקשר ותוכן שנוצרו או סופקו על ידי מפרסמים (המכונים ביחד "פרסומת", "מודעה" או "מאת המפרסם שלנו "). חלק מהפרסומות שעשויות להופיע כפסקאות טקסט, תמונות ממוזערות, סמלים או סוגים אחרים של טקסט או תמונות הן מה שמכונה "פרסומות מותאמות אישית" ומופיעות לצד תוכן העריכה. מודעות אלה מסומנות כ"תוכן חסות "," מספק החסות שלנו "או" מאת נותן החסות שלנו ". ללא קשר לצורת הפרסום, המפרסם אחראי על הדיוק והאובייקטיביות של הפרסום שלו, בהתאם למדיניות הפרסום שלנו. הפרסום אינו מצונזר על ידי iLive ואינו כפוף למדיניות העריכה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.