^
A
A
A

אונס ו STDs (זיהומים המועברים במגע מיני)

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מכל הפשעים בעלי אופי מיני, זה היה אונס ששימש את הפמיניסטיות כדוגמה לשליטה ולדיקטטורה של גברים על נשים. כאן זה מגיע לנקודת מבט קיצונית, לפיה אונס הוא לא פשע מיני, אלא דרך של כפוף נשים לחברה בראשות גברים. דוגמה לחשיבה כזו היא ההצהרה "כל אדם יכול לאנוס". במידה מסוימת, נקודת מבט זו מאוששת על ידי שימוש באונס בזמן מלחמה. לטובת הצהרה זו היא גם העובדה כי בדרך כלל אנסים מיניים יש פחות הרשעות קודמות על פשעים בעלי אופי מיני, אבל שיעורי גבוה עבור פשעים מעורבים אלימות. מחקרים על עמדות כלפי אונס בקרב גברים מצביעים על מגוון רחב של מיתוסים על אונס. סיווג של מתעללים מיניים לא היה מסוגל לתת תיאור מניח את הדעת של לפחות את רוב המתעללים מינית. סביר להניח, כי בשל העובדה כי אנסים שונים זה מזה באופן משמעותי יותר, למשל, פדופילים או אנשים שביצעו גילוי עריות. עם עמדות פשוטות עברייני מין ניתן לחלק באופן גס לאלה שעבורם המעשה האונס הוא חלק הפנטזיות המיניות, והם בסופו של דבר יבינו, ועבורם המעשה האונס הוא אקט של אלימות נגד נשים, ועל קיום יחסי מין הוא צורה של השפלה של אישה ואת כניעתה לעצמה.

בין 1973 ל -1985 גדל מספר האונסים במשטרה ב -30%. בין 1986 ל -1996, מספר הנשים נאנס מדי שנה מ -2,288 ל -6,337 ב -1997. אונס מהווה 2% מכלל פשעי האלימות הרשומים על ידי המשטרה, אשר בתורו מהווה 7% מכלל הפשעים שנרשמו.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

תיאור מקרה

גבר בן 30 שחשב שהוא נפגע מהתעללותו בנשים בחייו האישיים, החליט לנקום בהן באונס. הוא מבצע שורה של אונס נשים שנבחרו באופן שרירותי על ידי אותו ברחוב. בה בעת הסתיר את פניו תחת מסכה ואיים על הקורבנות בסכין. לאחר שמונה אונס הוא נעצר והורשע. הוא נידון למאסר עולם. במהלך מאסרו הוא השלים בהצלחה תכנית לטיפול בעבריין מין בתוך מערכת הכליאה.

צעיר בן 25 שנה היה בעל פנטזיה לחטוף אישה לא מוכרת מהרחוב, לקשר אותה ואז לאנוס. מוקדם יותר, כבר היו לו שיחות טלפון של תוכן מגונה. על רקע הפנטזיות האלה, הוא אונן ולעתים קרובות נסע במכוניתו, מכסה את פניו במסכה ונושא בחבל ובסכין. יום אחד ראה אישה בודדה עומדת בתחנת אוטובוס וניסה לחטוף אותה, מאיימת בסכין. ניסיונו נכשל, והוא נעצר והואשם בניסיון חטיפה. אף על פי שהוא הכחיש את המניעים המיניים של פשעו, בית המשפט, בהתחשב בהיסטוריה של העבר שלו ובאובייקטים שנמצאו איתו, נשען לטובת מניעים מיניים. הוא נידון לשש שנות מאסר. בכלא הוא נבדק להשתתפות בתכנית לטיפול בעבריינים מיניים, ובמקרה זה בוצעה הפטיסמוגרפיה של הפין. במהלך המבחן הוא נדהם ממידת ההתרגשות שלו כלפי דימויי האלימות והאונס. כתוצאה מכך, הוא היה מסוגל לקבל במודע את המניע האמיתי של הפשע שלו בהצלחה השלמת תוכנית טיפול עבור עברייני מין. לאחר שחרורו הוא התבקש להמשיך ולהשתתף בתוכנית טיפולית קהילתית, וזה היה תנאי לקבלת זכויות לנהוג במכונית.

עם זאת, שתי הקבוצות המתוארות הן מיעוט של התעללות מינית. בשנים האחרונות, מה שנקרא "אונס תאריך" (אונס) כבר יותר ויותר מוכר. עלייה של 30% בהרשעות לאונס בין השנים 1973 ל -1985 הייתה קשורה בגידול במספר האונס של אנשים ידועים לקורבנות ולעתים קרובות בבית הקורבן. עם זאת, חלה ירידה במספר "אונס שבוצעו על ידי זרים" ואונס קבוצתי. מספר הפשעים נגד ילדים ונשים מבוגרות נותר ללא שינוי. על פי מחקר שנערך בשנת 1989 על ידי משרד הפנים, העלייה לכאורה באונס על ידי חברים וקרובי משפחה של קורבנות בתקופה זו לא נבע כל כך מהצמיחה של פשע זה כמו בהצהרה של מקרי אונס למשטרה. הסיבות לעלייה ברישום האונס היו קשורות בשיפור בעבודת המשטרה ובתי המשפט עם נשים שדיווחו על אונס. מאז 1989 גדל מספר האונס ב -170%, ועובדה זו עדיין מיוחסת בחלקה להצהרות ורישום פשעים אלה במשטרה.

כפי שמחקרים של אסירים של התעללות מינית מראה, בין אלה שהורשעו קודם לכן על פשעים מיניים, את האפשרות של מפרים סדרתיים או ביצוע פשעים נגד זרים הוא גדל. המחבר הפחית את הנושאים של פשעים אלה לארבע קבוצות:

 1. מתעללים מינית אשר מתעללים בחומרים פסיכואקטיביים הם אימפולסיביים ויש להם שיעור גבוה של פשעים מיניים בעבר.
 2. מתעללים מינית המשתמשים באופן פעיל באלימות פיזית נגד קורבן - אנשים אלה הם לעתים קרובות עבריינים סדרתיים, להשתמש באלימות ללא סיבה, וביניהם רמת paraphilia הוא גדל.
 3. "מיוגיניסטים חברתיים", 20% מהם ביצעו תקיפה מינית. בין הפשעים שבוצעו על-ידיהם, מין אנאלי והתעללות פיזית בקורבנות שכיחים יותר.
 4. מתעללים מיניים לא מזוהים, שהיו בסיכון גבוה יותר לפתח הפרעות התנהגותיות ותוקפנות בילדותם. הם היו גם יותר סביר להיות בין פושעים סדרתיים (קבוצה שנייה). שליש מהאונס שלהם החל כשוד, ו -42% סבלו מתפקוד מיני עם אונס.

דאגה מיוחדת היא התעללות מינית - סדיסטים, ולפיכך תפקיד הפנטזיות המיניות הסדיסטיות בפשעים שהם מבצעים. גרובין הציע שבגברים עם פנטזיות מיניות סדיסטיות, הגורמים המנבאים לניסיונות ליישמם הם גורמים לבידוד חברתי ורגשי. הוא עושה טיעון משכנע: בלב הבידוד הזה טמון תסכול האמפתיה. הפרעת האמפתיה כוללת שני מרכיבים: ההכרה ברגשות הזולת ובתגובה הרגשית להכרה זו. ההפרעה של אחד המרכיבים או שניהם עלולה להוביל לתגובות של פנטזיות מיניות סדיסטיות. האטיולוגיה של הפרעה זו יכולה להיות גם אורגנית וגם קשורה לפיתוח.

ההמלצות הכלולות במאמר זה מוגבלות רק לזיהוי וטיפול בזיהומים המועברים במגע מיני, כמו גם לתנאים הנצפים בדרך כלל בניהול מקרים של זיהומים אלה. כיסוי של רישום של נתונים שהתקבלו וקבלת דגימות לבדיקות משפטית, ניהול מקרים של הריון פוטנציאלי, כמו גם טראומה נפשית וגופנית אינו נכלל במשימות של מדריך זה. במבוגרים פעילים עם זיהום קיים, זיהוי של מחלות מין לאחר אונס הוא בדרך כלל חשוב יותר עבור מתן טיפול פסיכולוגי רפואי לחולים, ולא למטרות משפטיות.

Trichomoniasis, chlamydia, זיבה ו vaginosis חיידקיים מאובחנים לרוב אצל נשים לאחר אונס. מאחר ששכיחותן של זיהומים אלה גבוהה בקרב נשים פעילות מינית, הזיהוי שלהן לאחר אונס לא תמיד אומר שהן תוצאה של אונס. זיהומים כלמידיה ו gonococcal דורשים תשומת לב מיוחדת, שכן הם יכולים לגרום לזיהום כלפי מעלה. בנוסף, קיימת אפשרות של זיהום עם הפטיטיס B ויראלי, אשר ניתן למנוע על ידי חיסון לאחר אונס.

trusted-source[9], [10]

בדיקה של זיהומים המועברים במגע מיני

trusted-source[11], [12]

בדיקה ראשונית

הבדיקה הראשית צריכה לכלול את ההליכים הבאים:

 • בדיקה תרבותית על N. Gonorrhoeae ו- C. Trachomatis דגימות שנאספו מכל אתרי חדירה או אתרים של חדירה אפשרית.
 • אם בדיקות תרבותיות לאיתור כלמידיה אינן זמינות, נדרשות בדיקות לא-תרבותיות, במיוחד בדיקות הגברה של DNA, המשמשות תחליף מקובל. בדיקות הגברה DNA יש יתרונות בשל הרגישות הגבוהה שלהם. אם נעשה שימוש בבדיקות לא-תרבותיות, יש לאשר את תוצאות הבדיקה החיוביות על-ידי בדיקה שנייה המבוססת על עיקרון אבחוני אחר. IFA ו- UIF אינם מומלצים, t. כאשר משתמשים במבחנים אלה, תוצאות שליליות מזויפות ולפעמים כוזבות חיוביות מתקבלות לעתים קרובות.
 • הכנת מבחן הכנה לחות ותרבות על T. Vaginalis. אם יש הפרשות מהנרתיק או ריח לא נעים, ההכנה לח צריך להיות גם נבדק סימנים של BV או זיהום הנגרמת על ידי פטריות שמרים.
 • בדיקות סרום מיידי עבור HIV, HSV ועגבת (ראה מניעה, HIV הסיכון ומעקב בדיקה 12 שבועות לאחר אונס).

בדיקת מעקב

על אף שלעתים קרובות קשה מאוד לאדם שנאנס להתלונן בתלונה בשבוע הראשון שלאחר האונס, בדיקה זו חיונית (א) לזהות זיהום ב- STD, כאשר או אחרי אונס; ) ב לחסינות נגד הפטיטיס B, אם צוין; ג) ייעוץ וטיפול מלאים של מחלות מין אחרות. מטעמים אלה, מומלץ לבדוק את המעקב אחר קורבנות אונס ולמעקב אחריהם.

trusted-source[13], [14], [15]

מעקב אחר מעקב אחרי אונס

יש לחזור על הבדיקה עבור זיהומים המועברים במגע מיני לאחר שבועיים של אונס. בגלל אונס לכוד בגוף של חומרים מזהמים לא יכול להתרבות בכמויות מספיקות כדי להפיק את התוצאות החיוביות של בדיקות מעבדה בבדיקה הראשונית, אז אחרי 2 שבועות יש לחזור מחקר תרבותי, לימוד ההכנה רטובה בדיקות אחרות, אם רק היה שום טיפול מנע.

בדיקות סרולוגיות לעגבת וזיהום HIV צריכות להתבצע 6.12 ו -24 שבועות לאחר האונס, אם המבחנים הראשונים היו שליליים.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

מניעה

מומחים רבים ממליצים באופן שגרתי על טיפול מונע לאחר אונס. רוב החולים היו כנראה ליהנות מכך, שכן ניטור נוסף של חולים שנאנסו עשוי להיות קשה, טיפול או מניעה יכול להבטיח את החולה מפני זיהום אפשרי. הצעדים המונעים הבאים מכוונים נגד המיקרואורגניזמים השכיחים ביותר:

 • חיסון נגד GB, שנערך לאחר אונס (ללא שימוש של GVIG) צריך לספק הגנה נאותה נגד HBV. חיסון נגד הפטיטיס B צריך להתבצע לקורבנות אונס במהלך הבדיקה הראשונה שלהם. מינון נוסף של החיסון צריך להינתן 1-2 ו 4-6 חודשים לאחר המנה הראשונה.
 • טיפול אנטי-מיקרוביאלי: תכנית אמפירית לכלמידיה, זיבה, טריכומוניאטיס ו- BV.

תוכניות מומלצות

Ceftriaxone 125 מ"ג IM פעם אחת

פלוס Metronidazole 2 גרם פעם אחת

בתוספת Azithromycin 1 גרם בעל פה במנה אחת

או Doxycycline 100 מ"ג 2 פעמים ביום במשך 7 ימים.

הערה: עבור חולים הזקוקים למשטרי אלטרנטיבה, עיין בסעיפים הרלוונטיים במדריך זה עבור חומרים מדביקים ספציפיים.

היעילות של תוכניות אלה כדי למנוע זיבת, vaginosis חיידקי של chlamydiosis לאחר אונס לא נחקרה. הרופא יכול לייעץ למטופל לגבי היתרונות האפשריים, כמו גם הרעילות האפשרית של התרופות המומלצות, מאחר ותופעות לוואי של דרכי העיכול הן אפשריות.

תצפיות אחרות על ניהול החולה

בבדיקה הראשונית, ובמידת האפשר, במהלך המעקב, יש להתייעץ עם המטופלים בנוגע לנושאים הבאים:

 • תסמינים של מחלות מין ומחלות לבדיקה מיידית כאשר הם מזוהים, ו
 • סירוב הקשר המיני עד לסיום הטיפול המונע הסתיים.

הסיכון ללקות בזיהום HIV

למרות העובדה שהסיכון של נוגדנים ל- HIV דווח על אנשים שלגביהם ידוע רק גורם סיכון אחד - אונס, ברוב המקרים הסיכון ללקות ב- HIV במהלך אונס נמוך. בממוצע, תדירות העברת ה- HIV מאדם נגוע ב- HIV עם מגע מיני יחיד תלויה בגורמים רבים. גורמים אלה עשויים לכלול את סוג המגע המיני (אוראלי, נרתיקי, אנאלי); נוכחות או היעדר טראומה אוראלית, נרתיקית או אנאלית, מקום השפיכה ומספר הנגיפים בשפיכה.

HIV עם זידובודין (ZDV) לאחר זיהום עוזר להפחית את הסיכון של הידבקות ב- HIV, כפי שהוכח במחקרים קטנים של עובדי בריאות אשר היו חשיפה מלעורית לדם של נשאי HIV. בעוד מחקרים פרוספקטיביים גדולים אצל נשים הרות שטופלו ZDV, השפעה מגנה ישירה של ZDV בעובר ו / או התינוק במונחים של ירידת 2/3 פעמים את תדירות השידור סביב לידה של HIV, ללא קשר לשאלה האם יש השפעה טיפולית לתרופה על קציר הווירוס (זה כמות) בדם של האם. זה עדיין לא ידוע אם אותרו הנתונים ניתן ליישם במצבים אחרים להידבקות באיידס, כולל אונס.

במקרים רבים של אונס, זה בלתי אפשרי לקבוע את מצב HIV של אדם שביצע אונס במועד. ההחלטה לקיים בדיקות עשויות להיות תלויות באופי של האונס, המידע הזמין על מידת הסיכון של HIV בהתנהגות של העבריין (הזרקת שימוש בסמים או להיסדק, התנהגות מינית מסוכנת) ונתונים לאפידמיולוגית HIV / איידס מקומיים.

אם ידוע כי אדם ביצע אונס, עם HIV, ההנחה היא כי על אונס כזה קיים סיכון ניכר להידבקות באיידס (לדוגמה, יחסי מין או אנאלי ללא קונדום), ואם המטופל מתבקש לעזרה 24-36 שעות לאחר אונס הוא מונע אנטירטרוויראלי צריך להיות מוגש גם מספק מידע על היעילות ורעילות הידועות של תרופות אנטי רטרו-ויראלי ידועים בשימוש במצב הזה. במקרים אחרים, הרופא צריך לדון עם המאפיינים החולים של המצב ולפתח פתרון מותאם אישית. בכל המקרים, הדיון צריך לכלול מידע:

 • על הצורך בתרופות תכופות,
 • עריכת מחקרים,
 • ניטור זהיר של סיבוכים אפשריים, ו
 • על הצורך להתחיל טיפול מיידי.

יש להכין משטר מניעה בהתאם להנחיות לייצור קרומים ריריים.

הטרדה מינית של ילדים ואונס

ההמלצות הכלולות במדריך זה מוגבלות לזיהוי וטיפול במחלות מין. השאלות של סיוע פסיכולוגי ואת ההיבטים המשפטיים של אונס או התעללות בילדים הם חשובים מאוד, אבל הם לא מטרתו של מדריך זה.

זיהוי של סוכני סיבתי של STD בילדים לאחר תקופת הילודים עולה התעללות מינית. עם זאת, ישנם יוצאים מן הכלל; למשל, זיהום רקטלי או גניטלי כלמידיאלי בילדים צעירים עשוי להיות עקב זיהום סביבתי של C. Trachomatis, אשר יכול להתמיד בגוף הילד במשך כ 3 שנים. בנוסף, יבלות באברי המין, וגינוזיס חיידקי, ו mycoplasma גניטלית נמצאה בשני ילדים נאנס ולא אנס. ישנן מספר דרכים של זיהום עם הפטיטיס ויראלי בילדים, הנפוץ ביותר הוא מגע ביתי עם אדם שיש לו הפטיטיס כרונית ב. יש לשקול את האפשרות של אלימות מינית אם לא נמצא גורם סיכון ברור לזיהום. אם הראיה היחידה לאונס היא בידוד של מיקרואורגניזמים או נוכחות של נוגדנים לסוכנים הסיבתיים של מחלות מין, תוצאות המחקרים דורשות אישור ופרשנות זהירה. כדי לקבוע האם חלה כפיה מינית בילדים עם זיהום שניתן להעבירם מינית, יש צורך בבדיקה משותפת של הילד עם רופא בעל ניסיון בביצוע בדיקה של ילדים שנאנסו.

בדיקה של זיהומים המועברים במגע מיני

בחינה של ילדים שעברו אונס או הטרדה מינית צריכה להתבצע באופן שיצמצם את הטראומה לילד. ההחלטה על בחינה של ילד למחלות מין נפוצה נעשית בכל מקרה בנפרד. במצבים המלווים בסיכון גבוה לזיהום עם מחלות פתוגניות מסוג STD, וכן אינדיקציות חובה לבדיקה, יש לכלול את הדברים הבאים:

 • זה ידוע כי אדם לכאורה מבצע אונס, יש STD או יש סיכון גבוה של מחלות מין (שותפים רבים, היסטוריה של מחלות מין)
 • לילד יש סימפטומים או סימנים של מחלות מין
 • שכיחות גבוהה של STDs בקהילה.

אינדיקטורים אחרים המומלצים על ידי מומחים כוללים: א) סימנים של חדירה גניטלית או אוראלית או שפיכה, ב) נוכחות של מחלות מין באחים או באחיות של הילד המושפע או ילדים או מבוגרים אחרים בבית. אם לילד יש תסמינים, סימנים או ראיות לזיהום הניתן להעברה מינית, יש לבחון אותו עבור מחלות נפוצות אחרות. קבלת הדגימות הנדרשות מחייבת את העובד הרפואי להיות בעל כישורים מסוימים ויש לבצע אותו כדי לא לגרום לטראומה פסיכולוגית ופיזית של הילד. הביטויים הקליניים של מחלת מין מסויימת בילדים שונים מאלה של מבוגרים. איסוף ומדידה צריך להיעשות על ידי איש מקצוע רפואי בעל הכשרה מיוחדת וניסיון בביצוע מחקרים דומים בילדים שנאנסו.

המטרה העיקרית של הסקר היא להשיג ראיות על נוכחות של זיהום אצל הילד, אשר הוא היה יכול לקבל מינית הילוכים. עם זאת, בשל ההשלכות המשפטיות והפסיכולוגיות של קבלת תוצאות חיוביות כוזבות, יש צורך להשתמש במבחנים בעלי סגוליות גבוהה. במצבים כאלה מוצדק להשתמש בדיקות יקר יותר זמן רב.

תכנית הסקר תלויה בהיסטוריה של אונס או הטרדה מינית. אם זה קרה לאחרונה, הריכוז של סוכני זיהומיות עשוי להיות מספיק כדי להשיג תוצאות חיוביות. בביקור הבא 2 שבועות יש צורך לבחון מחדש את הילד ולקבל דוגמאות נוספות. ביקור נוסף, שבמהלכו נלקחים דגימות סרום, נדרש, לאחר כ 12 שבועות; זה הזמן מספיק להיווצרות נוגדנים. סקר אחד יכול להיות מוגבל אם הילד היה נתון לאלימות לתקופה ממושכת של זמן או הפרק האחרון, חשוד באלימות, התרחש זמן מה לפני הבדיקה הרפואית.

להלן המלצות כלליות לסקר. הזמן והשיטה של מגע נוסף עם המטופל נקבע בנפרד, תוך התחשבות בתנאים הפסיכולוגיים והחברתיים. מעקב יכול להתבצע באופן מקצועי יותר אם נציגי הרשות השופטת ושירותי ההגנה על הילד להשתתף בו.

trusted-source[20], [21]

בדיקה ראשונית ובדיקה לאחר שבועיים

הבדיקה הראשונית, ואם יש צורך, הבדיקה לאחר 2 שבועות צריך להתבצע כדלקמן:

בדיקות, אזורים perianal ו אוראלי לנוכחות של יבלות באברי המין ו נגעים ulcerative. 

בדיקת התרבות על דגימות ג 'nororrhoeae שהתקבלו מן הלוע ואת פי הטבעת (ב בנים ובנות), פריקה בנרתיק אצל בנות, שפכה אצל בנים. לא מומלץ לקבל דגימות צוואר הרחם אצל בנות בגיל הפריון. אצל בנים בנוכחות הפרשות משופכה, במקום מדגם המתקבל עם טמפון intraurethral, דוגמאות דגימה ניתן להשתמש. כדי לבודד N. Gonorrhoeae, רק בתקן התקשורת הרגילה יש להשתמש. כל מבודד N. Gonorrhoeae המתקבל צריך להיות מזוהה על ידי לפחות שתי שיטות המבוססות על עקרונות שונים (למשל, זיהוי ביוכימי, סרולוגי או הפתוגן). בידוד צריך להישמר, כמו בדיקות נוספות או חוזרות ונשנות עשוי להיות נדרש. 

בדיקה תרבותית בדגימות trachomatis המתקבלות מפי הטבעת (אצל בנים ובנות) והפרשות בנרתיק אצל בנות. יש מידע מוגבל כי ההסתברות של בידוד chlamydia מן השופכה בבנים טרום גיל ההתבגרות הוא נמוך מדי, ולכן מדגם מן השופכה יש לקבל אם יש הפרשות. קבלת דגימות מן הלוע ללימודים ב C. Trachomatis לא מומלץ גם בנים או בנות, שכן chlamydia נמצא לעתים רחוקות באזור זה. קיימת סבירות של התמדה בילדים של זיהום שנרכש בתקופה הפרינלית, ומערכות הטיפוח המשמשות במעבדות מסוימות אינן מאפשרות הבחנה בין C. Trachomatis מ C. דלקת ריאות. 

כדי לבודד ג trachomatis יש צורך להשתמש רק מערכות סטנדרטיות לעיבוד. כל מבודדים ג trachomatis שהושגו חייב להיות מאושר על ידי זיהוי מיקרוסקופי של תכלילים, באמצעות נוגדנים חד שבטיים C trachomatis. בידוד צריך להישמר. בדיקות לא-תרבותיות לחולימידיה אינן ספציפיות מספיק כדי לשמש לאבחון במצבים של אונס או התעללות בילדים. אין מספיק נתונים כדי להעריך את האפשרויות של בדיקות הגברה דנ"א לאבחנה בילדים שאולי נאנסו, אבל בדיקות אלה עשויות להיות חלופה במצבים שבהם לא ניתן לבצע אבחון תרבות של chlamydia.

מחקר תרבות לימוד של הכנה רטוב שהושג עם טמפון הנרתיק על T. Vaginalis. נוכחות של תאים מפתח ההכנה רטוב מאשרת את נוכחותם של וגינוזיס בקטריאלי אצל ילדים עם הפרשות בנרתיק. המשמעות הקלינית של זיהוי של תאים מרכזיים או סימנים אינדיקטיביים אחרים של וגינוזיס בקטריאלי בהעדר הפרשות גם לא ברור. 

הדגימות בסרום וכתוצאה מכך יש לבדוק מיד מאוחסנים לניתוח השוואתי נוסף, אשר עשוי להידרש, | אם התוצאות של בדיקות סרולוגיות עוקבות חיוביות. אם עברו יותר מ -8 שבועות מאז הפרק האחרון של האלימות המינית, יש לבחון מיד את הסרום עבור נוגדנים לסוכנים המועברים במגע מיני (T. Pallidum, HIV, HbsAg). יש לבצע בדיקות סרולוגיות תוך התחשבות במצב בכל מקרה ספציפי (ראה סקר 12 שבועות לאחר האונס). ישנם דיווחים על איתור נוגדנים ל- HIV אצל ילדים שההתעללות המינית שלהם הייתה גורם הסיכון היחיד לזיהום. תגובות סרולוגיות ל- HIV בילדים נאנסים צריך להתבצע בהתאם לסבירות של זיהום של אדם (ים) שביצעו את האלימות. אין נתונים על היעילות או הבטיחות של מניעה אצל ילדים לאחר אונס. חיסון נגד הפטיטיס B צריך להיות מומלץ אם ההיסטוריה או ממצאים סרולוגיים עולה כי זה לא היה מבוצע בזמן (ראה הפטיטיס B).

בדיקה 12 שבועות לאחר האונס

בדיקה על 12 שבועות לאחר הפרק האחרון חשוד של אונס מומלץ לגילוי של נוגדנים פתוגנים, שכן הפעם זה מספיק להיווצרותם. מומלץ לבצע בדיקות סרולוגיות לזיהוי T. Pallidum, HIV, HBsAg.

השכיחות של זיהומים אלה משתנה במידה ניכרת בקהילות שונות ואת מידת הסיכון של זיהום זה המתעלל תלוי בזה. בנוסף, התוצאות על HBsAg יש לפרש בזהירות, כמו וירוס הפטיטיס B יכול להיות מועבר הן מינית ולא מינית. הבחירה של הבדיקה צריכה להיעשות בהתאם לכל מקרה ספציפי.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

טיפול מונע

יש מעט נתונים כדי לקבוע את הסיכון של זיהום של מחלות מין בילדים כתוצאה של אונס. הוא האמין כי ברוב המקרים הסיכון אינו גבוה מדי, אם כי הראיות התיעודיות של הוראה זו אינה מספקת.

אין זה מומלץ שהטיפול המונע לילדים נאנסים ייושם באופן נרחב, שכן הסיכון לפתח זיהום עולה אצל בנות נמוך יותר מאשר אצל מתבגרים או נשים מבוגרות, ובדרך כלל די תצפית קבועה. עם זאת, חלק מהילדים או ההורים והמטפלים שלהם עשויים להיות מודאגים יותר ממחלות מין, גם אם לדעתו של העובד, הסיכון הוא מינימלי. לאור מצב זה, בחלק מהמוסדות הרפואיים ניתן לשקול טיפול מונע במקרים אלה לאחר איסוף החומר למחקר.

הודעה

בכל המדינות, במחוז קולומביה, בפורטו ריקו, גואם, איי הבתולה וסאמואה, קיים חוק המחייב את כל מקרי האונס לקבל הודעה. בכל מדינה, דרישות הרישום עשויות להיות שונות במקצת, אולם ככלל, אם יש חשדות כבדים דיים על אונס, יש צורך להודיע על השירותים הרלוונטיים. העובדים הרפואיים צריכים לשמור על קשר הדוק עם הרשויות המקומיות להגנה על ילדים ולדעת את כללי הרישום של מקרי אונס.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.