^
A
A
A

הפרעות מיניות בנשים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נשים רבות יוזמות או מסכימות לקיים יחסי מין, כי הם רוצים קירבה רגשית או רוצה לשפר את בריאותם, לאשר את האטרקטיביות שלהם או לספק את בן זוגם.

במערכות יחסים מבוססות, לעתים קרובות חסרה האישה תשוקה מינית, אך ברגע שהתשוקה המינית גורמת להתרגשות ותחושת הנאה (הפעלה סובייקטיבית), מתח איברי המין (הפעלה מינית פיזית) מופיע גם הוא.

הרצון לשביעות רצון מינית, אפילו בהיעדר אורגזמה אחת או מספר פעמים במהלך אינטימיות מינית, הוא בעל תועלת פיזית ורגשית ליזום ראשוני של אישה. המחזור המיני הנשי מושפע ישירות מאיכות היחסים שלה עם בן זוגה. התשוקה המינית יורדת עם הגיל, אך עולה עם הופעתו של בן זוג חדש בכל גיל.

הפיזיולוגיה של התגובה המינית הנשית לא נחקרה במלואה, אך היא קשורה להשפעה הורמונלית והיא מוסדרת על ידי מערכת העצבים המרכזית, כמו גם הפעלה סובייקטיבית ופיזית ואורגזמה. אסטרוגנים ואנדרוגנים משפיעים גם על פעילות מינית. הייצור של אנדרוגנים בתקופה שלאחר גיל המעבר נשאר קבוע יחסית, אך ייצור האדרנל אנדרוגן מתחיל לרדת בנשים לאחר 40 שנה; אם ירידה זו בייצור ההורמונים משחקת תפקיד בהפחתת התשוקה המינית, התעניינות או פעילות מינית אינה ברורה. אנדרוגנים משפיעים כנראה על קולטני אנדרוגן וקולטני אסטרוגן (לאחר המרה טסטוסטרון תוך תאיים לאסטרדיול).

עירור מקדם את הפעלת אזורי המוח האחראים על ההכרה, הרגש, המוטיבציה והיווצרות מתח איברי המין. התהליך כולל נוירוטרנסמיטורים הפועלים על קולטנים ספציפיים; דופמין, נואדרנלין וסרוטונין הם בעלי חשיבות רבה בתהליך זה, למרות העובדה כי סרוטונין, פרולקטין וחומצה y-aminobutyric הם בדרך כלל מעכבים מיניים.

התרגשות גניטלית היא תגובה אוטונומית רפלקס המופיעה במהלך השניות הראשונות לאחר גירוי ארוטי וגורמת למתח מיני ולשחרור של חומר סיכה. תאי שריר חלק סביב פות הכלי, דגדגן ונרתיק arterioles להתרחב, הגדלת דם קיפאון ונרתיק מתרחשים דִיוּת נוזל ביניים של אפיתל נרתיק (גריז פיק). נשים לא תמיד יודעות על קיפאון באיברי המין, וזה יכול להתרחש ללא הפעלה סובייקטיבית. כאשר נשים מזדקנות, זרימת הדם של איברי המין הבסיסיות יורדת והמתח בתגובה לגירויים ארוטיים (לדוגמה, וידאו ארוטי) עשוי להיעדר.

האורגזמה היא שיא ההתרגשות, המאופיין בצירים של שרירי האגן בכל 0.8 שניות וירידה איטית בעוררות המינית. זרימה סימפטית Thoracolumbal יכול להיות מעורב בתהליך, אבל אורגזמה אפשרית גם לאחר דיסקציה מלאה של חוט השדרה (למשל, בעת שימוש בויברטור כדי לעורר את צוואר הרחם). כאשר האורגזמה משחררת פרולקטין, הורמון נוגד חומצה וחמצן-טוקין, מה שגורם לתחושת סיפוק, הרפיה או עייפות, שאחרי יחסי מין. עם זאת, נשים רבות חוו תחושה של סיפוק והרגעה מבלי לחוות אורגזמה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

גורם להפרעות מיניות בנשים

החלוקה המסורתית של גורמים פסיכולוגיים ופיזיים היא מלאכותית; מצוקה פסיכולוגית יכולה להיות הסיבה לשינוי בפיזיולוגיה, ושינויים פיזיים עלולים לגרום ללחץ. ישנן מספר סיבות להפרעות המביאות לתפקוד לקוי, האטיולוגיה שאינה ידועה. היסטורית וסיבות פסיכולוגיות סיבות המפרות את התפתחות פסיכו של נשים. לדוגמא, במקרה של ניסיון שלילי של יחסי מין בעבר או תקריות אחרות שעלולים להוביל לירידה בהערכה עצמית, בושה, אשמה או. התעללות רגשית, פיזית או מינית בילדות או בגיל ההתבגרות יכול ללמד ילדים כדי להסתיר את הרגשות שלהם ולנהל אותם (מנגנון הגנה שימושי), אך עיכוב כזה בביטוי רגשותיהם יכול להוביל לקושי להביע רגשות מיניים בתקופה מאוחר יותר. אירועים טראומטיים - אובדן מוקדם של הורה או אהב drugago אחד - יכול לחסום אינטימיות עם בן זוג מינית בגלל הפחד של הפסד כזה. נשים הסובלות מהפרעות של תשוקה מינית (עניין) נוטות חרדה, הערכה עצמית נמוכה, הם מאופיינים בחוסר יציבות במצב רוח אפילו בהיעדר הפרעות קליניות. אצל נשים עם אורגזמה לקויה יש לעתים קרובות בעיות התנהגותיות כאשר נסיבות לא מיניות. תת-קבוצה של נשים עם dyspareunia ו דלקת מבוא העריה (ראה. להלן) יש רמה גבוהה של חרדה ופחד של הערכה שלילית של אנשים אחרים.

סיבות פסיכולוגיות הקשריות ספציפיות לנסיבות הנוכחיות של נשים. הם כוללים תחושות שליליות או האטרקציה מופחת של פרטנרים מיניים (למשל, עקב שינויים בהתנהגות של בן הזוג כתוצאה תשומת לב מוגברת אותו מצד נשים), מקורות מינית של דאגה או חרדה (למשל, עקב בעיות במשפחה, בעבודה, עם בעיות כלכליות , הגבלות תרבותיות), אי שקט הקשור למידע סודי על הריון לא רצוי, מחלות המועברות במגע מיני דרך, חוסר אורגזמה, זיקפה בשותף. סיבות רפואיות הגורמות להפרעות הקשורות תנאים שגורמים עייפות או חולשה, יתר פרולקטין בדם, תת פעילות בלוטת התריס, דלקת אטרופית, ovariectomy הבילטרלי צעירות והפרעות פסיכיאטריות (לדוגמה, חרדה, דיכאון). יש לה ערך של קבלה של תרופות כגון מעכבי סרוטונין, חוסמי בטא, והורמונים. אסטרוגנים בחלל הפה גלולות למניעת הריון להגדיל את רמת גלובולין-סטרואידים (SHBG) ולצמצם את כמות אנדרוגנים פנוי עבור מחייב את הקולטנים ברקמת. Antiandrogens (לדוגמה, ספירונולקטון ו אגוניסטים של GnRH) יכול להפחית את התשוקה המינית ועוררות מינית.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

סיווג של הפרעות מיניות בנשים

יש את הקטגוריות העיקריות הבאות של הפרעות מיניות בנשים: הפרה של תשוקה מינית / עניין, הפרעות של עוררות מינית, הפרה של אורגזמה. הפרות מאובחנות כאשר הסימפטומים של המחלה להוביל ללחץ. נשים רבות אינן מוטרדות מהירידה או מהיעדר התשוקה המינית, העניין, ההתעוררות או האורגזמה. כמעט לכל הנשים עם הפרעה בתפקוד המיני יש יותר מהפרעה אחת. לדוגמה, dyspareunia כרונית מובילה לעתים קרובות הפרות של תשוקה מינית / עניין ו עוררות; ירידה בעוררות גניטלית עושה סקס פחות נעים ואפילו מכאיב, מקטין את הסבירות לפתח אורגזמה ולהפחית ליבידו. עם זאת, dyspareunia עקב ירידה בייצור של חומר סיכה בנרתיק יכול להתרחש סימפטום מבודד אצל נשים עם רמה גבוהה של תשוקה מינית / עניין הפעלה סובייקטיבית.

הפרעות מיניות אצל נשים יכולות להיות מולדות ונרכשות; שהוגדרו עבור מצב מסוים בכלל; מתון או חמור, על פי דרגת הסבל והמצוקה בחולה. הפרות אלה עשויות להיקבע בנשים עם יחסים הטרוסקסואליים והומוסקסואליים. יש פחות ידע על יחסים הומוסקסואליים, אך אצל חלק מהנשים הפרעות אלה יכולות להיות ביטוי של מעבר לנטיות מיניות אחרות.

הפרה של תשוקה מינית / עניין - חוסר או ירידה של עניין מיני, תשוקה, הפחתה של מחשבות מיניות, פנטזיות וחוסר רצון רגיש. מניע לגירוי מיני ראשוני אינו מספיק או נעדר. הפרת התשוקה המינית קשורה לעידן האישה, נסיבות החיים ומשך הקשר.

הפרעות מין עוררות ניתן לסווג כמו סובייקטיבי, משולב, או גניטלי. כל ההגדרות מבוססות מבחינה קלינית על ההבנה השונה של האישה לגבי תגובתה המינית לגירוי. הפרות של גירוי מיני הן פעילות סובייקטיבית בתגובה לכל סוג של גירוי מיני (לדוגמה, נשיקות, ריקודים, צפייה בסרטונים ארוטיים, גירוי איברי המין). בתגובה, יש חוסר תגובה או תגובה מצטמצם, אבל האישה מודעת לגירוי מיני רגיל. עם הפרעות משולבות של עוררות מינית, הפעלה סובייקטיבית של עירור בתגובה לכל סוג של גירוי נעדרת או מופחתת ונשים אינן מדברות על כך, משום שהן אינן מבינות זאת. בהפרעות של עירור גניטלי, עירור סובייקטיבי בתגובה לגירוי מחוץ לבית (למשל, וידאו ארוטי) הוא נורמלי; אבל התרגשות סובייקטיבית, הבנה של מתח מיני ורגשות מיניים בתגובה לגירוי גניטלי (כולל מגע מיני) נעדרים או מופחתים. הפרות של עוררות גניטלית אופייניות לנשים לאחר גיל המעבר, והן מתוארות לעתים קרובות כחד-גוניות מינית. מחקרים מעבדה מאשרים ירידה בעוררות גניטלית בתגובה לגירוי מיני אצל נשים מסוימות; אצל נשים אחרות, הרגישות המינית של רקמות מלאות דם יורדת.

פגיעה באורגזמה מאופיינת בחוסר אורגזמה, ירידה בעוצמתה, או אורגזמה מאופיינת במידה ניכרת בתגובה לעירור, למרות רמות גבוהות של עירור סובייקטיבי.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

אבחנה של הפרעות מיניות בנשים

קביעת אבחנה של הפרעות מיניות וזיהוי הסיבות שלהם מבוססים על איסוף של anamnesis של המחלה ובדיקה כללית. זה אידיאלי ללמוד את anamnesis של שני השותפים (בנפרד או ביחד); תחילה הם מראיינים אישה ומגלים את בעיותיה. רגעים במצוקה (למשל, ניסיון מיני שלילי בעבר, דימוי מיני שלילי), שנחשף בביקור הראשון, ניתן לקבוע באופן מלא יותר בביקורים הבאים. בדיקה כללית חשובה לקביעת הגורמים לדיספריה; טכניקת הבדיקה עשויה להיות שונה במקצת מן הטקטיקה המשמשת בדרך כלל בפועל גינקולוגית. ההסבר לחולה כיצד תתבצע הבדיקה יעזור לה להירגע. להסביר לה כי היא צריכה לשבת על כיסא, כי אברי המין שלה ייבדק במראות במהלך הבדיקה, מרגיע את המטופל גורם לה תחושה של שליטה על המצב.

חקירת נפיחות פריקה בנרתיק, מכתים גרם, תרבות על מדיה או זיהוי DNA באמצעות בדיקה מבוצעות לאבחון של זיבה וכלמידיה. בהתחשב בנתוני הסקר, ניתן לאבחן: דלקת, דלקת הנרתיק או תהליך דלקתי של איברי האגן.

רמות הורמוני המין נקבעות לעיתים נדירות, אם כי ירידה ברמות האסטרוגן והטסטוסטרון עשויה להיות חשובה בהתפתחות הפרעות מיניות. יוצא מן הכלל הוא המדידה של טסטוסטרון באמצעות טכניקות מבוססת היטב עבור שליטה במהלך הטיפול טסטוסטרון.

מרכיבים של אנמנזה מינית להערכת הפרעות מיניות אצל נשים

כדור

אלמנטים ספציפיים

היסטוריה של המחלה (היסטוריה של החיים ואת ההיסטוריה של המחלה הנוכחית)

בריאות כללית (כולל בריאות גופנית ומצב רוח), שימוש בסמים (סמים), נוכחות הריונות באנמנזה, מאשר ההריונות שהסתיימו; מחלות מין, אמצעי מניעה, מין בטוח

יחסים הדדיים של שותפים

אינטימיות רגשית, אמון, כבוד, אטרקטיביות, חברותיות, נאמנות; כעס, עוינות, טינה; נטייה מינית

ההקשר המיני הנוכחי

הפרעה בתפקוד המיני אצל בן הזוג המתרחשת בשעות שלפני הניסיונות לפעילות מינית, אם פעילות מינית זו אינה מספקת לגירוי מיני; יחסי מין לא מספקים, חילוקי דעות עם השותף על שיטות של מגע מיני, הגבלת סודיות

מנגנוני ההדק האפקטיביים של תשוקה ומיניות מינית

ספרים, סרטי וידאו, מפגשים, שותפות דחופות במהלך הריקוד, מוסיקה; פיזית או לא פיזית, גירוי מיני או לא מיני

מנגנוני עיכוב של גירוי מיני

עצבנות נוירופסיכיאטרית; ניסיון מיני שלילי בעבר; הערכה עצמית מינית נמוכה; חששות מפני תוצאות המגע, כולל אובדן שליטה על המצב, הריון לא רצוי או פוריות; מתח; עייפות; דיכאון

אורגזמה

נוכחות או היעדרות; דאגה לגבי היעדר אורגזמה או לא; הבדלים בתגובות מיניות עם בן זוג, הופעת אורגזמה עם אוננות

תוצאה של מגע מיני

שביעות רצון רגשית ופיזית או אי שביעות רצון

לוקליזציה של דיספריה

שטחית (introroital) או עמוק (הנרתיק)

רגעים של דיספריה

במהלך מבוא חלקי או מלא של הפין, עם חיכוכים, עם שפיכה או השתנה לאחר יחסי מין

תמונה (הערכה עצמית)

ביטחון עצמי, הגוף שלך, אברי מין, יכולת מינית ותשוקה

היסטוריה של המחלה

יחסים עם האוהדים והאחים; פציעות; אובדן של אדם אהוב; התעללות רגשית, פיזית או מינית; הפרת ביטוי הרגשות כתוצאה מטראומה נפשית בילדות; תרבותיים או דתיים

ניסיון קודם

מין רצוי, כפוי, פוגע או שילוב; פרקטיקה מינית נעימה וחיובית, עירור עצמי

גורמים אישיים

יכולת לבטוח, שליטה עצמית; דיכוי של כעס, גרימת ירידה ברגשות מיניים; תחושת שליטה, רצונות מנופחים באופן בלתי סביר, מטרות

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

טיפול בהפרעות מיניות בנשים

הטיפול מתבצע בהתאם לסוג ההפרעות ולגורמותיהן. עם שילוב של סימפטומים, טיפול מורכב הוא prescribed. אמפתיה והבנה של הבעיות של המטופל, היחס המטופל והבחירה זהירה יכולים להפוך לאפקט טיפולי עצמאי. מאז מינויו של מעכבי סרוטונין סלקטיניים יכול להוביל להתפתחות של כמה צורות של הפרעות מיניות, הם יכולים להיות מוחלפים על ידי תרופות נוגדות דיכאון שיש להם פחות השפעות שליליות על תפקוד מיני. אתה יכול להמליץ על התרופות הבאות: bupropion, moclobemide, mirtazapine, venlafaxine. עבור שימוש אמפירי, מעכבי פוספודיסטראז יכול להיות מומלץ: sildenafil, tadalafil, vardenafil, אבל היעילות של תרופות אלה לא הוכח.

תשוקה מינית (עניין) והפרעות כלליות סובייקטיביות של עוררות מינית

אם במערכת יחסים, ישנם גורמים המגבילים אמון וכבוד בין שותפים, אטרקטיביות ולהפר את האינטימיות הרגשית, אז זוג זה מומלץ בדיקה על ידי מומחים. אינטימיות רגשית היא התנאי העיקרי להופעת תגובה מינית נשית, ולכן זה צריך להיות מפותח עם עזרה מקצועית או בלעדיו. מטופלים יכולים לעזור מידע מספיק תמריצים נאותים; נשים צריכות להזכיר שותפיה של צורך הגירוי גניטלי רגשי, פיזי הלא-מיני. המלצות לשימוש תמריצים חזקים יותר פנטזיות ארוטיות יכול לעזור לחסל את תשומת לקוי; המלצות מעשיות על שימור פרטיות ותחושה של ביטחון יכול לעזור עם פחד של המחלה או הריון לא רצוי, מחלות המועברות במגע מיני, כלומר, כי הוא מעכבים של עוררות מיניות. בנוכחות חולה גורמים פסיכולוגיים של בעיות בתפקוד מיניות עשויים לדרוש פסיכותרפיה, למרות הבנה פשוטה של החשיבות של גורמים אלה עשויה להיות מספיק לנשים לשנות עמדות וההתנהגות שלהם. בעיות הורמונליות דורשות טיפול. היא משתמשת, למשל: אסטרוגנים פעיל לטיפול אטרופית vulvo-דלקת הנרתיק bromocriptine לטיפול יתר פרולקטין בדם. יתרונות וסיכונים של טיפול טסטוסטרון נוסף נמצאים תחת מחקר. בהיעדר גורמים בינאישיים, קשר ואישי בחן לעומק נוסף (למשל, שימוש methyltestosterone אוראלי 1.5 מ"ג 1 זמן לכל transdermal יום או טסטוסטרון 300 מיקרוגרם יומי) על ידי קבוצת רופאים מסוימות של חולים עם הפרעות מיניות פתולוגיה האנדוקרינית . סקר להיות סבלני עם ההפרעות אנדוקריניות הבאות, שמוביל הפרעות מיניות: נשים בגיל הבלות שעברו טיפול בתחליפי אסטרוגן; נשים 40-50 שנים שיש להם ירידה ברמות של אנדרוגנים על בלוטת יותרת הכליה; נשים עם בעיות בתפקוד מיניים קשורים עם מנופאוזה ניתוחית או מושרה רפואי; בחולים עם פונקציות הכליה ובלוטת יותרת המוח לקוי. המשך בחינה קפדנית של חשיבות רבה. באירופה, הנפוץ tibolone סטרואידים סינתטיים. זה יש השפעה ספציפית על קולטן אסטרוגן, הפרוגסטרון, מפגין פעילות אנדרוגנית ומגביר עוררות הפרשת הנרתיק. במינונים נמוכים, אין כל השפעה ממריצה על רירית הרחם, עליית מסת עצם ואין לו השפעה אסטרוגנית על שומנים ליפופרוטאינים. הסיכון לפתח סרטן השד בעת נטילת tibolone במחקר בארה"ב.

מומלץ להחליף את התרופה (למשל, אסטרוגן עורקי עבור אמצעי מניעה אוראליים או אוראליים או אמצעי מניעה אוראליים לשיטות המכשול).

הפרעות עוררות מינית

עם חסר אסטרוגן, אסטרוגנים מקומיים נקבעו בתחילת הטיפול (או אסטרוגן מערכתית נקבעים אם יש סימפטומים אחרים של תקופת perimenopausal). בהעדר השפעה בטיפול באסטרוגנים, מעכבי פוספודיסטראז משמשים, אך זה רק עוזר לחולים עם הפרשת הנרתיק מופחתת. שיטה נוספת לטיפול היא מינוי של יישומים הדגדגן עם משחה 2% של טסטוסטרון (0.2 מ"ל של תמיסה על וזלין, מוכן בבית המרקחת).

הפרת אורגזמה

טכניקות עירור עצמי מומלץ. ויברטור ממוקם באזור הדגדגן משמש, אם יש צורך, שילוב של גירויים (מנטלית, חזותית, מישוש, השמיעה, בכתב) ניתן להשתמש בו זמנית. פסיכותרפיה יכולה לסייע למטופלים לזהות ולהתמודד עם מצבים במקרים של שליטה מופחתת במצב, בנוכחות הערכה עצמית נמוכה, עם ירידה באמון אצל בן הזוג. מעכבי פוספודיסטראז יכולים לשמש באופן אמפירי במקרים של הפרעות נרכשות של אורגזמה עם נזק לחבילות של סיבי עצב אוטונומיים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.