^
A
A
A

איכות העוצמה הגברית תלויה בסוג הדם

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

15 March 2017, 09:00

מומחים מדעיים תורכיים, נציגי אוניברסיטת אורדו, אומרים כי החברות בקבוצה של דם של גבר יכול להשפיע על כוחה.

ניסויים רבים שנערכו על ידי מדענים הוכיחו כי גברים שיש להם את קבוצת הדם הראשונה להתלונן פחות לעתים קרובות של זקפה לקויה.

מעניין, על פי הסטטיסטיקה, הבעלים של הקבוצה הראשונה הם יותר מ 40% של כל הגברים על פני כדור הארץ. לכן, יותר ממחצית האוכלוסייה הגברית בעולם יכול להיות נוטה להתפתחות של אימפוטנציה.

הניסוי שנערך על ידי מומחים טורקית נערך בהשתתפות 350 גברים גברים בגילאים שונים אשר היו תלונות על כוח. הגיל הממוצע של המשתתפים היה כ 30-50 שנים, אך לא יותר משישים שנה. לאחר שכל המשתתפים תרמו דם לניתוח, נמצא כי בקרבם אין כמעט בעלי קבוצת הדם הראשונה: עם זאת, שאר הקבוצות היו בשיעורים שווים.

כמובן, הניסוי זכה מיד לביקורת חריפה, הן בתקשורת והן בקרב אנשי רפואה שעובדים בכיוון זה. ניתוח המידע המתקבל כתוצאה של בדיקה רק שלוש מאות אנשים, זה בלתי אפשרי להשיג מסקנות ממש אמיתי לחלוטין. עם זאת, רוב המדענים מודים כי לנתונים שהתקבלו יש גם משמעות משמעותית בתחום הסטטיסטיקה: אי אפשר לאשר לחלוטין את צירוף המקרים של עובדות כאלה.

עד כה, לא ידוע אם תוצאות המחקר הוכרו על ידי מבקרים מדעיים, והאם הם פורסמו רשמית בכתבי עת מדעיים הנסקרים על ידי עמיתים.

ד"ר רוסיה פרופ 'לב Shcheglov, העוסק בסוגיות של פסיכולוגיה ומינית במשך שנים רבות, אמר כי ההצהרה על קבוצת יחסי דם וביצועי מין גבריים אינה תואמת את המציאות, "וסקסולוגיה כמדע אין מידע כזה על מערכת יחסים כזו. סביר להניח שאנחנו עוסקים בנתונים חסרי משמעות, בניסיון ליצור תחושה במקום שווה. אם מחקר כזה מתנהל, יש לבחור את משתתפיו באופן לא כאוטי, אבל בהחלט בהחלט ". בנוסף, הוסיף פרופסור כי הוא מתייחס הצהרות כאלה עם אירוניה רואה אותם, לפחות, "אבסורדי".

כבר ביצענו מספר רב של מחקרים בנושא זה. לדוגמה, נמצא כי לפחות עשרה אחוזים של האוכלוסייה הגברית במוקדם או במאוחר מוצאים את עצמם עם בעיות בזיקפה. עבור אנשים להתגבר על המכשול בן 40 שנה, הפרות כאלה קבועים בכל מקרה שלישי.

כמו הרופאים אומרים את עצמם, תרופות נפוצות, שפעולתן מכוונת לשיפור תפקוד הזיקפה, לא כל הגברים עוזרים. אולי זה בשל העובדה כי הגורמים לעוצמה לקוי עשוי להיות שונה: לרוב זה על הרגלים רעים, השמנה, סוכרת, מחלות לב וכלי דם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.